Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
781. hozzászólás - 2009.01.27. 18:19:47 (Válasz Devil #780 hozzászólására.)
A mit jelent a black magyarul nemhogy nem érdekes kérdés (amiknek itt lenne a helye), de még csak kvíz kérdésnek sem mondható. (valamint a black szó mint olyan kisbetűvel írandó, különben névnek kell értelmeznünk)
Vagyis szerencse, hogy nem került be a rendszerbe.
Pontszám: 5
utáltDevilFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
782. hozzászólás - 2009.01.27. 18:29:46
Az agyad neked nagyon okos lehet te nyomtad ki lehet a kérdést.
Pontszám: 2.44
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
783. hozzászólás - 2009.01.27. 20:20:10 (Válasz Devil #782 hozzászólására.)
Nem rémlik, de valóban rossz kérdés értékelést kapott volna, köszönöm a dícséretet
Pontszám: 5
utáltDevilFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
784. hozzászólás - 2009.01.27. 20:22:40
Szép is vagy okos is
Pontszám: 2.86
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
785. hozzászólás - 2009.01.27. 21:55:14 (Válasz Devil #782 hozzászólására.)
Engem is szidj én is kiraktam volna a kérdést, lévén korábban több helyen jelezve volt, hogy nem fordítógép a kvíz. Sajna én nem kaptam meg. Azt pedig légy oly kedves írd meg, hogy Cirip hol szólt be neked, megjegyzést téve az agyad, vagy bármely más testrészed méretére?
Pontszám: 5
utáltDevilFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
786. hozzászólás - 2009.01.27. 22:32:40
Ki szólt be neki csak megdicsértem milyen okos te is okos vagy talán még túlokos is nemgondolod.
Nem fordítógép az igaz de ez annyira alap gondoltam a sok hü.... kérdés közt csak elfér egy általános iskolai szócska amit mellesleg kisbetűvel írtam természetesen.
A rengeteg helyesírási hibáról ne is beszéljünk meg az alkoholreklámokról, meg a rajzfilmsorozatokról ezek mind idevalók biztosan.
Szerintem ha félretesszük ezt a kérdést akkor is rengeteg nem odaillő dolog van bent és ez az értékelési rendszer hibáját egyértelműen mutatja.
Hol igazságos az hogy egyik roszkérdés bemegy a másikat kicsukják, legyen minden hibás kérdés kizárva és akkor oké.
Az hogy idő nincs rá az nem igaz, az idő pénz és azt hiszem mi ezt megfizetjük tehát lenni kell időnek rá.
A rendszere rossz a dolognak és ezt valaki vagy elismeri vagy nem a lényegen nem fog változtatni semmit.
A hozzászólást Devil módosította 2009.01.27. 22:33:27-kor
Pontszám: 2.86
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
787. hozzászólás - 2009.01.28. 00:18:23 (Válasz Devil #786 hozzászólására.)
A hibás kérdések kiszűrésére van a kvíz 2 topic. Amennyiben olyan kérdést találsz, ami szerinted nem ide való, akkor ott jelezd és Hatsepsut törli, ha egyetért vele.
Azt pedig sokadszor is megírom, neked is, az nem indok hülye kérdés feltevésére, hogy más is olyat tett fel. 40ezer kérdést nem lehet teljesen tisztán tartani, de törekedni kell rá. A régi, már lezárt, kvíz topic és a kvíz 2 topic is erre való. Igyekeznek a felhasználók segítségével kiszűrni a rossz kérdéseket, amiben a te segítségedet is megköszönik. Leírásod alapján már találkoztál általad rossznak, nem kvíznek való kérdéssel, amit nem tudtál értékelni. Válaszadás előtt kimásolod és a fent említett topicba beírod az indokkal együtt.
Pontszám: 6.50
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
788. hozzászólás - 2009.01.28. 06:44:35 (Válasz Devil #786 hozzászólására.)
Ez milyen hozzáállás, hogy ha a másiknak a hülye kérdése bent van, akkó az enyém mé nem lehet bent?
Pontszám: 7.20
utáltDevilFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
789. hozzászólás - 2009.01.28. 07:07:53
Milyen hozzállás olvass tovább utánna mehetsz a kertbe kapálni vagy kecskét fejni, a tájszólásodról erre következtetek.
Na de a viccet félretéve hogy senkit se sértsek meg, azokat az embereket még nézem is valamire aki kétkezi munkás, azokat viszont sajnálom aki okosnak tartja magát és tök hülye.
Pontszám: 2.44
irritálóAcroniNő
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
790. hozzászólás - 2009.01.28. 07:51:02
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy, ha a kérdésem 'jó kérdés' értékelést kapott. Akkor miért nőtt meg 1-gyel a rossz kérdések száma, a jó kérdéseké pedig változatlan? Azt értem, hogy miért lett kivéve a játékból, de nem értem, hogy akkor most rossz vagy jó a kérdésem ?
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
791. hozzászólás - 2009.01.28. 08:23:54 (Válasz Acroni #790 hozzászólására.)
Ha megkaptad érte az LE-t, akkor jó kérdés, max később mégis kivették vagy kihullott a 25 %-os határ miatt.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
792. hozzászólás - 2009.01.28. 08:26:00 (Válasz Devil #789 hozzászólására.)
Nem, én minden embert nézek valakinek, amíg meg nem győz az ellenkezőjéről. Akár kétkezi munkás, akár diplomás orvos, akár bolti eladó, vagy irodában húzza a belit (Hofi). Sőt, azt is nézem valamire, akiknek más a véleménye, mint az enyém és ehhez kultúrált körülmények között ragaszkodik, sőt azokat is, akik a többség ellenére is tartják magukat a véleményükhöz.
Aki okosnak tartja magát és tök hülye, még azt sem vetem meg, inkább elfogadom és így állok hozzá
Egyébként, értem mit mondasz és el is fogadom.
A hozzászólást Craslorg módosította 2009.01.28. 08:27:03-kor
Pontszám: 5
utáltDrákuszFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
793. hozzászólás - 2009.01.28. 08:34:32
Ez üres szájtépés ami itt megy, igen rossz a kvízrendszer akárki akármit ír.
Devilnek igaza van annyi idegen szakszó van a kvízben hogy a gugliban se lehet rákeresni.
A black pedig nem egy tipikusan nehéz szó, mivel Magyarországon sok üzletnév és más is hordozza.
Nem olyan mint a sperhakni vagy sorolhatnám.
Lidas te meg egy akkora paraszt vagy, miért kell más kérdését lehülyézni , nézzél már magadra előbb.
Pontszám: 2.63
irritálóAcroniNő
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
794. hozzászólás - 2009.01.28. 10:32:01
Köszi Craslorg ! Akkor ez nem jelent rosszat .
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
795. hozzászólás - 2009.01.28. 12:33:06 (Válasz Devil #789 hozzászólására.)
Idézet: Devil - 2009.01.28. 07:07:53
Milyen hozzállás olvass tovább utánna mehetsz a kertbe kapálni vagy kecskét fejni, a tájszólásodról erre következtetek.
Na de a viccet félretéve hogy senkit se sértsek meg, azokat az embereket még nézem is valamire aki kétkezi munkás, azokat viszont sajnálom aki okosnak tartja magát és tök hülye.


Szar dolog az önsajnálat, ugye tudod?

Csatlakozom azoknak a táborához, akin nem ment volna át a kérdés. Két dolog miatt. Egyrészt elég sok iskolában nem angolt tanítanak, nekik miért kéne bármelyik angol szót tudni hogy mit jelent? Mert ha a black jó lenne, akkor miért ne lenne jó mondjuk a suitcase is. Ugyanúgy fordítás. Ez az indok nem konkrétan a black szóra, hanem mindent együttvéve a fordításos kérdésekre vonatkozik.

Másrészt konkrétan a mit jelent a black magyarul egy olyan szinten primitív, óvodásoknak való kérdés, mintha azt kérdeznénk, mit jelen a no szó magyarul. Nem hozza azt a színvonalat amit elvárunk a kvíztől.

A személyeskedést lehet mellőzni, az egy olyan dolog, amihez akkor nyúl az ember, ha kifogyott az érvekből. Ezáltal egyrészt csak bizonyítja, hogy nincs igaza, másrészt magáról állít ki egy nem túl kedvező bizonyítványt.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.20
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
796. hozzászólás - 2009.01.28. 12:45:42 (Válasz Lanmandragoran #795 hozzászólására.)
Én megbékéltem azzal hogy csak simán jó emberismerő, végülis szép is vagyok és okos is
De leginkább szerény
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
797. hozzászólás - 2009.01.28. 13:37:39 (Válasz cirip #796 hozzászólására.)
Holnap este ráérsz?
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
798. hozzászólás - 2009.01.28. 14:18:44 (Válasz Craslorg #797 hozzászólására.)
este nyolcig fogadom a rajongók hódolatát
Pontszám: 5
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
799. hozzászólás - 2009.01.30. 13:52:49
Nem túl hosszú időt élt meg és tartottam tőle, hogy törlését kéri majd valaki, de 2 helyes 7 rossz válasz állást még láttam.
Nagy Sándor egyik hadvezére által alapított birodalom, mely a meghódított területek nagy részét összefogta. Melyik ez?

Perzsa Birodalom
Méd Birodalom
Szeleukida Birodalom*
Római Birodalom

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

A médek és a perzsák egymást követő birodalmak. A perzsákat verte el Nagy Sándor, és az ő birodalmuk lett szinte a birodalmának fő területe.
Hadvezére I. Szeleukosz a halála után ezt a Közel-Keleten, Ázsia és Afrika, valamint Európa határán elterülő birodalmat, illetve annek több, mint felét kaparintotta meg, és uralta. A halála után a Ptolemaioszokkal, a parthusokkal és a helyi törzsekkel való viszályok, szinte évről-évre csökkentették ennek a birodalomnak a méreteit, majd több kisebb országokra esett szét (pl. Arakhószia, Drangánia, az orita és gritt kalózok által birtokolt területek).
Mindez még a nagy római terjeszkedés előtt, mert a II. pun háború idején már ezek a kisebb államok léteztek csak, tehát száz évig sem létezett, de létezett ez a birodalom. Becsapósnak tűnhetett, de nem a rómaiak birtokolták Nagy Sándor birodalmát a halála után.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
800. hozzászólás - 2009.01.30. 13:55:32 (Válasz Rius #799 hozzászólására.)
Senki nem kérte a törlését.

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!