Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
21. hozzászólás - 2009.01.02. 14:13:50 (Válasz Danka33 #19 hozzászólására.)
Ez a nem semmi!

Nekem is esnek ki folyamatosan, illetve újabban már be sem kerülnek kérdéseim. Fel is adom, mert néha bizony valóban malac viseli a zsebórát errefelé...
Vagy rászokok a délelőtti matinéra, eljárok Pákó koncertekre, aztán lesznek tuti kérdés témáim!

Most lehet mondani rám: "hule kocsog!"

(bakker, ezt kellett volna kvízkérdésbe raknom, hátha közérdekű és általános műveltségnek megfelelő idézet...)
Pontszám: 7.13
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
22. hozzászólás - 2009.01.03. 00:15:29 (Válasz Danka33 #19 hozzászólására.)
Beugratós kérdés. Nem csoda, hogy kiesett.
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 4.22
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
23. hozzászólás - 2009.01.03. 00:27:40 (Válasz krishy #22 hozzászólására.)
Mi? Káin és Ábel története a beugratós? Esetleg Káin volt a kígyó, és Ádám hirtelen felindulásból agyonverte?
Ugye most ugratsz Te is minket?
Pontszám: 8.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
24. hozzászólás - 2009.01.03. 00:28:50 (Válasz Zaccmester #23 hozzászólására.)
Szerintem aki erre nem tudja, hogy a helyes válasz "Senki" az lassan kezdhet orvoshoz fordulni...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
25. hozzászólás - 2009.01.03. 00:37:49
Izé, Káin megölte Ábelt. Itt egy Biblia magyarázó idézet, amiből Ádám és Éva szerepe is kiderül:

"Isten óvása, figyelmeztetése ellenére is bekövetkezett az újabb bűn, méghozzá a legkirívóbb formában - gyilkosság, testvérgyilkosság formájában. Milyen megrázkódtatás lehetett Ádámnak és Évának látni, hogy egyik fiuk meghal a másik kezétől! Ekkor érthették meg azt, amit máig is sokan hitetlenkedve fogadnak: látszólag jelentéktelen volt az első engedetlenség, mégis alkalmas volt arra, hogy megnyissa a zsilipeket a rossz áradata előtt, ami egyre rohamosabban burjánzott el, mint egy „gazdag lombozatú vadfa” (Zsolt 37,35). Nem kellett hozzá sok idő, csupán egyetlen emberöltő, és máris a legsúlyosabb formában jelent meg a bűn!

Miért ölte meg Kain Ábelt? Mi az, ami az ő számára is igazolhatott egy ilyen súlyos tettet? A Biblia válasza leleplezi a bűn irracionális, értelmetlen és méltánytalan voltát: „Mivel az ő cselekedetei gonoszok voltak, a testvérééi pedig igazak.” (1Ján 3,12) Azaz nincs válasz, nincs logikus magyarázat. A rossz egyszerűen nem tudja elviselni a jó jelenlétét (vö. 2Tim 3,12)."

Az én időmben még hittanra sem volt "gáz" járni
A hozzászólást Zaccmester módosította 2009.01.03. 00:39:19-kor
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
26. hozzászólás - 2009.01.03. 00:44:14 (Válasz Zaccmester #25 hozzászólására.)
Na akkor én biza nem csak hittanos voltam, de ministrálok is aktívan, sőt néha hitoktatok is. Ismerem Káin és Ábel történetét. De itt nem az volt a kérdés ki ölte meg Ábelt, hanem:

Ki ölte meg Káint?

Ábel
Éva
Senki
Ádám

Márpedig emlékeim szerint erről nincs szó...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
27. hozzászólás - 2009.01.03. 01:24:48 (Válasz Byzon #26 hozzászólására.)
Hümm, ha figyelmetlen az ember, akkor már értem miért a beugratós jelző.

Dobj valami linket, hátha lenne jelentkező képzésre!
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
28. hozzászólás - 2009.01.03. 20:11:54 (Válasz Dell #15 hozzászólására.)
Idézet: Dell - 2008.12.25. 17:02:33
pl.: egy négylábú széknek ha rövidebb az egyik lába, akkor csak három ponton van alátámasztva, és mégis billeg.


Ez megtévesztően hamis logika. Amikor három ponton van alátámasztva, akkor nem billeg. Amikor billeg(het), akkor kettő, négy vagy több alátámasztásról beszélünk. Tehát ugyan négy lába van a négylábú széknek (micsoda axióma ), de amikor billeg, akkor alátámasztásként csak három láb funkcionál egy időpillanatban - ez a billegés maga.

A mértani magyarázat, hogy három pont határoz meg egy síkot. Négy pont által megadott sík túlhatározott.

nagyon rossz logika.

igazából a billegés a legeslegkevésbé sem függ a lábak számától. ha a súlypont helye változik, akkor a szék, - bárhány lába is van - billegni fog, ha nem változik, akkor akkor sem fog billegni, ha egy lába van.

szerk: az meg, hogy mennyire kell változtatni a súlypontot, az sem a lábak számától, hanem a lábak a talajhoz viszonyított dőlésszögétől függ.
A hozzászólást Sir Ny módosította 2009.01.04. 11:04:00-kor
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
29. hozzászólás - 2009.01.14. 13:57:10
A legenda szerint kinek a kutatásait segítette elő egy alma?
Arkhimédész
Max Planck
Albert Einstein
Sir Isaac Newton


Lehet hogy nem fenomenális ez a kérdés, és nem is túl bonyolult, de érdekes és mégis tudomány közeli kérdés. És a megvalósítás ellen sincs mit felhoznom.
Piros pont
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
30. hozzászólás - 2009.01.16. 10:18:43
Egy medve elindul,megy dél,majd kelet,majd észak felé egy-egy-egy km-t.Ugyanoda ér vissza.
Milyen színű lehet?
fehér
fekete
barna
Nincs medve ilyen lehetőségek birtokában.


Ennek azt hiszem itt a helye. A másik topicban sajnos lelőttem a megfejtést, mert panaszkodtak rá, hogy milyen idióta, pedig színtiszta logika. Sajnos tartok tőle, így is ki fog esni 25%-on, mert nem lehet guglizni, gondolkodni kell rajta.

(nem az én kérdésem, úgyhogy nem szeretném, ha anyu csuklana emiatt)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.60
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
31. hozzászólás - 2009.01.16. 11:06:29 (Válasz Lanmandragoran #30 hozzászólására.)
Nem kénne hogy kiessen, annyira nem bonyolult. Azért én is drukkolok neki a bennmaradásért.

Bár ha belevennénk hogy milyen színű ennek a medvének a bőre...van egy ilyen kérdés is, máig nem tudom elhinni hogy a jegesmedve bőre fekete
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
32. hozzászólás - 2009.01.16. 11:20:55 (Válasz cirip #31 hozzászólására.)
Az szerintem is elég valószínűtlen, lévén melegvérű emlősállat nagyon világos bundával, tehát nem egy pigmentben gazdag élőlényről van szó.

Szerintem sem bonyolult, de amíg van aki panaszkodik rá, hogy hogy jelet ilyen kérdést elfogadni, és még van aki meg is erősíti, hogy nem lehet, hogy ugyanoda érjen vissza, addig sajnos elég esélyes a kiesésre.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
33. hozzászólás - 2009.01.16. 16:16:05
ezzel az a baj, hogy ez megtörténhet délen is, ahol bizony nem élnek jegesmacik.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
34. hozzászólás - 2009.01.16. 16:19:12 (Válasz Sir Ny #33 hozzászólására.)
mivel ott nem élnek medvék, semmilyenek sem, ezért ott nem történhet meg
pluszban a Déli sarkról nem igazán tud dél felé elindulni senki sem, akármennyire helyre legény is
Pontszám: 7.67
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
35. hozzászólás - 2009.01.16. 16:21:25 (Válasz cirip #34 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2009.01.16. 16:19:12
mivel ott nem élnek medvék, semmilyenek sem, ezért ott nem történhet meg
pluszban a Déli sarkról nem igazán tud dél felé elindulni senki sem, akármennyire helyre legény is
írtam én valahol Déli sarkot?
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
36. hozzászólás - 2009.01.16. 16:23:08 (Válasz Sir Ny #35 hozzászólására.)
mindegy, sehol máshol nem teljesülnek a feltételek.
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
37. hozzászólás - 2009.01.16. 16:29:38 (Válasz cirip #36 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2009.01.16. 16:23:08
mindegy, sehol máshol nem teljesülnek a feltételek.

a Föld gömb alakú. tehát van rajta egy olyan körív, ami pont egy kilóméteres, és a közepe a délisark. attól a körívtől, ha egy kilómétert északra állva kezdi el a banduklást, teljesül a feltétel. tehát ez délen is lehetne, ahol nem élnek medvék.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
38. hozzászólás - 2009.01.16. 16:38:12 (Válasz Sir Ny #37 hozzászólására.)
ezt most tényleg végig kell számolnunk?

Ha közelebb vagy a Déli sarkhoz mint egy kilométer, akkor nem teljesül a feltétel (nem tudsz egy kilométert menni délre)
Ha pont annyira vagy, akkor az egy kilométer séta végén a Déli sarkon kötsz ki, ahonnan nem tudsz elindulni keletre. Tehát nem teljesül a feltétel.
Ha távolabb vagy mint egy kilométer - akkor mész a Déli sark felé egy kilométert, elindulsz keletre, mész azon a szélességi fokon egy kilométert, majd elindulsz északra, eredményképp messzebb leszel a kiindulás pontodtól mint kezdetben.
Extrém esetben, pontosan egy kilométer hosszú szélességi kör esetében viszont igazad van.
Ekkor jön a másik indoklás. "Egy medve elindul..." csak hogy a Déli sarkhoz ennyire közel nem él semmilyen medve. Tehát nem teljesül a feltétel.
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
39. hozzászólás - 2009.01.16. 16:48:49 (Válasz cirip #38 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2009.01.16. 16:38:12
ezt most tényleg végig kell számolnunk?

Ha közelebb vagy a Déli sarkhoz mint egy kilométer, akkor nem teljesül a feltétel (nem tudsz egy kilométert menni délre)
Ha pont annyira vagy, akkor az egy kilométer séta végén a Déli sarkon kötsz ki, ahonnan nem tudsz elindulni keletre. Tehát nem teljesül a feltétel.
Ha távolabb vagy mint egy kilométer - akkor mész a Déli sark felé egy kilométert, elindulsz keletre, mész azon a szélességi fokon egy kilométert, majd elindulsz északra, eredményképp messzebb leszel a kiindulás pontodtól mint kezdetben.
Extrém esetben, pontosan egy kilométer hosszú szélességi kör esetében viszont igazad van.
Ekkor jön a másik indoklás. "Egy medve elindul..." csak hogy a Déli sarkhoz ennyire közel nem él semmilyen medve. Tehát nem teljesül a feltétel.


második indoklás:
első rész:
Egy medve elindul,megy dél,majd kelet,majd észak felé egy-egy-egy km-t.Ugyanoda ér vissza.
Milyen színű lehet?
fehér
fekete
barna
Nincs medve ilyen lehetőségek birtokában.


második rész: viszont, egy medve soha a büdös életben nem fog pontosan egy kilómétert sétálni délre, keletre, északra, úgy, hogy közben pontosan Északi-sarkról kell elindulnia, még inkább nem.

első indoklás:
első rész: ezt nem értem. ha egy egy kilóméter hosszú szélességi körről van szó, akkor mi jösz nekem azzal, hogy hogyha távolabb vagyok meg hogyha közelebb vagyok.
második rész: mért, az nem extrém, hogy "Egy medve elindul,megy dél,majd kelet,majd észak felé egy-egy-egy km-t.Ugyanoda ér vissza."?
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 2
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
40. hozzászólás - 2009.01.16. 16:51:16 (Válasz Sir Ny #39 hozzászólására.)
Miért ne lenne lehetősége rá?
Na jó, most én nem értelek.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője