Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1
Szerző
Topic neve: Új világ, amit a játékosok fejlesztenek?
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Új világ, amit a játékosok fejlesztenek?
1. hozzászólás - 2010.03.27. 18:34:17
Lassan egy éve felvetettem az alább bemásolt ötletet, sajnos nem talált értő fülekre a játékvezetésnél, de egy kicsit továbbgondolva, újra úgy érzem, lenne benne nagy fantázia:

1. hozzászólás - 2009.06.06. 11:40:39
Rengeteg nagyon kiváló játékújítási ötletet vetnek fel a játékosok, le is írják őket, meg is vitatják, aztán Miklós vagy olvassa vagy nem. Az biztos, hogy a játékba ne kerülnek be. Ez egyrészt idő, és energiahiány Miklós részéről, másrészt biztos van elég gondja a fejlesztéssel. Ebből sajnos mi nem sokat látunk! Egyre több TOP játékos töröl, mert nincs a játékba semmi újdonság. Ami bejön, az is egy-két napra elegendő... A játék magas szinten nagyon monoton sajnos.


VAN egy ötletem, vitassátok meg van-e benne potenciál:


Miklósnak az kellene csinálnia amit nagyobb cégek is megtettek:

kiadná a játékosoknak a fejlesztés lehetőségét. ("félig meddig nyitott forráskód")
Aki leprogramozva, kidolgozva beküld valami jó ötletet, azt jutalmazná ( illetve a csapatot)
Azaz:
itthon dolgozok, kínlódok, többünk ötletét leprogramozom a VU kódját alkalmazva, és elküldöm Miklósnak. megnézi tesztelei, kipróbálja, együtt kijavítjuk ha kell, majd beteszi a játékba. Ekkor én kapok egy rakás őskövet, esetleg ajándékcsomagot x ezer forint értékben, és én megmondom, kik azok a játékosok akik között a kapott őskövet osszák szét az általam megadott arányban, illetve az ajándékcsomagba megmondom mit kérünk, és majd mi elosztjuk.
Így a kreatív játékosok is ki tudják élni az ambíciójikat, a játék is gyorsan fejlődne, Miklósnak is jóval kevesebb dolga lenne az újítások leprogramozásával, az őskő neki ingyen van, az ajándék csomag is kiadói áron, szóval olcsópénzért venne egy nagyon komoly fejlesztő csapatot!

____________________________________________________

Ezt tovább gondolva a legjobb megoldás az lenne, ha egy új világot nyitna Beholder, ahove ezeket a fejlesztéseket berakja. Ez a világ erről szólna, aki itt indít karaktert az tisztában lenne vele, hogy csőstül jönnek a fejlesztések, és nagy részük itt lesz kipróbálva. Aztán, ha itt beválik pár jó ötlet, akkor át lehetne ültetni a meglévő világokra is.
Ezen a világon ugyanúgy őskőért lehetnél prémium, és ugyanígy őskőért vásárolhatna a játékos, normál sebességű, normál világ lenne, de a játékosok által megcsinált fejlesztéseket pumpálnák bele Miklósék.
Szerintem egy nagyon izgalmas, dinamikus világ jönne létre, sok segítségetadna a játék fejlesztőinek, valamint biztos vagyok benne, hogy sokan játszanának ezen a félig meddig teszt szerveren is! (valljuk be, sokan a világ 1-2-t is tesztszervernek tartják.... jobb lenne egy, amit annak is neveznénk.)
Ennek persze csak akkor lenne varázsa, ha már az elejétől kezdve sok újdonság lenne benne, így előbb meg kell várni pár beérkező fejlesztést, és csak azután indítani a világot.

Kiváncsi vagyok, mi a véleménye erről a többi játékosnak, de leginkább a játék fejlesztőinek/üzemeltetőinek.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.38
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új világ, amit a játékosok fejlesztenek?
2. hozzászólás - 2010.03.27. 18:58:38 (Válasz Tiha #1 hozzászólására.)
Ha megvalósulna egy ilyen világ, a lehetőségeimhez mérten ötletelőként és tesztelőként is szívesen részt vennék benne.

Csak az a probléma, hogy régebben Miklós leírta, hogy nem fogja kiadni a kódot a játékosoknak, mert az csak káoszt szülne. Hátha erről más a véleménye...
Pontszám: 7.05
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új világ, amit a játékosok fejlesztenek?
3. hozzászólás - 2010.03.30. 10:30:07
AZt hittem kicsit több HSZ lesz a topicban....

Pedig, ha megnézzük, most is sokan gyártanak "addOn"-okat, scripteket a játékhoz, másik topicban parázs vita van erről. Ahelyett, hogy vitáznánk, és eldöntenénk tilos-e, legálisan be lehetne küldeni, és ezen az új világon használni. Semmi sem lenne tiltott, minden nyilvános lenne. Mindenkinek meg lenne. És, ami bevállik, stabilan beillik a játékegyensúlyba, azt át lehetne vinni a többi világra is. Így ezen a teszt világon kb hetente, naponta kerülhetnének be a kissebb-nagyobb fejlesztések, egy idő után, meg a rendes világokra is heti/havi szinten lehetne behozni a letsztelt, kipróbált újításokat! Szerintem több játékos játszana, és kevesebben hagynák abba, ha mindíg lenne benne újdonság.
Ezen felül rengeteg ötlet bekerülhetne a játékba, akár nagyléptékű fejlesztések is. (pl a szövetségi városokat már régóta rebesgetik, hogy bekerül, de még sehol sem tart a programozás. EZt a játékosok csapatai már rég megcsinálták volna, ezen a világon leteszteltük volna, és már a "normál" világokba is bekerülhetett volna)
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.38
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új világ, amit a játékosok fejlesztenek?
4. hozzászólás - 2010.03.30. 10:46:50 (Válasz Tiha #3 hozzászólására.)
Esélytelen, tartok tőle. Ha mégis valaha megvalósul egy ilyen, akkor ötletelőként és tesztelőként is számíthattok rám.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.05
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új világ, amit a játékosok fejlesztenek?
5. hozzászólás - 2010.03.30. 12:10:31 (Válasz Tiha #3 hozzászólására.)
Mondjuk addont gyártani egyszerűbb dolog, mint pl a szövetségi városokat leprogramozni. Más kérdés, hogy az ilyen jellegű módosításokat egy "független" szerveren egyszerűbb lenne létrehozni és tesztelni.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.19
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új világ, amit a játékosok fejlesztenek?
6. hozzászólás - 2010.03.30. 12:26:34
szerintem a VU egyik nagy hibája hogy túl nagy beleszóllása van a játékosoknak a dolgokba...ileltve ez így nemteljesen igaz...túl nagy beleszólása van egy szűk játékosi körnek...

csak tudjátok ahogy a mondás is tartja minden szentnek magafelé húz a keze...vagy valami ilyesmi...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 7.22
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új világ, amit a játékosok fejlesztenek?
7. hozzászólás - 2010.03.30. 12:31:19 (Válasz Dr_Faktor #6 hozzászólására.)
Arról nem azok tehetnek, akik hozzászólnak a dolgokhoz és javasolnak javításokat, módosításokat, hogy a többiek ezt nem teszik meg. Bárkinek lehetősége van rá, hogy jelezzen ötleteket, módosításokat, stb. Ha ezzel nem él, az ne a többiek hibája legyen már...
Pontszám: 8.55
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új világ, amit a játékosok fejlesztenek?
8. hozzászólás - 2010.03.30. 12:45:33
szerintem mennek itt a privátos susmus tanácsok...fűalatt...zárt szinfalak mögött...amig a porondon fellépnek a mutatványosok a páholyban sorsokról irányokról dönthetnek a benfentesek...

báár engem ez nem zavar...felőlem lehetne ilyen szerver is...de jómagam azthiszem nem tenném tiszteletemet rajta...lehet látni a vitákból amikor bizonyos dolgok megosztják a játékosállományt hogy hova vezethetne egy iylen dolog...káoszt szülne csak egy ilyen szerver...szerintem...

vannak akiknek szava nagyobb súllyal nyom a latba de nemfeltétlen jó ez így hisz csak a scriptes dologból mekkora botrány lett és ott sok köztiszteletben álló felhasználóról derült ki hogy nyakig kulimászos...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 7.48
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új világ, amit a játékosok fejlesztenek?
9. hozzászólás - 2010.03.30. 12:56:48
szerintem ha másra nem is, arra tökéletes lenne a tesztszerver hogy a jövőbeli újításokat, fejlesztéseket mondjuk 1 hónapig ott teszteljük, mielőtt bekerülnének a 3 világ valamelyikére...
V3-Alíz
Pontszám: 6.30
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új világ, amit a játékosok fejlesztenek?
10. hozzászólás - 2010.03.30. 13:00:15 (Válasz Dr_Faktor #8 hozzászólására.)
Nem értelek. Az, hogy Idézet: Craslorg - 2010.03.30. 12:31:19
Bárkinek lehetősége van rá, hogy jelezzen ötleteket, módosításokat, stb.
számomra azt jelenti, hogy fű alatt, emailben, privátban is jelezheti Miklóséknak. Az, hogy a fórumra nem írja ki nem jelenti azt, hogy a háttérben nem teheti meg. Ha az ötlet olyan, akkor - a tapasztalatom alapján - Miklósék a nagyfórumon is bedobják. Ha meg nem, akkor privátban elutasítják. Miklós is többször hangsúlyozta, hogy a fórumot csak a játékosok kis része nézi, ezért néha, módosításoknál a játékban ad kérdőívet.
Ugyanakkor nyilvánvaló, hogy aki a fórumra nem jön ötletelni, azt nagy valószínűséggel sokkal kevésbé érdekli, milyen változások lesznek a játékban. Akit igazán érdekel, az idejön és mondja a magáét, majd vagy jó ötlet és ki lesz tárgyalva, vagy le lesz hurrogva. Megint csak azt mondom, hogy ne a fórumozók tegyenek már róla, hogy a nem fórumozók csöndesen a háttérben csak játszanak és nem ötletelnek.
A vadászatnál, ha a kvízekre válaszolt az ember mindig felajánlja a fórumot, hogy lehet olvasgatni...
Pontszám: 8.66
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új világ, amit a játékosok fejlesztenek?
11. hozzászólás - 2010.03.30. 13:15:46
Azért az sem mindegy, hogy ki az aki javasol.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új világ, amit a játékosok fejlesztenek?
12. hozzászólás - 2010.03.30. 13:21:12 (Válasz PottomPanna #11 hozzászólására.)
Ha az ötlet jó, akkor szerintem mindegy, csak ugye többen vannak, akik sokkal több ötlettel állnak elő, ezért a nevük is hamarabb "közutálatnak" örvend, hogy persze, mert azt XY javasolta. Egyszer beszéltem Miklóssal erről a TF-fel és a VÚ-val kapcsolatban is, és állítása szerint minden javaslatot, ami privát jön, megnéznek és átgondolja, jó-e. Főképp azért is, mert akik itt javasolnak, azok általában a saját rétegükben lévő anomáliárkat látják, de Miklósék ezt az egész játékostársadalomra vetítve (az összes karaktert nézve) tudják ellenőrinzi, jó lehet-e. Nyilván sokszor rögtön látszódik, hogy nem, ilyenkor teljesen felesleges belemenni vitába, de annyira már ismerem Miklóst és a BEHO-t, hogy ha valami értelmes ötlet van, akkor megnézik a lehetőségeket alaposan.

No meg tudom, hogy vannak itt olyanok, akik értenek a játékokhoz, tehát ha mondanak valamit, akkor általában érdemes elgondolkozni rajta, illetve az adott emberek általában nem csak felvetik, hanem megindokolják, kifejtik, ami sokkal nagyobb segítség, mint ha csak ide lenne biggyesztve, hogy "ez meg az nem jó, javítsuk". Oké, javítsuk, de mire? (Kísérteties az eset a pártok (néhány párt) jelenlegi kampányával, a megoldások nélküli üres szavakkal.)
Pontszám: 7.82
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új világ, amit a játékosok fejlesztenek?
13. hozzászólás - 2010.03.30. 13:31:12 (Válasz Tiha #1 hozzászólására.)
Szerintem sokkal járhatóbb út, hogy a Miklósék által készített fejlesztéseket eresztik rá egy próbavilágra, és pár hét teszt (és a szükséges módosítások) után teszik be élesben a normál világokra. Így nem kell kiadniuk a kódot (én se szívesen adnám ki), és megoldódna az a hónapok óta tartó probléma, hogy nem mernek semmi komolyat fejleszteni, mert félnek a hatástól és a kiskapukat megtaláló felhasználóktól... Ezért önmagában nem hibáztathatóak, mert nyilván több száz, több ezer játékos hamarabb találja meg a kiskaput, mint 1-2-3-4..(nem tudom pontosan mennyi) fejlesztő. A tesztelés a proramozás - szerintem - legfontosabb eleme, ha nem elég alapos, akkor van ez, hogy nem mernek nagyot fejleszteni. A tesztvilágon pedig valami aprósággal lehetne jutalmazni a legaktívabb tesztelőket, és ott csak arra kellene rámenni, hogy felfedjük a fejlesztések erősségeit/gyengeségeit. Bár a játék így is nagyon összetett a hasonló játékokhoz képest, viszont ezzel hosszútávon biztosítva lennének az új fejlesztések, és nemcsak tűzoltásként tapasztalnánk 1-1 újdonságot (+1 védekezés kavics az AH-ban...stb).
Ahogy követem a fórumot, lassan minden topic a leendő fejlesztési ötletekről, foltozásokról szól, gondolom MIklósék nagyon bennevannak a világesemény beüzemelésébe, ezért is reagálnak mostanában kevesebbet a fórumra, ami érthető, nekik se buli folyamatosan újításokról síránkozó hsz-eket olvasni, meg a játékosok se jókedvükből tolják az ötleteket a fórumra.
Én egy ilyesmi javaslatban látom a jövőbeni fejlesztések titkát, egy világ, amire rá lehet ereszteni minden újítást, mert ha nem jön be akkor nem jön be. Visszaállítanak egy újítás bevezetése előtti szerverállapotot és kész. Senki nem sírna, mert csak tesztvilág lenne. Na meg nem csak az új dolgoakt, de AH-t, a szöviháborút, a bajnokit, mindent gyorsan ki lehetne tesztelni, hogy hogy lenne a jó.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 4.56
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új világ, amit a játékosok fejlesztenek?
14. hozzászólás - 2010.03.30. 16:16:28
Látom nem ment át az ötlet. Annak ugyan nem sok értelme van, hogy a Miklósék általi fejlesztéseket teszteljük egy világban. (erre sajnos itt a V1-V2 ) pont az a baj, hogy nekik neincs kapacitásuk megcsinálni még az apróbb dolgokat sem. Egy skin változtatásra is hónapokat kell várni, míg egy másik topicban a játékosok fél nap alatt megoldották, otthon barkácsban ezt a problémát.
Valamint nézzétek meg a játékfejlesztési topicot, a játékosok annyi jó ötletet vetettek már fel, és nagyon kevésből lett valami.
Pl a háború reformot konkrétan kidolgozták közösen, régen a fertőzésre is tök jó dolgokat találtak ki, vagy a kristályhordára. Nagyon sok olyan ötlet volt, amiből iszonyatosan jó játékélménnyel bíró fejlesztéseket lehetne a játékba betenni. De ezt Miklóséknak nincs idejük nemhogy leprogramozni, de még végiggondolni sem. (és itt most nem a Behó-val van a gond -illetve részben -hanem inkább az idővel, és az igényekkel)

Ha a játékosok előre megcsinálnának pár fejlesztést (amit eddig több oldalnyi szöveges magyarázatban ecseteletek), azt egyszerűen otthon egy kissebb csapat leprogramozza leteszteli, elküldi a behónak, nekik már csak korrigálni kell.
Le venne a vállukról kb 97% -ot az elvégzendő munkából.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.35
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új világ, amit a játékosok fejlesztenek?
15. hozzászólás - 2010.03.30. 21:47:18 (Válasz Tiha #14 hozzászólására.)
Hát egyrészt jól hangzik az ötlet, másrészt pedig nem. Konkrétan én azért fizetem az ősköveket, hogy nekik legyen az érdekük a fejlesztés. Márpedig ha nekik legalább annyira fontos lenne, mint a játékosoknak, akkor nem hagynák, hogy a jól tejelő top szakaszból ennyien töröljenek.
És még nagyon sok mindent tudnék itt írni, aminek a pénzhez van köze. Inkább nem teszem.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.16
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új világ, amit a játékosok fejlesztenek?
16. hozzászólás - 2010.03.31. 10:03:32
Igen, ezzel tisztában vagyunk sajnos. De azzal nem leszünk előrébb, ha szidjuk a játék vezetést, a fejlesztési kapacitásukat. Megoldást kellene keresni. Gondoltam ez egy megoldás lehetne.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.35
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új világ, amit a játékosok fejlesztenek?
17. hozzászólás - 2010.04.04. 16:22:23
Pl olyat is csinálhatnának esetleg Miklósék, hogy néhány oldalnak és funkciónak, megcsinálnák a web interfészét. Mire gondolok?

Van itt ez az átöltözős téma, lesz a gyári, sokan használnak imacrot, mások meg greasemonkey-t. Van olyan is (új kényelmi fejlesztésekben linkleve), ami kinézetre is passzol a játékhoz. Az átöltözés most egy http://vilag2.vegzetur.hu/index.php?m=karakterlap&tev=visel&targy=49 oldal meghívásával történik, ez legenerálja az egész karakterlapot, annak minden adatával együtt.

Amennyiben lenne pl egy index.php?m=oltoz&tev=visel&targy=49, ami mondjuk egy OK vagy egy HIBA üzenetet ad csak vissza ezek a makrók, scriptek akármik kevésbé terhelnék a szervert.

Később ezekből az öltözős cuccokból lenne letölthető tucatnyi, az informatikához nem értők számára ugyanúgy, mint a vér profi programozóknak.

Aztán gondolom van még egy csomó más amire ésszerű (nem tápolós) keretek között lehetne kis kiegészítőket írni.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.20
kedvelt tagÉrintNő
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új világ, amit a játékosok fejlesztenek?
18. hozzászólás - 2010.04.05. 13:34:42
nem lehetne azt végre megoldani, hogy az őskövek ne karakterhez, hanem felhasználóhoz kötődjenek?
Azaz nekem van mondjuk mind a 4 világon 1-1 karakterem (ugyanazzal a felhasználónévvel, e-mail címmel), de csak az egyik karakteremre költök rendesen. 5000 + Ft banki átutalás az őskövekre, így a leggazdaságosabb. Viszont néha jól jönne néhány őskő másik karakternek is, de tuti nem fogok sem SMS-t küldeni, sem nagyobb összeget.
Biztos vagyok benne, hogy többet költenék összeségében a játékra, mint így. Ez a behónak is jó lenne.

Az egész úgy nézne ki, mint eddig, csak lenne még egy sor a karakterlapokon. Mondjuk " őskőbank", vagy hasonló. Ami ebben van őskő, az nem a karakternél, hanem a felhsználó nevemen van. Ha kell, akkor innen ki kellene vennem, és az íródna fel a karakterlapra, ekkor jönne mellé a kiégett őskő általi plussz. Innen vissza már nem tehetnék a bankba.
Vagyis ugyan ez lenne a lényeg, csak nekem nem kellene elaprózni a pénzem. És szerintem a Behó is jobban jár, mert szerintem effektív neki így több pénz érkezne be, mint eddig. (gondolom az SMS-ből sokat megtart a szolgáltató, csekkesnél drága a csekk, stb, ez amúgy sem a BEHÓ pénze, hanem az én kiadásom)

Ezzel a V4 prémiumsága is sokkal több játékosnak könnyebben elérhető lenne. (főleg azoknak, akik nem úgy állnak anyagilag.)


(bocsi, de ezt 3 topicba is bemásoltam, hátha elolvassa Miklós is...)
Pontszám: 7.08
Oldal: 1
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője