Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
181. hozzászólás - 2011.12.02. 17:23:06
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.41
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
182. hozzászólás - 2011.12.02. 17:23:09
Azért ilyenkor látszik, hogy mennyire hiányzik erről a fórumról az erős moderálás.
Pontszám: 7.75
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
183. hozzászólás - 2011.12.02. 17:25:28 (Válasz Craslorg #162 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.12.02. 08:36:04
Ezt nem tudom, mikor lett ilyen, de a 900-950-es IQ próbák meggyőztek róla, hogy nem átlagol (figyelembe véve az akkor alattam lévők IQ-ját kémkedve).


Tekintve, hogy 700 alap es 200 bonusz IQ siman osszeszedheto a te szinteden, ezek a probak nekem teljesen realisnak tunnek atlagolasbol.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.23
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
184. hozzászólás - 2011.12.02. 17:34:24 (Válasz Prisma #156 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2011.12.02. 07:21:27
Ettől teljesen független a kincstábal fejlesztés, és az érthető, hogy szeretnétek gyorsabb tempót ebben. Csak azt nem értem, hogy mi közünk van ehhez (a játékosok 99%-ának), és pláne miért lenne erre megoldás bármilyen teljes játékosállományt érintő nerf. Ezt a dolgot beszéljétek meg Miklóssal, de hadd ne mi szopjunk miattatok.


Ez elől Miklós elzárkózott, pontosan azzal az alapvetéssel, hogy idegen a játéktól, hogy ugyanazt a lényt egyedül könyebben/hamarabb le tudod verni, mint a szövetségi társaiddal karöltve. Bár a problémára olyan szempontból megoldás lenne, hogy az igazságtalanság megszűnne, ezt jól látod, de ugyanakkor ha azt vizsgáljuk, hogy tényleg kívánatos-e ha a játékban az entitás könyebb ellenfél marad mint az epikus, tényleg reális-e, hogy egymagadban erősebb szörnyet leversz, mint csapatban, és tényleg reális-e, hogy az epikus táp az entitás hiánypótló szerepe felcserélődik, akkor a válaszom mindegyikre az, hogy nem.

Bármilyen, akár a legcsekélyebb morális érzékkel rendelkező embernek nyilvánvaló lenne


Részemről nem vagyok teljesen meggyőződve róla, hogy tőled kéne itt bárkinek morális útmutatást kapnia.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.85
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
185. hozzászólás - 2011.12.02. 17:48:41 (Válasz Prisma #140 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2011.12.01. 20:28:26
Idézet: Ariel - 2011.12.01. 18:50:15

Most akkor mindenkire ugyan az a szabály érvényes, vagy nem? Ha valakinek nehezebb dolga van, akkor mégsem ugyan azok a szabályok vonatkoznak rá...

Ilyen erővel rám sem ugyanazok a szabályok érvényesek, mint másokra, mert nekem sokkal drágább a fertőzés elleni küzdelem, mint egy 20. szintűnek. A tulajdonság fejlesztés is drágább nekem, mint jónéhány azonos szintűnek. Pedig ugyanaz a szintünk, és ugyanúgy egyet akarok növelni, mint ők, nekem mégis többe kerül. Lehetne még hosszan sorolni a példákat, de remélhetőleg ennyiből is nyilvánvaló, hogy egy szabály tartalmazhat feltételeket is, sőt függvényeket (jaj! jaj!) is. Amíg nincsen személyre szóló kivétel, addig márpedig a szabály mindenkire vonatkozik. Még egyszer: elég bevárnotok egy másik szövetséget, és máris megszűnik a problémátok. Ez megtörténhetne, ha rátok külön szabályok vonatkoznának? Nem. Na akkor, mi is a problémád?


Ordít, hogy veled szemben kár érvelni, mert tudatosan vagy sem, de kizárod az agyadból azokat az érveket, melyek nem támasztják alá a mondanivalódat. Amiért mégis veszem a fáradságot, hogy válaszoljak erre, az az, hogy reményeim szerint náladnál nyitottabb gondolkodású játékosok is fogják olvasni.

Itt a lényeg.
A tulajdonság fejlesztés is drágább nekem, mint jónéhány azonos szintűnek.


Szerintem a többségnek nem kell magyarázni, hogy miért fals ez az érvelés, de azért nézzünk csak meg egy konkrét példát. Azt mondod, hogy neked drágább a tulajdonságfejlesztés, mint azoknak akik veled egy szinten mozognak. No ez nyilván nem igaz, pont ugyanannyibe kerül.
De mi lenne ha igaz lenne? Mi lenne ha minden szinthez tartozna egy maximális tulajdonság szám. Ez a legnagyonn tul amit az adott szinten karakter elért. Ha ennél nagyobbat akarsz csinaálni, akkor annak +50% fejlesztési költsége van. Nyilvan ebben - a jelenlegi entitás-epikus problémakörrel szinoním helyzetben is teljesen igazságosnak és magától értetődőnek tartanád a többlet költséget ugye? És neked, akinek tételezzük fel a szinteden az adott szinten valaha volt egyik legnagyobb tulajdonsága volt semmilyen problémád nem lenne ezzel amikor eléred a küszöböt, hanem azt mondanád, nincs ezzel gond, hiszen lépek pár szintet és máris megszűnik a plusz fejlesztési költség? Nyilván nem aggasztana egy csppet sem, hogy azért kerülsz hátrányba, mert mindenki másnál jobb vagy, és hogy a hátrány megkerüléséhez pontosan azt kéne feladnod, amiért küzdesz a játékban?
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.79
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
186. hozzászólás - 2011.12.02. 17:54:07 (Válasz McMad #144 hozzászólására.)
Idézet: McMad - 2011.12.01. 21:55:02
Mi lenne, ha egyszerűen csak az Entik Szerencséjét tennék helyre.


Tetszik a gondolatmenet, es erdekes osszevetni azzal, hogy Baraty azt allitotta, hogy az azonos szintu entitas es epikus abban ter el, hogy utobbinak nagyobb a szerencseje.
(Egyebirant nem tartom elegsegesnek a megoldast, de szuksegesnek igen.)
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 5.99
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
187. hozzászólás - 2011.12.02. 18:00:52 (Válasz Morzkod #185 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2011.12.02. 17:48:41

Ordít, hogy veled szemben kár érvelni, mert tudatosan vagy sem, de kizárod az agyadból azokat az érveket, melyek nem támasztják alá a mondanivalódat.

Összekeversz magaddal.


Azt mondod, hogy neked drágább a tulajdonságfejlesztés, mint azoknak akik veled egy szinten mozognak. No ez nyilván nem igaz, pont ugyanannyibe kerül.

Te melyik játékkal játszol? Nem pont ugyanannyiba kerül. Képzeld, ha magasabb, akkor drágább fejleszteni. Szóval nem pont ugyanannyiba kerül. Innentől a további írásod alapja egy bődületes ostobaság.
Az absztrakciós készséged - mint az korábbi vitákban bebizonyosodott már - finoman szólva is hagy kívánni valót maga után. De lassan írom, hogy te is értsd: az analógiának pont az volt lényege, hogy ha ugyanakkora tulajdonságot akarok fejleszteni, mint más, akkor ugyanannyiba is kerül. Csakúgy, mint amikor ti ugyanakkora entitást akartok ütni, mint a többiek, akkor ugyanúgy megtehetitek, mint ők. Pont ez volt a lényege. Arra senki nem kényszerít titeket, hogy nagyobbat akarjatok ütni.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.22
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
188. hozzászólás - 2011.12.02. 18:02:01 (Válasz Craslorg #168 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.12.02. 12:20:03
A véleményem pedig, hogy a kincstáblákat meg kell csinálni előre fél évre ÉS az entitások regenerációján, gyógyulásán javítani, hogy valóban kihívás legyen, de ha valakinek így is sikerül legyűrni, akkor igenis megérdemli az érte kapott magas szintű díjat.


Kecske is meg kaposzta is kene mi? Irigylem a (jo ertelemben vett) naivitasodat.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.49
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
189. hozzászólás - 2011.12.02. 18:09:53 (Válasz Morzkod #184 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2011.12.02. 17:34:24

Ez elől Miklós elzárkózott, pontosan azzal az alapvetéssel, hogy idegen a játéktól, hogy ugyanazt a lényt egyedül könyebben/hamarabb le tudod verni, mint a szövetségi társaiddal karöltve.

Ez csak rizsa. Vallotta volna be, hogy lusta előre dolgozni? Remélem, ezt te sem gondolod komolyan, hogy ez az igazi érv? Arról nem beszélve, hogy a programkódban nem ez van, hanem az, hogy bármekkora entitást lehet ütni. Innentől az, hogy ki mit mond, nem számít.


de ugyanakkor ha azt vizsgáljuk, hogy tényleg kívánatos-e ha a játékban az entitás könyebb ellenfél marad mint az epikus,

Igen, ez egyértelműen kívánatos. Az pedig pláne kívánatos, hogy ha eddig így volt, akkor ne legyen nerfelve.


tényleg reális-e, hogy egymagadban erősebb szörnyet leversz, mint csapatban

Szerintem egyik sem reális, merthogy nincsenek szörnyek, meg végzeturak sem, úgyhogy nem tudom, hogy jön ez ide. Egyébként meg szerintem nagyjából mindenki leszarja, hogy szerinted mi a reális.

Egyébként nem kell a mellébeszélés, a lényeg az, hogy mivel nem sikerült Miklóssal megbeszélnetek a kincstábla bővítést, ezért bosszúból egy nerfet akatok bevezettetni. Amiből nektek semmilyen előnyötök nem származik, mindenki másnak pedig hátránya. Ariel után neked is gratulálok hozzá, hogy nem szégyelled a pofádat, hogy értelmes fejlesztések helyett sértődöttségedben inkább mindenkit megszopató nerfet akarsz.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.62
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
190. hozzászólás - 2011.12.02. 20:16:51 (Válasz Prisma #189 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2011.12.02. 18:09:53
Ez csak rizsa. Vallotta volna be, hogy lusta előre dolgozni? Remélem, ezt te sem gondolod komolyan, hogy ez az igazi érv? Arról nem beszélve, hogy a programkódban nem ez van, hanem az, hogy bármekkora entitást lehet ütni. Innentől az, hogy ki mit mond, nem számít.


Lehet, hogy Miklós lusta előre dolgozni, és azért nincs több kincstábla. De az is lehet, hogy eddig lusta volt leprogramoztatni Barattyal, hogy entitással nem lehet az epikusok fölé menni. Ugyanis mindig azt hajtogatja, hogy nem lehet az entitásból nagyobb kincset kiszedni, mint az epikusból.
Majd eldönti hogy legyártja-e a nagyobb kincstáblákat előre, vagy beteszi a programkódba az állandóan hajtogatott indokait.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.38
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
191. hozzászólás - 2011.12.02. 20:19:08
Miért, nerf már igazán régen volt, épp itt az ideje. Már épp kezdtem hiányolni
Pontszám: 7.62
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
192. hozzászólás - 2011.12.02. 20:39:03
Ez a vita már tényleg unalmas. Mindkét fél álláspontját értem, mindegyikben van igazság. De a legnagyobb igazságnak számomra az tűnik, hogy mind - akik ebben részt vesztek - fafejűek vagytok. Miért nem lehet elfogadni, hogy más ember számára, egy másik nézőpontból más tűnik helyes útnak? Úgysem tudjátok egymást meggyőzni, és az én meglátásom szerint nincs is erre szükség...
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.09
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
193. hozzászólás - 2011.12.02. 20:42:45
Entitás csata

A szövetséged által legyőzött, mostanra már nevetségesen gyengének számító epikusok közül néhány túlélte a csatát hihetetlen szerencséjének köszönhetően, és rabként tengődik tömlöcötökben. Lehetőséged van gyakorolnod ezen entitások ellen a harcot, hogy lemérhesd, mennyire nagy már a hatalmad.


A leírásból valóban az tűnik ki, hogy az entitásnak nem szabadna nagyobbnak lenni, mint az epikusnak. Kérdés, hogy ez eddig miért nem így működött, illetve, hogy korábban ez miért nem zavart senkit?
Másfelől egy kicsit dögöljön meg a szomszéd tehene is hozzáállás érződik az AL részéről, ha nekik nem lehet magasabb szintű, akkor másnak se lehessen, még akkor sem, ha kincs szempontjából mindig nekik lesz nagyobb, vagy legalábbis ugyanakkora mint másnak.
A hozzászólást Psych módosította 2011.12.02. 20:43:07-kor
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.77
kedvencBartosgabiFérfi
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
194. hozzászólás - 2011.12.02. 21:33:54
Legyen kiírva szavazásra,többség dönt alapon.Elvégre demokrácia van,vagy mi a túró!
Én is előrébb járok entivel,mint a szövi epikkel.Mi ezzel a baj?Eddig is jó volt így.Egyszerűbb lenne megváltoztatni a bevezető,szinesítő szövegeket az érintett pontokon.
Természetesen ha a többség változtatást akar,akkor abba mindenkinek bele kell nyugodni.
V5-Yar Afzal
V1-Yar Afzal
Pontszám: 7.58
kedvelt tagTony RamirezFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
195. hozzászólás - 2011.12.02. 23:58:58
azt sem gondoltam volna sose, hogy ilyenről lesz vita, h hányadikban kezdenek el olvasni az iskolában de örülök, hogy még ebből is sikerült egy komoly vitát kialakitani
Itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter!
Pontszám: 5.48
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
196. hozzászólás - 2011.12.03. 10:43:57 (Válasz Ariel #190 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2011.12.02. 20:16:51

Majd eldönti hogy legyártja-e a nagyobb kincstáblákat előre, vagy beteszi a programkódba az állandóan hajtogatott indokait.

Vagy pedig értelmes fejlesztésekkel foglalkozik, amelyek 10 embernél többet is érintenek.
Remélhetőleg inkább ez fog történni, és nem pedig nerf, vagy fejlesztés néhány embernek.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.38
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
197. hozzászólás - 2011.12.03. 10:45:44 (Válasz Maci #161 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2011.12.02. 08:19:14

Esetleg nem-e lehetne-e az aukciós házban esszenciára licitálni?

Ez tényleg nagyon jó ötlet. Az pláne jó lenne, ha az eddigi 5 tételen felül lenne egy plusz tételként.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.15
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
198. hozzászólás - 2011.12.03. 10:54:10 (Válasz Prisma #197 hozzászólására.)
6 tétel van az aukciós házban jelenleg: 2 ritka (kb 10-11 hetes ciklikussággal), 2 gyakori (kb. 5-6 hetes ciklikussággal) és 2 kisebb (12-13 napos ciklikussággal - ez utóbbiak a +1-es tulajdonság-növelők). Olyan esetben látszódik csak 5, ha az egyik licit éjszaka jár le, akkor másnap reggel-délelőtt kerül ki a helyére a következő, hogy ne legyen hajnalban lejáró licit.
Pontszám: 7.49
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
199. hozzászólás - 2011.12.03. 11:00:28 (Válasz Craslorg #198 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.12.03. 10:54:10
6 tétel van az aukciós házban jelenleg: 2 ritka (kb 10-11 hetes ciklikussággal), 2 gyakori (kb. 5-6 hetes ciklikussággal) és 2 kisebb (12-13 napos ciklikussággal - ez utóbbiak a +1-es tulajdonság-növelők). Olyan esetben látszódik csak 5, ha az egyik licit éjszaka jár le, akkor másnap reggel-délelőtt kerül ki a helyére a következő, hogy ne legyen hajnalban lejáró licit.

Kösz a pontosítást. Úgy látszik, nem csak olvasni, de számolni sem tudok.
Tehát akkor 7. tételként lenne jó az esszencia.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.13
kedvelt tagHombre1970Férfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
200. hozzászólás - 2011.12.03. 12:30:15 (Válasz Prisma #199 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2011.12.03. 11:00:28
Idézet: Craslorg - 2011.12.03. 10:54:10
6 tétel van az aukciós házban jelenleg: 2 ritka (kb 10-11 hetes ciklikussággal), 2 gyakori (kb. 5-6 hetes ciklikussággal) és 2 kisebb (12-13 napos ciklikussággal - ez utóbbiak a +1-es tulajdonság-növelők). Olyan esetben látszódik csak 5, ha az egyik licit éjszaka jár le, akkor másnap reggel-délelőtt kerül ki a helyére a következő, hogy ne legyen hajnalban lejáró licit.

Kösz a pontosítást. Úgy látszik, nem csak olvasni, de számolni sem tudok.
Tehát akkor 7. tételként lenne jó az esszencia.


Se olvasni, se számolni, se érvelni, csak írni, de azt nagyon sokat és nagyon nagy baromságokat!
Malabar V1 (Azúr Légió)
Malabar V5 (Zafír Istenek)
Pontszám: 7.87
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!