Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
1. hozzászólás - 2011.11.29. 17:48:31
Összegyűjtöttem a VU találkozón elhangzottakat, és egyúttal ennek örömére nyitottam egy új Várható fejlesztések topicot is.

10 új megasszencia leprogramozása.

Új szövetségi épületek Craslorg javaslatai alapján.

A harcolni kijelölt állatokat egy gombnyomással el lehessen menteni egy "csoportként", és később újra, egyetlen gombnyomással el lehessen őket küldeni pihenni, vagy újra harcba hívni.

Huzalozott reflexek: Ha szakértelmet v. tulajdonságot növelsz, idomítasz, gyógyítasz, sajtolsz, vásárolsz vagy építesz, akkor a megfelelő szakértelmet nem kell turbóznod előtte: ezt automatikusan megteszi ez a relikvia helyetted. (Transzplantácó, ultraspecializáció, idomítás, sebgyógyítás, lélekenergia sajtolás, kereskedelem, építés, mágikus regeneráció, manakonstrukció szakértelmek esetén). Ha a meghatározott időn belül akarsz újra turbózni, az továbbra is 1/3 őskőbe vagy 1 CSP-be kerül (beállíthatás alapja, hogy az automata sajtolásért mivel fizetsz), azonban az oda-vissza turbózásért összesen csak 1x kell fizetned. (és ha egymás után 2-t növelsz a tulajdonságodon természetesen nem fizetsz minden alkalommal).

Sisakok. Egy új tárgytípus, amit bizonyos szint után a lélekkufárnál lehet megvásárolni. A sisakok elsődleges tulajdonsága a védekezés. Az eladási ár 3 komponensből tevődik össze: őskő, lélekgyémánt és sisakszilánk. Sisakszilánk szerzéséről majd később.

Egyszerre meg lehessen inni az összes kristályitalt, hasonlóan a dukátitalokhoz.

Ha valakinek elmúlik a prémium tagsága és a gép levágja a csp-t / pp-t, akkor ezt vissza lehessen kapni bizonyos őskő költségért.

Kreatív affinitás: ha kimerül a napi kreatív limit, de egy karaktrnek van EH-ja, akkor az EH-ért járó LE után a kreatív bónuszt a karakter továbbra is megkapja.

A turbózható szakértelmek listájában ne jelenjen meg olyan szakértelem, amit nem lehet turbózni.

Megnő az átokpiramis maximális szintje 20-ról 30-ra. 30-as szinten a megátkozott karakterről a Segítségnyújtás is leesik, ha a segítséget adó karakter legalább 1 napja inaktív.

Az energiakristályosító maximális szintje 20-ról 50-re nő.

A nekrofun fókusz maximális szintje 15-ről 49-re nő, de a 15 fölötti szintek csak az IQ-t növelik (szintenként 1/2-del), a manaregenerációt nem.

A csata végén kiírjuk, hogy összesen mennyi LE-t szereztél lélekszívással.

Megnöveljük a Kristály szövetség lélekkútját azokon a világokon, ahol ez szükséges.

A vadászatnál lesz egy újabb gomb, abbahagyom a vadászatot, ha küldetésem teljesült.

Az epikusokhoz hasonlóan, a magas szintű entitások is kapnak ellenálló bőr szakértelmet.

Kihívásnál az EH és VF szakértelmek ne játsszanak.

Ami még elhangzott mint kérés, de ezeket egyenlőre nem tudjuk biztosra megígérni:
160. vagy magasabb szintű tárgyat dobó entitás támadásához feltétel, hogy a játékos szövetsége is legyőzött ilyen szintű epikust.

A vadászat oldalon lesz egy statisztikai összesítés a legutóbbi 50 vadászatodról (összes szerzett LE, átlag LE, talált kalandok és esszenciák száma stb)

Jegyzet készítése a programon belül.

Állatkép megváltoztatás.

El lehessen adni egyszerre több kiégett relikviát.

Esemény alatt ne lehessen a gyorsításoknál a CSP-t őskővel kiváltani.

Töröljük a nagyon rég óta zárolt karaktereket.
Pontszám: 8.90
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
2. hozzászólás - 2011.11.29. 17:53:23 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Miklós, az állatszintlépést gyorsító, 20-ik szintig működő állatfelszerelés mégsem valósul meg?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.76
kedvencMultifilterFérfi
Végzetúr mester
584 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
3. hozzászólás - 2011.11.29. 18:00:57 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
"Esemény alatt ne lehessen a gyorsításoknál a CSP-t őskővel kiváltani."

Ezt abszolút nem támogatom. Nekem is, mint sokan másoknak, még van csp amit kiválthatunk. Nem titkolva egy Landris eseményhez. Örülnék, ha ez bent maradna.

Többi OK
Pontszám: 6.56
fórumozóMantraFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
4. hozzászólás - 2011.11.29. 18:01:42 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
"Esemény alatt ne lehessen a gyorsításoknál a CSP-t őskővel kiváltani."

Nem is értem miért bólintottál rá erre, amikor a találkozón az ötletgazda azzal érvelt, hogy mivel ő már ellőtte mindhárom ilyen lehetőségét, más ne tehesse meg, mivel így jogtalan előnybe kerül...
Ez nevetséges, mindenki számára adott ez a lehetőség, el lehet dönteni milyen helyzetben találja fontosnak felhasználni, hagyjátok csak bent.
Pontszám: 8.28
kedvelt tagBalumaciFérfi
Végzetúr tehetség
228 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
5. hozzászólás - 2011.11.29. 18:12:50
"Megnöveljük a Kristály szövetség lélekkútját azokon a világokon, ahol ez szükséges."

ez erre vonatkozik?

amikor a kristály szövit lenyomjuk akkor hiába van kiírva hogy pl +2,5 milla Le mégis csak 1m töltődik a kútba.
Pontszám: 5.21
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
6. hozzászólás - 2011.11.29. 18:15:32
A VÚ találkozón is felvettem a problémámat (bugos a familiáris TP jövetele) 1 hete is megkérdeztem, nem akarom, annyira siettetni, de most komolyan mit csináljak? Folytassam amit már elkezdtem (írtanám a xenókat), mert gondolom kompenzálást nem, vagy elenyészően kapok. Holott több 10K TP-től esett el, és nem mellesleg 2K forintba is került, meg úgy 9 hónap játékba.

A játékosok 99%-nak fingja nincs erről a **** bonyolult és totál eszement képletekről. De röviden leírom:

A familiáris 1,5* (TP) szorzója a nagy világon, de itt NEM működik.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.74
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
7. hozzászólás - 2011.11.29. 18:16:29 (Válasz Mantra #4 hozzászólására.)
Nagyon merem remélni, hogy nem a kufár event elött lesz ez meglépve, mert nagyon pipa leszek. Igen is aki szán rá 50 őskővet az kaphasson már egyszeri 200 csp-t érte. Direkt arra tartogatom.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 7.06
kedvencKondor76Férfi
Végzetúr tehetség
205 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
8. hozzászólás - 2011.11.29. 18:28:11 (Válasz SuperEgo23 #7 hozzászólására.)
Nem hogy kufár event előtt nem kellene meglépni; hanem egyszerűen törölni kell(ene) a listából. Nonszensz.
A hozzászólást Kondor76 módosította 2011.11.29. 18:28:36-kor
Pontszám: 8.80
népszerűDzsoniKSLFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
9. hozzászólás - 2011.11.29. 18:54:52
1. Valóban vannak olyanok akik a gyorsítás visszaváltást erre tartogatják, és ha a korábbi események során lehetett ezzel élni akkor szerintem maradjon meg ez a lehetőség... Egy karakter életében ez úgyis csak egyszeri dolog tehát inkább érzem taktikázási lehetőségnek mint visszaélésnek. Esetleg annyi nerfet tartanék jogosnak, hogy akinek van nem-beváltott gyorsítása az ne vehessen CSP tárolós relikviát. A másik lehetőség, hogy akkor esemény alatt a CSP tárolós tárgyat se lehessen visszaváltani.
Élőholt Főoptimalizátor
Pontszám: 7.97
kedvelt tagCsagaryFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
10. hozzászólás - 2011.11.29. 19:12:59 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
"Kreatív affinitás: ha kimerül a napi kreatív limit, de egy karaktrnek van EH-ja, akkor az EH-ért járó LE után a kreatív bónuszt a karakter továbbra is megkapja."

ezt remélem nem gondoltátok komolyan?vagy mindenkinek van kreatív korlát vagy senkinek..........
Pontszám: 5.16
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
11. hozzászólás - 2011.11.29. 19:15:03
Én sosem vettem CSP-ért gyorsítást, tehát magam ellen beszélek, de én is úgy gondolom hogy ezt most már meg lehetne hagyni így, ahogy van. Miért probléma ez? Ha valaki kifizeti az árát, kapja vissza a CSP-t. Ha épp az eventre tartogatta, hát jól taktikázott. Jól tette.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.14
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
12. hozzászólás - 2011.11.29. 19:16:18 (Válasz SuperEgo23 #7 hozzászólására.)
A kufár eventre pont semmi értelme CSP-t tartogatni, mivel alapból több CSP tárolható, mint PP, meg naponta több is termelődik.
A kufár csatánál való jó szereplésnél a PP a szűk keresztmetszet.
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 7.23
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
13. hozzászólás - 2011.11.29. 19:20:28 (Válasz Csagary #10 hozzászólására.)
A kreatív korlát azért lett bevezetve, mert vissza lehet élni a kreatívaffinitással örök lélekenergiát termelve.
Ha a korlát elérése után csak az EH-ra hat azzal nem lehetséges visszaélés.
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 8.68
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
14. hozzászólás - 2011.11.29. 19:47:57
Ami még elhangzott mint kérés, de ezeket egyenlőre nem tudjuk biztosra megígérni:
160. vagy magasabb szintű tárgyat dobó entitás támadásához feltétel, hogy a játékos szövetsége is legyőzött ilyen szintű epikust.


Ezzel kizárásra kerül majdnem mindenki, aki nem a TOP 1 szövetségben van, valamint a szerver legnagyobbjai nem ott vannak.
Pedig vannak azért páran, akik nem ilyen szövetségben leledzenek, és entitásvadászként céljuk minél nagyobb kincset kiszedni - akár nagyobbat, mint ahol a szövetségük tart - pusztán azért, hogy a környezetükhöz mérten taktikázzanak, és erősödjenek.
Ennek nem látom értelmét.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.39
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
15. hozzászólás - 2011.11.29. 20:35:50
Miklós:

A gazdaságsabb állatfarm növelő felszerelések engem is érdekelnének. Nemrég számolgattam és arra jutottam bármily csábító is, részemről bojkottálom a TP adó felszerelések hízóállatra aggatását a jövőben amíg ennyire drágák, egyszerűen irreális költségeket ver a játékosok nyakába minimális tápért (és kb nulla játékélményért) cserébe. Biztos vagyok benne, hogy egy jelentős őskőredukció pozitív visszacsatolást eredményezne az állatfelszerelés vásárlások terén ("hízóállatokra" gondolok elsősorban, ami 60-70. szint felett a játékosok többségének bele van építve a stratégiájába).

Huzalozott reflexek: ez AF szaki lesz? Volt egy LGY-s javaslatom (kényelem szalagja), ami hasonlót tudott, de nem a turbót, hanem a csökkentő cuccok használatától kímélte meg a játékost. Arról nem szól a fáma? Esetleg nem lehetne a kettő kombinálni? Rengeteg feleleleges kattól és időtől mentenétek meg a játékosaitokat :-)

Új épületekről: remélem elsők között lesz a fejlesztési listán, mert igencsak aktuális lenne.
A nekrofun fókuszt nem értem, illetve értem, hogy jó lenne tovább növelni azt is, de nem így. Az IQ messze a legtáposabb stati, tényleg hiánypótló ötlet ha magas szintű épületekhez kötjük a további tápolását? Ha másnak sem ad IQ-t, nagy baj nincs, induljunk ki szerintem ebből Én sokkal elhanyagoltabb (pontosabban a legelhanyagoltabb) statinak a mágiát tartom. Ha a nekrofun fókusz további szintjei pl. azt csinálnák, hogy szintenként 0,5%-al növelik a mágia spectulját, szerintem már az is soakt segítene a staton.

Az átokpiramisnál remélem gondoltok majd a fertőzöttökre is, és a szintek növelésével végre lehessen majd hordatársat is átkozni, plíz
Esetleg törölhetné a védelem italát is átkozás magas szinten.

