Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234
Szerző
Topic neve: Kufárok csatája végeredmények
kedvencPapp AndrásFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
21. hozzászólás - 2011.05.17. 23:05:32
Nekem nagyon tetszett az event a lebonyolítása és a spec szabályok nagyon jók voltak.
Ha a legközelebbibe még egy kis izgalmat is ki tudnátok találni akkor fenomenális lenne ez a játék .(Ezt most pozitív értelemben írtam).
Pontszám: 7.78
kedvelt tagBKayFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
22. hozzászólás - 2011.05.18. 06:23:53
Nem vagyok portyakarakter, és nem hiszem hogy ültem már valaha 1M LE-n (hogy a tudatturbót ne kelljen átrakosgatni) de

Lehet programozástechnikailag nehéz megoldani, de sok izgalmat (meg persze szélsőséges érzelmeket) hozhatott volna ha, az egy kufárcsapatba, de különböző hordába tartozók a normál portya ablakban üthették volna egymást. Szerintem ez a hiéna viselkedés feldobta volna a dolgot (a győzelemre álló csapat tagjai egymással is próbálkoztak volna a nagy LE reményében, fogytak volna a PP-k és lehetősége lett volna, hogy a 2. 3 stb helyezett hozzon a hátrányán).

Klónkarakterek: Gyengék, az hogy mannareges cuccban, állatok nélkül jönnek az rendben (?), de buzogány és vakítófény kombóval... Ezeket szűrni kellene (és valami szinthez tartozó minimum felszerelést adni nekik)

Evvel együtt is jól szórakoztam, mikor és milyen lesz a következő event ?
Pontszám: 4.02
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
23. hozzászólás - 2011.05.18. 08:21:56
Van valami infó arról, hogy milyen események várhatóak ezután?
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 4.96
népszerűHomeropataFérfi
Végzetúr tehetség
150 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
24. hozzászólás - 2011.05.18. 08:32:22
Csatlakozom az előttem szólókhoz, nekem is tetszett.
Tényleg csak annyi hiányzik, hogy valamivel meg legyen oldva, hogy ne az első nap dőljön el, hogy ki nyer.
Ezt lehetne akár azzal is, amit múltkor felvetettem, hogy ne csak a győztes karakter csapa nyerjen egy pontot, hanem a vesztes csapata is veszítsen egy pontot. Így lehet taktikázni azzal, hogy a jól álló csapat embereire megyünk rá.
BKay: Szerintem a klónkarakterek azért voltak ennyire gyengék, hogy az is tudjon kit ütni, akinek szinte semelyik normál karakter ellen nincs esélye. Nekem pl sokmindenki (na jó őszinte leszek, maxos cuccban mindenki ) ellen volt esélyem, így kristályt nem is ütöttem. (csak egyszer próbaképpen)
V1: Almor Giontai (Portyakarakter)
V2: Shadowman (Vadászkarakter)
Pontszám: 7.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
25. hozzászólás - 2011.05.18. 09:34:22 (Válasz Homeropata #24 hozzászólására.)
A klónok inkább azért voltak "fegyvertelenek" sok esetben, mert a klónozás a jelentkezés pillanatában lementett állapotból történt, és aki akkor manakonstis cuccban volt vagy buzogánnyal hadonászott, a klónja is azt kapta. A normál KH-t már nem lehet átejteni így, azokra komplexebb a generátor és a meglévő cuccokból aggatja rá a legjobbakat.
Pontszám: 7.41
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
26. hozzászólás - 2011.05.18. 09:49:06
Egyéni szinten teljesen rendben volt az esemény.

Mint csapatverseny azonban teljes kudarc volt:
- az első 2 órában eldőlt, és
- nulla taktikázási lehetőség volt.

Valóban minimum arra van szükség, hogy a győztes csata elvegyen a pontot a másik csapattól. Valószínűleg ezen felül is lehet még kitalálni egy-két dolgot (pl. limitálni a csapatok létszámát, súlyosabb hátrány váltásnál stb.), de ezen mindenképpen fejleszteni kell.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.64
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
27. hozzászólás - 2011.05.18. 11:01:26 (Válasz Prisma #26 hozzászólására.)
Meglett volna a csapatverseny is ha nem lehetett volna kufárt váltani,ezt nem nézve szuper jó kis event volt.
Pontszám: 5.49
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
28. hozzászólás - 2011.05.18. 11:06:58 (Válasz ADZSI76 #27 hozzászólására.)
Idézet: ADZSI76 - 2011.05.18. 11:01:26
Meglett volna a csapatverseny is ha nem lehetett volna kufárt váltani,ezt nem nézve szuper jó kis event volt.

Akkor még kevésbé lett volna verseny. A verseny minimális feltétele az események befolyásolásának lehetősége. Vagyis a taktikai lehetőségek. Ha nem lehetett volna kufárt váltani, akkor senki nem tudott volna semmire befolyással lenni, mindenki tolta volna a csatákat, és annyi. A lényeg, hogy már a nevezéskor eldőlt volna a dolog.

Muszáj taktikai lehetőségeket bevezetni, mert ez így csapatversenynek nem nagyon nevezhető, hacsak nem a csatlakozást magát is a verseny részének tekintjük.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.64
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
29. hozzászólás - 2011.05.18. 11:24:14 (Válasz Prisma #28 hozzászólására.)
Ha mindenki annál a kufárnál marad ahova beállt,akkor igenis lett volna verseny.Mivel az elsö órákban mindenki rohant az éppen vezetö kufár csapatába ezért lett a versenyhelyzet teljesen kilöve.
Taktika?
Mivel adott volt a lehetöség a váltásra,sokan kivártak melyik csapat húz el az elején,pp és ep veszteség nélkül rohantak a "favorit" csapathoz.Az event ezen része itt dölt el....
Ha nem lehetett volna kufárt váltani na akkor lett volna igazi verseny a kufárok között,mivel nem lehetett volna ide-oda váltogatni.
Szerinted a szerverek játékosai elöre megegyeztek hol lesznek? Egy részük biztosan,de kétlem hogy mindenki mindenkivel kommunikálna.Az lett volna a taktika hogy mindenki nyomatja ezerrel és lett volna értelme használni a nemeziseket is.Messze szorosabb verseny alakulhatott volna ki.

----------------------------
Még valami:

Mivel az esemény indulása után nem lehetett benevezni az eventre,mindenki csatlakozott valamelyik kufárhoz.Kétlem hogy mindenki egyböl annál a kufárnál maradt ahol volt nevezéskor.A fent leírt kivárásos taktika nem jöhetett volna létre ha nincs váltás.Ennyit erröl,ha átgondolod akkor belátod hogy igazam van ebben.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2011.05.18. 11:30:26-kor
Pontszám: 7.00
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
30. hozzászólás - 2011.05.18. 11:37:19 (Válasz ADZSI76 #29 hozzászólására.)
Akkor nem érted a problémát. Az nem igazi verseny, hogy az az egyetlen döntésed, hogy csinálod-e vagy nem. Taktikai lehetőségek kellenek, pl. hogy arról is érdemes legyen dönteni, hogy konkrétan kit támadsz. Ezen csak rontott volna, ha még csapatot sem lehet váltani, bár számomra a kettő között nincs lényeges különbség. Kis kerekítéssel mindkét esetben nulla a taktikázási lehetőség.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.31
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
31. hozzászólás - 2011.05.18. 11:46:47 (Válasz Prisma #30 hozzászólására.)
"pl. konkrétan kit támadsz"

Ezt nem értem,én konkrétan azokat szoktam támadni akiket legyözök.
Konkrétan azzal segítettem a csapatomat hogy amikor értesültem az event feltételeiröl prémet váltottam,elöre betáraztam pp-böl aztán nyomtam ezerrel.
Ennek eredménye 942 gyözelem,toplista 3.helyezés és 2.5 millió zsákmányolt LE. Vadász kari létemre taktikázás és elöre felkészülés nélkül hogyan érhettem volna ezt el?
Tartom a véleményemet,hogy a csapatverseny izgalmát a kufárváltás cseszte el.Sajnos a gondolatmenetedet nem tudom követni,így nem is tudok azonosulni vele.
További sikeres játékot kívánok neked!
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2011.05.18. 12:09:23-kor
Pontszám: 6.00
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
32. hozzászólás - 2011.05.18. 12:44:04 (Válasz ADZSI76 #31 hozzászólására.)
Idézet: ADZSI76 - 2011.05.18. 11:46:47

Tartom a véleményemet,hogy a csapatverseny izgalmát a kufárváltás cseszte el.

Ezzel a véleményeddel valószínűleg egyedül vagy (de legalábbis valószínűleg nagyon kevesen vannak, akik így gondolják). Amiatt pedig ne aggódj, hogy nem érted a gondolatmenetet, mert sokan viszont értik, sőt, a legjobb ötlet ezzel kapcsolatban nem is az enyém, hanem Homeropatáé. Ami igazán fontos, az az, hogy a játékvezetés értse, hogy mi volt a probléma, és hogy hogyan lehet javítani a következőn. Mert az bizonyosnak látszik, hogy néhány nagyon egyszerű módosítással izgalmas versenyt lehetne ebből csinálni, reméljük hát, hogy következő alkalomra e szerint lesz továbbfejlesztve.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.08
kedvelt tagRazzFérfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
33. hozzászólás - 2011.05.18. 13:45:31
Ne lehessen kufárt választani, nevezéskor véletlenszerűen sorsoljon be valahova a rendszer, és kész. Bár taktikázási lehetőség nem lenne, de izgalom viszont annál inkább.
V4 - Razz, Henger Elek, Gézengúz, BoxXx, Kolosszus
V5 - BoxXx
Pontszám: 7.71
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
34. hozzászólás - 2011.05.18. 14:11:33 (Válasz Razz #33 hozzászólására.)
Ez lényegében majdnem ugyan az amit írtam. 10 pont
Pontszám: 5.49
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
35. hozzászólás - 2011.05.18. 14:26:07
Azért annyit még tehettek volna értünk, hogy jön egy levélke a kufáromtól, hogy köszi a segítséget te voltál nálam a 9876. legtöbb győzelmet hozó galetki ezért szeretnélek megjutalmazni. Kattints ide és vedd át a jutalmad.
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 3.71
népszerűElenNő
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
36. hozzászólás - 2011.05.18. 14:44:21 (Válasz ADZSI76 #34 hozzászólására.)
Én is hiányoltam a csapatverseny izgalmait (bár nyilván ebben is volt taktikázási lehetőség, csak csapatverseny nem, mert pl. nem mindegy, hogy a nagyobb csapatban vagy, és alig van célpont, vagy kisebb csapatban, rengeteg célponttal), és azt gondolom, hogy a kufáronkénti limitált létszám, vagy a sorsolásos besorolás nem lett volna rossz.
(Sőt, ragozva a dolgot, azt is meg lehetett volna határozni, hogy szintenként hány játékos tartozhat egy kufárhoz, mondjuk 5 db 100-as, 6 db 99-es, tehát a minél egyenletesebb elosztás jó lett volna, akkor talán az utolsó pillanatig nem dőlt volna el a dolog.)
Ettől függetlenül remek kis event volt!
Pontszám: 8.33
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
37. hozzászólás - 2011.05.18. 20:32:02 (Válasz Morzkod #23 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2011.05.18. 08:21:56
Van valami infó arról, hogy milyen események várhatóak ezután?



Erre én is kíváncsi lennék (mint ahogy sokan mások is szerintem :-)).


Gondolom a következő Event a Térkép lesz. Legalábbis ha a féléves ciklust követjük. Aztán várható esetleg újra valami Zarknod/Landragór féle esemény idén is? Remélem igen. :-)
NoFear - V1
Pontszám: 7.61
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
38. hozzászólás - 2011.05.18. 20:56:15
Jó volt az esemény, az öldöklés, villantott valamit abból is hogyan működHETne jól az EH.

Mint csapatverseny egy orbitális nagy nagy arcpirító vicc volt. Minimum 4-5 alapvető dolog van, amit máshogy kellett/lehetett volna csinálni (fordított motiválás díjazásánál, átlépkedés limitálás, eredmények titkosítása, csapatpontokat el lehet lopni, random csapatválasztás, stb). Ha ebből akár csak egy is megvalósul (például azért mert tisztességesen leteszteli valaki...) akkor lehetett volna némi izgalomban is részünk csapatszinten is.

Az alapelképzelés viszont csillagos 5, de erre még legközelebb gyúrni kell majd.

(a legzseniálisabb ötlet ami elhangoztt viszont nem sikkadhat el csak úgy, így leírom megint: lehessen pontot lopni -legközelebb- a csapatoktól!)
A hozzászólást Aurri módosította 2011.05.18. 21:01:54-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
39. hozzászólás - 2011.05.18. 21:30:46
A pontlopásnak szerintem sok értelme nincs. Legalábbis jelen esetben biztos nem lett volna, mert a V1-en az eredmény a 103954 vs 59586 vs 53320 vs 31982 helyett lett volna 41744 vs -2624 vs -8890 vs -30228 (vagy valami hasonló). Itt egyszerűen létszámtól függő átlag kellett volna, máris roppant kiegyensúlyozott lenne.
Pontszám: 7.46
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufárok csatája végeredmények
40. hozzászólás - 2011.05.18. 22:31:57 (Válasz Craslorg #39 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.05.18. 21:30:46
Legalábbis jelen esetben biztos nem lett volna, mert a V1-en az eredmény a 103954 vs 59586 vs 53320 vs 31982 helyett lett volna 41744 vs -2624 vs -8890 vs -30228 (vagy valami hasonló).

Ez nyilvánvalóan nem így lett volna. Ha lehetett volna pontot rabolni, akkor nem véletlenszerűen választottunk volna ellenfelet, hanem mindhárom másik kufár hívei a vezető csapatot ütötték volna. Ezzel nem csak a győzelmeik számát csökkentették volna, hanem a súlyos verés miatt akadályozták is volna a vezető csapat híveit. Egyszóval igen hamar be lehetett volna hozni az éppen vezető csapatot.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.43
Oldal: 1234
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője