Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kötetlen csevej
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
661. hozzászólás - 2008.11.15. 12:14:57 (Válasz Kortevirag #660 hozzászólására.)
Jó kérdés. 1944 végéig a legtöbb német, így a katonák többsége is őszintén rajongott Hitlerért. A vezérkar már a háború előtt sem volt éppen elragadtatva tőle. Voltak ugyan olyan tisztek, akik őszintén csodálták (pl. Wilhelm Keitel, Walter von Reichenau), voltak akik a saját karrierjük érdekében tettek úgy mintha csodálnák (pl. Alfred Jodl, Franz Halder), de a legtöbben nem rajongták körül. Ezek a frontparancsnokok elfogadták a nép által megválasztott vezetőnek, akinek ők felesküdtek. A hazájukat védték és szolgálták saját felfogásuk szerint. Jó példa, amikor Róma Gestapo főnöke vagonokat és katonákat kért a körzet katonai parancsnokától, Albert Kesselring repülőtábornoktól, hogy zsidókat szállíttasson Dachauba, Kesselring így reagált:
"Az ember egy életet szentel a tiszti becsületnek és hazája védelmének, hogy aztán arra ébredjen, haramiák kapitánya lett."
Szerintem ez mindent elmond. (Amúgy nem adott erre katonákat, sőt, hogy megóvja a nagyszámú civil lakosságot, később nyílt várossá nyilvánította és puskalövés nélkül feladta Rómát, attól északra tartóztatta fel a szövetségeseket, amíg tudta).
A katonát arra nevelik, hogy parancs az parancs. Mivel Hitler volt az állam vezetője, nekik engedelmeskedniük kellett. De, hogy szerették-e? A tábornokai nem túlzottan...
A hozzászólást Byzon módosította 2008.11.15. 12:15:27-kor
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.33
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
662. hozzászólás - 2008.11.15. 12:26:48 (Válasz Byzon #661 hozzászólására.)
Nemrég lett egy olyan csatornánk,hogy Viasat History.Azon nagyon sokat foglalkoznak a II. vh-val,meg Hitlerrel,csak éppen amerikai szempontból.Nem tudom mennyire jók az ilyen filmek,hitelesek-e vagy mindent jó amerikai szokás szerint az ő szájízükre formálnak és úgy magyaráznak.Mindenesetre érdekesek az eredeti felvételek és levelek.
Egyszer volt egy sorozat Hitlerről.Éppen a beszédek részt láttam belőle és csak hogy érzékeltesség milyen szuggesztív hatása volt a népre,feliattal bemutattak 10 percet egy beszédéből.Hát mit ne mondjak,engem meggyőzött volna.Főleg úgy,hogy ellenvélemény nem nagyon hangzott el.
A hozzászólást Kortevirag módosította 2008.11.15. 12:27:22-kor
Pontszám: 8.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
663. hozzászólás - 2008.11.15. 12:32:34 (Válasz Kortevirag #662 hozzászólására.)
Ehhez akkor még vedd hozzá, hogy újságból, rádióból folyamatosan ömlöttek Goebbels propaganda miniszter hazugságai, a gyermeked a Hitlerjugendben nevelkedik (nyilván megosztja veled az ott hallottakat), és közben azt látod, van munkád, kihúzták az országot a nagy gazdasági világválságból. Csökken a bűnözés, az erkölcsi kilengések. Mindemellett a hazád elkezdi visszanyerni nemzetközi megbecsülését egy lehetetlen és megalázó békeszerződés után (kb. mintha nálunk egy kormány apránként visszaállítaná a trianon előtti határokat). Mond mekkora az esélye, hogy szemet hunynál a zsidóellenes (de nem nyilvánosan erőszakos) propaganda felett? Ez a szörnyű igazán az emberek megtévesztésében. Ha nagyjából jól élnek, akkor el is akarják hinni, hogy minden rendben van...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.33
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
664. hozzászólás - 2008.11.15. 12:56:36 (Válasz Byzon #663 hozzászólására.)
Ez nehéz kérdés,mert egyik dédapám elvitték,mert zsidó származású volt.Nem is került elő soha többet.Ha innen nézzük,nem dőlök be.De ha mindenhonnan ez ömlik,egy idő után belédnevelődik.
Olvastam egy kínai életrajzi könyvet,1919-től 2000-ig ölelte fel az író családjának történetét,de főleg Mao-i korszakról szól,mert akkor volt fiatal az író.Anyu megkérdezte tőlem,hogyan tudták őket ennyire elbutítani és elhiteni,hogy ez így jó?Én erre(és ez szerintem igaz Hitler esetében is):mindenhonnan ezt hallod és egy idő után,elhiszed.Aztán a gyereked már nem tudja milyen volt régen,nem hall mást,csak a propagandát és nem is tudja,hogy ez nem igaz.
Másrészről könnyebb egy másik embert,embercsoportot okolni valamiért,mint magadba nézni és ott keresni a hibát.Csak ürügy kellett.Ha nem a zsidók,akkor más lett volna a bűnbak.Istent már szidték elég régóta,kézzelfoghatóbb ellenség kellett.
Pontszám: 7.50
irritálóNaruto666Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
665. hozzászólás - 2008.11.15. 13:14:02
Szevasztok oda szeretném adni valakinek a karimat akinek kell irjon egy levelet
Pontszám: 5.33
közellenségGyőrFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
666. hozzászólás - 2008.11.15. 13:53:17 (Válasz Peterecske #3 hozzászólására.)
Pontszám: 2
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
667. hozzászólás - 2008.11.15. 13:58:50 (Válasz Győr #666 hozzászólására.)
Kifejtenéd mi bajod is volt Peterecskével? Csak hogy mi is értsük...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
népszerűtlenVulkan11Férfi
Végzetúr tehetség
148 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
668. hozzászólás - 2008.11.15. 14:11:03
Sziasztok!
Pontszám: 7.50
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
669. hozzászólás - 2008.11.15. 14:13:24
A profilomnál a nevem mellett az,hogy közkedvelt,mit jelent?
Pontszám: 7.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
670. hozzászólás - 2008.11.15. 14:17:44 (Válasz Kortevirag #669 hozzászólására.)
Azt jelenti, hogy az eddigi hozzászólásaidat a fórumozók jó része kiválónak ítélte, ezért magas pontszámokat adtunk rá. Más szavakkal: az eddigi hsz-eid alapján értékes tagja vagy a csapatnak. Olyannyira, hogy ezzel már topicot is nyithatsz.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
671. hozzászólás - 2008.11.15. 14:19:23 (Válasz Byzon #670 hozzászólására.)
Köszike.De jó,értékes vagyok.Legalább itt legyek az,ha már anyósék szemében nem.
Pontszám: 7.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
672. hozzászólás - 2008.11.15. 14:22:31 (Válasz Kortevirag #671 hozzászólására.)
Hát erre nem tudok mit mondani...
De itt a fórumon egyértelműen olyan ember vagy, akit tisztelek az intelligenciájáért és a műveltségéért. Meg szép volt az a fejtegetés a tiszta szobáról, az egy időre nekem emlékezetes marad. Örülünk, hogy itt vagy! Ne kenődj el! Mindig van olyan az életben aki szeret, meríts erőt abból!

Jó játékot!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
673. hozzászólás - 2008.11.15. 14:27:32 (Válasz Byzon #672 hozzászólására.)
Tudom,hogy nem mindenkinek lehetek szimpatikus,de azért arra ébredni ma reggel,hogy ajtód előtt beszélik meg,mikor mondja meg végre valaki,hogy ki akarnak dobni...csak azért,mert önhibámon kívül nem találok munkát...
Azért is ültem ide,hogy feledjek egy kicsit.Sikerült.
Te is sokat tudsz,le a kalappal előtted.
A hozzászólást Kortevirag módosította 2008.11.15. 14:32:00-kor
Pontszám: 8.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
674. hozzászólás - 2008.11.15. 14:30:36 (Válasz Kortevirag #673 hozzászólására.)
Ebben az időszakban nem könnyű munkát találni senkinek... Sajnos. Remélem szerencséd lesz! (A családdal meg nem lehet jobb lenne beszélni egyet? Nem akarok beledumálni, de sokat tud segíteni...)
Köszönöm az elismerést! Bár az én műveltségem csak egy-két dologban viszonylagos, a legtöbben inkább felületes...
Sok sikert Körtevirág!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
675. hozzászólás - 2008.11.15. 14:37:03 (Válasz Kortevirag #673 hozzászólására.)
Mióta vagy munka nélkül Kortevirág? A férjed elfogadja vagy ő is háborog?
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 5
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
676. hozzászólás - 2008.11.15. 14:41:53 (Válasz Byzon #674 hozzászólására.)
Nagyon köszönöm,igyekszem.Amíg itt beszélgettünk,már elküldtem 10 pályázatot,remélem sikerül vmi már végre.Családdal meg nem lehet beszélni.Sajnos.Após iszákos,anyós idegroncs.Én már próbáltam beszélni,de csak hajtogatják a maguk igazát,meg se hallják,amit mondok.Ha elmegyek se lesz jobb az anyagi helyzetük.Nem én csinálok 50.000-es gázszámlát,meg 30.000-es villanyszámlát.Nem én cigizek,nem én iszok.Nem én adok kedvenc fiacskámnak(nem a vőlegényem,hanem a tesója) heti 5000-et,csak koncertjegyre.Szóval nem értem a dolgot.Ha gyerekünk lenne is kivágnának,mert nem adok bele a közösbe?

"Köszönöm az elismerést! Bár az én műveltségem csak egy-két dologban viszonylagos, a legtöbben inkább felületes... "
Sok embernek eléggé specifikus a tudása,nekem se terjed ki sok mindenre.És te legalább elmélyedtél egy témában,ami értékes tudás.
Pontszám: 8.33
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
677. hozzászólás - 2008.11.15. 14:45:02 (Válasz Cirmos cica #675 hozzászólására.)
Idézet: Cirmos cica - 2008.11.15. 14:37:03
Mióta vagy munka nélkül Kortevirág? A férjed elfogadja vagy ő is háborog?


Május óta nincs munkám.Egyszerűen megszűnt a munkaköröm a cégnél.Nagyon elégedettek voltak velem,de a jövőbeli profiljukba nem fértem bele.20 másik embert küldtek el akkor.
Nem a férjem,csak tervezzük,hogy az lesz egyszer.2 éve lakom itt kisebb-nagyobb megszakításokkal.
Pontszám: 7.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
678. hozzászólás - 2008.11.15. 14:49:12 (Válasz Kortevirag #676 hozzászólására.)
Uhh! Ez így nehéz. De azért sok erőt és kitartást kívánok neked tiszta szívből! Nagyon remélem sikerül valamit találnod! Szorítunk érted!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
679. hozzászólás - 2008.11.15. 14:50:36 (Válasz Kortevirag #677 hozzászólására.)
Én is munkanélkül maradtam,de én szerencsésebb vagyok,mivel van már lakásom. Remélem sikerül hamar találnod valamit,ami neked is elfogadható lenne. Sajnos,amíg valaki másnál laksz,neked kell alkalmazkodni. Gondolom a párod dolgozik,így nem anyósodék tartanak el titeket.
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 6.50
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
680. hozzászólás - 2008.11.15. 15:00:29
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek.Párom estire jár,sokba kerül,mellette alkalmi munkát tud vállalni.
Ma beadtam egy gyárba a jelentkezésemet.Könyvtáros diplomával.
Sokan vannak így,főleg a mai világban,csak nem egy gyárban képzeltem el magam egész életemre.(Tudom,ne legyek pesszimista,de úgyis ez lesz a vége.)Akartam egy vállalkozást csinálni,de ebben a gazdasági helyzetben nem merek belevágni.Pedig a munkaügyi központban segítenének és pénzbeli támogatást is kapnék hozzá.
Buszmegállóban kihallgattam egy beszélgetést és nagyon irigy lettem.Kicsit igénytelen nők beszélgettek egymással.Takarítók voltak.az egyik mondta,hogy őneki nem tetszik ez így,váltana,de nincs érettségije.A másik nő meg azt mondta,ő boldog így,nem vágyik el onnan,nagyon örül,hogy takaríthat.Neki nem kéne jobb állást,a fizetéssel is elégedett.Én is ilyen akarok lenni.Amit adott a sors,elfogadni és úgy boldog lenni,ahogy lehet.Ne vágyjak nagy dolgok iránt,amik irreáliak adott esetben.
Pontszám: 8.33
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!