Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1
Szerző
Topic neve: Chilei bányászok
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Chilei bányászok
1. hozzászólás - 2010.10.13. 12:40:13
Lehet, elég lett volna a kötetlen csevejben, de úgy gondolom, hogy amit az elmúlt 68 napban a bányászok, hozzátartozók megéltek, amit a mentőalakulatok emberfeletti munkával megtettek értük az nagyszerű teljesítmény. Már 8-an fenn vannak és óránként jön fel 1-1 újabb bányász. Nagyon jó állapotban vannak egészségileg, fittek, egyedül csak kezdődő bőrbetegségeik vannak, ami természetes ilyenkor.
Megvallom, nem sokszor figyeltem eddig életemben hasonló mentéseket, de náluk, szinte napi szinten kerestem az új híreket és szorítottam értük.

Akit érdekel a mentés, az alábbi linkeken élőben mutatják:
CNN
Index
Pontszám: 5.85
népszerűVadiatiFérfi
Végzetúr tehetség
160 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Chilei bányászok
2. hozzászólás - 2010.10.13. 12:58:53
hát chile messze van, felhozták őket passz aggódjunk értük,psp-t kaptak hogy ne unatkozzanak aggódjunk értük, jesszus megnőtt a szakálluk,aggódjunk értük.lehet hogy negatívnak és rosszindulatúnak tűnök, de azért a kolompádi vörösiszapban megégettekért valahogy jobban aggódok(testközelböl látni dolgozni rajtuk merthogy ez a munkám) meghalt egy 8 hónapos csecsemő ,az anyja kezéből vették ki aki szintén meghalt, nem téma a bányász a fajin ,na az bórzasztó az megéne 1 topicot de ez, ez csak búlvár.
őőőő ezt mos veszik? kérem kapsojják ki!!!
Pontszám: 8.06
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Chilei bányászok
3. hozzászólás - 2010.10.13. 13:06:39 (Válasz Vadiati #2 hozzászólására.)
Az is hasonlóan szörnyű katasztrófa, csak ott 1 pillanat alatt történtek a dolgok. Sajnálatos mind a 8 halálos áldozat. Ugyanígy szörnyű volt a tavaszi-júniusi árvizek, áradások, azt is napi szinten követtem, mint ahogy sokan, hogy mi lesz a falvakkal, emberekkel. Attól még had legyen már ez is egy nagyszerű tett a mentőalakulatoktól, mint ahogy ugyanaz volt néhány éve, mikor egy magyar barlangász maradt benn egy barlangban és a biztosítókötele elszakadt. Azt is 2 napig figyeltem (ennyi idő kellett a kimentéséhez), hogy mi lesz vele. Egyik se nagyobb vagy kisebb mint a másik katasztrófa vagy baleset, mind más. Bulvárnak én azért nem nevezném, messze van egy Blikk féle cikktől, mert az bulvár.
Pontszám: 7.61
népszerűVadiatiFérfi
Végzetúr tehetség
160 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Chilei bányászok
4. hozzászólás - 2010.10.13. 13:17:42
de az is lehet hogy csak elfogult vagyok kicsit ezzel kapcsolatban(pedig se goj se hungarista se semmilyen nem vok),nem is azt vitatom hogy a mentőcsapatok mit vittek véghez,(a barlangászra én is emlékszem),mert mind a két oldalon rekord idő.és hihetetlen összefogás alatt tették lehetővé az ember-kár mentést,na jó a búlvár kicsit erős volt.
őőőő ezt mos veszik? kérem kapsojják ki!!!
Pontszám: 6.24
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Chilei bányászok
5. hozzászólás - 2010.10.13. 13:36:39
Ha már ennyire aggódsz, kicsit informálódj, hogy ki mennyi idős volt és ki halt meg. Az egyikért aggódás nem zárja ki a másikat. Jah és mellesleg, Kolontár.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 6.36
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Chilei bányászok
6. hozzászólás - 2010.10.13. 13:42:17 (Válasz Vadiati #4 hozzászólására.)
Nyilván a személyes élmény számodra más megvilágításba helyezi az iszapömlést, ha ott dolgozol és minden elismerésem azoknak is, akik ott építik a gátat, ellátják az embereket, védik az ingatlanokat, ingóságokat (már amelyiket lehet), tisztítanak, takarítanak, stb. Ez mondjuk mindenkire vonatkozik, legyen az földrengés utáni mentés, szökőár, árvízek, földcsuszamlás, stb. Bármi, ahol más emberek vagy mások vagyonának mentése a cél, legyen akár egy lakástűz vagy egy hegyi mentés, vagy egy kútba esett macska kimentése.
Pontszám: 7.06
népszerűVadiatiFérfi
Végzetúr tehetség
160 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Chilei bányászok
7. hozzászólás - 2010.10.13. 13:46:31
jah és mellesleg kösz a kiigazítást
őőőő ezt mos veszik? kérem kapsojják ki!!!
Pontszám: 7.49
Oldal: 1
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője