Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
41. hozzászólás - 2014.06.14. 20:58:25 (Válasz Abcdefg #40 hozzászólására.)
Idézet: Abcdefg - 2014.06.14. 20:52:31
Szóval ez csak egy lehetséges variáció a taktikára, de a vita nem erről szól, hanem a hozzáférhetetlenségről. Szóval szerintem is egy kicsit félrevitted a témát.

Erre csak idézni tudok:
Idézet: Miklós - 2014.06.11. 18:23:42
Minden fétis megszerzésére van több lehetőség, ez csak az első alkalom a sok közül.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.02
kedvelt tagAbcdefgFérfi
Végzetúr tehetség
185 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
42. hozzászólás - 2014.06.14. 21:12:51
Én is:
Idézet: Abcdefg - 2014.06.13. 20:25:17
Igen, szerintem pont azok sérelmezik, akiknek megvan a négy, és szúrja a szemét, hogy nem a játékon keresztül érhető el a következő. Az eddigieknél az volt a jó, hogy mindenki eldönthette, hogy meg akarja szerezni, vagy nem. Most meg egész egyszerűen egy rakás ember számára elérhetetlen. Pont fordítva kéne csinálni: először a játékban tenni elérhetővé, utána, ha valakinek kell, és akar rá áldozni, akkor vegye meg.
A hozzászólást Abcdefg módosította 2014.06.14. 21:13:18-kor
Mi ez, hagymás bab?
Nem. Krumplis hal.
Pontszám: 6.38
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
43. hozzászólás - 2014.06.14. 21:40:18 (Válasz Abcdefg #42 hozzászólására.)
Ugyan az a helyzet, mint a HKK-hoz kapcsolódó relikviáknál. Aki nem akart kártyát venni, annak más megoldást kellett találnia. Kódot vett magának, vagy egy hónap elteltével megvette a relikviát őskőért. A mostani helyzet sem különb, Miklós szerint lesz több lehetőség a megszerzésére.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.81
kedvelt tagUtolsó_LovagFérfi
Végzetúr mester
397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
44. hozzászólás - 2014.06.14. 23:10:11 (Válasz Ariel #39 hozzászólására.)
Ariel FÉLRE viszed.......

A fétis csak momemtum...

A lényeg amiket Én már régóta pedzek---csak most másoknál telt be a türelem

És veszik észre a rosz irányú módosításokat,,,Ennek szelleméen végre megláod a fától az erdőt. Vagy direkt homályzónát próbálsz teremteni ????????

Ez ABCD neked is szól ...mivel Te is a híveim közt vagy...


Ne feledjétek a idő megent engem igazolt ,,hiába próbáltatok süket szövegekkel hitelteleniteni írásaimat.

Ui:nem ellenetek írok hanem a játékért.
Pontozz le, széles ívben teszek rá!

Hitvallásomat az alábbi tartalmazza

http://www.hallottad.hu/cikkek/legszebb-dalok-katona-jozsef-erkel-ferenc-bank- ban-hazam-hazam-enekeli-simandy-jozsef

Pontszám: 1
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
45. hozzászólás - 2014.06.15. 08:49:52 (Válasz Ariel #39 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2014.06.14. 20:37:29
Addig pedig fejleszti hozzá az állatot. Amíg egyszerre csak egy csatlós fejlődik, addig fölösleges minden fétist rögtön felhasználni.


Artiel, a "common" felhasználó nem gondolkozik ekkora távlatokban. Egyik napról a másikra "él", így csak az számít, hogy most azonnal legyen az n+1 számú csatlós vele ami ad +5 tult. Engem váratlanul érintett ez a fejlesztés, ennek megfelelően a küldizésre volt lefoglalva a 11 állathelyem. Azaz nem volt csatlós alapanyagom. 1,5 hónap alatt húztam fel egy akkora blökit, hogy 47-es szintről induló csatlósom volt. Ez most 184. szint környékén dekkol és "feláldoztam" 2 helyet küldizésből a "jövőnek". Az izgalmas rész akkor jön, ha már lesz 10-12 fétis esetlegesen, vagy bejön valami cucc aminek hatására több csatlós is fejlődhet egyszerre...
Pontszám: 7.55
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
46. hozzászólás - 2014.06.15. 09:27:06 (Válasz Popeye72 #33 hozzászólására.)
Idézet: Popeye72 - 2014.06.14. 10:16:48
Ilyenek pl. a csatlós eledel, ami alapból duplára emelte a sajtolás költségét (mit ad isten ez is elsősorban a VF-eseket érinti), de ide tartoznak a háttérben módosított esszencia találási értékek is.


Azért, mert az alkimista maximuma megnőtt 5-el hogy is dárgult a játék? Vagy van más amiről nem tudok?

A csatlós eledeles kitételeddel se értek egyet. Lélekkufárnál még nem vettem eledelt és az előző event alatt "elgurult a gyógyszerem" : ) Azaz minden 5. szintre "felpattintot" állatot zabáltattam, hogy az 1350 csata alatt ne vesszenek kárba. Végeredményként van nálam most 29 eledel. Valamint megy a rinya fórumon, hogy mire lehetne beváltani, mivel úsznak benne az emberek...
Pontszám: 7.55
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
47. hozzászólás - 2014.06.15. 09:37:01 (Válasz Dop1150 #38 hozzászólására.)
5-6 éve kezdtem, elvoltam egy sms-el egy hónapig.
Ma 9 kavics, ha hozzászámolom a kiégett átalakulását 18 egy durva, aktív játékosnak egy napra elég.
Írta egyik játékos, hogy nem pörget, pedig az is nerf, vadászat itala összegyűjtve egy eventen brutál előny, portyázás itala EH-n több 10k, és az egyéb piros nyalánkságok.


A játék drágult számomra is. Eddig minden akción elég volt 5K hufot betolnom.
A karácsonyi "költési" event, valamint a 2 hordák harca belerondított ebbe a költségvetésbe, de még így is havi 1-3 doboz cigi áráról, vagy 2 pizza áráról beszélünk vagy egy 2 személyes mozizás költségét se verte be ami 2 óra "élmény".

Amúgy az általad említett "előnyök" csak akkor számítanak, ha az időarányosan termelt erőforrások befolyásolják a pozíciódat. (Magyarán hat rád a TOP lassítás...) Minden más esetben 10 vadászat ital nem megszerzése olyan, mintha 1 nappal később kezdtél volna játszani.
Ezeknél sokkal meredekebb táp amúgy az, ha sok-sok őskőből feltornyosulnak a megaesszenciáid és van +30 EH-d vagy napi +10 pp-d a környezetedhez képest!
A hozzászólást Birka módosította 2014.06.15. 09:45:33-kor
Pontszám: 6.91
kedvelt tagAbcdefgFérfi
Végzetúr tehetség
185 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
48. hozzászólás - 2014.06.15. 10:33:52 (Válasz Birka #45 hozzászólására.)
Komolyan elgondolkoztam rajta, hogy ennyire rosszul látom-e a dolgot, de akárhogy töröm a fejem, nem látom, hogy igen. Amíg ti egy csatlóst felhúztok 150-ről 250-re, és kaptok érte +10 tult, ugyanennyi TP-ből két kisebb csatlós lép 2*10 szintet, ami +20 tul. Ugyanannyi csatlósszintlépéshez sokkal kevesebb akció kell, közben fejlődnek a TP növelő hátterek, hogy amikor már nagy szintű csatlósokat kell nevelni, relatív gyorsabban fejlődhessenek. Miért szűk látókörűség, vagy egyik napról másikra élés ez? Pont az a lényege, hogy minél több csatlósa legyen az embernek, mert alacsony szinten kevesebb erőforrásból tudnak szintet lépni, tehát gyorsabban, és ugyanakkora értéke van egy alacsony szintű csatlós szintlépésének, mint egy 200+ szintűnek.
Mi ez, hagymás bab?
Nem. Krumplis hal.
Pontszám: 7.90
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
49. hozzászólás - 2014.06.15. 10:52:52 (Válasz Abcdefg #48 hozzászólására.)
Lényeget nem érted

Csak 1 azaz 1 csatlós fejlődhet. Azaz az x idő alatt szerzett csatlós TP mindenkinek azonos. Ehhez képest kell előnyt termelned, ha te jobb akarsz lenni az átlagnál. Amennyiben nem 1, hanem N+1 csatlóst nézel hosszabb távon, akkor az jár jobban, aki egy csatlóüst fejlesztve a következő fejlesztendő csatlósait minél magasabb szintről indítja. Ezt persze lehet tovább kombinálni azzal, hogy kell az állathely küldizni, mert nyers lében/megaesseznciában az jár jobban aki 11 állathelyen tudja tolni. Azaz döntést kell hozni ki mennyi állat helyet áldoz be. Ekkor jön a köv logikai lépcső, amikor azt kezded el számolgatni hogy lehet "instant" tápot generálni a csatlósból, mennyi helyen kell előnevelni ahhoz, hogy a legkevesebb küldi veszteséggel mellé a legkevesebb templomkristályból a maximális csatlós szintet generálj a környezetedhez képest... De ezek nem a MOST van +43 bónuszom, neked meg csak 18 szemléletek, hanem a 1,5 év múlva +30-bol +250 bónuszom lesz 1 napon belül, míg neked addigra jó ha van +110-ed...

Azaz az elérhető maximális fétismennyiségnek akkorra kell nálad lennie, amikor "érdemben" ki tudod használni őket. Ezért mondja Ariel azt, hogy bőven ráér 1-3 event alatt összeszedni 1-1 fétist, mivel addig is előre "fejlődik" a jövendőbeli csatlósa, csak nem csatlós formában, hanem állat formában. Ez lenne az VU-s csatlós "előfinanszírozás"

Egyetlen egy kivétel van ez alól, akinek INSTANT kellene az összes fétis! Aki tele van annyi csatlóssá alakítható állata jelenleg is ami azonnal maximális fétis szintet képvisel átalakítás után... (Viszont ezek a játékosok eddig nem küldiztek 11 állathelyen, azaz biztos LÉ és megaesszencia hátrányuk van, amin már nem segít a csatlósbol hirtelen előkerült +x tulbónusz sem...)
A hozzászólást Birka módosította 2014.06.15. 10:59:24-kor
Pontszám: 7.55
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
50. hozzászólás - 2014.06.15. 11:02:58
Örülök hogy így leragadtatok a csatlósoknál, de szerintem a legnagyobb probléma még mindig az hogy a 20k befizetés mellé 300 csatlóskristály jár szemben az összes többivel ahol pedig semmi...
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 8.13
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
51. hozzászólás - 2014.06.15. 11:23:36 (Válasz Abcdefg #48 hozzászólására.)
Lehet, hogy most van 4 csatlósod, ami ad +55 tulajdonságot mindenre, de csak egy fejlődik közülük. Nekem két csatlósom van, az egyik már maxos. Ugyan úgy kapják a TP-t mint a tieid, közben pedig két másik állatom fejlődik a kennelben, a kalandok alatt, de még a Landragóros csatákban is. Ha most csatlóst csinálnék belőlük, máris +64 bónuszom lenne, de akkor nem tudnám párhuzamosan tovább fejleszteni őket. Három csatlósnak kellene osztoznia azon a TP mennyiségen, ami most egy csatlósnak jut, és se gyakorlással, se egyéb úton nem tudnék extra TP-t szerezni nekik.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.03
kedvelt tagUtolsó_LovagFérfi
Végzetúr mester
397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
52. hozzászólás - 2014.06.15. 15:31:54
uncsi az elterelés
Pontozz le, széles ívben teszek rá!

Hitvallásomat az alábbi tartalmazza

http://www.hallottad.hu/cikkek/legszebb-dalok-katona-jozsef-erkel-ferenc-bank- ban-hazam-hazam-enekeli-simandy-jozsef

Pontszám: 6.55
kedvencPappaGFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
53. hozzászólás - 2014.06.15. 16:16:07
Mit jelent az, hogy maxos a csatlós?
Pontszám: 6.67
kedvelt tagAbcdefgFérfi
Végzetúr tehetség
185 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
54. hozzászólás - 2014.06.15. 16:22:18 (Válasz PappaG #53 hozzászólására.)
250-es szinten van.
Mi ez, hagymás bab?
Nem. Krumplis hal.
Pontszám: 6.25
kedvelt tagUtolsó_LovagFérfi
Végzetúr mester
397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
55. hozzászólás - 2014.06.15. 16:25:12 (Válasz PappaG #53 hozzászólására.)
Szió


maximum 250. szintig növekednek,, azt pasz,

Másikat kell felemelkedés utjára tenned


Gratula

http://vegzetur.wikidot.com/allatok-evolucioja
A hozzászólást Utolsó_Lovag módosította 2014.06.15. 16:26:30-kor
Pontozz le, széles ívben teszek rá!

Hitvallásomat az alábbi tartalmazza

http://www.hallottad.hu/cikkek/legszebb-dalok-katona-jozsef-erkel-ferenc-bank- ban-hazam-hazam-enekeli-simandy-jozsef

Pontszám: 7.07
kedvencPappaGFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
56. hozzászólás - 2014.06.15. 17:43:46
Attól még fejlődhet tovább is, ezt a választ kaptam az ÜSZ-től
Pontszám: 7.50
kedvelt tagUtolsó_LovagFérfi
Végzetúr mester
397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
57. hozzászólás - 2014.06.15. 18:05:26 (Válasz PappaG #56 hozzászólására.)
Hum ez érdekes
Pontozz le, széles ívben teszek rá!

Hitvallásomat az alábbi tartalmazza

http://www.hallottad.hu/cikkek/legszebb-dalok-katona-jozsef-erkel-ferenc-bank- ban-hazam-hazam-enekeli-simandy-jozsef

Pontszám: 5.60
kedvencRoscoBorloFérfi
Végzetúr mester
638 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
58. hozzászólás - 2014.06.15. 18:29:00 (Válasz Utolsó_Lovag #57 hozzászólására.)
Ha jól sejtem a fétis adta bónusz maxolódik 250. szinten ami +25.
A csatlóst lehet tovább is fejleszteni, kérdés ad e további tulajdonságpontokat vagy az is leáll 25-nél.
V5 Rosco Borlo
Pontszám: 8.25
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
59. hozzászólás - 2014.06.15. 18:52:18
Sziasztok! A játék ára már sokszor volt téma, jópár topik volt róla. Tudjuk hogy ez érzékeny téma, és sokszor átbeszéltük már, hogy az árakat nem emeltük, és minden olyan esetet, amikor plusz pénzköltési lehetőséget akartuk berakni, átbeszéltünk veletek, az elmúlt 1 évben a napi ajánlatok volt egy ilyen próbálkozás és azt is pillanatok alatt levettük platinából üzemelőre. Itt sincs szó semmiféle áremelésről, egyszerűen csak egy vonzó ajándékot akartunk rakni a nagyobb befizetés mellé. Az összes eddigi fétis ingyen elérhető volt, ez nem. Természetesen elérhető lesz másképp is, annak is, aki nem jön el a talira, de szintén őskőért.

Abban a témában még, hogy van, "aki már egy házimozi árát ráköltötte a játékra". Nem tudom, milyen házimozira gondolsz - 30e? 50e? 100e? - ha 5 év leforgása alatt ennyit költesz egy játékra, hobbira, azt én nem hívnám "drágának". Én is, gyerekeim is játszottak WoWot, a havi előfizetés 3000-3500 Ft, nem összeg egy hobbira, ugye, de 2-3 accountot kellett fizetni 3-5 éven át, plusz minden kiegészitőt külön meg kellett venni, összességében iszonyú sok pénz ment el rá. De ha elkezded összeadni, 3, 5 vagy 10 év alatt mennyit költöttél akár mozira, akár kajára, akár a számítógépedre, akár az internetre, a szemétdíjra, a kéményseprőre, meg még ki tudja mire, mindenhol ki lehet hozni egy bődületes összeget. Szóval szerintem elég az elmúlt 2-3 hónapot megnézni, mennyit őskő ment el, hogy eldönthesd, drága-e vagy sem.

Szerintem rajtunk kívül nagyon kevés cég van, aki ennyire nyitott a játékosok felé az árazásban. Sok másik játékot ismerek, a hasonló "free to play, pay to win" modellel működnek, ők egyáltalán nem foglalkoznak azzal, amit a játékosok mondanak - pedig szerintem ez rossz stratégia. De hamarosan itt a találkozó, személyesen is elmondhatja mindenki a véleményét! Nekünk is célunk, hogy elégedett legyen mindenki.
Pontszám: 8.84
kedvencZooleeeFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XII. Végzetúr Találkozó 2014.06.21.
60. hozzászólás - 2014.06.15. 19:52:24 (Válasz Miklós #59 hozzászólására.)
Sajnálom társaim, de most Miklóssal értek egyet! Nincs még egy ilyen játék, ahol a játékosok véleményére adnak valamennyit is! Pont ezért érint mindenkit érzékenyen bármiféle változás, mert a sajátunknak érezzük túlságosan (lefordítva mind úgy gondoljuk, hogy fizetünk a játékért és ha nem úgy fejlesztik, árazzák stb. ahogy nekünk tetszik épp azért fáj mert túlságosan sajátunkként tekintünk rá, bár ez épp a játék nagyszerűségét méltatja)!

Én sem vagyok a magam ellensége, persze hogy én is mindent szeretnék "ingyen", de ha úgy nézzük az sem tenne boldoggá, ha egy játékban aki rendszeresen fizet (mint pl. én is), nem élvezne előnyt másokkal szemben, akik kevesebbet vagy semmit nem fordítanak rá! Lehet hogy egy hónap múlva elvesztem a munkám és nem tudok többé a VÚ-ra költeni, de akkor is megköszönném azt az időt, amit "elrabolt"/adott nekem! Sok érdekes/érdemes emberrel találkoztam mind ellenfél, mind társ formájában és nem fogok egyetlen fillért sem sajnálni, amit beleöltem! Egyébként mondjatok még egy játékot, ahol olyan közvetlen a kapcsolat a tulajdonos és felhasznló között mint itt, nem hiszem hogy a Farmerama, a WoW vagy a többi istentelen mennyiségű játék szervezne-e találkozókat, megkérdezne-e valamiről is...

Röviden ennyi! Ha most szereztem pár "ellenséget", nem fogom bánni, mert aki megért az úgyis velem/velünk építi az egyik legsikeresebb MAGYAR játékot!

Üdv mindenkinek!
V2 Solmyr as Samud
Pontszám: 9.30
Oldal: 1234567891011
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!