Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1201. hozzászólás - 2010.01.18. 14:11:43 (Válasz Zarkond #1200 hozzászólására.)
nem ez a megfelelő topic erre

egyébként talán az volt a gond, hogy a három magyar város mellett egyetlen francia volt, ergo ez egy ezüst tálcán nyújtott válasz
Pontszám: 7.13
népszerűtlenZéééFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1202. hozzászólás - 2010.01.18. 16:08:49
Létezett-e olyan tengeralattjáró amelyről több harci repülőt is lehetett indítani?

Igen, 3db 1 motoros úszótalpas bombázót tudtak hordozni az I-400as osztályú japán tengeralattjárók.
Nem, csak olyan tengeralattjárót építettek amely 1db kisebb fegyverzetű repülővel rendelkezett.
Megpróbálkoztak az építésével, de a meglévő technológia ezt nem tette lehetővé.
Soha nem próbálkoztak ilyennel, hiszen semmi hasznát nem látták.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Igazából azzal nincs bajom, hogy nem fogadták el mert tény, hogy elég speciális. De azt meg tudná valaki mondani, hogy mi benne a nem egyértelmű? Ugyanis a 4 válasz közül 3 rossz. A kérdésben fontos kulcsszó a TÖBB, tehát máris rossz válasz az 1 repülős tengeralattjáró. Egy másik válaszlehetőség szerint nem tudtak ilyet építeni, 1 3. szerint pedig nem is akartak, mert rossz ötlet, tehát rossz válaszok, mert igen is létezett ilyen hadihajó, és ami a rossz ötletet illeti, ha időben elkészül a tervezett 18 db (amennyi sosem készült anyaghiány miatt) ez a fegyver elképesztően hasznos lett volna, sőt valószínűleg nagyban befolyásolta volna a 2. világháború végkimenetelét. A japánok terveztek 1 ilyen tengeralattjárót, sőt építettek is belőle néhány darabot, a feladatuk pedig a Panama-csatorna lezúzása lett volna, hogy ezzel ellehetetlenítsék az amerikai hadiflotta mozgását az Atlanti- és a Csendes-óceán között. A hajók hatótávolsága 2szer akkora volt mint bármely más tengeralattjáróé a világon (1943-ban) és fedélzetén 3 db nagy tűzerejű 2 személyes 1 motoros bombázógép volt, amelyeket a tengeralattjárón lévő vízhatlan hangárokban tároltak, felszínre emelkedés után pedig katapulttal indították őket néhány perc múlva. A bevetés után a gépek a hajó mellé a vízre szálltak úszótalpaikkal és 1 behajtható daru segítségével visszahelyezték őket a fedélzetre. Az "anyahajó" pedig nyomtalanul eltűnt a tenger mélyén. Ha ez a fegyver időben és a tervezett mennyiségben elkészül, az a következőt jelenti: 54 repülőgépes támadás a semmiből. Ez több mint 1 100 repülőgéppel rendelkező repülőgép-hordozónak a teljes szárazföldi csapásmérő ereje. 1 repülőgép hordozó azonban könnyen kiszúrható, mivel hatalmas és sosem egyedül úszkál (legalább 6-7 de inkább 1 tucat hajó kíséri), tehát több 1000 km-ről kiszúrják és a szárazföldi légierő könnyűszerrel megsemmisíti. De ez az 54 repülőgép a víz alatt közelít, nagyon nehéz felfedezni és még ha fel is fedezik a 18 hajóból 10 biztosan (30 repülő) célba ér és mivel titkos hajók senki se számít légi támadásra tengeralattjáróról. A hajók felszínre jönnek és pár perc alatt levegőbe küldik a köteléket. Mire bárki reagálni tudna az eseményekre a gépek már támadnak. A légvédelem ugyan védekezik, de ha csak 30 gép eléri a célját, nagyon kicsi az esélye, hogy ez megakadályozza a bombázást. A Panama-csatorna zsilipkapuiba pedig ha csak 2-3 500 vagy 250 kg-os bomba becsapódik évekre megbénítja az ottani közlekedést. 2-3 bomba 30 repülőből pedig akármekkora légvédelem mellett is lehetséges sőt biztosnak vélhető, ráadásul mivel kamikaze bevetés lett volna, a bombák célba juttatási esélye nagyban megnő. Tehát az akció sikeres még akkor is ha a veszteség nagy. Visszatérve a kérdésre: Meg tudták építeni, egyáltalán nem haszontalan ötlet, és több repülőt is hordozott a tengeralattjáró (nem csak 1et). Tehát a kérdésre adható válasz egyértelmű, maximum valaki tájékozatlan volt, de ez megbocsájtható, mert elég speciális volt a kérdés.
Pontszám: 3.14
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1203. hozzászólás - 2010.01.18. 16:18:34 (Válasz Zééé #1202 hozzászólására.)
Létezett-e kérdésre igennel és nemmel lehet válaszolni, a kérdésed érdekességről szól, szerintem simán bekerülhetne, ha úgy tennéd fel a kérdést, hogy lehessen négy különböző választ adni rá.

(és ez megint nem az a topic )
Pontszám: 7.13
népszerűtlenZéééFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1204. hozzászólás - 2010.01.18. 18:29:51 (Válasz cirip #1203 hozzászólására.)
Jogos-jogos, de igazából nem panaszkodni akartam mert mint mondtam számítottam rá, h nem fog bekerülni. És van 1 elég bőséges magyarázat is.
Pontszám: 3.14
népszerűtlenZéééFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1205. hozzászólás - 2010.01.18. 18:34:51 (Válasz cirip #1203 hozzászólására.)
Jogos-jogos, de igazából nem panaszkodni akartam mert mint mondtam számítottam rá, h nem fog bekerülni. És van 1 elég bőséges magyarázat is.
Pontszám: 3.14
kedvelt tagAsderFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1206. hozzászólás - 2010.01.19. 12:48:19
Sziasztok!Nem egyértelmű számomra,hogy feltett kérdésemet miért utasítottátok el,holott a Google is így kiadja a kérdésre a választ?!Mit nem lehet ezen érteni?
Ki Dánia uralkodója?

I.Margit
II.Margit
I.Erzsébet
II.Erzsébet

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

A másik dolog,hogy miért nem kapok új kvízkérdés feltevésére lehetőséget?
Várom válaszotokat melyet előre is köszönök!Üdv.Asder.
Pontszám: 6.25
fórumozóGaby67Nő
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1207. hozzászólás - 2010.01.19. 13:17:34 (Válasz Asder #1206 hozzászólására.)
Hali!Megnéztem a Google-ban,és valóban úgy van, ahogy mondod.De mi nem egyértelmű ezen????Nekem is dobtak már annyi kérdést vissza,de némelyik olyan szarvasmarha hibákkal is átcsúszik a jó válaszba.Ez van.Nos,sok sikert a továbbiakban.Szia.
Pontszám: 6.67
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1208. hozzászólás - 2010.01.19. 13:21:29 (Válasz Asder #1206 hozzászólására.)
II. Margit (kellenek szóközök a sorszám és a név közé) 69 éves, nem fog örökkön örökké uralkodni Dániában.
Szerintem próbáljatok meg úgy feltenni kérdést hogy az biztosan időtálló legyen.
Pontszám: 7.13
irritálóMessiahNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1209. hozzászólás - 2010.01.19. 14:40:08
Hogy hívták Mátyás király bátyát?

Hunyadi János
Hunyadi László
Szilágyi János
Szilágyi László

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Megmondaná valaki hogy ebben hol van helyesírási hiba?
Pontszám: 4
kedvelt tagwackerFérfi
Végzetúr mester
383 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1210. hozzászólás - 2010.01.19. 14:47:29
bátyját
Pontszám: 5.95
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1211. hozzászólás - 2010.01.19. 19:33:12 (Válasz Asder #1206 hozzászólására.)
Mellesleg rossz topicba írtad, ez a cím alapján egyértelmű, kérlek olvass is, mielőtt írsz.
Pontszám: 8.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1212. hozzászólás - 2010.01.19. 19:33:41 (Válasz Messiah #1209 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.01.19. 19:33:12
Mellesleg rossz topicba írtad, ez a cím alapján egyértelmű, kérlek olvass is, mielőtt írsz.
Pontszám: 8.50
kedvelt tagAsderFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1213. hozzászólás - 2010.01.19. 22:28:12 (Válasz cirip #1208 hozzászólására.)
Rendben,nagyon szépen köszönöm.Ezt nem tudtam,de "jó pap is holtig tanul"
Pontszám: 8.33
fórumozóXxXBBXxxNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1214. hozzászólás - 2010.02.09. 12:46:09
Ez a kérdés miért hibás???????????????????????
Volt egyszer egy ember, Szakálla volt kender. Haja volt kóc, Füle volt.... Hogyan folytatódik a mondóka?

kilenc
drót
por
nyolc
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1215. hozzászólás - 2010.02.09. 14:50:02 (Válasz XxXBBXxx #1214 hozzászólására.)
Ha az indoklást is ideírod, mivel utasították el, okosabbak leszünk. Ha azzal, hogy "már szerepelt", akkor nem vesztettél semmit, írsz egy másik kérdést. Ha helyesírási hibával, szintén nem vesztettél semmit, javítod. (az egyetlen, amit látok, hogy stilisztikai hiba van benne).
Ha spec, akkor azért mert a mondókáknak a sajátja, hogy területenként változhat, változik. Ezekre volt ötletem.
Pontszám: 8.02
utáltSankt PauliFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1216. hozzászólás - 2010.02.09. 21:29:09
Nekem is visszadobták a kérdésem!Szerintem egyszerű volt csak egy csöpp figyelem és megvan a megfejtés!A nevek pedig jók voltak!!!

Kinek harapott ki a füléből egy darabot"IRON"Mike Tyson?

Evander Holyfieldd
Erdei Zsolt
Kovács "KOKÓ" Isván
Balzsay Károly

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Pontszám: 2
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1217. hozzászólás - 2010.02.09. 22:13:41 (Válasz Sankt Pauli #1216 hozzászólására.)
kérlek a topic címek figyelmes áttanulmányozására
Pontszám: 7.14
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1218. hozzászólás - 2010.02.10. 12:17:07 (Válasz cirip #1217 hozzászólására.)
Es mindenki mast is...
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.23
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1219. hozzászólás - 2010.02.16. 19:24:23
Azt ugye jól látom, hogy a kiesett/rossz kérdések kiesnek a saját kvíz-archívumomból?
Pontszám: 7.92
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1220. hozzászólás - 2010.02.16. 20:58:09 (Válasz Semelyik #1219 hozzászólására.)
Baraty szerintem egy húzásra törölte az összeset, hogy ne terhelje a rendszert, mert ezek neem is eltűntek.
Pontszám: 8.03
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője