Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: világ3
közellenségRolibenFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
81. hozzászólás - 2008.12.06. 12:51:27
ki csinálta szerintetek ezt a játékot?mert nagyon jó!
Pontszám: 4.25
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
82. hozzászólás - 2008.12.06. 19:18:29 (Válasz Maci #62 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2008.11.26. 21:05:37
üdv,

A HC gamerek nem azért jobbak bizonyos szempontból, mert jó cuccaik vannak, azért vannak jó cuccaik mert HC gamerek.
DE ugyanúgy lehet ősköves cuccok nélkül is jó karit csinálni.
Itt van jó példának Nephila, akinek nagyon sokáig nem voltak ősköves tárgyai, mégis tartotta a lépést az élmezőnnyel.

Nephilla szerintem pont azt igazolja, hogy még ő sem tud prémium nélkül meglenni, pedig szeretett volna, de ahhoz hogy legyőzze a prémiumosokat, neki is prémium kell.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
83. hozzászólás - 2008.12.06. 19:24:31 (Válasz masterv #75 hozzászólására.)
Idézet: masterv - 2008.12.03. 23:00:26
Ez nem lenne rossz ötlet,kedves Birka,de engedd meg hogy rávilágítsak egy aprócska hátulütőre! Ha ezt minden egyes tag megteszi egy klánból,beáll a +50% eséllyel és nem is vadászik közben,akkor gyakorlatilag viszi a harcot,mert nem lehet őket... khmmm... fenékbe billenteni! És ezt a lehetőséget ugyebár akárki használhatja.Aztán ha vége a harcnak,behozzák ami kimaradt és még sokkal többet is! Szóval ez az ötlet betesz a háborúknak.Portyagond az ötlettel megoldva,háború felfedve.Keressünk erre is valamit,aztán majdcsak kitotózzuk a kettőből,mi az optimális!
Respect!

talán, ha max 40%-ig menne föl, az még jó is lenne.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 4.50
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
84. hozzászólás - 2008.12.06. 21:51:58
Még egyszer, ahogy azt már előttem sokan leírták: Nem azzal van a baj, h az ősköves (pénzes) játékosok előnyt élveznek, hanem az, h mekkora előnyt. Igen, engem sem érdekelnek az "egyéb" előnyök, de az kifejezetten zavar, h ha nem veszem meg az ősköves cuccokat, akkor olyan hátrányt szenvedek el, amit lehetetlen bármilyen módon is behozni. Én csak azt tartom zavarónak, h a játék elején hangoztatott dolgok mind átmentek "duma" kategóriába azért, mert hirtelen elszálltak az árak, és sokan kezdtek érte fizetni.
"nem szenvedsz jelentős hátrányt, ha nem vagy prémiumos/ősköves", erre csak az mondja, h így van, aki az elejétől full ősköves, és most is az.
"semmilyen módon nem tudja a másik tönkretenni/lehetetlenné tenni a játékod" hát reggelente arra kelni (nem is későn), h 15% alatt vagy, és annyit tudsz tenni, h vadászol, majd 1 portyát max el tudsz tolni, ha egész nap pihensz, annyira nem támasztja ezt alá... pláne, h ez a 3-4 szinttel lejjebb ütés szinte állandóan 15% alatt tart, csak azért mert nem tudok óránként gép elé ülni játszani.
napi 15 portyapont? ugyan... 6ot nem tudok ellőni naponta mivel életpont % alatt vagyok, és nem ülök itt 0/24-ben... már megbocsáss Birka, de többször írtad, h ez azért jó, mert nem 0/24. Hát nézd, én naponta eltolok kb 6-8 portyát max, és így sincs összesen 1000 csatám (és abba beleszámít ugye az is, ha engem támadnak), nézd már meg h az első 100-200 karakternél, vagy a szintenkénti első 50ben van e olyan, akinek 1200 alatt van csak a győztes portyája? az szerinted nem kel fel reggel 6kor? elmondanám, h az első 20ban levő klán csak azért húzta ki a klánom ellen 2 hétig a háborút, mert reggel 6-8 között rendszeresen 3an vertek el... ez neked nem 0/24?
tudom, h nem lehet összehasonlítani, de nézzük a TF-et:
akkor lépek, amikor akarok, annyit, amennyit akarok, és annyit költök rá, amennyit akarok, viszont NEM léphetek ha nem fizetek (leszámítva az első 10 kört ugye), viszont ezért megkapom a TELJES játékélményt (még ha csomó fejlesztést nem is fogok soha kiaknázni), és ott tényleg SEMMI hátrányom nincs abból, ha 1000ed annyit költök a játékra, mint az élen állók, és nem tudják SEMMIKÉPP lehetetlenné tenni a játékomat. azért szívesen fizetek. az, h egy INGYENESNEK reklámozott játékban csak vadásszak/katakombában bújkáljak, bocsi, de nem ugyanaz a játékélmény.
A hozzászólást Blazek módosította 2008.12.06. 21:54:03-kor
Pontszám: 7.20
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
85. hozzászólás - 2008.12.07. 09:13:06
Sok mindenben igazad van, de a másik oldalt megint nem nézed...
Továbbá az élmezőnybe tartozni úgy, hogy nem donatelsz?

A játék ingyenesen játszható, ebben semmi ferdítés nincs. Indíts egy karaktert most az első világban, és te vagy a májer, szétkapod a sok-sok passzív embert, és mire felérsz olyan szintre, ahol esetlegesen a később indult prémiumosok vannak, már régen akkora lóerő előnyöd van, hogy hiába nem prémiumozol igencsak partner vagy portyákban. mar 3 karakterrel is teszteltem, és +7-10k lóerő difi megvan 3. szintre, ha játszadozol...

Az első világ jelenlegi szakaszában az élmezőny nem portyából szerzi már a lóerőt, hanem vadászatból, innentől az egész donate rendszer meginog. Minek donateljek, ha a lóerő úgy se a portyákból jön? Egyetlen érdemi lóerő szerzési lehetőség, hogy háborúban nyertek, itt még van értelme az őskövezésnek.

Hamár a játékélményre visszatérünk, akkor sokkal izgalmasabb, és érdekesebb most egy új karit indítani az első világban, semmint a top mögött kullogni a másodikban.

Szóval ha ugyan úgy mint a TF-en nem az acélod, hogy az élmezőnybe tartozz, akkor itt is van bőven INGYEN játékélmény. Amennyiben komolyna szeretnél játszani, és a [] élmezőnyben szeretnél versengeni, úgy tényleg nem lehet pénz nélkül. De a TF is ilyen, ha az élmezőnyben akarsz lenni, akkor napi 8 órában információt gyűjtesz lépsz 3-4 rabszolgával, nyeled a sáfrányport, veszed olimpiai aukción a bónuszokat stbstbstb... Csak mivel sokkal kevesebben játszanak, és mivel nincs effektive kiírva, hogy huf=táp így lehet nem gondoltad végig. Voltam eleget a TF élmezőnyben, elhiheted hogy egy karakterrel, néha lépek amennyit akarok módszer nem működik ott sem.

A végzetúrban is játszhatsz passzív épitkezőt, aktív vadászt stb, DE akkor ne akarj portyázni, mert amíg el nem húz az élmezőny 4+ szinttel, addig te élvezed az ingyenes játékod "bónuszait"...
Pontszám: 6.50
irritálóClarkFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
86. hozzászólás - 2008.12.07. 11:37:35
nem, nem akarok az élmezőnybe tartozni, és soha nem is fogok, DE:
mivel ez egy 50%-ban PVP-re épülő játék, sajnos a 4 szinttel leütésbe épp beleférek világ 1en, ez azt jelenti, h a 22. szintűek simán tudnak támadni, és hát hallod gyenge kis nem prémiumosként eléggé szar minden reggel arra kelni, h a híres neves elit horda 2-3 tagja rendszeresen 400at ver beléd... itt romlik el a játékélmény.. nem akarok én éljátékos lenni, viadalon is 1 max 2 körös vagyok, nem érdekel kifejezetten, de az már gáz (h ha a tf-et nézzük mondjuk példának), akkor danair minden körben meglátogat a top karaktereivel, és úgy elver, hogy az egész köröm feltételes gyógyításból ál... (bocs a példa miatt)
túlzott előnyöket biztosít a 0/24ezés is, meg az ősköves cuccok megvétele is. ha nem lenne szívás a PVP miatt, elhiheted, h cseppet sem érdekelne ki milyen cuccokban van, meg mennyi időt tölt a játékkal... de itt egymás szívatásaként működik, és ez így nem frankó valahol...
Pontszám: 7.50
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
87. hozzászólás - 2008.12.07. 12:37:40 (Válasz Clark #86 hozzászólására.)
Clark válj egy napra láthatatlanná, vszinü már csak beirják a portyaablakba a neved, ha minden nap jönnek, és nem néznek a karakterlapodra, jó poén lesz látni ahogy lepattognak rolad
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.63
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
88. hozzászólás - 2008.12.07. 13:13:03
Én(mint prémiumos,ősköves és nem összevissza fejlesző játékos) is ébredek arra,hogy a fél ELIT rajtam gyakorolt éppen. LE-t nem visznek,de tényleg kedélyromboló kevés ÉP-vel kezdeni,megértem akit ez zavar.Félreértés ne essék,ez nem sírás. Erősebbek.Kész.Egyszer-kétszer azért én is szétrúgtam a valagukat.Az meg élmény!
De az amikor olyat látok,hogy a tőlem X szinttel gyengébb játékos 1000/150 nyert-vesztett aránnyal áll,és háborúban nem tudom megütni,pedig a támadásom az épület és szintbónusz nélkül több mint az ő pihenéses védelme az már végképp idegesítő.Valami tuti van az ilyen karakterekkel,mert még statisztikai alapon nézve is legalább fele de méginkább több esetben nekem kéne nyernem.Ehhez képest egy ilyen karival most 8/2 az állás... Ha erre azt mondja valaki hogy balszerencse,én megeszem a kalapom!
Tehát hogy a topic témájáról is szó legyen: valamit kezdeni kell a következő világon az erőegyensúllyal,mert jelen formában nem állapot.A randomot valamiképp gyengíteni kell,mert megöli a játék fejlesztős részét! (ha 101-es támadás nem elég 86 os védelem átütéséhez,akkor a fene megette a fejlesztést!)
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 8
népszerűZotmundFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
89. hozzászólás - 2008.12.07. 15:30:50
Az ősköves bonusz kérdést legfeljebb az oldhatná meg ha csak fizetős játékosok lenének, persze ősköre így nem lenne szükség. De az egy másik játék típus.

A 3. világra esetleg más portya pont rendszert vezethetnétek be. Mindenki 20 pontot kap naponta, de költség változna : azonos vagy magasabb szintűnél 1 pont
egy szinttel lefelé kettő pont
két szinttel három
stb.
Esetleg a szintkülönbségtől függhetne a nyert LE .

Hasonló szisztémát lehetne bevezetni a szövetséges háborúkba a lélekkút méretétől függően.
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
90. hozzászólás - 2008.12.08. 14:48:17
Birka: köszi az ötletözönt, sok olyan dolgot írtál, ami tök jó, de szerintem ennyire nem tudunk elrugaszkodni az eredeti játéktól, mint például láthatatlanság elbonyolítása vagy a többfajta szempont szerinti harc midenesetre ezeket azért jegyzetelem, hátha a jövőben jut idő a megvalósításukra. De a világ3 célja nem egy teljesen új játék, új szabályokkal, hanem csak a pvp jelleg pve felé fordítása. a világok közötti ajánlás már a fejlesztőlistán van, és a medál minden karakterednek is megoldható lesz hosszútávon.

Gort: köszi az emlékeztetőt, az átokpiramis nem is annyira lényeges, de a puztítás citadelláját át kell gondolni, hogy működjön.

Végigolvasva az összes hozzászólást, azt láttam, hogy a téma jelentős irányban elment arra, hogy mekkora előnyt nyújt az őskövek vásárlása, mennyire lehet ingyenes karakterrel játszani.
Azt hiszem, ez a téma megér egy külön topicot, de ha már ennyien írtatok, próbálok erre röviden reagálni. Nyilvánvaló volt, hogy a fizetős játékosoknak előnye van a nem fizetőkkel szemben: ez nem kérdés. A kérdés az, hogy van-e alternatívája a nem fizetősöknek, amikor lassabban ugyanazt elérhetik. Többek között pont ezért találtuk ki a láthatatlanságot - lassabb fejlődés, de jelentős védelem, amit a jövőben még tovább fogunk erősíteni.
Idézet: LanMaffia - 2008.11.24. 19:05:42
én is támogatnám ezt a dolgot hogy akik nem őskövesek is vehessék meg a prémium tárgyakat 2 szinttel később, vagy drágábban.

Épp hogy meg tudod venni, ha nem is pont az a tárgyat, de ugyanolyan erősségűt, 3 szinttel később, tehát ez megvan már a játékban!
Sok prémiumos jelentős előnye nem pusztán abból származik, hogy őskövet vett, hanem abból, hogy sok játékos ritkán lép be, elfelejti, hogy vadászni ment, és ott áll többezer lélekenergiában. Az élelmesek levadászzák ezeket, és a portyázott LE-ből magukat erősítik. A világ3-on ugye erre ilyen mértékben nem lesz lehetőség.

Visszatérve a 3-mas világra:
Terveink szerint januárban indul, hamarosan írok a terveink és javaslataitok alapján egy összefoglalót arról, hogyan fog kinézni!
Pontszám: 8.80
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
91. hozzászólás - 2008.12.08. 19:36:35
Pár megjegyzés:

Ha nincs LE veszteség, akkor a buffer, le gyűjtő (Nyilvános proxy screen-ből, távoli gépből, másik ip stb..) karaktereket hogy akarod megfogni? Semmi mást nem fog csinálni, csak vadászni, és nem költi el semmire, a főkari meg farmolja....

Amennyiben miden világ azonos, akkor mi benne a vonzó, hogy elindítsam a 3. világban is a karakterem? Éppen hogy az a menő, ha minden világban van valami extra csavar, hogy ne legyenek azonosak...

Szerintem megéri valami "extrat" betenni, ami esetlegesen eltérzíti az alap játékmenetet, ezzel az eladhatóságot javítja.

Továbbá ne felejtd el, hogy MINDEN prémiumos tárgy CSAK a portyára van kiélezve, ha pont ennek nincs értelme a Világ3-ban, akkor kissé magad alatt vágod a fát effekt van....

Javaslok betenni a lélekkufárba extra tárgyakat! Pl.:
-Varázstekercsek (1-2-3-4-5-os tudatturbó pl..)
-5 csatára aszóló empower (mondjuk +5-10-20 stb % varázslat sebzés)
-5 csatára szóló bless (mondjuk +5-10-20 stb % sebzés)
-prayer (támadás) lucky (szerencse) stbstbstb...
Term egyszerre scak egy lehet elolvasva 0-10 szint közt 10-20 közt 2 stb...

Bérelhetrő szörnyek ősköért... Pl Mammeluk (+10% építés), bibircsók oriás (+20%) stbstbstb...
Pontszám: 7.54
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
92. hozzászólás - 2008.12.08. 21:13:07 (Válasz Birka #91 hozzászólására.)
Az elhasználódó varázstárgyak ötlete nagyon jó, támogatom!
Pontszám: 5
fórumozóEgonovicsFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
93. hozzászólás - 2008.12.11. 22:08:45 (Válasz Birka #91 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2008.12.08. 19:36:35
Pár megjegyzés:

Ha nincs LE veszteség, akkor a buffer, le gyűjtő (Nyilvános proxy screen-ből, távoli gépből, másik ip stb..) karaktereket hogy akarod megfogni? Semmi mást nem fog csinálni, csak vadászni, és nem költi el semmire, a főkari meg farmolja.....


Miért most mi van? szolgakari gyüjti a LE-t, főkari betámadja jó nagy LE-vel és lenyulja. amit nem tud lenyulni, lenyulja a haver karija, ha meg már kevés LE van nála elkölti építésszakira v elépíti. ez nem fog változni.

amugy a többi ötleted nagyon jó, de ez 1 minimáljáték...
V1: Egon
V4: Betonkeverő
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
94. hozzászólás - 2008.12.11. 22:14:04 (Válasz Egonovics #93 hozzászólására.)
Idézet: Egonovics - 2008.12.11. 22:08:45
Idézet: Birka - 2008.12.08. 19:36:35
Pár megjegyzés:

Ha nincs LE veszteség, akkor a buffer, le gyűjtő (Nyilvános proxy screen-ből, távoli gépből, másik ip stb..) karaktereket hogy akarod megfogni? Semmi mást nem fog csinálni, csak vadászni, és nem költi el semmire, a főkari meg farmolja.....


Miért most mi van? szolgakari gyüjti a LE-t, főkari betámadja jó nagy LE-vel és lenyulja. amit nem tud lenyulni, lenyulja a haver karija, ha meg már kevés LE van nála elkölti építésszakira v elépíti. ez nem fog változni.

amugy a többi ötleted nagyon jó, de ez 1 minimáljáték...
de az lenne a világ3 lényege, hogy ne nyúlja le, a LE-t, hanem megmaradjon.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5.33
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
95. hozzászólás - 2008.12.12. 08:07:42
Egon, lehet hogy ez egy minimál játék, de a Behó sem jótét intézmény...
Semmiképpen nem érdekük elindítani egy olyan világot, ahol az egyetlen dolog ami miatt donatelnek az emberek értelmet veszti. A magyar, sőt a világ játékosai igen is arra vannak berendezkedve lelkileg, amit a valós világban látnak. A gyenge, béna stb elbukik, nélkülöz stb... A jólelkű, szociális, adakozó valamilyen kihasználás áldozata lesz, szépen lassan felörlődik... A pofátlan, gátlástalan nyomakvó halad, viszi valamire... Namost ha nem tudják a játékosok valamilyen módon dominanciájukat fitogtatni, vagy ennek semmi hatása nincs másokra, akkor sajnos érdektelenségbe fullad a játék.

Ha végiggondolod ezen csak úgy lehet segíteni, ha valamilyen egyéb módon tudsz verseny helyzetet teremteni, ahol tudják fitogtatni az emberek, hogy mijük van... jelenleg a donate rendszer CSAK a portyát támogatja, kvázi csak erre épül. Innentől kezdve egy békésebb világban nincs igazán értelme donatelni, azaz nem hoz nyereséget a vilag3, ha nem tesznek be egyéb verseny pozíciót...

Sir Ny: Sajnos ez minden böngészős játékban benne van. Akinek több ideje van, akinek több erőforrása (ip, proxy stb..), azt közel képtelenség megfogni. Nem kell agyon bonyolítani a képletet, havernak szólsz, hogy ugyan már indíts egy karit ebben az ismeretlen gameban, és az én elindult pihenő karakteremet üsd meg légyszi pár klikelés után a kapott 400 lével... Szólsz MSN-en 10-20 havernak akik nem játszanak jelenleg, és csattognak rólad, akkor percekkel a 3. világ indulása után drasztikus előnyöd van. Ezt csak valami épeszű korlát bevezetésével lehetne maximalizálni, de akkor megint a verseny sérül, megint a donate rendszer inog meg, megint egy nem jövedelmező világot kapsz, ami nem érdeke a Beholdernek. Be lehet vezetni Lóerő maximumot, maximum elrabolható lóerő korlátot, maximum szerezhető lóerőt, ezek mind statikus korlátok... Ennél pár fokkal jobb a szintedhez képest bukott lóerő alapján osztó a bukott lóerőre + ugyan ilyen drasztikus osztó a nyert lóerőre.
Pl.: Ha a nyereséged szint*1000 felett van, akkor további minden további szint*1000 lóerő szint*0,1 -5% lőerőt jelent portyában a nyereségből... Ha az eddíg rajtad nyert lóerők szint*2*1000 felett vannak, akkor a tőled vihető lóerőre szint*0,1 -5% kap minden újabb szint*2000 - után a támadó... Ez csak egy hirtelen kitalált képlet, de ha kiszámolod modndjuk 10. szintre:
+15k egyenlegű ember támad egy -25k-sat akinek van 10k aktuális lóerője --> -50% (*0,5) a pozitív egyenlegből, valamint (*0,75) a nagyon negatív támadottból... Így már csak 37,5%-át kapja meg a 10k-nak, ami még mindig 3750, de ugye a farmer karakter nem veszít semmit! Köv. csatájában már -87,5%-ot kap a támadó a pozitív egyenlegből, így drasztikusan csökken a farmolási lehetőség...
HA ezt még megtoldjuk egy szintenként egy embertől maximálisan elvihető lé korláttal is, akkor egy nagyon nehezen kijátszható rendszert kapunk, ahol érdemes ütni a pozitív egyenlegű embereket is, különösen ha a képlet pozitív módosítókat is tartalmaz....

Ha lesz nemi időm, akkor alkotok hozzá egy xls táblát erre a képletre pl...
Elsőre bonyinak tűnik, de dinamikus korlátokkal eléred azt hogy a toppnak megéri egymást ütnie, mert a rabszolgáktól egyáltalán nem kap már lét, míg 2 pozitív egyenlegű ha üti egymást akkor normál csata van... És ugye veszteség továbbra sincs...

Tudom a magyar ember ezt is kijátssza, mert piramis elvvel játszva 20 karakteren át fellegózza az xp-t, de több szinten át logolva acsatákat csak kibukik valami kereső algoritmusnak, hogy ugyan már figyelni kéne a csókára...
Pontszám: 6.44
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
96. hozzászólás - 2008.12.12. 11:14:54
szintenkénti 1000 lóerős, 5% bünti, 3% bónusz esetén:

10. szintű támad +20k-ról 8. szintűt aki -20k-ban van, akkor a mostani megszokott lékapásra kap még egy 0,36-os szorzót
8. szintű -15k-s megveri a 10. szintű +30k-s csókát valahogy, akkor kap 1,936-os szorzóta közel lehetetlen csata miatt!
10. szintű támad 9k-ról 9. szintű -7k semmi nem történik mert mind a 2-en kvótán belül vannak (szint*1000), azaz 1x-es szorzó
10. szintű támad 9k-ról 9. szintű +30k-t 1,63-as szorzó
10. szintű támad 30k-ról akármit 0-as szorzó...

Jó szórakozást az xls táblával

Term várom az ellenvéleményeket, hogy lehet ezzel még mindig rabszolgázni?! Alapfelállás az, hogy rengeteg farm kari van minimalis lélekenergia mérleggel, irdatlan lélekenergia készlettel, mert nincs vesztes Vilag3-ban! Esetleg magas karik egymás segítésére felszívják magukat 50-60k lóerőre, és úgy segítenek a haveroknak pufferként magas harci mérleggel...

http://webprod3.megashares.com/index.php?d01=ae675e0&sq=&d01go=1&fln=/ vilag3harckorrekciósötlet.xls
A hozzászólást Birka módosította 2008.12.12. 11:19:01-kor
Pontszám: 6.44
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
97. hozzászólás - 2008.12.12. 13:41:29
Sööööt buszozás közben gondolkoztam rajtam, hogy ezzel a picike reformmal/korláttal mit lehetne elérni…
Egyetlen egy szorzót teszünk be a megszokott képletek mellé, az egész 3. világ azonos programkóddal megy, csak a harcrendszerbe betenni ezt a módosítót…
Cserébe megvan oldva a legozó játékosok gondja, a rabszolgázó, multizó bufferek gondja, és alapvetően nem tér el a világ3 a többitől, de mégis sokkal nyugisabb drasztikus módosítások nélkül…

A jelen példánál aki építkezni, passzív játékot akar játszani, annak annyi a teendője, hogy szint*1000*3 áldozatot hoz, és onnantól minden rá támadó ellenfél biztosan 0 lóerőt rabol…
Sőt továbbmegyek ki fog megtámadni egy olyan lélekurat, akinél siker esetén is -90%-os a lóerő nyerési esély? Valószínűleg sokkal hamarabb, már 50%-nál elmaradnak a támadások…

Innentől már csak a szintenkénti kvótát, és az ösztönző %-kat kell megpiszkálni, hogy Beholder szájíz szerint legyenek belőve… Az 1000/5/3-at hasra ütésre lőttem, és ahhoz képest meglepően használható eredményt kaptam…

Természetesen van egy dolog ami minimális változtatást érdemelhet még…
-kreatív affinitás (esetleg innentől kvótát növeljen 2%-al szintenként…)
Pontszám: 6.44
irritálóDJGollaiFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
98. hozzászólás - 2008.12.14. 20:25:33
Az én ötletem az lenne, hogy a szövetségekben legyen egy olyan topik, hogy összépítés. Azért kéne, mert sok szövi játssza azt a játékot, hogy van egy kötelező építési-szint, amit építeni kell hetente, v. naponta. Így lehetne ellenőrizni ezt. Továbbá lehetne egy olyan is, hogy napi- és heti építés. Ez is egy összegzés lenne.
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
99. hozzászólás - 2008.12.14. 22:13:02 (Válasz DJGollai #98 hozzászólására.)
Amelyik szövi vállalja a napi/heti építés ellenőrzést, abban van olyan ember, aki nyilvántartja az építéseket. Ráadásul minden egyes szövetségben más az építési kötelezettség, csak kényelmi bővítés lenne, ha lenne egy külön topic, hogy melyik nap ki mennyit épített, nem érné meg a ráfordított erőforrásokat.

És mondom mindezt úgy, hogy az egyik szövetségemben én vagyok az építésfelelős, én tartom nyilván az építéseket. Az Excel-táblát kb 5 perc volt megcsinálni hozzá, reggel kitölteni meg kb 1 perc.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
100. hozzászólás - 2008.12.14. 22:15:04
a gond az, hogy irtam egy baromi hosszú, részletes választ, és jó szokásomtól eltérően, nem raktam ki a vágólapra, mielőtt elküldtem... és persze nem jelent meg. na majd talán holnap lesz erőm még 1x beirni... bocs Birka!
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője