Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: Hordák Harca
kedvencSunyisszeuszFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
21. hozzászólás - 2014.04.24. 20:25:16 (Válasz Offsboy #19 hozzászólására.)
Pedig én is tudom igazolni Offs állítását és nem teljesen értem, hogy miért van ekkora különbség az eventek között, a beletett energiát tekintve, mivel Landi/Xenó alatt 50-60 csata is belefér(het) ájulásig, de itt jó, ha 10 belefért a legutóbb 30 pp-n. Mert, ha lényegesen komolyabb/több, vagy mindkettő jutalom jár a végén, akkor jogos lenne, de így ezt balgaságnak érzem.

Plusz, ami még eléggé irritáló a többiek által említetteken kívül, (ha volt már, bocsi), az indokolatlan mértékű állatsebzés, ennek konkrétan semmi értelme nincs, hogy a klón lekoppintsa, mert nincs.
Pontszám: 7.91
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
22. hozzászólás - 2014.04.24. 20:49:41 (Válasz Sunyisszeusz #21 hozzászólására.)
Végül is Miklós is egyetértett veletek, és már bedobta a tutit:

Ehelyett meg lehet talán csinálni, hogy amikor a gép megdobja ezt az esélyt, akkor ne a saját klónod legyen erősebb, hanem ilyenkor egy másik játékos klónját kapd meg.
Pontszám: 6.91
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
23. hozzászólás - 2014.04.24. 21:22:59
Én a hordák harcában azt utáltam, hogy napi 65pp-nek megfelelő vadászat időt kellett kivárni, amiből érdemben csak 10-et lehetett begyorsítani

Én a csomagból kivenném a kisebb vadászzsákmányt is, és korlátlanul megvehetővé tenném az event idejére.
Pontszám: 5.88
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
906 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
24. hozzászólás - 2014.04.24. 21:33:28 (Válasz Miklós #17 hozzászólására.)
A mostani beváltható jutalmak közt lesz új csatlós fókusz

Ezt elírtad? Nem fétis lesz? Csatlósfókusz már van a relikek között


a játékban akkor lehet taktikázni, ha napról napra csatáznak a csapatok, és növelik a pontszámot

Én meg ezzel nem értek egyet. Ha mindenki csak a 60+- csatát nyomja egy nap akkor hol a taktika? Ha jól emlékszem az előzőn sem voltak világmegváltó csavarok a versenyben.


ha van kívánság valami egyéb beváltható tárgyra, írjátok meg

Az idő ura - a várakozási idők feleződnek
Familiáris idomár - lehet 4 familiárisod
Gyógyító mester - portya esetén a sebgyógyításodnak megfelelően gyógyítasz magadon a csata végén (lopott ötlet)
A neveken még lehet csiszolni
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 9.51
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
25. hozzászólás - 2014.04.24. 21:48:46
Meg lehetne egy epikus relikvia is, amivel nulla lesz a várakozási idő, mint az entitásnál.
A familiáris idomár ötleted maximálisan támogatom
Pontszám: 8.68
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
26. hozzászólás - 2014.04.25. 07:00:41
Szó volt róla, hogy szövetségi horda hovatartozás szerint alakuljanak a csapatok, szerintem ezt sokan támogatták múltkor is.

Én varázsital hatékonyság növelő akármit javasolnék jutalomrelikviaként.
Pontszám: 6.79
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
27. hozzászólás - 2014.04.25. 10:04:10 (Válasz Maci #26 hozzászólására.)
Ezt írta Miklós is:

Amit nem írtatok, de én emlékszem ilyenre is:
a csapat hozzátartozás ne a karakter, hanem a szövetség hordájától függjön.


A múltkori relikek sokkal "ütősebbek" voltak szerintem, mint egy "használhatatlan" varázsitalt erősítő valami. Egyáltalán kalandot és templomi küldin kívül használ valaki varázsitalt?
Pontszám: 5.88
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
28. hozzászólás - 2014.04.25. 11:12:37 (Válasz Birka #27 hozzászólására.)
Amikor egy kalandsorozatban simán veszthetsz 60-100k VP-t, szerintem beleférne vmi erősítés a kavicsos varázsitalokhoz is!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.47
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
29. hozzászólás - 2014.04.25. 11:28:08 (Válasz Alendaar #28 hozzászólására.)
Kaland sorozat az 15 kaland egyben a küldihez.
Közben vedeled a gyógyitalokat, mivel azt se bírod...
Majd leülsz pihenni fél órára, és megint max közelében leszel
Pontszám: 5.88
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
30. hozzászólás - 2014.04.25. 11:29:41 (Válasz Birka #27 hozzászólására.)
ősköves varázsital nekem kb. egy-két kalandpróbányi vp-t ad vissza. Röhej.

Manakonstrukció, mágikus regeneráció, kaland, vp szívó esemény csaták (lsd legutóbbi), csak pár faktora a játéknak, ahol fontos lenne a vp.

Szerintem sem olyan erős, mint az életpont növelés, vagy a kalandhely, de akár lehet több kisebb erősségű jutalom is, vagy most például az új csatlós mellé az egyik kisebb jutalomnak megfelelő lehet.
Pontszám: 7.69
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
31. hozzászólás - 2014.04.25. 11:57:05
Maci, nekem 623+94-es egészségem mellé van 232+120-as mágiám és manakons/event/kaland/stb ellenére sose a varázspont a kevés, hanem az ÉP. Igaz én nem csatázom KH-val, és csak 110. szint környékén leledzem.
Lehet magasabb szinten kevés az "instant" vp lehetőség, bár amilyen brutális boost van a regenre és a mágiára, nehéz elhinni, hogy nem csak azért akartok egy újabb reliket, mivel spórolni akartok a mágia fejlesztésen
Pontszám: 6.32
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
32. hozzászólás - 2014.04.25. 12:31:52
Lehet, hogy te így állsz vele Birka, de én Macinak adok igazat, kellene már a varázsital tuning. Nekem 562+103 a mágiám, és napi szinten legalább egyszer lenullázom. A köves varázsitalok pedig nevetséges, amit regenerálnak. A nemköves italokat nem is említve, bár a két ital között nincs nagy teljesítménybeli különbség, ami elég érdekes egyébként. A napi manakonstrukció és a 3-4 regeneráció+a kalandok, a portyázás közben vesztett VP pedig elég soknak mondható, ritka az a nap amikor ne kéne utánatöltögetni. Azt meg gondolom senkinek nem kell bemutatnom, hogy milyen kellemes amikor a 15. kaland egynél több VP próbát tartalmaz, és vagy lehet elkezdeni vadászni az újabb kalandért, vagy várni másnapig a küldivel, mert nem mindig számít rá az ember hogy legalább 3 italt kellene betöltsön egy kaland miatt. Annyi lenne a megoldása, hogy a Vitalizátorhoz hasonlóan bekerül egy Manalizátor relikvia, aztán akinek kell megveszi, akinek meg nem az másra költi a hordatrófeát.
Pontszám: 8.24
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
33. hozzászólás - 2014.04.25. 13:26:47 (Válasz Zoole #32 hozzászólására.)
Szerintem meg ÁLTALÁBAN nincs akkora játékaggató hatása a manafogyásnak messze sem, mint az ÉP fogyásnak.
Ennek ellenére támogatom a manaital erősítő ötletet. Pláne ha lesznek 1x erősebb manaigényű varik (régi téma)...

Más:Idézet: Gwindor - 2014.04.24. 21:33:28
Az idő ura - a várakozási idők feleződnek

Jöhet. Sokan sok témában felvetették már a kronokomp kérdést.
Szerintem jellemzően az 1 perc lenne egy olyan lélektani határ, ami felett már csak az időmilliomosok nem gyorsítanak valami úton-módon.
1 perc alatt lefrissül a Fáradtság - relatíve folyamatosan, akadálymentesen lehetne portyázni, kihívásozni és az Epizés-TKzás sem lenne játékidő rabló azoknak, akik ERRE rámennek.
/Ez számomra már annyira idegesítő, hogy az Időprizmát megvettem, de kérdéses, hogy mennyire lesz használható ha pl. erősen lecsökken a vadászidőm és nem lesz elég időm öltözgetni lagos időszakban. Talán ha a vadászat indításánál viselt öltözet alapján menne a vadászat a leállásáig... No de ez más téma./

Familiáris idomár - lehet 4 familiárisod

Még egy fizető - nem fizető szakadék erősítő.
Ennél már a lecserélhetőség is jobb lenne (annak, aki változtatni szeretne - én nem, pedig nincs tollászkélgyóm. :-P ).
Viszont itt beeshetne a már máshol említett famierősítő (egyensúlyba hozó) téma.
Vagy Állatoknak spec dolgokat adó cuccok (relik, extraszaki, spec állatfelszerelés).
Pl.: Kennelben is működik a Regeneráció állatszaki, ellenfél állatai 5%-al kevesebbet sebeznek, manaszívás-manaégetés harcba hívott állat esetén, negátor (ellenfél kritütés állatszakija kisebbnek számít portyában az Őrködés mintájára, de kisebb erővel), Epikus állatspec: állat védekezés tul erősítője Epi/Enti ellen, stb.-stb.
Kieg.:A lehetőségek száma végtelen.
A hozzászólást McMad módosította 2014.04.25. 15:36:10-kor
Pontszám: 8.18
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
34. hozzászólás - 2014.04.25. 13:57:50 (Válasz McMad #33 hozzászólására.)
Idézet: McMad - 2014.04.25. 13:26:47

Még egy fizető - nem fizető szakadék erősítő.
Ennél már a lecserélhetőség is jobb lenne (annak, aki változtatni szeretne - én nem, pedig nincs tollászkélgyóm. :-P ).
Viszont itt beeshetne a már máshol említett famierősítő (egyensúlyba hozó) téma.
Vagy Állatoknak spec dolgokat adó cuccok (relik, extraszaki, spec állatfelszerelés).
Pl.: Kennelben is működik a Regeneráció állatszaki, ellenfél állatai 5%-al kevesebbet sebeznek, manaszívás-manaégetés harcba hívott állat esetén, negátor (ellenfél kritütés állatszakija kisebbnek számít portyában az Őrködés mintájára, de kisebb erővel), Epikus állatspec: állat védekezés tul erősítője Epi/Enti ellen, stb.-stb.


A fizető-nem fizető szakadéknak már édes mindegy, mellesleg ha ezt kompenzálni szeretnénk azt nem úgy kellene elérni, hogy a fizetősöktől megvonunk egy lehetőséget amit mindegyikük örömmel fogadna, hanem azzal, hogy valami ingyenes, vagy elérhető árú olyan táp megszerzésére adunk nekik lehetőséget, amit a fizetősek megvéve nem erősödnek. Ilyen lenne például az ingyen prémtagság 1-2 hétig-hónapig ünnepek alkalmából, jutalomként, vigaszdíjként eventeken, hasonlók. Ha tényleg szeretnék szűkíteni ezt a szakadékot, akkor ezer más módja lenne, mint a fizetősök lehetőségeinek nyirbálása, látható keretek között tartása. Vélhetőleg nagyobb eredményt is jelentene minden téren, de részletkérdés.
+2 familiáris egyébként messze nem jelentene behozhatatlan előnyöket, ha megnézed őket, szinte semmi extrát nem tudnak nyújtani, minimális az, amit adnak. Viszont meglehetne a teljes "készlete" familiárisokból annak, aki érez ilyen jellegű gyűjtői kényszereket. Ilyen vagyok például én is.
A familiárisok cserélhetőségének ötlete valóban remek, de igazából akkor értékelném, ha 8 állat közül válogathatnál össze négyet, illetve ne szívassuk azt a kevés embert aki tett érte hogy megszerezhesse az uralkodópálcát azzal hogy az ötödik állata kakukktojás, a harcba hívható familiárisok maximális száma ne négy, hanem a mindenkori maximálisan harcba hívható állatok száma legyen.
Az állatoknak adható relikviák szerintem már sok lenne a jóból, macerás mind játékosként kezelni még ezt is, macerás programozói részről is ezzel szöszmötölni, és rendszeresen új állatreliket kreálni hogy mindenki elégedett legyen.
A familiárisokból viszont lehetne csatlós, az általa adott bónusz 50%-a permamensen megjelenhetne a karakteren, függetlenül attól, hogy elsődleges csatlós, vagy sem. A csatlósnak állt familiáris újra megvehető lenne, és akárhányszor csatlóssá alakítod, mindig feleződik az általa kapott bónusz, kb mint az állatok által kapott sebzések számítása. Mielőtt valaki kitalálná mekkora bunkó vagyok, hogy ilyen brutál tápokat szeretnék a játékba, számolja ki, hogy ez pontosan mit is jelent, mert mondhatni összességében nem jelentős, vegye figyelembe mennyi időbe kerül, amíg annyi fétis kerül a játékba mire valakinek 4-5 familiáris-csatlósa lenne, ami még mindig elenyésző új típusú tápot szolgáltat, valamint mindezt konvertálja át forintba.
Pontszám: 8.69
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
35. hozzászólás - 2014.04.25. 14:28:44 (Válasz Zoole #34 hozzászólására.)
Idézet: Zoole - 2014.04.25. 13:57:50
...A fizető-nem fizető szakadéknak már édes mindegy...

Tartottam tőle, hogy erre fog valaki hivatkozni. Tehát mellékes kérdés? :S
Nekem, mint fizetőnek nem. Persze a fizetők többsége ezzel nem foglalkozik - nem is az ő bajuk jellemzően (még).

Nem mellesleg a HH spec cuccok így is "fizetősek" (maxpörgéssel 1 spec szedhető ki fizetés nélkül?)
Áh, hagyjuk. A prémkérdés annyira alap, hogy ehhez képest már tényleg mindegy mekkora téma esik az ölébe a mééég többet fizetőknek. :S
Pontszám: 7.27
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
36. hozzászólás - 2014.04.25. 15:00:34
Nem mellékes kérdés, de nem az a megoldás a már kialakult helyzetre, hogy a fizetni tudó és akaró játékosoknak akik valamit szeretnének is kapni a megdolgozott pénzükért, azoknak a lehetőségeit korlátozzuk, amit hosszú ideje mondanak hogy szeretnének azt egy egyszerű nemmel, vagy egy magyarázattal hogy ezt ezért meg azért nem lehet lerendezzük, hanem megpróbáljuk felzárkóztatni azt, aki nem tud költeni a játékra. De nem azt, aki tudna, de nem akar, aztán sír hogy mennyivel erősebb az az utolsó senki player, aki százezreket és éveket ölt már a játékba, pedig ő is feljön hetente kétszer, és ez a rohadék meg elveri. Vagy az a normális, ha rá hallgatunk, a fizető állomány szemét meg kiszúrjuk valamire alig jó kacatokkal, lehetőleg minél drágábban?
Ha nem elég a free playereknek a hűségszilánkból és a templomkristályból szerezhető őskő, legyen bevezetve őskőszilánk is, a fizető játékosoknak nem fog sokat dobni havi szinten ~50 őskő amit össze lehet ebből rakni, mert feltehetőleg a kőtartaléka sosem esik 2-300 kő alá sosem. Ha mégis, akkor kapott egy kis alamizsnát, aki meg nem vesz követ, másra költi a hűségszilánkot és a templomkristályt annak meg ebből mindenképpen lesz havi fix 50 köve. Bevételkiesést nem okozna, mivel a megrögzött freeplayerek semmilyen körülmények között nem fognak követ venni. Viszont így örülnének, a fizetős playereknek idővel még ellenfelévé is válhatnának, vagy legalábbis már nem hullanának ki az első harci körben. Természetesen őskőszilánk kizárólag vadászatból esne, konkrétan annyi, amennyi a prém nélkül egy hónap alatt gyűjthető max csp-5%(ha valamiért veszítene néhány csp-t), majd ezt arányosan lehetne beváltani maximum 50 kőre. A jelenleg kialakult árakat tekintve, havi 50kő lópikulára sem elég, de mégis egy korrekt gesztus lenne feléjük, és egy hajszálnyi lehetőség. Egyúttal a kis szinten való felesleges tobzódást is meggondolnák.
Egyébként ha a korábbi megnyilvánulásaimat olvastad, elég jól látható hogy viszonylag sokat kampányoltam -eredménytelenül- a lemaradt játékosok érdekében. Viszont ezt soha nem a fizetősek rovására akartam tenni.
Pontszám: 7.38
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
37. hozzászólás - 2014.04.25. 15:05:54 (Válasz Zoole #36 hozzászólására.)
Idézet: Zoole - 2014.04.25. 15:00:34
Nem mellékes kérdés, de nem az a megoldás a már kialakult helyzetre, hogy a fizetni tudó és akaró játékosoknak akik valamit szeretnének is kapni a megdolgozott pénzükért, azoknak a lehetőségeit korlátozzuk...

Milyen korlát? Én ilyet nem javasoltam.
Eddig is voltak, ezután is lesznek pénzért plusz tápok, kényelmi opciók.
A nem fizetők meg alacsony szint után max mutatóban, mert már a játszhatóságon bebukik a téma...
Pontszám: 7.27
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
38. hozzászólás - 2014.04.25. 15:37:07
Az alacsony szint relatív, nekem már a 120. is alacsonynak számít, főleg mert nem tudom ütni
Pontszám: 7.38
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
39. hozzászólás - 2014.04.25. 15:46:14 (Válasz Zoole #38 hozzászólására.)
:S
Az ingyen Prém jutalom, akció érdekes ötlet - használhatónak tűnik, mint fizetési kedv növelő ("Lásd, milyen lenne vele...")
Az alap Prémköltség nem drága, de idézném (erősen szabadon) egy szövitársam: "Miért fizessek most már? Eddig nem fizettem. Alig tudok ütni valakit. Attól nem fogok többet tudni ütni (max csökken a lemaradási sebességem). Ellenben ütnek. Ezért fizessek?"
Naja... Talán ha elég fanatikus valaki, akkor a játszhatóságért TALÁN elkezd legalább Prémre költeni.

Kieg.: Ha bővítve lesz a HH beváltási lista (ez a jutirendszer nekem egyébként nagyon tetszik), akkor pár HH-s cucc azért lehetne olcsóbb az ÁLTALÁNOS játékkedv érdekében.
/Kb. annyiba van pl. egy Vitalizátor, mit a VIP per pillanat - szerintem sok érte, de ezen már biztos nem fognak változtatni - sok macera a kompenzációval annak, aki már megvette. Persze ha leprogiznák, hogy trófeára váltható lenne az event indulásig, akkor meg is lenne oldva - Rajtnál megveszi olcsóbbért... Áh... Csak álmodozom. :S :-X/
A hozzászólást McMad módosította 2014.04.25. 15:58:39-kor
Pontszám: 7.27
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák Harca
40. hozzászólás - 2014.04.25. 21:41:05 (Válasz McMad #39 hozzászólására.)
Es milyen igaza van a szovetsegi tarsadnak. A prem kb. semmit sem er onmagaban az o szemszogebol. Barmilyen felzarkoztatasi kiserlet jelentektelennek fog hatni amig pl az esszenciak szerzeset oskovel boostolok es az anelkul sajtolok eselyeit vizsgaljuk.
Pontszám: 6.62
Oldal: 1234567
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!