Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Landragór 2012 tavasz
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1141. hozzászólás - 2012.10.15. 16:35:18
Azért mert 1-1 világon valaki az elején betolt sok LE-t, nem jelenti, hogy 6 és fél óra alatt eldőlt a 30 napos event... Könyörgöm, ennyire ne legyetek már rémültek!
Sokan majd csak este kezdenek bele (én is) és az se biztos, hogy nagy intenzitással, lévén elég a második, sőt még inkább a 3. szakaszban tolni izomból.
Pontszám: 7.68
kedvencAtopyssiaFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1142. hozzászólás - 2012.10.15. 16:39:59
ettől függetlenül biztos nagyot dob a lelkesedésen ha pl . V1-en ránéz valaki a "töltés listára" érdemes e harcba szállni a dicső első helyért .
Ismét egy rést találtak amit páran kihasználtak ezzel előnyhöz jutva . Természetesen a játékvezetés ismét nem fog lépni semmit ,vagy legalább tanulni az esetből !
Pontszám: 7.21
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1143. hozzászólás - 2012.10.15. 16:40:49 (Válasz Craslorg #1141 hozzászólására.)
Vagy éppen a szövi küldik miatt várnak ki egyesek.
Pontszám: 7.03
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1144. hozzászólás - 2012.10.15. 16:41:45 (Válasz Atopyssia #1142 hozzászólására.)
Nem igazán értem miféle rést emlegetsz.
Pontszám: 8.19
kedvencAtopyssiaFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1145. hozzászólás - 2012.10.15. 16:47:31
lehet rosszul tudom ,de ha minden igaz a landi alatt betöltve a végelszámolásnál hatékonyabb a bele ölt LE. mint ha pl vadászat után magadra költenéd . Na most hány karakter ,és hogyan tudja megoldani ,hogy előre gyűjtögeti a több tíz milliót aztán most belenyomja a kútba !
Pontszám: 6.47
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1146. hozzászólás - 2012.10.15. 16:48:46 (Válasz Atopyssia #1142 hozzászólására.)
Vagy éppen elraktároztak egy rakat LE-t, mert a környezetükben top karakterek és úgyse támadják őket...

Igaz, ha valaki előre tud gondolkozni, akkor az már bugger? Nekem nulla a töltésem, de a legutóbbin is ennyivel indultam és a végére top 10-es lettem lazán. Csak akarni kell...
Pontszám: 7.68
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1147. hozzászólás - 2012.10.15. 16:49:39 (Válasz Atopyssia #1145 hozzászólására.)
Gondolom szintjében nagyon erős, ezért nem sokan tudják legyőzni, így biztonságban ülhet több LE-n. Illetve gondolom most sajtolt ki több magas szintű állatot. De ebben mi a rés, amit kihasználnak?
Pontszám: 8.19
népszerűLaz070Férfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1148. hozzászólás - 2012.10.15. 16:53:49
Vagy csak a v3-on játszik, ahol ugye büntetlenül lehet LE-t gyűjtögetni....
V1 - Laz070 (Black Diamond) (x)
V2 - Laze (Aljas Csőcselék) (x)
V3 - Laz070 (Kocsma bogarak)
V5 - Ravenlord (Forge of Gods)
Pontszám: 7.92
kedvencAtopyssiaFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1149. hozzászólás - 2012.10.15. 16:57:51
nem tudom ,de így első blikkre nem hiszem hogy mindent egybe vetve fel lehet halmozni ennyi csp-t ( vagy reggel hirtelen levadászott mindenki aki intenzíven neki állt ,és onnan lett kb 35- 40 milliója? ) másrészt nem véletlen ,hogy nem a lista vezetőt említettem hanem a játékvezetést ! Ő előre gondolkodott ,nincs ezzel gond ! A JV meg majd ha azt látja ,hogy egyre több és több ember várja segítőkezekkel felturbózva ,és közben gyűjtögetve ,hogy megnyíljon a kút,kapu ,landi stb...max megvakarja a fejét és azt mondja "hát ezt is elb...ztuk " jobb esetbe mert valószínű ez sem fog megtörténni
Pontszám: 7.40
kedvencAtopyssiaFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1150. hozzászólás - 2012.10.15. 17:11:32
Na még egyet aztán leszállok a témáról mert úgyis mindegy !
Lehet rosszul fogalmaztam ,de én egy olyan dologra gondolok mint ami pl a láthatatlan vadászattal történt . Valaki vagy valakik kitalálták ,és ezt a módszert használva veszettül elkezdtek fejlődni .Szép lassan elterjedt ,de a kitalálók előnye már behozhatatlan volt ,sőt belenyúlt a JV és előállt a bubis agymenéssel ,tovább rontva a helyzetet .Mert pl. V3-on az erős karakterek két részre oszthatóak ,vannak akik az előző világok tapasztalatait felhasználva erős karit építenek precízen fejlesztve minden egyes lépést ,és vannak akik a bubi által hagyott "rést" kihasználva tápolják magukat .Na most egy pvp játékban ahol az a lényeg ,hogy jobb erősebb legyél a másiknál azt látni ,hogy többszörös bajnokok rohangálnak buzogánnyal bőrruciban ,hogy a megfelelő negatív arányt fenntartsák (majd ezután tarolnak a bajnokin) ,nos ennél szánalmasabb dolgot nehéz lenne találni !
Pontszám: 7.77
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1151. hozzászólás - 2012.10.15. 17:12:15 (Válasz Atopyssia #1149 hozzászólására.)
Gondolkodj légy szíves, mit írtunk. NEM CSP-t halmozott, hanem LE-t. A hetek óta halmozott LE-t pedig 2 CSP és 1 csata árán elköltötte pilonaktiválásra.
Pontszám: 6.79
kedvelt tagPifuFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1152. hozzászólás - 2012.10.15. 17:24:21
Sziasztok!

Miért nem lehet a drakón csatát az archívumba tenni?
Eddig sem lehetett?
Pontszám: 5.06
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1153. hozzászólás - 2012.10.15. 17:29:31 (Válasz Craslorg #1151 hozzászólására.)
Nem csp-ről beszél, és bizony van abban valami, amit ír. Az SK miatt.
Pontszám: 9.13
fórumozóArmageddon888Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1154. hozzászólás - 2012.10.15. 17:31:43
Kissé érdekesen lettek belőve a drakónok! Normális az hogy 5 csatából 1-t nyerek(Nem mondhatnám, hogy gyenge karakterem van) és és 13.000 varisebzésnél 4000-5000-t sebződik szerencsétlen állatom?
Pontszám: 6.97
kedvencAtopyssiaFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1155. hozzászólás - 2012.10.15. 17:34:27 (Válasz Bpetya75 #1153 hozzászólására.)
Köszönöm végre valaki aki megértette !
CSp halmozást épp azért írtam ,hogy kivan zárva hogy onnan van a sok LE !
Pontszám: 8.23
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1156. hozzászólás - 2012.10.15. 17:48:05 (Válasz Bpetya75 #1153 hozzászólására.)
Vagy mégis

de így első blikkre nem hiszem hogy mindent egybe vetve fel lehet halmozni ennyi csp-t


Az SK más dolog. Sajnos az egy gennyes seb a játékban jelen formájában, amin már történt korrekció és fog is még remélhetőleg, de végleg nem lesz megszüntetve nagy valószínűség szerint.
Pontszám: 8.45
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1157. hozzászólás - 2012.10.15. 19:05:19 (Válasz Atopyssia #1150 hozzászólására.)
Nem tisztem védeni. De azért valljuk be őszintén kicsit "savanyú a szőlő" formája van annak, amit írsz. Egy játékos kitalál egy ötletet megvalósítja (szabályosan), mások meg nem azt mondják: ez igen! Hanem rögtön azt kezdik feszegetni, hogy ez lehetetlen. Sajnos nem a mi szövetségünkben van, de egy ennyire kreatív embernek lenne helye. Nézegetve a kartert azon a szintem nem igazán kellett neki még SK sem. Viszont nem lehet úgy túl izgalmas a játék, ha ennyire nincs ellenfeled. Ilyenkor már csak az eventek jelenthetnek némi izgalmat. Szóval ne irigyeld.
V1
Pontszám: 8.37
kedvelt tagPixapaFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1158. hozzászólás - 2012.10.15. 19:12:34
Ehhez a beszelgeteshez annyit fuznek hozza, hogy mindenki a sajat izlese szerint fejleszti a karakteret!

Offsboy sem tett semmi olyat V1-en, ami ellenkezne a szabalyzattal csak okosan jatszik es ehhez meg is van a karaktere ami nem hatrany.

Es ha valaki meg tudja tenni a jatek legalis keretein belul, hogy nagyot szakitson egy eventbol, akkor hajra! Nem kell irigyelni tole a taktikat, o talalta ki, sot a kovetkezo ilyen eventre te is tartalekolhatsz tanulva ebbol, persze ha megteheted. Mellesleg mondhatom, hogy egyike voltam azon keveseknek akik tudtak errol a taktikarol es arrol, hogy mennyi LE van nala, de nem voltak/nincsenek meg azok a dolgok a karakteremnel ami lehetove tette volna a hasonlo LE felhalmozast.

Ennek ellenere orulok, hogy neki sikerult megcsinalnia, amit eltervezett par honappal ez elott...
V2- Martalócok

Pontszám: 6.99
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1159. hozzászólás - 2012.10.15. 19:27:08
Mivel meg lettem szólítva, röviden csak hozzászólnék a témához. Igen, haver keze rajtam volt, igen, így is van aki feltörölte velem a padlót (meglepi Magányos hős AF kifejlesztésével). Ezzel vele járt 1-2 igen nagy LE bukta (megkockáztatom V1 top10 buktája közé bekerültem), vele járt hogy jobbnak láttam egyeseket nem háborgatni, esetenként inkább lespanolni velük, vagy csak félrenézni mikor 15%-on felbukkant vadászatból. Ezekkel együtt döntöttem úgy hogy gyűjtök amennyi tudok.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.63
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2012 tavasz
1160. hozzászólás - 2012.10.15. 19:43:56 (Válasz Pixapa #1158 hozzászólására.)
Bár ez nem az SK topicja, de azért megjegyzem, hogy az SK használata valóban legális. Azonban nem erre lett kitalálva, hanem a gyengébb, de azért nem fixen farm karaktereknek, illetve háború idejére, hogy 1-2 napig nyugodtabban vadászhasson, térkapuzzon, stb.
Ez tipikusan az az eset, amikor a szabály szelleme nem arról szól, amire ezt most sokan használják: Offsboy, Marcsa és még mások (őket azért neveztem meg, mert mindkettejükkel leveleztem vagy épp cheteltem erről sokat, tehát ismerik a véleményemet.
Amikor egy szabályt nem az eredeti szellemének megfelelően használnak, akkor a szabályalkotónak lépnie kell.
Nyilván ez nem egy jogszabály, vagy törvény, ahol megfelelő formulákkal ez bezárható, hanem egy játék, ahol úgy kell belenyúlni, akár többször is, hogy tényleg arra legyen használható, amire kitalálták, de arra fixen. Itt azért ugye programozástechnikai kérdések is felmerülnek.
Első lépésként bekerült, hogy AF képességgel 25%-ra lehet redukálni az SK adta bónusz nagyságát. Ez megoldás a más karakterek elleni extrém védelemhez a top karakterek esetén, de továbbra sem nyújt megoldást a KH-ból való extrém LE-előny szempontjából. Erre is történt már ötletelés. A legegyszerűbb, hogy a KH ellen ne érvényesüljön a hatása az SK-nak. Mivel a KH kikapcsolható, így enélkül is lehet védekezni ellene, a KH pedig így is "szabályokon felül" 15% alá is beüthet. Ez be fog kerülni valószínűleg, csak az ideje kérdéses.
Ezzel ki lesz küszöbölve a KH-ból kapott plusz előny és sebezhetetlenség, illetve az így lehetséges LE gyűjtögetés eventekre, viszont nem hoz megoldást a KH mentes övezetben használt SK-k ellen. Hangsúlyozom. Az SK a gyengék védelme miatt lett bevezetve, nem a környezetükben egyébként is top karakterek megtápolására, így erről írok most.
Épp ma, ennek hatására leveleztem Offsboyjal a kérdésről és fel is merült bennünk erre is megoldás vagy legalábbis ötletek:
Jó megoldás az időkorlát (mint katakombánál és láthatatlanságnál), azaz csak háborúban vagy háborús ellenfelek ellen vagy max 3 napig él és utána 2-3 hétig nem kaphat az illető újabb SK-t.
Emellett pedig bevezetni 3 fokozatú italt, (a védelem ital lecserélésére akár), amelyek közül az első +10% tult ad, a második +25%-ot, a 3. +50%-ot 24 óráig, de megfelelő költséggel (és ez most nem csak az őskő, hanem egyéb, nehezebben megszerezhető költség: szint*2-5-10 sisakszilánk, szint*100-500-2500 lélekgyémánt. Le-t direkt nem határoznék meg költségnek, de ezzel már mindenkinek esélye van ideiglenesen ezen hatás elérésére, ezért viszont fizetnie kell, időkorlátos, de az aktuális napi akár 400-500 CSP elvadászására kiváló lehet (természetesen a költségek fiktívek, de nagyságrendileg kell, hogy ne egy térkifordító költsége legyen, amit egy idő után könnyedén össze lehet gyűjteni.
Pontszám: 8.84
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője