Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A védelem itala
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
21. hozzászólás - 2008.12.11. 20:17:29
Csak szeretném jelezni hogy én már most a "mutáns" játékra gyúrok. Még nem tudom mennyire fog sikerülni, de mivel őskő nélkül a portya nekem annyiból állt hogy nálam 3 szinttel kisebbeket verek (kurva izgalmas, elhihetitek...), gondoltam elkezdek kísérletezni egy kicsit.

Kb. 4-5 szint óta csinálom, szerintem eddig jó, majd meglátjuk... persze szerencse is kell (3 óriás egymás után ~3000 LE-ért azért szívmelengető...) de ENGEM nem zavar hogy nincsen ilyen "védelem ital" meg hasonlók, sőt, szükségem se lenne rá jelenleg.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
22. hozzászólás - 2008.12.12. 11:25:11
Még párszor felírod, mennyit szerzel vadászattal, és le is lesz korlátozva
Pontszám: 5
népszerűValikNő
Végzetúr
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
23. hozzászólás - 2008.12.12. 16:42:46
Hogy segitsenek a gyengeken ,a cég egy pár őskő formájába meg ajándékozza öket ugyis itt a karacsony.
Pontszám: 5
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
24. hozzászólás - 2008.12.12. 19:15:29
én azt csinálom hogy késő éjjel vadászok és elköltök mindent lefekvés előtt. szinte esélytelen hogy megvédjem magam egy 3-4 szintel magasabbal szemben. 1 hét alatt 1 szem 17-est sikerült megverni úgy hogy éppen pihentem, de a pihenés bónusz is nagyon kevés. látok 10-es környéki embereket 30-40 ezer bukott LE-vel, azok nem fognak kimászni a bajból mert nem tudnak gyűjteni.

nem varázstalra van szükség hanem csökkenteni kellene a lehetséges szintkülönbséget portyázáskor. amikor 60-100-as tulajdonságössze-beli különbség van a két harcoló fél között ott semmilyen varázsital nem fog segíteni. és ha valaki elég magas és prémium tárgyakkal rendelkezik, az ellen eleve semmi esélyed .
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
25. hozzászólás - 2008.12.12. 19:59:48 (Válasz S0laris #24 hozzászólására.)
Nem csökkentik,növelték a támadható szinteket.Visszajáró vendégem egy 26os szintű,én 21 vagyok.0-t visz mindig,de pár napja minden nap találkozunk...Jobb esetben is 28-29.szintről vásárol,mennyi lehet az esélyem? Már több topikban megemlítettem a dolgot,de még semmi kézzelfogható magyarázatot nem kaptam.Ha én most elkezdeném a 16.szintűeket agyabugyálni,akkor nekem is menne a fejlődés meg az állataimnak is.Erről ennyit!
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 5
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
26. hozzászólás - 2008.12.13. 13:02:44
Csak egy kicsit OFF, de azért felhívnám rá a figyelmet:

Szerintem nem a szintkülönbségen van a hangsúly, hanem a tulajdonságösszeg különbségen. Inkább a tulajdonságpontokhoz kéne kapcsolni a támadhatóságot, és nagyobb befolyásoló erőt kellene biztosítani ennek. Két példa, ami eléggé felhúz:
1. 2-es világon egyszál buzogánnyal agyonver egy mindenféle fejlesztést nélkülöző, de egy szinttel magasabb karakter (ő 4. szintű volt 140 tulponttal én 3. szintű 161 tulponttal), miközben én a legfontossabb sebzést befolyásoló tulajdonságaimat felfejlesztettem, volt varázslatom (meg 25-ös iq-m és 22-es taum hozzá), fegyverem, páncélom, pajzsom. Ez így eléggé igazságtalan... Bár olvastam, hogy a magassabb szintű +1 támadást kap szintenként az alacsonyabb szintűvel szemben, oké, akkor van neki 21- es támadása az én 27-esemmel szemben, de még akkor is eléggé túlerőben vagyok ahhoz, hogy szétkapjon. Szóval az ilyen logikátlanságokkal kéne valamit kezdeni.
2. a szintkülönbség semmit nem jelent ha az 1-es világon dekkolok x tulponttal 19-20. szinten és egy 15. szintű tagnak x+10-15 tulpontja van, jobb esetben. Ergó megtámadhatom a 15. szintű karaktert a magam 19-20-as szintjével, csak épp a tulajdonságösszeg különbség miatt még így is agyon tud verni.
Ezért javasolnám, hogy valahogy a szintkülönbség mellett még a tulajdonságpont különbséget is bele lehetne venni a támadhatóság kérdésébe.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 5
kedvelt tagAshran83Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
27. hozzászólás - 2008.12.13. 13:30:47
Az előző hsz-emhez kapcsolódóan:
Most indítottam két portyát frissen lelkesen, azonos szintű, de vagy 18-20 tulponttal gyengébb karik ellen (értsd eddig összesen ha 1 vagy 2 tulajdonságukat fejlesztették szemben az én 21 pontnyi fejlesztésemmel, amiket véletlenül se az egészségre vagy a mágiára szórtam, hanem az iq-ra (25), erőre (25), támadásra (27), tau-ra(22)), a felszerelések azonosak voltak azzal a különbséggel, hogy nekem volt varázslatom, nekik nem. Mindkét esetben kikaptam és még adakoztam is.
Ilyen aránnyal mégis hogy kaphattam ki, mert ha pusztán a logikát vesszük, akkor is az erőfölénynek nekem kellene kedveznie. És az még rendben is lenne, hogy egyszer elvernek, de hogy rendszeresen kapok ki hasonló aránnyal, az már bosszantó, lehangoló és elkedvtelenítő.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Tyberius06 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
28. hozzászólás - 2008.12.13. 13:38:24 (Válasz Ashran83 #27 hozzászólására.)
ilyen kis tulajdonságkülönbség egyáltalán nem számít. Az 50-50%-os nyerési arányt feltornásztad mondjuk 60-40-re.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
29. hozzászólás - 2008.12.13. 14:08:24
meg egyébként is, a tul.különbségnek nincs benne, hogy milyen tulajdonságok különböznek. egy 300-asnak is lehet 70-es támadása és 60-as ereje szemben a 400-as 45-50-eseivel.
Pontszám: 7.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
30. hozzászólás - 2008.12.13. 14:16:47
de egyébként is buta a kérdés (bocs a szóhasználatárt), hiszen, ha megnézed a csatát, akkor látszik, hogy miért kaptál ki: az ellenfél sokkal nagyobbakat sebzett, jóval erősebb állata volt, nem tudtad eltalálni vagy ő talált el mindig.

ezekből lehet következtetni, hogy miben vert meg.

van olyan, hogy valaki direkt alacsony tulajdonságösszeggel rohangál, hogy őt támadják, de egyéb módon vagy szakértelmekkel ellensúlyoz.

ha a vereségek sorozatosak, akkor a hibát nem a randomban vagy a rendszerben kell keresni, hanem a karakterfejlesztésedben. (egyébként tanulságos lehet a csataszimulátor. ha rááldozol 20 forintot, vagyis egy őskövet, akkor kiderül, hogy mekkora a random szerepe, hiszen közli veled, hogy mi lenne a végeredmény, ha 20 csatát vívnátok. ha 10-10 vagy 12-8, akkor nem volt szerencséd, de ha 2-18, akkor nálad a gond.)
Pontszám: 5.33
kedvelt tagAshran83Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
31. hozzászólás - 2008.12.13. 14:19:46 (Válasz winnie #29 hozzászólására.)
Na igen, de pont az a lényeg, amiről beszélek, hogy olyantól kapok ki, aki még semmit nem fejlesztett, mivel mindenki 140ről indul, így igenis van jelentősége, ha 27-es támadással 25-ös erővel, 25-ös iq-val megyek neki egy olyan karinak, akinek mindene 20-ason nyugszik.. Akkor nem csodálkoznék, ha olyan jelentéktelen dolgokra szórtam volna a 20 tulpontot, mint a mágia, vagy az egészség. De harci tulajdonságokra szórtam. Így azért már kéne jelentőségének lennie, főleg az elején. Ez kb olyan mintha egy csecsemő izomból lenyomna egy 3-4 éves gyereket, mennyi erre az esély?

Egyébként nem volt állata és a szakértelem összege 0. Egy buzogány meg egy kis bőrpajzs volt nála. Annyira meg nem vagyok burzsuj, hogy ilyenekre szórjam a drága ősköveket.
A hozzászólást Ashran83 módosította 2008.12.13. 14:28:42-kor
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Tyberius06 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
32. hozzászólás - 2008.12.13. 14:43:39 (Válasz Ashran83 #31 hozzászólására.)
Nos igen a random az első 5-6 szinten mindent eldönt szóval ott még szinte mindegy mit fejlesztesz(de azért ne hagyd abba mert amikor már nincs akkora random hiányozni fog)bárki megverhet bárki(pl a játék elején én még kb 3-as voltam és Leanthillal harcoltam és megvertem pedig már akkor is jócskán volt köztünk különbség)
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
33. hozzászólás - 2008.12.15. 08:22:14 (Válasz Jeriko #20 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2008.12.11. 18:35:37
Például ha én támadok valakiket (pl. háború), és elköltök így 2-3 portyát, jó eséllyel 15% alá kerülök, és máris nem tudnak visszatámadni. Vagy eleve 15% alatt vagyok, megiszom a gyógyitalt, támadok kettőt, és megint 15% alatt vagyok. Ezek eddig is létező taktikák voltak, nem látom problémának, hogy lesz még valami, ami ha drágán is, de erre ad lehetőséget.

Erről beszélek - az ital célja nem az, hogy még többször megverhessenek, hanem hogy kevésbé legyen érdemes engem támadni.

Idézet: Jeriko - 2008.12.11. 18:35:37
30 portyapontra megyek, leveretem magam az elérhető legmagasabb szintű karakterrel 0-ra, elmegyek vadászni, az LE-t elköltöm még azelőtt hogy 15% fölé mennék.

Két dolog miatt nincs igazad:
1.) 4. szintig, amig megkapom a szakértelmet, nem tudnám a lélekenergiát halmozni.
2.) Ha már amúgy is sokat játszom, és amint felmegy az ép-m, tudok támadni, akkor amit irsz, valóban jó taktika lenne. Csakhogy akkor már van jobb taktika is. A hangsúly azon volt, hogy az általam leirt mutáns taktikát akkor is el lehet játszani, ha naponta 1x kerülök gép elé, és kockázat nélkül leszek ugyanolyan, vagy majdnem ugyanolyan tápos, mint mások. Ez lenne a birkaiskola...

Tehát akkor: mehet az ital, vagy sem? Esetleg lenne 2 verzió, egy gyengébb, 5 pp-ért, +10%-kal, meg egy erősebb, 10 pp-ért, +20%-kal...
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
34. hozzászólás - 2008.12.15. 09:46:55 (Válasz Miklós #33 hozzászólására.)
Hát, ha gondolod tedd be, nem lesz tőle semmi sem rosszabb.
Azért szívesen látnék belőle egy statisztikát, hogy melyikből mennyit vettek
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
35. hozzászólás - 2008.12.15. 11:58:31
"Ez lenne a birkaiskola..."

Kiiiikérem magamnak!

Miklós, ha beteszed ilyen áron, akkor kvázi esélytelen... Az őskövet cseréld le kiégett őskőre! Természetesen ez így elveszti a direkt bevételt, de ha belegondolsz az átkonvertálható őskövek számát csökkenti, így hosszú távon ez is bevétel, ha nem is direkt megfogható eredménnyel…

Cserében a vásárlási potenciált drasztikusan növeli! Még egy apróság feltétlenül kell bele! Egyszerre csak 1 azaz 1 db ilyen ital lehessen a karakternél, esetleg napi 1-et lehessen venni csak!

Átállítom magam 30pp-re, bevásárolok 12 italt, majd 2 nap után vissza 15pp, és darálok, majd benyomom az italt, regenek, újból darálok stb….
Pontszám: 6.71
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
36. hozzászólás - 2008.12.15. 12:46:33 (Válasz Birka #35 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2008.12.15. 11:58:31


Átállítom magam 30pp-re, bevásárolok 12 italt, majd 2 nap után vissza 15pp, és darálok, majd benyomom az italt, regenek, újból darálok stb….


Ebből megmondanád nekem, hogy lehet ezt az italt a daráláshoz használni?

Idézet: Miklós - 2008.12.08. 15:51:54

Csak akkor vásárolhatod meg, ha a portyában szerzett LE-d kevesebb, mint a vesztett.
Elfogyasztásakor 12 órára megnő a támadásod, IQ-d és fegyver sebzésed 10%-kal akkor, ha téged támad egy veled azonos, vagy magasabb szintű végzetúr.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
37. hozzászólás - 2008.12.15. 12:54:45
Az italt a pihenési időszakra tolod be, nem a támadáshoz.
Emennyiben rosszúl fogalmaztam volna, akkor bocsi!
Pontszám: 6.71
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
38. hozzászólás - 2008.12.18. 18:36:56 (Válasz Birka #37 hozzászólására.)
az átállításnál a PP-k nullázódnak 0 pp-vel meg nem nagyon fogsz darálni
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
39. hozzászólás - 2008.12.18. 19:09:18
Végigolvastam a topikot, és az a véleményem alakult ki, hogy ennek nem sok teteje van. Igaz, hogy a feltételeknek nem felelek meg ( ), de valahogy nem lesz túlzottan népszerű ez a megoldás, én úgy érzem.
Jóval fontosabb és több játékost érintő problémák és javaslatok vannak még szerte a fórumon, amik nagyságrendekkel magasabb prioritást kellene élvezzenek...

Egyetlen dolog szól Miklós javaslata mellett, mégpedig az őskő vásárlásának ösztönzése azok felé, akik eddig még nem kaptak rá. Üzleti szempontból pedig ez mindenképpen fontos dolog, és senkinek rossz szava sem lehet miatta. Senki nem a pénze ellensége, és persze a Beholder sem kell közhasznú alapítványként működjön.
Pontszám: 7.67
irritálóHóföldi DrakoFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
40. hozzászólás - 2008.12.18. 22:05:16 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Ha négy szintet támadnak le tök8 hogy most 10%al többet vagy kevesebbet sebez a fegyverem, ott legalább 150 sebződés a különbség. Azt kellene bevezetni, hogy mindenki maximum 2 vagy 1 szintet támadhasson vissza. Na akkor esélyegyenlőség lenne
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője