Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A bolygó ura 2014
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
541. hozzászólás - 2015.02.16. 16:08:02
Még most is ki lehet találni 100 feladatot vagy amennyi még hiányzik hozzá és akkor nem a holnaputáni, hanem a fél évvel ezutáni BU mehet úgy, hogy a 100-ból sorsol a gép 49 feladatot vagy amennyi kell, de az viszont fontos, hogy a sorsolás nem karakterenként, hanem egyforma mindenkinek, csak a 100-ból kijelőli mindenkinek ugyanazokat, de 2 esemény közt lenne különbség.

Hogy kell-e ez nekünk játékosoknak. Nem tudom. Hirtelen a magam nevében sem tudnék dönteni, nem hogy más helyett. Szerintem minimum össznépi szavazás kéne. Bár az sem reprezentatív, mert kinek hány karija/fórum acc-ja van, annyi szavazata.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.94
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
542. hozzászólás - 2015.02.16. 16:11:29 (Válasz Offsboy #538 hozzászólására.)
nem 30 perc az ha első nap neki lódulsz akkor ha jól emlékszem 60 v 90x kellet megütni az epiket

igaz nem csak ezen múlik az idő különbség , hanem a nagyon szuper randomon is miből mikor mennyi ráfordítással találod meg a kellő mennyiséget (állatbefogás, kaland, stb)
Pontszám: 7.58
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
543. hozzászólás - 2015.02.16. 16:21:56
A random sok mindent befolyásol igen. Meg a feladatok is. Nekem mindegy, hogy milyen feladatok vannak, a verseny izgalma miatt csinálom. Sőt azt is támogatnám, ha több feladat lenne, vagy változatosabb, ahelyett hogy irreális célszámok lennének kötve az egyes feladatokhoz. Pl.: teljesíts 70 kalandot... szerezz 150.000 TP-t, szerezz 50 szubplazmát, szerintem ezeknek pusztán időhúzó jellegük van, és nem a verseny izgalmát célozzák.

Viszont igen, fel lehet készülni a versenyre elég jól, erőforrások tartalékolásával például. És azért tekintélyes mennyiségű erőforrás birtokában valljuk be kvázi bármilyen feladat jöhet az ésszerűség határain belül. Véleményem szerint ezt semmilyen módon nem lehet kikerülni, olyan ez, mint a formába lendülés egy-egy verseny előtt, ez is egyfajta áldozat.

A végső következtetésem az, hogy az nyerjen, aki a legtöbbet teszi bele, a randomnak csak minimális szerepe legyen.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.56
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
544. hozzászólás - 2015.02.16. 16:23:27 (Válasz Fsanyi82 #542 hozzászólására.)
Magyarán nem mersz kockáztatni, mert nem akarsz épp lemaradni a címről. Mert akkor ugye se rang, se optimálisan elköltött erőforrás. Világos
Nincs ebben semmi gond, én is pont emiatt nem fogok sose indulni a címért, túl sokat kell feltenni mindent vagy semmit alapon. A megoldás nyilván nem az, hogy könnyítünk a téten, mert így is vannak épp elegen akik versenybe szállnak.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.92
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
545. hozzászólás - 2015.02.16. 16:24:07 (Válasz Fsanyi82 #542 hozzászólására.)
Idézet: Fsanyi82 - 2015.02.16. 16:11:29
nem 30 perc az ha első nap neki lódulsz akkor ha jól emlékszem 60 v 90x kellet megütni az epiket


120 körül volt nekem tavaly, mikor elkezdtem ütni Na igen, ez is irreális. Pont annyira, hogy csak az álljon neki, aki tényleg nyerni akar. A többiek megvárják a vállalhatóbb számokat Nem lenézés ez, pusztán annak kinyilatkoztatása, hogy az épelméjűség határait súrolja 120-szor megütni az epiket
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.56
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
546. hozzászólás - 2015.02.16. 16:42:45 (Válasz LanMaffia #545 hozzászólására.)
hát akkor 120 még jobb ..

igazából erre nem emlékeztem, mert előzőn eszembe sem volt pörgetni mivel nem is lett volna még miből meg rá sem értem első nap

de ha a randomot kizárjuk ez esetben sem sietek , mert 120 ütés az 2 óra különbséget eredményez ami azért már elég jelentős időelőny
mondom abban az esetben ha nincs random, és pontosan azonos feladatok mellett azonos erőforrás áll rendelkezésre , ami persze nem tudható kinek mennyi van .

Na mindegy az irreális célszámok helyett is jobb megoldás lenne azonos feladatokkal mindenkinek egy egy sor rész idő eredményeit összegezni , mint egy több napos versenyen (pl tour de france)

Offs: ettől elindulnék sőt szerintem vagyok olyan hülye, hogy letojom az optimális erőforrás égetést , de az epiken mindenképp bebukom a témát bármennyire is gyors vagyok ehhez nem kell 10 diploma, hogy kiszámolja bárki
és gondolom aki első akar lenni azzal ne számoljak , hogy majd véletlen el alszik meg hasonló
Pontszám: 7.58
kedvencMarcsaFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
547. hozzászólás - 2015.02.16. 16:44:37
Látod, Lan, pont az epik miatt nem hajtok a címért, mert ugyan megtippelni nem tudom, hogy tőlem hány ütést bírna ki, de 120-at biztosan nem, ráadásul akkor Neked mi maradna belőle?
Pontszám: 9.28
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
548. hozzászólás - 2015.02.16. 16:55:46 (Válasz Marcsa #547 hozzászólására.)
Buzogánnyal, energialövedékkel, térkapus fuxokkal mennyit ütsz az epiken körönként? 15% ép-ről is olyan nagy veszélyben lenne tőled?
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.92
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
549. hozzászólás - 2015.02.16. 17:58:36
Egyértelműen, ha random feladatok lesznek / lennének, akkor is mindenki ugyanazokat kapná egy adott esemény alatt.
Pontszám: 8.83
kedvencIceColdFérfi
Végzetúr tehetség
147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
550. hozzászólás - 2015.02.16. 18:09:13 (Válasz Miklós #549 hozzászólására.)
Miklós ha már itt vagy a fórumon, kérlek reagálj a szerverleállásokra is, mert ami az előző héten volt az nagyon aggasztó. Volt olyan nap, hogy 6-7 alkalommal nem lehetett belépni sem a V1-V2-V3-ra, sem a fórumhoz.

V1 Csavar - Zugivó Italbarátok
V2 Csavar - Halál Angyalai
V3 IceCold - Kings of Dawn
V4 Csavar/Fülig Jimmy - Rejtőzünk
V5 Csavar - ADAMOS
V6 Csavar - Próbacseresznye
Pontszám: 8.71
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
551. hozzászólás - 2015.02.16. 19:31:58
Nem értem. Minden versenyen mindenki ismeri, amire vállalkozott. Egy futó versenyen is tudod, milyen távra készülj. S ott is van, aki ugyanazt a távot x idő alatt futja, míg más x+y idő alatt.
Szóval ez egy verseny. Rendben van, hogy lehet rá készülni, s igenis csak egybarany medál legyen!
Hajrá hajrá!:)
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 7.90
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
552. hozzászólás - 2015.02.17. 22:58:24
Nem akarok egy nagyképű köcsög lenni, de ha a játék és a szerverek elérhetősége a BU alatt is hasonló módon értékelhetetlen lesz, én azzal a lendülettel itt hagyom az egészet

De tényleg, komolyan. Légy szíves váltsatok szolgáltatót, vagy kiszolgálót vagy bármi, mert ez még annál is sokkal rosszabb, minthogy kevés a játékos például.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.56
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
553. hozzászólás - 2015.02.17. 23:11:55 (Válasz LanMaffia #552 hozzászólására.)
Az ügyfélszolgálaton reklamáltam már a leállás miatt:

2015. Feb. 15. 22:29Ariel
Sziasztok!

Ma este ismét leállt a V1 szervere. Lassan már napi rendszerességgel elmondható, hogy problémák vannak az elérhetőséggel. Igazából már meg sem tudom mondani, hogy mióta megy ez a szenvedés, annyira természetessé vált, hogy lehal.

A legbosszantóbb viszont az, hogy sehol nem kommunikáljátok, hogy bármit is csinálnátok vele, hogy megszüntessétek a hibát, még csak annyit sem, hogy dolgoztok rajta...

Jó lenne, ha tájékoztatnátok a játékosokat a helyzetről, mert lassan mindenkinél elszakad a cérna.

Üdv,
Ariel


tegnap, 11:34István
Szia.

Sajnos ez azóta megy, hogy elköltöztettük a szervert. Próbáljuk kiküszöbölni a hibát, de ha nem megy, akkor máshová költöztetjük a szerverünket. Elnézést a kellemetlenségért.

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető


tegnap, 21:55Ariel
Szia!

Az természetes, hogy nem várt hibák előfordulnak, akár olyan rendszerességgel is, mint ahogy azt most tapasztaljuk.
Viszont a helyzet kommunikációs oldalán még lenne mit csiszolni. A külső fórumra folyamatosan érkeznek az elégedetlenkedő kommentek az állandósult leállások miatt, viszont a ti oldalatokról semmiféle reakciót nem látni, ami azt az érzetet kelti, hogy ez szerintetek így rendben is van.
Nem gondolom, hogy sok időbe telne megemlíteni a fórumon is, hogy dolgoztok a hiba okainak feltárásán, és amennyiben nem sikerül orvosolni a dolgot, máshová költöztetitek a szervert.



ma, 09:16István
Szia.

Teljesen egyetértek veled, de ebben a kérdésben én nem vagyok kompetens. Miklós biztos ki fog irni valamit, ha ez a probléma kritikussá válik.

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető


Összefoglalva: A probléma nem kritikus, és a zúgolódó tömeg sem akkora, hogy a fórumon említésre méltó lenne...
A hozzászólást Ariel módosította 2015.02.17. 23:12:40-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.82
népszerűBlack DeathFérfi
Végzetúr tehetség
198 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
554. hozzászólás - 2015.02.18. 04:01:40 (Válasz Ariel #553 hozzászólására.)
Pedig jó lenne tudni, hogy BU kezdetekor - kezdés után összeomlik-e a dolog vagy szokásosan este fog, netalán egész nap nem lesz majd elérhető az egész, mert lassan bele lehetne írni az eseménytervezetekbe kiegészítésként a várható szerverleállásokat is..

Hogy, ne legyen annyira off:

10:00 vagy 12:00-kor fog indulni az event?
A hozzászólást Black Death módosította 2015.02.18. 04:30:08-kor
V1,V2,V3 - Black Death
V5 - Black Toxic
V6 - Black Fétis
Pontszám: 6.22
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
555. hozzászólás - 2015.02.18. 06:02:28 (Válasz Black Death #554 hozzászólására.)
Miért kezdődne délben? Már többen kérdezték ezt különböző helyeken és nem értelek titeket. Az eventek 10-kor szoktak indulni, a SZB-nak van déli váltója. Vagy történt valami változás az előző BU-nál az eventekhez képest? Akkor nem voltam itt.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.96
népszerűBlack DeathFérfi
Végzetúr tehetség
198 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
556. hozzászólás - 2015.02.18. 06:35:08 (Válasz Quellon #555 hozzászólására.)
Tudom, hogy általában 10:00-kor, de idézek két hírt a hírarchívumból, mielőtt alaptalannak éreznéd a kérdést amit feltettem (és a pontos indulásokra irányuló kérdésekkel szembeni bizonytalanságot):

"Bolygó Ura + Nyári vásár (2014-07-21)

A Bolygó Ura elkezdődött Ma délben elindult a Bolygó Ura! Vele egyidőben indult a 2 hétig tartó befizetési akciónk, és az 1 hetes nyári vásár! 20% kedvezmény az őskő árakra a lélekkufárnál, 24 órás licit, naponta kétszer megvásárolható csatlóskristály csomag és egyéb extrák a lélekkufárnál, egyedi napi ajánlatok, ajándékcsomagok az elköltött őskő függvényében, 3 új relikvia a Relikvák menüpontban (köztük ősi fétis), óriás szerencsekerék a VU találkozóról (keresd a Lélekkufárnál, a Beholder Szeme menüpontnál!)
További részletek a fórumon.
Mindenkinek jó versenyzést és jó szórakozást kívánunk!
A Végzetúr csapata"

Valamint

"(2014-04-29)
Szintén fontos hír: a jövő héten hétfőn, délben indul a Hordák Harca! Eseménypontot már holnap 10 órától lehet gyűjteni."
A hozzászólást Black Death módosította 2015.02.18. 06:47:52-kor
V1,V2,V3 - Black Death
V5 - Black Toxic
V6 - Black Fétis
Pontszám: 7.17
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
557. hozzászólás - 2015.02.18. 06:51:16 (Válasz Black Death #556 hozzászólására.)
Módosítottál mielőtt válaszolhattam volna. Első verziódban szerepelt, hogy ne nézzek másokat hülyének - jelzem nem is tettem, úgy tűnik, erre magad is rájöttél és gondolom azért módosítottál.
Világosan leírtam, hogy miért nem értem a kérdésetek és rákérdeztem, hogy volt-e valami változás/kisiklás a szokásos 10 órához képest. Ezek szerint volt, de jeleztem azt is, hogy nem voltam akkor itt amikor ez történhetett, tehát nem tudhattam róla, az értetlenkedésem és a kérdésem abszolút jogos volt. Ahogy a tiéd is, csak én nem lepontozással és hülyézéssel kezdtem, hanem megpróbáltam informálódni a történtekről. Nem haragszom egy picit sem, csak azért írom ezt így, mert mulattat kicsit, hogy előbb nyúlsz a gombokhoz, aztán gondolkodsz, aztán jöhetnek a korrekciós gombnyomkodások.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 6.96
népszerűBlack DeathFérfi
Végzetúr tehetség
198 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
558. hozzászólás - 2015.02.18. 07:10:43 (Válasz Quellon #557 hozzászólására.)
Első verzióban azt írtam, mielőtt hülyének néznél bárkit is emiatt (mielőtt, azaz megelőzve, tehát nem volt ez így tényként leírva, hogy hülyének néztél valakit), de igen ezen is módosítottam, mivel nem nézett ki valami jól, és nem volt éppen koherens a hozzászólásod hangnemével. Valóban lepontoztam, elsőre olvasatra másképp jött le, de módosítottam a pontozást (nem mintha érne valamit is a le és felpontozgatás). Igazából engem nem mulattat, hogy korrigálnom kell így 30 óra fentlét és munka mellett kicsit macerás, sem mint mulatságos, de ez már egyéni szoc. problem.

/Bocs az offért/
V1,V2,V3 - Black Death
V5 - Black Toxic
V6 - Black Fétis
Pontszám: 6.26
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
559. hozzászólás - 2015.02.18. 09:31:50 (Válasz Black Death #558 hozzászólására.)
Idézet: Black Death - 2015.02.18. 07:10:43
nem mintha érne valamit is a le és felpontozgatás

Igen, épp ezért mulattatott, semmi másért. Én pl csak akkor szoktam pontozni, ha azt szeretném, hogy feltűnőbb legyen az adott vélemény a közvélemény és/vagy JV-k előtt. Egyébként tudom milyen 30-40 óra, esetleg éjszakás műszak után még fent lenni és hogy ez rossz hatással van a türelemre, én is így szoktam lenni csak olyankor kerülöm a fórumot, mert itt bármikor pihent állapotban is fel tudják bőszíteni az embert.

Spongyát rá, remélem 10-kor minden rendben indul és működik majd.

*Idézet nem volt bezárva, az én irományom is abba került bele, javítottam.
A hozzászólást Quellon módosította 2015.02.18. 09:33:26-kor
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.94
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
560. hozzászólás - 2015.02.18. 09:38:53
Délben fog indulni a VU (a programkód szerint legalábbis eddig délben indult)
Pontszám: 7.13
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője