Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A védelem itala
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
241. hozzászólás - 2009.03.09. 14:21:39 (Válasz Mortimer #238 hozzászólására.)
Nem vagyok róla meggyőződve, de erős a tippem, hogy a fentiek portyából is iszonyatos mennyiségű tp-t gyűjtenek (szinguálris maximumon), így ők jelentősen gyorsabban fognak haladni napi 25 portyával + 50 vadászattal, annak ellenére is, hogy több TP-t kell szintenként gyűjteniük.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
242. hozzászólás - 2009.03.09. 16:17:34
Saját észrevétel a mai nap lefolyása:
37. szintű végzetúr, támadások 4-5 szinttel magasabbról.

Ma, 06:51 A csatában összesen 71 sebzést okoztál, és 1097 sebzést kaptál. Ellenfeled elhurcolt a kínzókamrába
Ma, 07:55 A csatában összesen 462 sebzést okoztál, és 482 sebzést kaptál. Ellenfeled elhurcolt a kínzókamrába.
Ma, 09:44 A csatában összesen 171 sebzést okoztál, és 918 sebzést kaptál. Ellenfeled elhurcolt a kínzókamrába.
Ma, 09:58 A csatában összesen 346 sebzést okoztál, és 678 sebzést kaptál. Ellenfeled elhurcolt a kínzókamrába.
Ma, 13:45 A csatában összesen 215 sebzést okoztál, és 1103 sebzést kaptál. Ellenfeled elhurcolt a kínzókamrába.
Ma, 14:47 A csatában összesen 276 sebzést okoztál, és 858 sebzést kaptál. Ellenfeled elhurcolt a kínzókamrába.

Ez röpke 8 óra alatt cirka 5000 élet amit levertek rólam.
A történet lényege, hogy reggel hatttól pihent a végzeturam (kb. fele életről indulva) mert én dolgoztam, délután négyre értem haza, belogoltam és még mindig volt 2500 életerőm, mivelhogy 80+4-es egészséggel és 3335 max. életerővel szaladgálok.
Tudok portyázni, térkapuzni meg ilyenek...
Továbbra is ajánlom az egészséget, a ráköltött pontok nem mennek kárba.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.45
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
243. hozzászólás - 2009.03.09. 20:26:38
jut eszembe, ami meglep, hogy sokan panaszkodnak, hogy fent nem lehet LE-t szerezni. én pedig megdöbbenten látom, hogy ha véletlenül nyerek, akkor szinte alig hagynak nálam LE-t (nem tudom, hogy ez általános-e, de ha támadok, azért van nálam párezer, hátha szerzek). esetleg a lefele támadást lehetne így "kockázatosabbá" tenni, hogy csak bizonyos LE-mennyiséggel menjen:) nem mintha párszáz mínusz zavarna egy +5 szintes karaktert.
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
244. hozzászólás - 2009.03.09. 21:52:00 (Válasz Almási Viktor #242 hozzászólására.)
Rendben, akkor itt mindenki fordítva ül a lovon, kivéve Viktor barátunkat. Neki nem, nekünk viszont igenis igényünk van a sebzéskompenzációra, mégha mi meg is tudjuk verni.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
245. hozzászólás - 2009.03.10. 12:01:44
A sebzéskompenzáció már egészen biztosan be fog kerülni, nagy valószínűséggel még a héten, az állatreform leprogramozása után (kitartás Mortimer!). Tehát a jelenlegi verzió:

- Ha portya során megtámad valaki
- Legalább 3x annyi ÉP-t sebez rajtad, mint te rajta
- Fegyvered és varázslatod szintje legfeljebb 5-tel kevesebb a te szintednél

akkor a csata végén a kritikus sebeidet ellátod. A kapott sebzés annyi %-kát gyógyulod vissza, ahányas a sebgyógyítás szakértelmed, plusz gyógyulsz még egészség-20 ÉP-t.

Az egészség bónuszra lehet, hogy adunk egy szinttől függő szorzót, pl. 20-as szinttől 2x, 40-estől 3x, stb.

Példa:
500:60-ra legyőznek, van 20-as sebgyógyításod, és 70-es egészséged. Ekkor a csata végén 500*0,2+50=150 ÉP-t gyógyulsz vissza.

40-es sebgyógyítással és számottevő egészséggel már a kapott sebzést effektive felezni tudod, reméljük ez elég lesz...
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
246. hozzászólás - 2009.03.10. 12:22:39 (Válasz Miklós #245 hozzászólására.)
Ez jól hangzik, csak miért a védelem ital topicban van, mért nem a várható fejlesztésekben?
A legjobb buli alacson szinten jön ki belőle, amikor 50-es egészséggel, 5-os sebgyógyitássa beállok mellé 40-es kivégzés mondjuk, és nem sebzek szinte smemit, az ellenfelem meg próbál sebezni, de 30:10-re verekszünk, a kivegzes miatt en nyerek, és még többet gyógyulok, mint ő sebez

Extrém elképzelés, de működhet

Mondjuk ha már itt tartunk, akkor a kivégzésre egy igen komoly reform ráférne, nem szakértelem*5 hanem szakértelem*szint-re modosítva, és úgy még talán lenne is értelme.. 4-5k maxnál még a 60-as szakértelem 300-as kivégzése se ér szart se, különösen hogy nem szakítja meg a csatát, csak a csata végeztével annak kimenetétől függetlenül számít... Amennyiben még ezt is azonnali interrupt-ra cserélnénk, akkor talán értelme lenne a csapás-ellencsapás elvnek is ami le van kódolva a szakiban!
A hozzászólást Birka módosította 2009.03.10. 12:26:22-kor
Pontszám: 6.17
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
247. hozzászólás - 2009.03.10. 13:18:03 (Válasz Birka #246 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.03.10. 12:22:39
különösen hogy nem szakítja meg a csatát, csak a csata végeztével annak kimenetétől függetlenül számít... Amennyiben még ezt is azonnali interrupt-ra cserélnénk, akkor talán értelme lenne a csapás-ellencsapás elvnek is ami le van kódolva a szakiban!


megszakítja, nem? ld. első körös kivégzések.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
248. hozzászólás - 2009.03.10. 13:23:34
Köszi Miklós! Bár nem terveztem a sebgyógyítás növelését, de így már megfontolandó.

Birka: kivégzésre extrém értéket írtál, 40. szinten egy nap alatt felhúzható 25. szintre, és akkor turbóval van 2000-es kivégzésed, azaz minden csatát nyersz. Szerintem egyáltalán nem kell növelni, a felülről ütések miatt így is túl nagy a szerepe, torzít. (Senki nem támad max. ÉP-ről.)

winnie: első körös kivégzésnél az ÉP ténylegesen elfogy.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
249. hozzászólás - 2009.03.10. 13:30:55 (Válasz Miklós #245 hozzászólására.)
Ez mind nagyon szép, de jó lenne kikapcsolhatóvá tenni!
Én nagyon jól el tudok működni úgy, hogy ha már egyszer valaki úgy alaposan elpáhol, akkor hosszabb ideig vadászgathatok rizikó nélkül.
Ha teljesen automatikus, akkor viszont megeshet, hogy egyből visszaugrok 15% fölé, gyakorlatilag bele a következő pofonba.
Ez akkor igazán kínos, ha éppen kényszerből ülök egy fészeknyi kiköltetlen LE-n és az első menyét gyorsan leadja a drótot a többinek, hogy "van ott még, nem ájult!". Esetleg hozzátesz egy kémgömb nyomatot...
Nem tudom más, hogy van vele, de nekem akadnak hirtelen elfoglaltságaim egész nap, nem tudok folyamatosan ügyelni a karakterre.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
250. hozzászólás - 2009.03.10. 13:49:59 (Válasz Seligen #249 hozzászólására.)
Seligen, ez esetben azt fogod tenni amit én Nem fejleszted a szakértelmet.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
251. hozzászólás - 2009.03.10. 13:52:38 (Válasz CaveMaN #250 hozzászólására.)
No igen, de az állatreform miatt lehet szükségem lesz a sebgyógyításra (ami már most is ki van fejlesztve), viszont gyógyulni nem szeretnék miatta (mindig). Én mit csináljak? Vagy megszívom, vagy folyamatosan 5 szinttel kisebb fegyverrel kell rohangálnom?
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
252. hozzászólás - 2009.03.10. 14:26:22
Morti a kivégzést kiviszem külön topicba, nem ide való...

Kényszer gyógyulásr ügyben meg a leglényegesebb ottvan: Ha portya során megtámad valaki

Azaz ütessétek le magatokat ti, támadjatok felfelé amint felmentek 15% felé!

Mondjuk ez a sebződés visszagyógyulást én nem így csináltam volna, hanem egyszerűen valamilyen módon növelném a fentről jövő ütések elől a különbségeket!

19. szintre be lehet tenni szépen egy rejtőzködés szakértelmet, mely minden 4 szintje után +1% ÉPnyi védelmet ad szintenként a mostani %-okhoz. Azaz egy 20-as szaki esetén 15-20-25-30 stb helytet már 20-30-35-40% felett lenne támadható csak az illető.

A nem szabályozható autómatikus gyógyulás meg csak visszaüt! Javítsuk a farmolhatóságot

Annó javasoltam egy tárgyat, ezt lehetne kombinálni a Miklós most felvetett ötletével...

Ezzel a tárgy bevezetésével este vesz őskőért egy tárgyat (Nevezzük élet és halál kupájának pl. annak úgy is szép grafikája van hkk-ban ) és minden fentről jövő támadásból gyűlik neki egy instant gyógyításra való, amit bármikor kisüthet mintha gyógyital lenne, és az összegyűlt tartalom mértékében gyógyul…

Azóta megkaptuk a védelem italát őskőért, így egy egyszer használodó, 5-10pp-ért vásárolható kupa lenne optimális, ami a Miklós által felvázolt módon töltődne, és akkor lehetne kiinni, mikor az user szeretné... Hátránya, hogy +1 értéket kell tárolni a karakternél, hogy a kupa mennyin van.
Pontszám: 6.17
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
253. hozzászólás - 2009.03.11. 13:08:44
Koccal vitatkoztunk delelott errol, meg az allat reformrol.. Szerintem az elnyelessel kene jatszani, minnel nagyob a szintkulonbseg, annal nagyobb bonuszt kapjanak a kicsik, a mostani semmit se er.. A harcokat tulajdonsagbol, pancelbol, es szakikbol nyerjuk lefele... Vagyis hogy nekunk bejon a nagyobb varazslat, jobb fegyverel bizosan talalva utunk, es meg a kritkus szakik is jobban sulnek.. Igy siman jonnek a 1XXX-1XX-es csatak... Es nekem teljesen mindegy, hogy 1500-150-re nyerek, vagy 500-150-re... De nekik nem...... Ebben a gyogyulos megoldasban azt latom, hogy akik ezt akarjak hasznalni, kolthetik a LE-t szakertelemre, illetve egy tulajdonsagra az egeszsegre, mikozben a harci tulajdonsagokban, es szakertelmekben megjobban elmaradnak, meg verhetobbek lesznek...
Pontszám: 4.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
254. hozzászólás - 2009.03.11. 13:34:22
Szomoruen olvastam, hogy bentmarad ez a 3-szoros veres kriterium. Ez hiba. Ugyanis arra osztonzi a kis karaktert, hogy ne sebezzen. Mert akkor legalabb gyogyulni tud. Ezzel pedig a fentrol utonek a dolga valik meg konnyebbe.
A gyogyulas merteke mindig adott legen vesztes csataknal es csak a sebzodes merteketol fuggjon, a sebzestol ne!
Pontszám: 5
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
255. hozzászólás - 2009.03.11. 14:55:55
Ha már mindenképpen sebgyógyításhoz kötjük, akkor ne automatikus legyen, hanem, mint az állatoknál választható lehetőség.
Mondjuk óránként vagy két óránként, vagy, mint a pihenést naponta háromszor lehetne használni, és szintenként egy százalékot adna vissza és nem a sebzésből, hanem a max ép-nek százalékos arányát. Így legalább mindenkinek játszható lenne a játék.

Nem az zavar,ha elvernek, az a kellemetlen, ha 1300-t vernek rám ebből visszakapnék 300-t nem nagy dolog, mert ugyanúgy nem tudok játszani, de ha naponta háromszor tudnék 20-as sebgyógyítás mellett kb. 600-t gyógyulni az nagyban segíteni a játékban.

Dorn a karakterem neve, nem a leggyengébb kari, és prémiumos vagyok, ősköves gyógyital nélkül is eleget költök erre a játékra, de, ha így marad vagy ne adj isten ez a rossz ép fejlesztés lépne életbe elgondolkodom,hogy abbahagyom, mert játszhatatlan a játékom és akkor a nálam gyengébb karakterekről nem is beszélek.
Sajnálnám, mert sajnálnám a szövit itthagyni, meg kicsit függő is vagyok.
Dorn
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
256. hozzászólás - 2009.03.11. 15:14:17 (Válasz Kocos #254 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.03.11. 13:34:22
Szomoruen olvastam, hogy bentmarad ez a 3-szoros veres kriterium. Ez hiba. Ugyanis arra osztonzi a kis karaktert, hogy ne sebezzen.

Nnaa álljon meg a menet! Azt azért ugye ne akarjuk, hogy a csata után a vesztes kevesebb ép-t veszítsen, mint a győztes... A jelenlegi rendszerben a sebgyógyítással és egészséggel együttesen akár az elszenvedett sebzés 60%-kát is vissza lehet gyógyulni. Tehát ha 300:100-ra elvernek, akkor 120-at visszagyógyulhatok, azaz olyan, mintha csak 180:100-ra vertek volna el... Ha az arányt lejjebb vettem volna, akkor az igazi birkaiskola lenne, átesnénk a ló túloldalára.

Félreértés ne essék, a játékban már eddig is számos módja volt a sebzés csökkentésének és az ÉP visszanyerésének. Ennek ellenére megértettem, hogy további szabályozás szükséges, ezért rakjuk be a sebzéskompenzációt. De azért azt senki ne gondolja, hogy úgy rakunk be egy új mechanizmust, aminek eredményeképp többé nincs jelentősége a játékban az életpontnak és a sebződésnek...
Pontszám: 7.50
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
257. hozzászólás - 2009.03.11. 16:00:15
És miért is baj az, hogy az ember gyógyitalon kívül is tudja magát gyógyítani, és miért is számít annyira a sebzés, sebződés.
Azt hittem csak az a lényeg, hogy a folyamatos fejlődés mellett eldönthessük ki az ügyesebb a karakter fejlesztésben és nem az,hogy valaki 6 szinttel magasabbról leüsse az ember életpontjának felét.
Gondolom nem újdonság, vannak olyan napok, hogy semmit nem tud az ember csinálni a vadászaton kívül, mert folyamatosan le van verve, mert az állat morál, tp kínzókamra miatt ütik ahol érik, és ha olyan nap van akkor igen én is ütök mindenkit akit érek és én is, mint mindenki baromi nagy sebzéseket visz be, ha tényleg ez a cél akkor ez sajnálatos.
Én úgy gondolom mindenkinek élvezhetővé kellene tenni a játékot és az ép visszaszerzése dolog nem borítja fel a játékot sőt, ezen nem változtat, hogy 50 vagy 80 az egészség, mert így is úgy is levernek.
Dorn
Pontszám: 5.33
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
258. hozzászólás - 2009.03.11. 16:23:19 (Válasz Hagya #257 hozzászólására.)
Idézet: Hagya - 2009.03.11. 16:00:15
Én úgy gondolom mindenkinek élvezhetővé kellene tenni a játékot és az ép visszaszerzése dolog nem borítja fel a játékot sőt, ezen nem változtat, hogy 50 vagy 80 az egészség, mert így is úgy is levernek.


Ebben az esetben egy lehetséges bugot szeretnék bejelenteni, mert ma a munkából hazajövet ismét 2700 ÉP-m volt a napközbeni 6, öt szinttel magasabb támadóm ellenére, ráadásul ezekből ketten is 1500 felett vertek belém.
Azt sem értem hogy a francba nem ájulok be sosem, szerintem ez is egy bug lehet, kérem az ügyet kivizsgálni, gondolom ennyi légy nem tévedhet...
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.75
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
259. hozzászólás - 2009.03.11. 17:07:17
Ma egész nap suliban voltam, nem volt időm a karakterre nézni. Állatok közül mindenki kennelben volt, ezért ideális célponttá váltam (illetve jöttek a napi rajongók is, akik szadizmusukat élték ki a kamrával ), kaptam is 4 darab támadást 6 szinttel magasabbról, mind 1000 feletti sebzéssel. Mégis most hogy leültem játszani megvan a fele hp-m (1500 körül), ami kb mindenre elég amit szeretnék csinálni. Ennek egyetlen titka van, egészség növelő holmikat veszek fel.

Azért van az a nyamvadt képesség, hogy növeljük, nem holmi különféle trükkökkel meg sírásokkal gyógyuljunk. És ne mondja nekem senki, hogy ez nagy veszteség egy közepes karakternek (egészséget fejleszteni), hiszen lehet egy hétre meggyengül, de utána képes lesz minden erőforrást felhasználni (térkapu pont, pp) így visszaerősödik a szintjéhez képest, csak még játékélménye is lesz.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.67
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
260. hozzászólás - 2009.03.11. 17:19:21 (Válasz Ricardo #259 hozzászólására.)
Én ma fentfelejtettem az állatom, szegénynek esélye sem volt az ájulás elkerülésére
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője