Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A bolygó ura 2014
kedvencNEMESIS 13Férfi
Végzetúr mester
350 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
521. hozzászólás - 2015.02.15. 23:00:09
Quellon: nem azt mondtam, hogy nekik is bolygó ura rangot adjanak, hanem hogy HASONLÓ rangot kapjanak. Bajnok, lovag, őrző, hadúr, nagymester, stb. Olyan sok dolgot ki lehetne találni, csak fantázia (és akarat) kérdése.

Bpetya: ja, hogy jár ilyen bónusz. Elnézést, ezt eddig nem tudtam. Nos, akkor az előző hsz-emet tekintsétek semmisnek.
Pontszám: 7.84
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
522. hozzászólás - 2015.02.16. 07:53:32 (Válasz NEMESIS 13 #521 hozzászólására.)
Végül is jó az ötlet, ha a 2-10. helyezettek az amúgy tényleg megérdemelt kitüntető cím mellé nem kapnak kamramentességet.

Lehetne pölö 2-3 Hadúr, 4-5 Nagymester, 6-10 Lovag.
Pontszám: 8.14
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
523. hozzászólás - 2015.02.16. 08:23:13
Ez az event akkor lenne izgalmas , ha minden alkalommal teljesen új feladatok lennének más sorrendben más kiszámíthatatlan mennyiségben kérve p vadászat portya sajt stb

mert nem attól lesz valaki jó játékos, hogy hteket hónapokat spórolva előre ismert feladatsort ledarál 1-2 nap alatt, hanem az aki a váratlan dolgokat leküzdve jutna fel az első helyre
nameg ennek így semmi verseny szaga sincs , ahogy most van , csupán annyi, ha van két egyforma erőforrással rendelkező tag , akkor az nyer aki gyorsabban kattingat , aki mellé oda áll a random a kaland találás állatbefogás stb dolgokban , meg esetleg jobb számítógépe illetve gyorsabb nete van

És az is hülyeség, hogy egy nap alatt teljesíthető egy három hetes event egy dekrétummal
ezzel is kellene kezdeni valamit , hogy legyen verseny helyzet, ha nem is ezen a bolygó ura eseményen , de a következúre szerintem egy nap egy sor legyen teljesíthető akár kicsit nehezebb feladatokkal de legyen teljesíthető, így legalább egy hétig versen ylenne a verseny, mert senki nem lenne akkora kocka egy héten keresztül nonstop ébren legyen
A hozzászólást Fsanyi82 módosította 2015.02.16. 08:26:48-kor
Pontszám: 7.58
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
524. hozzászólás - 2015.02.16. 08:31:26 (Válasz Fsanyi82 #523 hozzászólására.)
A kettővel ezelőttire kitalált megoldással mi a baj?
Pontszám: 8.14
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
525. hozzászólás - 2015.02.16. 08:48:37 (Válasz Bpetya75 #524 hozzászólására.)
picit lassította a küzdő játékosokat de megfelelő mennyiségű erőforrás birtokában teljesen mindegy, hogy 30 kaland kell vagy 70 , és stb

ez az event csak arról szol jelenleg kinek van több tartaléka és azt milyen gyorsan bírja el kattingatni
ezt egy szellemileg visszamaradott is meg tudja csinálni már bocs a kifejezésért ha a mini eventekben kis millio csp pp italt sikerült betáraznia, főleg ha szövinbajnokis csatákat elfogadja majd , akkor a portyaás feladatok sem lassítanak már le senkit sem

Jelenleg két egyforma erőforrással induló karakter között két dolog döntheti el a csatát vagyis 3

1, ki tud gyorsabban kattolni
2, a random mennyire szeret című mutatvány, mert egyiknek 30 kaland eshet akár 100 cselekvésre is ameddig a másiknak lehet 500 ra sem , mert éppen peches
3, epikust üss meg 30x (vagy többször, ha gyorsan oda érsz) ez esetben a tudás könyv relikvia dönt , hisz minden ütésen nyer a delikvens egy percet azzal szemben akinek nincs

De ez ettől még nagyon messze van a versenytől!

Az ha egy vizsgára tudom az összes kérdést a helyes válasszal előre és 5öst kapok rá nem ér ötöst max egy gyenge kettest mert foglalkoztam vele egy kicsit
Pontszám: 7.58
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
526. hozzászólás - 2015.02.16. 10:34:01 (Válasz Fsanyi82 #525 hozzászólására.)
Én aztán nem sajnálom senkitől a BU címet, ha képes a betartalékolt erőforrásait ezen az abszolút nem optimális eventen elkölteni. Az összes event közül ennek megnyeréséért kell messze a legtöbb áldozatot hozni.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.61
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
527. hozzászólás - 2015.02.16. 10:44:21 (Válasz Offsboy #526 hozzászólására.)
Ezen gondolkoztam én is, de hát nem vagyok épp egy optimalizátor, gondoltam majd egy optos reagál, ha akar
Pontszám: 8.14
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
528. hozzászólás - 2015.02.16. 11:32:15
Nem a cím a lényeg, hanem az hogy ez nem verseny így, hanem egy rakás kattingatás, ki a gyorsabb alapon, gyorsan is lehet okosan kuldizni közbe
Pontszám: 7.58
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
529. hozzászólás - 2015.02.16. 12:36:12 (Válasz Fsanyi82 #528 hozzászólására.)
Nagyon vicces ez a konklúzió, hogy nem verseny, miközben pont azzal érvelsz, hogy ki kattintgat gyorsabban ugyanolyan erőforrás feltételek mellett, ergo mégis csak verseny

Offsnak meg igaza van, tényleg erre kell a legtöbb erőforrást, időt és tervezést fordítani.

A többi helyezett értékelésére pedig annyi megjegyzésem lenne, hogy legutóbb 3 nappal utánam fejezte be a 2. az eventet, tehát ez egy laza 5 estés végzeturazást jelent... Szerintem továbbra sincs összhangban a bolygó urának járó jutalom nagysága, és a megnyeréshez szükséges erőforrás.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.71
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
530. hozzászólás - 2015.02.16. 12:58:42 (Válasz LanMaffia #529 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2015.02.16. 12:36:12
A többi helyezett értékelésére pedig annyi megjegyzésem lenne, hogy legutóbb 3 nappal utánam fejezte be a 2. az eventet, tehát ez egy laza 5 estés végzeturazást jelent... Szerintem továbbra sincs összhangban a bolygó urának járó jutalom nagysága, és a megnyeréshez szükséges erőforrás.


Az elsőnek járó jutalom milyenségét mennyiben érinti, ha a 2-10 is kapna valami hangzatos címet?
Pontszám: 8.14
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
531. hozzászólás - 2015.02.16. 13:53:12 (Válasz Bpetya75 #530 hozzászólására.)
Úgy érzem degradáló hatású lenne az elsőre vonatkozóan. Mondom ezt attól függetlenül, hogy ki nyeri a versenyt.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.56
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
532. hozzászólás - 2015.02.16. 13:58:23 (Válasz LanMaffia #529 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2015.02.16. 12:36:12
... Szerintem továbbra sincs összhangban a bolygó urának járó jutalom nagysága, és a megnyeréshez szükséges erőforrás.


Ne ríjon kend! Ha kevesli a nyereményt, ne szálljon érte harcba!
Senki sem kényszeríti arra kendtet, hogy pézt, paripát és fegyvert áldozzon az első hely megszerzésére!
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 9.02
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
533. hozzászólás - 2015.02.16. 14:11:05 (Válasz LanMaffia #529 hozzászólására.)
szerintem akkor is úgy lenne igazi verseny ha nem ugyanazok a sablon feladatok lennének, ne legyen már ennyire megtervezhető az egész ok pont neked írom , aki eddig mindig nyerte v1-en

Az első bolygó ura event még meglepetés volt legalábbis a játékos állomány 99%-nak, akik nem tudták előre az összes feladatot , mert ügye volt aki tudta mire készüljön (vagy legalábbis mit tartalékoljon a csp pp tk ponton kívül)

azóta meg semmi változás nincs , csupán ha első nap akarod telesíteni több erőforrást elvisz

köztes jó megoldás lenne esetleg ha a piramis valóban piramis lenne , és egy nap egy sor lehetne teljesíteni max de összesen 21 nap lenne ugyanúgy felérni ez esetben a leggyorsabbak (sorok rész ideje számítana független attól mikor csinálod meg) valóban versenyeznének

meg mondjuk azok is eséllyel indulnának akik nem kapnak szabadságot , hogy reggel 10kor bekészítsenek két gépet meg vagy 6 egeret a minél gyorsabb kattingatáshoz

De mindegy ez több embernek lenne jó megoldás mint a jelenlegi viszont az a több ember véleménye annyit sem ér mint pár másiké

azzal meg egyet értek, hogy az első helyért járó jutalom nem arányos a beleölt erőforrásokkal, de aki első lesz az összes sorvégi jutalmat átveszi közben


ilyen szemszögből nézve az első 10 hely sem ér sokat
Pontszám: 7.58
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
534. hozzászólás - 2015.02.16. 14:44:13 (Válasz Fsanyi82 #533 hozzászólására.)
Idézet: Fsanyi82 - 2015.02.16. 14:11:05
meg mondjuk azok is eséllyel indulnának akik nem kapnak szabadságot , hogy reggel 10kor bekészítsenek két gépet meg vagy 6 egeret a minél gyorsabb kattingatáshoz

Hát nem tudom, ha egy futóversenyre nem jutok el, mert nem érek rá, akkor utána nem állok neki érvelgetni, hogy miért csak az nyerhetett, aki futott...
Mellesleg teljesen mindegy, hogy változnak-e a feladatok; mivel egy 3 hetes esemény összes feladatát csinálják meg a győztesek fél-1-2 nap alatt (világfüggő), ez mindenképpen sok egérkattintásba kerül.
Ki van írva hónapokkal előtte, hogy mikor lesz, aki akar tud tervezni. Aki meg még így se, mert az élet oly igazságtalan, hogy mégsem ér rá a játékos aznap, nos annak a szurkolás élménye még mindig ott van, és gyűjtheti az erőforrásokat a következőre, hogy azon nagyobb esélye legyen. El kell fogadni, nincs olyan időpont ami mindenkinek jó.
köztes jó megoldás lenne esetleg ha a piramis valóban piramis lenne , és egy nap egy sor lehetne teljesíteni max de összesen 21 nap lenne ugyanúgy felérni ez esetben a leggyorsabbak (sorok rész ideje számítana független attól mikor csinálod meg) valóban versenyeznének

Én most ebben azt látom, hogy sajnálod azoktól, akik beleadnak mindent, és megcsinálják 1 nap alatt. Úgy akarsz helyezést elérni, hogy kényelmesen 21 nap alatt akarod teljesíteni. Hát én erre azt mondom, hogy erre ne járjon semmi; a cím járjon annak, aki egész éjjel tolja a gyógyitalt/pp-t/csp-t. Egy nyertes van, aki versenybe akar szállni, az inkább a stratégiáját rakja össze, minthogy nyugdíjas tempóért kampányol.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.46
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
535. hozzászólás - 2015.02.16. 15:00:42
Egyetértek.

Nem tudom pontosan, el kell-el adnia az anyukáját is annak, aki első akar lenni, vagy elég az is, ha minden családtagja, és néhány szomszéd 12-14 órát ül a gép előtt, beáldozva a fészbúkra, evésre, főzésre, gyereknevelésre szánt drága szabadidejét, de mindkét esetben jár neki(nekik) annyi, hogy győztes lehessen, egyedül csak ő.
Báró Samedi
Pontszám: 8.18
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
536. hozzászólás - 2015.02.16. 15:47:14 (Válasz Offsboy #534 hozzászólására.)
Nem sajnálom és most magam ellen is beszéltem ugyanis rendelkezem elég erőforrással egyedül amin bukhatom ha lesz kedvem egyáltalán rajt cél győzelem miatt versenybe szállni, hogy nincs tudás könyvem és az epik ütésén alkalmanként egy percet vesztek
ebből kifolyólag nem biztos, hogy rohanok az első helyért mert ezen lazán el is bukom meg egy halom erőforrást feleslgesen ez esetben , mivel a második hely már olyan mint a nagyon sokadik hely

és ez nem egy futóverseny, hanem egy event egy játékban ami 3hetes , és nem egy alkalmi lehetőség

egyébként szabit is kaptam egész véletlen meg ügye be van tárazva mindenből több, mint elég eszenciákat is ezért nem csináltam meg , hogy majd itt entitást ezért nem vertem

De az nem tetszik, hogy fixek a feladatok
mi abban a teljesítmény, hogy tudsz előre mindent?

ennyi erővel a játékban, mindenhol feljöhetne egy kis ablak pl mikor elmész vadászni ki irja előre , sorry most a következő 20 vadászaton nem fogsz majd állatot , vagy portyánál a karakter nevére ki írná hogy most jó ütni mert ez tejelni fog vagy ezt ne üsd nincs nála semmi meg amugy is valószínű kikapsz, esetleg ennyi erővel kalandokra ki írhatná előre mennyi le és tp fog jári ha teljesíted majd meg kérdezné egy kis ablakban biztos el vállalod ennyiért ?

lehet nem a legjobb példákat hoztam de mint írtam ugy elmenni egy vizsgára , hogy fixen tudod az összes feladatot és a megoldást , nem teljesítmény

igenis minden piramisban legyenek meglepetés feladatok , nem tervezhető sorrendben

lehet utálni ezért de a verseny úgy verseny ha akkor tudod meg a feladatokat amikor elindulsz nem hónapokkal előre

jah és nem sajnálom senkitől az első helyet, tudom mennyi áldozattal jár tök feleslegesen , grat nekik nem értetted alényeget
és nem 21 napról beszéltem , hanem naponta egy sor legyen teljesíthető maximum , hogy legalább egy hétig meglegyen a verseny szaga a dolognak
Lan írta, hogy előző bu-n a második helyezett 3 nappal később fejezte be mint ő
na de miért vajon?
mert tudta, hogy Lan nyomja és ugyis lepipálja , innentől kezdve nem volt kedve pocsékolni az erőforrásait gondolom , hanem kicsit kisebb ráfordítás mellet beérte a második hellyel

meg egy utolsó gondolat
az összes többi event három hetes , az utolsó nap van eredmény hirdetés nem az első nap dől el ki a menő aki eléget minden tartalékot vagy java részt

bocs még egy
a random faktor meg egyenesen jó nagy cumi két teljesen azonos karakter elindulna egyenlő mennyiségű erőforrással akkor Fortuna kegyeltje nyerne nemde?

na mindegy ha többség szerint ez így teljesen jól van , akkor nem erőlködök itt
A hozzászólást Fsanyi82 módosította 2015.02.16. 15:56:46-kor
Pontszám: 7.58
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
537. hozzászólás - 2015.02.16. 15:53:31
Teljesen igazatok van, a BU sokkal jobb lenne, ha mindig teljesen más feladatok lennének. Ezt az elején másképp kellett volna terveznünk, megcsinálni előre 100 feladatot, és a progi azokból húzna be véletlenszerűen (mint pl. a Végzet templomnál). Úgy sokkal bonyolultabb lett volna, és nagyon nehéz annyi különböző feladatot kitalálni, de elismerem, sokkal elegánsabb lett volna igy, amikor már több BU event is lefutott. Igy viszont max annyira futja, hogy változtatunk pár feladatot
Pontszám: 8.83
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
538. hozzászólás - 2015.02.16. 15:55:42 (Válasz Fsanyi82 #536 hozzászólására.)
Idézet: Fsanyi82 - 2015.02.16. 15:47:14
egyedül amin bukhatom ha lesz kedvem egyáltalán rajt cél győzelem miatt versenybe szállni, hogy nincs tudás könyvem és az epik ütésén alkalmanként egy percet vesztek

30 percen szokott múlni az 1-2. hely?

de mint írtam ugy elmenni egy vizsgára , hogy fixen tudod az összes feladatot és a megoldást , nem teljesítmény

Ehhez azért hozzátenném, hogy rendszerint tudni a vizsgán a feladatokat, ezt hívják tételsornak, és rendszerint rendelkezésre is áll a megoldása, ezt hívják kidolgozott tételsornak. És mindezek ellenére 1-1 sikeres vizsga után én hajlamos voltam úgy érezni, hogy szép teljesítmény volt.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.92
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
539. hozzászólás - 2015.02.16. 15:58:03 (Válasz Miklós #537 hozzászólására.)
Szerintem ha változtattok, akkor csakis úgy, ha mindenkinek ugyanazok lesznek a feladatok. Nem baj, hogy nem véletlenszerű, abból óriási lázadás lenne, mert mindenki meg lenne róla győződve, hogy az övé a legnehezebb.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.92
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A bolygó ura 2014
540. hozzászólás - 2015.02.16. 16:03:50 (Válasz Offsboy #538 hozzászólására.)
Ehhez azért hozzátenném, hogy rendszerint tudni a vizsgán a feladatokat, ezt hívják tételsornak, és rendszerint rendelkezésre is áll a megoldása, ezt hívják kidolgozott tételsornak. És mindezek ellenére 1-1 sikeres vizsga után én hajlamos voltam úgy érezni, hogy szép teljesítmény volt.


megint kifordítod amit írtam:)
ha van 100 tétel egy vizsgára és mindet megtanultad mondjuk úgy random mit húzol és abból vizsgázol ez esetben szép teljesítmény , tudom van pár szakmám

De ha úgy mész vizsgázni, hogy tudod hogy a borítékban csak az az egy kérdés lesz benne amire pontosan 100%ban tudsz válaszolni az ugyan sikeres vizsgaeredményt hoz , de ettől még nem teljesítmény

jelen esetben a bu-n van x mindig állandó feladat , a megoldás meg előre kiszámolható fix dolog csak tartalékolás és kattingatás kérdése az egész téma
amiről meg te írsz vizsga legyen 100 tétel , nem tudhatod mit fogsz kihúzni így mindegyikre készülsz és akkor szembesülsz a tényekkel mikor kihóztad a tételed
Pontszám: 7.58
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!