Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kötetlen csevej
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
641. hozzászólás - 2008.11.14. 22:03:59 (Válasz Byzon #639 hozzászólására.)
még egy kipurcantott morfinder?
Pontszám: 8.75
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
642. hozzászólás - 2008.11.14. 22:04:16 (Válasz Sir Ny #633 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2008.11.14. 21:57:03
pfffffffff, mindig túl hamar írtok.
csak te vagy lassú
Pontszám: 8.75
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
643. hozzászólás - 2008.11.14. 22:05:31 (Válasz cirip #641 hozzászólására.)
Majd holnap Mortinak. (12 órára kiütötted, és nekem sincs morfinder gyáram... ) Ma még egy srácnak kéne 500 LE-t nyerni. Úgyhogy rohadtul lejárhatnának már a vadászataim! Aludni szeretnék...
A hozzászólást Byzon módosította 2008.11.14. 22:10:38-kor
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
644. hozzászólás - 2008.11.14. 22:07:05 (Válasz cirip #642 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2008.11.14. 22:04:16
Idézet: Sir Ny - 2008.11.14. 21:57:03
pfffffffff, mindig túl hamar írtok.
csak te vagy lassú

nem, én gyors vagyok, csak ti még gyorsabbak.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
kedvencTelkNő
Végzetúr mester
2689 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
645. hozzászólás - 2008.11.14. 22:18:29
Kívánok Nektek jó éjszakát és aki még marad annak jó csevegést, de én is aludni megyek mivel hajnal 4-kor keltem.
Pontszám: 7.50
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
646. hozzászólás - 2008.11.14. 22:19:24
További jó játékot mindenkinek! Én megígértem a gyereknek,hogy megnézünk együtt egy jó kis filmet,bár én szokásomhoz híven biztos 10 percen bellűl elalszom.
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
647. hozzászólás - 2008.11.14. 22:19:31 (Válasz Telk #645 hozzászólására.)
Szép álmokat!
Neked is Cirmos!
A hozzászólást Byzon módosította 2008.11.14. 22:20:08-kor
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
648. hozzászólás - 2008.11.15. 08:31:30
Jó reggelt mindenkinek!

Bocsánat, hogy megint eltérek a tárgytól, csak kicsit filozófikus gondolataim támadtak...
Ma reggel hallgatom a Kossuth rádiót, és rájöttem, az emberiség rohamléptekkel fejlődik!
"A Strassburgi Emberjogi Bíróság 120000 Euró kártérítésre ítélte az orosz államot, mert a katonái néhány éve Csecsenföldön megöltek két civil személyt (egy kisfiút és egy három gyermekes várandós anyukát)."
Na mondom én, hogy fejlődünk! A nürnbergi kutyakomédiához képest tényleg. Ott ugye még hadbíróság elé idézték a civil lakossággal vagy a hadifoglyokkal szemben brutálisan eljáró katonatiszteket, aztán bebörtönözték/felakasztották őket.
De fejlődünk! A legjobb filozófusok évszázadokig nem tudták meghatározni az emberi élet értékét, de ez most a strassburgi bíráknak sikerült! 60000 Euró/koponya.
Ellene vagyok a halálbüntetésnek, tiszta szívből, de nem kéne átesni a ló túloldalára sem... Csak én gondolom úgy, hogy az erre parancsot adó vezénylő tiszt megérdemelne esetleg néhány évet a rácsok mögött?
Mégegyszer bocs, hogy eltértem a témától.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.33
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
649. hozzászólás - 2008.11.15. 11:05:09 (Válasz Byzon #648 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2008.11.15. 08:31:30
Jó reggelt mindenkinek!

Bocsánat, hogy megint eltérek a tárgytól, csak kicsit filozófikus gondolataim támadtak...
Ma reggel hallgatom a Kossuth rádiót, és rájöttem, az emberiség rohamléptekkel fejlődik!
"A Strassburgi Emberjogi Bíróság 120000 Euró kártérítésre ítélte az orosz államot, mert a katonái néhány éve Csecsenföldön megöltek két civil személyt (egy kisfiút és egy három gyermekes várandós anyukát)."
Na mondom én, hogy fejlődünk! A nürnbergi kutyakomédiához képest tényleg. Ott ugye még hadbíróság elé idézték a civil lakossággal vagy a hadifoglyokkal szemben brutálisan eljáró katonatiszteket, aztán bebörtönözték/felakasztották őket.
De fejlődünk! A legjobb filozófusok évszázadokig nem tudták meghatározni az emberi élet értékét, de ez most a strassburgi bíráknak sikerült! 60000 Euró/koponya.
Ellene vagyok a halálbüntetésnek, tiszta szívből, de nem kéne átesni a ló túloldalára sem... Csak én gondolom úgy, hogy az erre parancsot adó vezénylő tiszt megérdemelne esetleg néhány évet a rácsok mögött?
Mégegyszer bocs, hogy eltértem a témától.


Hát nem is tudom.Ha rács mögé kerül,attól még a gyászoló gyerekeknek nem lesz jobb élete.(Így se támad fel az anyuka,de legalább lesz kaja az asztalon,az is vmi.)Meg aztán,ha börtönben van valaki,akkor ugye,ellátják az adófizetők pénzén.A katona így is-úgy is priuszos lett és rákerül a személyi lapjára(mondjuk nem tudom ezt Oroszországban mennyire veszik figyelembe,végül is "csak" csecsenek voltak.)Igazad van abban,hogy az emberi élet megfizethetetlen,de valamilyen összeget ki kellett hozniuk.És ez precedens értékű is lehet,mert nagyon sok országban,nagyon sok civilt öltek meg katonák.Ezentúl bárki,akinek civil hozzátartozóját katonák ölték meg,fordulhat a bírósághoz.Gondolj bele ez Irak esetében mennyi pénzt jelentene.
A hozzászólást Kortevirag módosította 2008.11.15. 11:07:04-kor
Pontszám: 8.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
650. hozzászólás - 2008.11.15. 11:15:51 (Válasz Kortevirag #649 hozzászólására.)
Én ezt értem Körtevirág, és egy pillanatra sem sajnálom a hozzátartozóktól ezt a pénzt. Ez rendben van.
De a katonák személyi anyagára ez akkor kerülne fel, ha eljárás indult volna ellenük, ami nem történt meg. Engem ez zavar. Mert ennek ott a hátulütője, hogy példát mutat. Innentől a harctéri parancsnok simán úgy érezheti, ha kedve van néhány civilt agyonlőni, akkor nyugodtan, max állambácsi fizet. Ez a baj.
Mindig lesznek a háborúkban ártatlan áldozatok. Van amikor a civilek meggyilkolását nem lehet elkerülni, vagy amiatt a katonákat felelősségre vonni, de ha azt egy bíróság már egyszer jogtalannak minősíti, akkor mind a genfi konvenciók, mind a "nürnbergi precedens" alapján hadbírósági következményekkel kellene, hogy járjon...
Én látom rosszul?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
651. hozzászólás - 2008.11.15. 11:18:15 (Válasz Kortevirag #649 hozzászólására.)
Sajnos ebben csak az a probléma,hogy azt a 120000eurót a gyerekek nem fogják megkapni.
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
652. hozzászólás - 2008.11.15. 11:22:19 (Válasz Cirmos cica #651 hozzászólására.)
De. Elvileg a családtagoknak fizetik ki, itt jelen esetben gondolom az apuka kapja a 60 ruppót. Tehát áttételesen a gyerekek.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
653. hozzászólás - 2008.11.15. 11:26:01 (Válasz Byzon #650 hozzászólására.)
Vannak persze törvények,meg szabályok.De Oroszország nem tekinti rossznak,ha csecseneket öldösnek,akár civilek,akár nem.
Most kicsit utopisztikus leszek.A jövőben tömegesen jelentkeznek ártatlan,civil áldozatok hozzátartozói a Strassburgi Emberjogi Bíróságnál(ez egyébként nemzetközi vagy EU-s bíróság?).Ott megállapítanak 60.000 eurót.Ha azt nézzük,hogy Irakban mondjuk az USA katonái(nem tudok pontos számot,csak tételezzük fel) ötezer ártatlan embert öltek meg.Akkor az 5000x60.000 euró csak az USA-nak,csak Irakban.Ez elég sok szerintem ahhoz,hogy elgondolkozzanak azon,hogy a saját katonáikat ők felelősségre vonják és megbüntessék.Ez Oroszországban sokkal több,de ők meg szerintem nem foglalkoznának vele.
De ez csak édes álom lehet.
A hozzászólást Kortevirag módosította 2008.11.15. 11:28:01-kor
Pontszám: 8.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
654. hozzászólás - 2008.11.15. 11:31:59 (Válasz Kortevirag #653 hozzászólására.)
Nem hinném... Egy valamit ne felejtsünk el, a háború legősibb elve: "Vae victis!" ("Jaj a legyőzötteknek!"), avagy Hermann Göring szavaival élve: "A történelmet a győztesek írják." Felelősségre vonásról csak és kizárólag a vesztes felé lehet szó. A győztest megbüntetni nem lehet. (Gondolj nürnbergre, a német katonatiszteket elítélték "terrorbombázásért" azok az angolok, akiknek a RAF-ja (Royal Air Force) szőnyegbombázással pusztította el az összes fontosabb német iparvárost, tömeggyilkosságért azok az amerikaiak, akik ledobtak 2 atombombát, meg a lagerekért azok a szovjetek, akiknél félszáz Gulag üzemelt...)
Tehát, ha a hadbíróságnak nem volt visszatartó ereje, ennek sem lesz...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.25
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
655. hozzászólás - 2008.11.15. 11:41:16 (Válasz Byzon #654 hozzászólására.)
Ilyen háborús dolgokban nem vagyok annyira otthon.De szerintem más az,ha London utcáit bombázza valaki,meg más,ha egy fegyvergyárat(ott is vannak ártatlanok,mert valamiből meg kell élni,meg lehet foglyokat dolgoztattak ott,de ez sajnos "járulékos veszteségként" is felfogható).
Egy háborúban nagyon fontos az utánpótlástól megfosztani a sereget.És én úgy vagyok vele,inkább Anglia büntesse meg a nácikat,mint fordítva.Mindkettő rossz,de a kisebbik rossz jobb.
Egyébként teljesen igazad van,mi jogon vonja felelősségre akármelyik ország,nemzet a tömeggyilkosokat,ha az ő katonáik is azok.
Pontszám: 7.50
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
656. hozzászólás - 2008.11.15. 11:42:04 (Válasz Byzon #652 hozzászólására.)
Remélem igazad van, de ha jól értelmezem a dolgot,ezt nem maga a bűnös fizeti ki. Szerintem teljesen mindeggy,hogy katona vagy-e,vagy akár rendőr,vagy egy egyszerű ember,a te bűnödért neked kéne felelned.
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 7
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
657. hozzászólás - 2008.11.15. 11:48:31 (Válasz Cirmos cica #656 hozzászólására.)
Idézet: Cirmos cica - 2008.11.15. 11:42:04
Remélem igazad van, de ha jól értelmezem a dolgot,ezt nem maga a bűnös fizeti ki. Szerintem teljesen mindeggy,hogy katona vagy-e,vagy akár rendőr,vagy egy egyszerű ember,a te bűnödért neked kéne felelned.


Hát,igen,ebben az esetben nem a katona fizet,de ki vezényelte oda azt a katonát,hogy öljön?Kié a valósi felelősség?A kiskatonéá,akit hadbírósággal fenyegetnek,ha nem engedelmeskedik?A feljebbvalójáé,aki kiadta a parancsot?Vagy maga az állami apparárus,akik azt sulykolják(sujkolja?) a népbe,ezáltal a katonákba,hogy a csecsenek rohadt lázadók és ki kell őket irtani?
Pontszám: 7.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
658. hozzászólás - 2008.11.15. 11:49:45 (Válasz Kortevirag #655 hozzászólására.)
Én sem vagyok történész, de hobbi szinten sokat foglalkozom a hadtörténelemmel. Így csak, hogy tisztán láss, akkor az arányszámok:
Az angol városok közül Coventry szenvedi el a legsúlyosabb bombázásokat, a város épületeinek 34%-a megsemmisül, vagy lakhatatlanná válik.
Később a német városok közül Bréma, Hamburg, Drezda, Lipcse, Düsseldorf esetében is ez az arányszám több mint 95%.
Nem mondom egy pillanatra sem, hogy a német katonákat, akik civilek likvidálására adtak parancsot fel kellett volna menteni, csak azt, hogy többek között a Royal Air Force főtisztjeinek is kellett volna helyet szorítani a vádlottak padján...
De eltértünk a témától. Cirmossal értek egyet. Van egyéni felelőssége is az embereknek. Annak a harctéri parancsnoknak is, aki az embereit védtelen emberek agyonlövetésére utasítja.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.67
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
659. hozzászólás - 2008.11.15. 11:57:20 (Válasz Kortevirag #657 hozzászólására.)
Amennyiben magukról megfeledkezett katonák követték el, akkor ők maguk a felelősek. Ha parancsra tették, akkor a parancs kiadóját (helyszíni vezénylőtiszt) terheli mindez. Az államot büntetni semmiképpen sem szerencsés. Mert erről legfeljebb az állam vezetői tehetnek, nem az adófizetők sokasága, ha ezt sulykolják a katonákba. Legalábbis szerintem.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.67
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
660. hozzászólás - 2008.11.15. 12:00:41 (Válasz Byzon #658 hozzászólására.)
Hát,ahogy idézted,a történelmet a győztesek írják.Nem látok bele a fejekbe,de azt gondolhatták,a mi tisztjeink jól jártak el, csak a nácikat akarták kifüstölni,védték a saját hazájukat a bombázással és ebben igazuk is van.De biztos volt olyan német tiszt,aki nem a náci elvek miatt maradt a vezérkarban.Olvastam egy ilyen kis novellát.Abban volt benne,hogy a német katonák beszélgetnek,ki miért maradt a hadseregben.Sokan azt mondták,a haza miatt, a német nép miatt,nem a mitugrász kis Hitler miatt.Mert ő csak addig kell,amíg megnyerik a háborút.Utána kipaterolják és megy minden tovább,mint régen.Nem tudom ebben mennyi igazság van.
Pontszám: 5.33
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője