Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: Új AF képességek (2012 dec)
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
61. hozzászólás - 2012.12.17. 22:05:18 (Válasz Birka #58 hozzászólására.)
Fene tudja. Azért a magas szintű varázslatok között rendre vannak olyanok, amik annyira amortizálják a tulajdonságokat, hogy a negyede is elég lehet a maxos harci tetkó ellensúlyozására.

Szerencsére még van 167 AFP-nyi időm végig gondolni a dolgot

Minden esetre köszi a véleményt!
Pontszám: 8.74
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
62. hozzászólás - 2012.12.17. 22:30:48 (Válasz Birka #58 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.12.17. 21:43:46
mivel 2 IQ-ra hajtó karakter közt dupla spellsiker vagy dupla "besülés" esetén a közelharc dönt.

Két ilyen karakter között miért is adna egyik a másiknak AFP-ből IQ előnyt?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.88
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
63. hozzászólás - 2012.12.18. 12:44:34
Talán nem csak én örülnék, ha volna egy olyan AF tulajdonság, hogy X AF pontért átrendezheted a Végzet templomát az AF pont felhasználásától számított mondjuk 15-30-60 (vagy akármennyi) percen belül.
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 7.68
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
64. hozzászólás - 2012.12.18. 12:58:21 (Válasz Giganticus #63 hozzászólására.)
Átrendezni? Hogy érted?
Pontszám: 8.74
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
65. hozzászólás - 2012.12.18. 13:32:43
hááát úúúúgy, hogy ha nem tudom (nem akarom) megcsinálni a templomot akkor egy ilyen képesség birtokában átrendezhetem az ikonokat és ezzel teszem azt kaphatok még plusz egy (vagy több) templomkristályt és jutalmat.
Persze lehetne ezt is korlátozni (mert ez így biztos nem tetszene a főnökségnek) például erre csak az első héten van lehetőség vagy addig amíg el nem készülsz a 10. feladattal... de ezt már találják ki ők.
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 7.76
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
66. hozzászólás - 2012.12.18. 14:38:17 (Válasz Giganticus #65 hozzászólására.)
Tehát plusz jutalmat kapsz azért, ha nem csinálod meg?
Csak nekem tűnik így a szándék a leírásból?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.34
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
67. hozzászólás - 2012.12.18. 14:50:01
Azért nem teljesen de így is lehet érteni.
Ha például peches vagy és megcsinálsz 36-ból mondjuk 28-at (vagy 16-ból 10-et, vagy 25-ből 18-at) akkor még mindig lehet, hogy egyetlen jutalmat sem kaptál míg más akár már a 6. után kap egyet.
Szóval...a pech kompenzálására kellene. Mert ha meg tudod csinálni a 36-ot akkor minek rendezed át ? De ha nem akkor ne legyen akkora peched.
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 8.42
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
68. hozzászólás - 2012.12.18. 15:27:10 (Válasz Giganticus #67 hozzászólására.)
Ebben van valami igazság.
A hozzászólást Bpetya75 módosította 2012.12.18. 15:27:29-kor
Pontszám: 8.74
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
69. hozzászólás - 2012.12.18. 17:03:37 (Válasz Giganticus #67 hozzászólására.)
Ja értem már. Elsőre úgy tűnik egyáltalán nem értettelek. Nem sikerült értelmezni az átrendezést. Így azt gondolom, hogy teljesen igazad van. Ez jó ötlet és élményt/célt adhat azoknak akik nem tudnak egy teljes templomot megcsinálni.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.90
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
70. hozzászólás - 2012.12.19. 13:25:03 (Válasz Quellon #69 hozzászólására.)
+ mivel eltörpülnek a sorvég jutik a végjutalom mellett (templomról templomra), ezért még a "tápvédő" egyesület tagjainak sem lehet számottevőbb kifogása a dolog ellen (pláne ha még AFp-be is kerül). :-P
Kérdés, hogy mikor és milyen formában tudná megoldani a Behó.
Mindenesetre megoldás lehet egy erre kihegyezett Mágikus formula is. :-x
Kieg.: Bevésve. Kösz a (közvetett) tippet Gigatesó.
A hozzászólást McMad módosította 2012.12.19. 13:35:28-kor
Pontszám: 8.11
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
71. hozzászólás - 2012.12.20. 06:45:19 (Válasz Giganticus #65 hozzászólására.)
A te szinteden ha az egyik kezemet bedugom valahová, a másikkal játszva teljesítem bármelyik templomot... Ha meg nem akarod az más tészta, de akkor ne várj a nem akaromért jutalmat. Elég furcsa ötleteid akadnak néha... A te esetedben a tp nem zavaró tényezö maxos szingulárissal.
Pontszám: 6.85
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
72. hozzászólás - 2012.12.20. 08:19:51 (Válasz Klarinét #71 hozzászólására.)
Ezt ölég rossz vége felől közelíted meg volt szövitársam/harcostársam és remélem még mindig barátom (régen is nagyokat szócsatáztunk... :-P), de lássuk a TE szemszöged felől a kérdést.
Számít a szint a VT-nél, DE mondok pár tényezőt, ami kizárja a teljesítést: időhiány (heti 1-2-3x 1-2 óra ölég szorossá tud tenni pl. egy 15 esszenciás, belépéses, manaregenes, stb. küldit), pénzhiány.
A magas szint MAXIMUM könnyít a teljesítési lehetőségen, de nem annyit, hogy az "félkézzel" megtörténjen. Ráadásul ennél erősebb tényező, hogy mennyire erős TÖ és SzÖ tekintetében a SZINTKÖRNYEZETÉBEN. /No Gigatesó nem éppen... :S/
Mi köze a Szingulárisnak, vagy a TP "érzékenységnek" a kérdéshez? Jaaa..., hogy a szuproptok esetleg így letudhatnak pár TP mentes sort. A szuperoptok TÚLNYOMÓ többsége sorvégjutalomtól függetlenül teljesít annyi templomot, amennyit csak tud (vagy az "erőseknél" te alig látsz VT medált? :-O).
Abból a szempontból is rosszul közelíted meg a dolgot, hogy idézem:
...ne várj a nem akaromért jutalmat....

AKARJA (legalább 1-2 sorral többet, de...) és FIZETNE érte (ugye feltűnt, hogy nem kaviccsal? Vajh m'ér?) Te tényleg nem érted? :-O
Aki teljesíteni tudja az egészet, az nem fog pl. AFp-ért cserélgetni.
Ez egy szimpla, TÁPMENTES, élményfokozó javaslat.
/Kieg.: Ugyan Gigatesó szövitársam 2 éve, de objektív próbálok maradni. Mellesleg tényleg vannak "furcsa" ötletei - egyetértünk :-X, de az ilyesmik mögött gyakran bújik meg más, esetleg méééég érdekesebb ötlet tapasztalatom szerint. ;-)/
A hozzászólást McMad módosította 2012.12.20. 08:24:19-kor
Pontszám: 7.39
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
73. hozzászólás - 2012.12.20. 11:12:33 (Válasz McMad #72 hozzászólására.)
Nem csak neked (volt) , egy szövetségben voltam vele én is... Ha emlékszel... Felétek kapaszkodok vissza az új karakteremmel...
Bár ez nem éppen a legjobb ajánló levél volt hozzátok. Lehettem volna kicsit enyhébb is, igazad van. Viszont a templom teljesíthetö napi 1-2 órás játékkal heti 3 alkalommal is. A napi belépéses küldikre pedig 2-3 perc is elegendö. A régi karimmal csináltam éppen eleget.
A TP-s utalásom arra utalt hogy a templom ha nyomatja az ember boríthatja a taktikákat a beszedett tp mennyiséggel. ( EH vs VF ) Ez Giganticusnak nem jelent problémát a taktikája szerint.
A többit priviben... Remélem nem haragszik meg a szövi sárkánya rám egy kis csipkelödésért!

"(vagy az "erőseknél" te alig látsz VT medált? :-O)."


Nálam egy sincs...
A hozzászólást Klarinét módosította 2012.12.20. 11:24:32-kor
Pontszám: 7.02
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
74. hozzászólás - 2012.12.20. 11:44:46 (Válasz Klarinét #73 hozzászólására.)
:-D TUDOD, hogy nálunk NEM számít a véleménykülönbség. Az számít, hogy ki mennyire hajlandó szövibarát módon IS játszani. Te ezen a téren is maximalista vagy.
Feltételezésed a felvételi esélyeidet illetően tévesek. :-P ;-)
A VT titka össz-vissz az optimalizáció. Aki utálja a taktikaidegen, kevés LE-s TP-t, az "összevon" küldiket. Pl. 1 füst/nap alatt teljesíti a 10 sajtolás / 50 vadászat / 3 Szerencse / 5 állatelfogás / stb., és/vagy X portyaTP / 3 háborús portyagy. / stb. küldiket, ráadásul optimális esetben az 1 napon X TP is beleférhet. Ezzel a módszerrel a hátrányos oldal eltörpül a nyereséghez képest. Külön napokban letudva egyet-egyet no aaaaz tényleg betesz a karinak.
Kieg.: Gigatesót SEMMILYEN mértékben nem érdekli a TP (ebben igazad van), ergo messze sem ez akadályozza a sorok többségének teljesítésében (a VT-t csak szupeszerencsés esetben teljesíti, tudja teljesíteni - gyanítom, hogy nincs egyedül...).
A hozzászólást McMad módosította 2012.12.20. 11:59:19-kor
Pontszám: 6.09
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
75. hozzászólás - 2012.12.22. 22:31:56
Kedves Klarinét !
Megint szívesen látunk a szöviben

Az, hogy mennyire könnyű nekem teljesíteni a templomot, leírok neked néhány követelményt és a hozzáállásomat. Persze ez az én bajom, de ellenőrizheted az adatokat a toplistán

Adj állatodnak állatfelszerelést 3x (nem igazán szoktam őskövezni)
Oldj meg 24 kalandot (kalandot csak akkor csinálok ha muszáj és akkor sem sokat)
Használj el 5 esszenciát (ezeket sem szoktam használni, csak akkor ha muszáj)
Használd a portyázásnál a szimulációt 5 alkalommal (mint mondtam nem szoktam őskövezni)
Áldozz fel több mint 175000 lélekenergiát (ezt csak akkor ha már minden más megvan)
Áldozz fel néhány AF pontot (ezt is csak akkor ha van értelme)
Válj láthatatlanná majd szüntesd meg a láthatatlanságot (szoktam portyázni ezért ez kiszúrás velem szemben)
Nyerj a szerencsekeréken ritka vagy ultraritka kincset (ez vagy összejön vagy nem)
Szerezz 15 esszenciát (amilyen mázlim van ez is kétesélyes de az esélyek ellenem szólnak )
Költs el összesen 11776 lélekgyémántot (mivel nem szoktam kalandozni ebből sincs sok)
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 4.68
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
76. hozzászólás - 2012.12.22. 23:39:56 (Válasz Giganticus #75 hozzászólására.)
Ha ezt a sok küldit mind nem csinálod, akkor ne mondd, hogy több AFP-t fizetnél azért, hogy havonta kapj pár templomkristályt és olyan cuccokat, amiket egyébként ingyen kipörgethetsz a szerencsekeréken.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.88
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
77. hozzászólás - 2012.12.26. 23:18:27
Ez elég soványra sikerült szerintem. Sokkal-sokkal több képességre volna szükség az 1500-as, és leginkább a 2000-es limiteknél, hogy tényleg alternatív legyen a dolog, nem pedig van mit fejleszteni.

Harcos/mágus tetkó. Ez erősen szubjektív. Az iq nem ok nélkül a legfontosabb tulajdonság sokak szemében. Azonban ha valaki a közelharcra megy rá nagyon, akkor a legfeleslegesebb tulajdonsággá válik, amivel rengeteget lehet spórolni a közelharci erősödésre. Ha valakit érdekel, szívesen kifejtem részletesebben is.
Pontszám: 7.06
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
78. hozzászólás - 2013.02.26. 08:27:18
Az EH-soknak nem hiányzik egy Térkapu támogató képesség? VF-eseknek azt a TP-t is felezi a szaki, EH-soknak viszont se a TP nem csökken, se a LE nem nő, tehát fele olyan hatékony a térkapuzás.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.36
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
79. hozzászólás - 2013.02.26. 09:03:24 (Válasz Quellon #78 hozzászólására.)
A LE, nőhetne. 50%-kal mondjuk, vagy 60-al.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.43
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képességek (2012 dec)
80. hozzászólás - 2013.02.26. 09:11:30 (Válasz Viszok009 #79 hozzászólására.)
Ha a térkapus lény LE-je nő (a végén rablott LE mellett), az jó, de ha csak a csata végi rablott LE nő, az egy bizonyos szint után semmi pluszt nemjelent, lévén 4-5. körre már az LE-szívás nullázza az LE-jét. Vagy - mint az 1-2 napig fennálló bug idején - ad esetleg pluszban EH-nyi LE-t
Egyébként ezt már a VF utáni bevezetésekor se értettem, hogy a VF miért volt hatással a kalandcsatákra, térkapus csatákra, lévén "A szakértelem minden szintje után csökken a vadászatért kapott tapasztalati pont, szintenként 1%-kal."

*Hozzáteszem, a szinguláris meg nem hat ezekre, az a leírása szerint valóban csak portyára hat, szóval logikátlan ez a rész.
A hozzászólást Craslorg módosította 2013.02.26. 09:12:20-kor
Pontszám: 7.74
Oldal: 12345
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője