Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: VIP tagság
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
101. hozzászólás - 2014.03.04. 09:57:56 (Válasz Zoole #100 hozzászólására.)
Szerintem semmi rálátásod sincs a bevételükről és ,h még a VU mellett mivel üzletelnek. A játékosállományról szintén. Ha pedig egy-két mondatban ír valaki és nem foglalja be minden hozzászólásával a felületet az nem azt jelenti,h nem érdekli:D Birka ,h jön ide?
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 6.10
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
102. hozzászólás - 2014.03.04. 10:01:42 (Válasz Zoole #99 hozzászólására.)
Te valamit félrértettél.Nem a fejlesztés,hanem az értelmetlen fejlesztés ellen szóltunk.Csillivili,szinesszagos,mozgolódós játékokkal tele a net.Abba a szegmensbe betámadni olyan lenne,mint hhomokot árulni a Namìb-sivatagban.Ez egy szöveges kalandjáték,aminek a célközönsége éppen azokból áll,akik NEM szineszagosokkal akarnak játszani.Ha a fejlesztés elmegy abba az irányba,elveszti ezt a célközönséget,és egy ugyan nagyobb,de jóval felosztottab piacból kellene részt szereznie,ráadásul komoly lemaradással indulva.
Tíz,vagy húsz év múlva is létezni fog egy 20-40 év közötti "entellektüell" játékoskedvû réteg,aki pont ezt a tiípusú játékot fogja keresni,akinek,a logika,és a stratégia kihívása fontosabb lesz,mint a huszonnyoldés gigahádé grafika.
Báró Samedi
Pontszám: 8.41
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
103. hozzászólás - 2014.03.04. 10:18:38
Nem értettem félre, és nem a csillivilli agyatlan játékok közé szeretném ha lesüllyedne a VU, hanem ha azok közé bekerülne egy a maga nemében páratlannak mondható szerepjáték. Nem azt szeretném hogy ne kelljen olvasni meg számolgatni, csak az animációkat bámuljam, hanem hogy kiegészítse a szöveget egy korrekt és mutatós megjelenési forma, ami ha jól sikerül igen nagy valószínűséggel megnövelné a játékosok számát is. Az emberek többsége sajnos úgy működik hogy megveszi a nagyon szépen becsomagolt csokit, aztán ha ízlik neki, legközelebb is azt veszi, függetlenül attól hogy a szerényebb csomagolás mögött lehet hogy nagyságrendekkel jobb terméket találhatna.
Pontszám: 6.47
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
104. hozzászólás - 2014.03.04. 10:52:42 (Válasz Zoole #93 hozzászólására.)
Idézet: Zoole - 2014.03.03. 23:55:14
Egyáltalán nem felesleges az animációkkal való foglalkozás. Valószínű hogy kemény munka lesz, ha igényesen és optimalizáltan lesz megoldva, de mindenképp szükséges.


Nem tudom felesleges lesz-e, mert akkor fogom abbahagyni a jatekot, amikor megjelennek az animalt csatak. Most is lassu a szerver es a jatek. Kepzeld el akkor.
A hozzászólást Kocos módosította 2014.03.04. 10:52:56-kor
Pontszám: 8.20
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
105. hozzászólás - 2014.03.04. 11:00:08
Arról nem is beszélve hogy amint megjelennének az animált csaták, elfelejthetnénk a telefonról való végzeturazást...
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 8.15
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
106. hozzászólás - 2014.03.04. 11:34:04 (Válasz Kocos #104 hozzászólására.)
10 pont. Mindkét részére.
Pontszám: 6.86
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
107. hozzászólás - 2014.03.04. 11:40:47 (Válasz Kocos #104 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2014.03.04. 10:52:42
Idézet: Zoole - 2014.03.03. 23:55:14
Egyáltalán nem felesleges az animációkkal való foglalkozás. Valószínű hogy kemény munka lesz, ha igényesen és optimalizáltan lesz megoldva, de mindenképp szükséges.


Nem tudom felesleges lesz-e, mert akkor fogom abbahagyni a jatekot, amikor megjelennek az animalt csatak. Most is lassu a szerver es a jatek. Kepzeld el akkor.


És miért lassú a szerver?
Pontszám: 7.21
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
108. hozzászólás - 2014.03.04. 11:43:26 (Válasz Azazel #95 hozzászólására.)
Idézet: Azazel - 2014.03.04. 08:24:15
...A mai kor igényeihez igazitást én jelenlegi felület optimalizálásában látom.Tovább gyomlálni a felesleges kattintásokat, csökkenteni az oldalak zsúfoltságát,ritkábban használt gombokat számûzni a fõoldalról, játszhatová tenni mobil eszközökrõl.( nagyobb gombok,minimális mennyiségû kép,minél kevesebb oldal újratöltés....) akár egy direkt külön mobilos felületen.Ezeknek több értelmét látom,mint egy 4-5 féle variációban létezô,adatforgalmat zabáló,belassító harc animációnak.Esetleg készülhetne egy droidos kliens app. is,ha már a mai kornál tartunk.

Ez adná a legtöbb pluszt a játékélményhez nézetem szerint is egy VÚ típusú játéknál.
Nem játszom mobilról, de előfordulok lassú, mobil neten és a "füstölő" halef okozott már shockwave, vammifene összeomlást (aztán jöttek a böngésző hibaüzenetek és a kiixelt animáló képek). Szép, de az omnit is azért telepítettem kb. fél éve (2,5 év játék után), mert a Huzalozottal EGYÜTT sem volt gördülékenynek mondható a játékélmény... :S
Képzeljétek el Huzalozott, prém, omni nélkül és lassú neten a játékot.
Kieg.: Ha el szeretnék űzni egy játék mellől minél több játékost, akkor "csúcsgép" igényűvé teszem, esetleg alaposan megkérem az árát a játszhatóságnak...
A hozzászólást McMad módosította 2014.03.04. 11:45:18-kor
Pontszám: 6.52
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
109. hozzászólás - 2014.03.04. 11:59:57
Nekem is egy majdnem 10 éves gépem van(kivéve videókártya), a netem meg egy nyamvadt 5megás tkábeles, mert itt más nincs, de legalább kétszer drágább mint máshol az 50megás upc. Mégsem tapasztaltam belassulást, még ha a gépem bőven megérett is a cserére. Ha nem lenne tökfelesleges lecserélni persze, mert a korától függetlenül azért minden szépen fut rajta. Nem tudom hány embernek van itt 2x éves gépe, de lehet hogy nem a játék gépigényével vannak elsődlegesen a problémák szerintem. Az én ezeréves vasamon vígan elmegy még a crysis 2 full grafikával átlag 25 fpsen, elég csúnya lenne ha egy böngészős játék akasztana ki bármilyen gépet is...Az hogy a szerver lassú, az valószínűleg azért lehet, mert elég drága játék egy szervert lecserélni/igényeknek megfelelően bővíteni. Ez az ami ellen annyira harcoltok, mert úgy, hogy nincs kilátásba az, hogy belátható időn belül megtérüljön a technika lecserélése, senki nem fogja megkockáztatni hogy néhány elégedetlenkedő játékos miatt beleöljön embertelen összegeket.
Ami meg a mobilról való végzeturazást illeti, nem hiszem hogy ne lehetne rá optimalizálni egy m.vegzetur.hu oldalt, mint ahogyan azt már szinte mindenki teszi, asztali gépről/laptopról viszont az arra írt változatot nyitja meg.
Pontszám: 8.14
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
110. hozzászólás - 2014.03.04. 12:13:18 (Válasz Zoole #109 hozzászólására.)
A Gépigényt idézőjelbe tettem, mert egy internetes-böngészős játéknál természetesen nem a konkrét CPU, RAM stb. igény szokott lenni a fő probléma.
Viszont a mobileszköz netsebességi képessége annál inkább...
1 Megás mobilstickkel, vagy hasonló sebességre képes telóval biztosíthatlak nem lennél elégedett.
Persze ha azt vesszük alapnak, hogy 5 Mega alatt ne VÚ-zz, vagy kár vele foglalkozni, mert pár hónap és nem is lesz 5M-nél kisebb net jellemzően, akkor igazad van.
Mindenesetre az animált on-line játékok jellemzően telepítettek (van gépigényük).
Ha animáció erős lenne a VÚ, akkor attól tartok, hogy az extraköltséggel járna sok játékosnak is.
No de erről már aztán tényleg a programozók nyilatkozzanak...
Pontszám: 6.52
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
111. hozzászólás - 2014.03.04. 12:23:49
Volt, hogy telefonról játszottam, de azon kívül hogy kimondottan kényelmetlen, sebességbeli problémát ott sem tapasztaltam. Mobilnetről ment, nem wifiről.
5 megás alatt szinte már alig van net, és ha kicsit visszaemlékezik rá az ember hogy a régebbi félmegás és annál is gyengébb neten is lazán elfutottak a VU-nál sokkal adatforgalom igényesebb játékok is, akkor az megint csak elgondolkodtató. Egyébként meg tök felesleges mit vitázunk itt ezen, úgysem mi fogunk dönteni ebben a kérdésben. Miklósék szerintem már nélkülünk is átgondolták mi lesz a változás a későbbiekben illetve mi nem lesz.
Abban viszont szinte teljesen biztos vagyok, hogy nem ugyanezen körülmények között fogunk játszani néhány év múlva, mert ugye ami nem hajlik, az törik. Akibe szorult némi életösztön az fel tudja mérni adott helyzetben ennek a realitását.
Pontszám: 6.47
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
112. hozzászólás - 2014.03.04. 12:59:33 (Válasz Zoole #111 hozzászólására.)
Légy szíves rendezd bekezdésekbe az írásod, így jóval nehezebben emészthető. Szeretném olvasni, mert az értelmesebb kategóriába tartozol, így még kulturált vitát is el tudok képzelni, de csak rendezzük a gondolatokat

Az animációkkal kapcsolatban, lehet hogy mi nem pont ugyanarra gondolunk. Az a fejlesztés, hogy egy adott csata x verzióval szépen animálva megjelenik a felhasználónak, az gyakorlatilag semmit sem ér. Nagyon jó példa erre a The West párbajos felülete például. Semmilyen információt nem tudsz meg belőle, az animáció betöltése pedig erőforrásba kerül. Lehet, hogy ez a te géped esetében nem probléma, viszont itt több száz csata történik óránként, gondolj bele, micsoda lassulást okozna, ha még ilyen gif-eket is töltögetnénk közben.

Kliens csak mobilos környezetben jöhet szóba, a webes alkalmazások potenciális előnye, hogy bárhonnan bármikor elérhető, és semmit sem kell letölteni hozzá. Maradjon is ez így.

Mobilról a játék kifejezetten kényelmetlen. Volt már részem pár mobilos alkalmazás tervezésében és fejlesztésében, az előttem szólóhoz csatlakozva kiemelném a nagy, kényelmesen elérhető gombok és a gyorsaság fontosságát. Hozzátenném, hogy a játék mobilról játszva lassabb. Ez tény.

Egyébként pedig ezen tök felesleges még beszélgetni is, mert nem lesznek ilyen jellegű animációk. Legyen inkább felület átrendezés, optimalizálás, stílus váltás, és mindenféle, gyorsaságot elősegítő fejlesztés
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.76
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
113. hozzászólás - 2014.03.04. 14:45:35
Ebben a Végzetúrban már biztos, hogy nem fogjuk a csatákat animációval helyettesíteni (mindenki fellélegezhet ) de ha valaha csinálunk egy VU2-t, egy újraírt játékot hasonló alapokkal, akkor ott már kelleni fog ilyen grafika. A lagot (elvileg) nem növeli, a grafikák egyszer kerülnek letöltésre és utána a cachéból jönnek (persze gyakorlatban tudom, hogy ez nem teljesen így megy, sokszor újratöltésre kerülnek a grafikák). De ez még a jövő zenéje, és amúgy sem flashben gondolkodunk.

Gombok, elrendezések optimalizálása, kényelmesebbé tétele: aki gondolja, írja össze az ezzel kapcsolatos ötleteket, küldje el nekünk emailben vagy az ÜSZen, amit lehet, szívesen megcsinálunk.
Pontszám: 9.06
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
114. hozzászólás - 2014.03.04. 18:18:52
Leesett a nagy kő Köszönöm a lehetőséget.Ha valaki esetleg bevállalja az összeírást,írok pár ötletet,elsősorban 4-7"-os képernyőméret okából

A baloldali menüsor :
-------------------------
A kategóriák tartalma legyen inkább legördülő,alapból csak a nevük látszódjon,kivéve az Ajánlás, Fórum, Toplista, Üzenetek, Szakértelmek, gombokat,és a teljes Tevékenységek menüt. A Karakterlap,Napi rutinok gombok pedig teljesen feleslegesek.
Az így felszabadult hely lehetővé teszi,hogy a gombok magassága minimum a 2-3 szorosára növekedhessen.


Portyalista:
---------------
Itt is hasznos lenne a gombok magasságának növelése,de nincs ötletem(olyan ami nem rövidítené a listát,mert az sem lenne jó).A működés kapcsán viszont igen.Miután innen megtámadtam valakit, hagyjuk ki a "vissza" gombot.Csata után kerüljek vissza a portyalistához,a csata leírásából elég ha az összegzés megjelenik,ott ahol a sajtolás eredménye is kiíródik.Ha érdekelnek a részletek,majd megnézem az eddigi csatáim menüben.

Toplista:
----------

Ha innen indítok portyát,a karlapra lépve,akkor a csata után ugyanide szeretnék visszakerülni,ugyanúgy ahogy fentebb írtam.

Egyebek:
------------

- a gyógy/varázsital ikonra kattintva, a "használ" alatt lehetne egy "vásárol" gomb is, az adott szinten elérhető legjobb italhoz.

Így hirtelen ennyi,de majd tolom még mobilról,hogy jöjjön az ihlet
Báró Samedi
Pontszám: 8.10
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
115. hozzászólás - 2014.03.04. 22:58:44
A sok kattintásos dolgokat kellen szerintem kiváltani.
Példa erre például az állat eledel, vagy a gyógyital és mannaital a tárgylistában.
Lehessen az ilyen tárgyakaból, egy kattintással annyit felhasználni, amennyi éppen szükséges, akár az adott állatnál, akár a karakternél.
Alea Iacta Est!
Pontszám: 6.80
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
116. hozzászólás - 2014.03.04. 23:06:20 (Válasz Miklós #84 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2014.03.03. 15:39:43
Az első posztban vázolt összes lehetőség meglesz benne, kivéve, hogy a hűségbónusz nem nullázódik, ha egy napon nem lépsz be.


Kar. Helyette nem kerulhetne be egy checkbox a templomhoz, amely bekapcsolt allapotban lehetove tenne az automatikus ujrageneralodast miutan az elozo templom lejar(t)?
Sokan dijaznak szerintem.
Pontszám: 7.50
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
117. hozzászólás - 2014.03.05. 12:24:27
A szövetségi oldalról előrébb költözhetne az Epikus,és az Entitás gombja,mondjuk az ép/vp italok ikonjának sávjába,igen hasznos tud lenni,ha minél gyorsabban eléri az emberfia. Tízből nyolcszor csak azért kattintok be a szövimenübe,hogy leveressem magam, fölösleges kattintás,fölösleges töltögetés,márpedig a leveretés az olyan,hogy jobb a lehető leghamarabb túlesni rajta
Báró Samedi
Pontszám: 7.64
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
118. hozzászólás - 2014.03.05. 12:34:53 (Válasz Azazel #117 hozzászólására.)
Állíts be gyorsgombot/könyvjelzőt magadnak...
Pontszám: 5.66
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
119. hozzászólás - 2014.03.05. 12:45:16 (Válasz Birka #118 hozzászólására.)


Arról értekezem,hogy a modern kor igényei közé tartozik, a mobileszközökről való játszhatóság drasztikus javítása.Androidon, 4"-on az ilyesféle megoldások nem igazán működnek.
Pc.-ről természetesen így használom
Báró Samedi
Pontszám: 8.51
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VIP tagság
120. hozzászólás - 2014.03.05. 12:54:50 (Válasz Azazel #119 hozzászólására.)
WoW-ozni is androidról Wow-ozol?
Pontszám: 5.53
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!