Craslorg remélem megfontoltad a javaslatainkat, ha már feltetted a véleményezésre a terveidet


Szövetségi licit és tombola ezek szerint távlati tervek között sem szerepel?
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.08
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
16. hozzászólás - 2011.11.29. 20:43:50
Idézet: Aurri - 2011.11.29. 20:35:50
Huzalozott reflexek: ez AF szaki lesz?


Idézet: Miklós - 2011.11.29. 17:48:31
Huzalozott reflexek: Ha szakértelmet v. tulajdonságot növelsz, idomítasz, gyógyítasz, sajtolsz, vásárolsz vagy építesz, akkor a megfelelő szakértelmet nem kell turbóznod előtte: ezt automatikusan megteszi ez a relikvia helyetted
NoFear - V1
Pontszám: 7.40
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
17. hozzászólás - 2011.11.29. 21:16:21
Bár már most hallok ellen érveket a sisakra, én mégis örömmel fogadnám, sőt a védekezés mellet mindjárt ellehetne gondolkozni a regeneráción egyéb "tudatmódosító" kristállyal. + Az épület tervezés ugyanebbe az irányba.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 5.15
kedvelt tagAngusFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
18. hozzászólás - 2011.11.29. 21:24:28
Az is elhangzott, hogy a megfelelő szakiknál tul és szaki fejlesztés idomítás gyógyítás ... nem csak a szakértelmet turbózza hanem öltözéket is lehet beállítani mellé, mert még az sok sok kattintástól kímélne minket és a rendszert. Ez mindenképpen jó lenne fel is írtátok a papírkára
Pontszám: 6.23
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
19. hozzászólás - 2011.11.29. 21:45:39 (Válasz Paco #14 hozzászólására.)
OTT a pont.
Szubjektív okom (is) van a kezdeményezés ellenzésére: Saját ökör ígéretem, hogy SOHA nem licitálok topcuccra a kincsesben, mert fixa ideám, hogy nagyobb szüksége van rá a nálamnál kevesebb játékidővel, tapasztalattal, ráfordítható pénzzel (ez nálam havi kb. 2000), stb. rendelkező szövitársaimnak. Ergo marad(t) az Entipörgetés. EZ az én bajom/hülyeségem, DE...
KIFEJEZETTEN ellenzem a kincskorlátot, mert egy alapvető taktikai elem esik ki a nem topszövi tag játékosoknál ha bevezetésre kerülne. Alapvetően ellenzek minden olyan kezdeményezést ami ellehetetleníti, versenyképtelenné teszi már egyéni szinten is a nem topszövis játékot. Már volt részem egy "népvándorlásban" a versenyképesség érdekében (nem topszövibe), de nem szándékozom többször még felvetni sem. Rossz álom lenne arra ösztökélni, abba az irányba elfejleszteni a VÚ-t, hogy legyen pl. 5 topszövi összesen kb. 150 aktív és fizetni hajlandó játékossal, mögöttük pedig a "küldipörgetni" való maximum PvE-képes "ingyenélők" kis csoportja.
EZ KINEK LENNE JÓ?
A Behónak kötve hiszem. És NEKTEK, tisztelt játékostársaim?

ui.: A "Wyhetrqaxx képzőgyűrűje" óta már egy Trükkös sem akkora szám, pedig mi vért köll izzadnyi hozzá még szöviszinten is, nemhogy egyéni szinten. Ráadásul 1szerűen nem tud annyi szövi akkora aktivitást produkálni, 1szerre annyi Epikkiler karit mozgósítani hogy értelmesen haladjon az Epikincs szint (a topot kivéve).
Mán megen 1 hatalomösszpontosító ötlet SZUBJEKTÍV véleményem szerint... :S

ui.2.: amúgy a többi igen tetszetős és hangulatos kezdeményezés.
A hozzászólást McMad módosította 2011.11.29. 22:05:21-kor
Pontszám: 8.76
fórumozóArmageddon888Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
20. hozzászólás - 2011.11.29. 21:57:50
Esetleg azt nem lehetne megvalósítani, hogy KH tagjai ne jelenjenek meg a portyaablakban háború alatt, ha már 1 órán belül támadtuk?
Pontszám: 7.27
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője