Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
81. hozzászólás - 2009.12.02. 23:12:24
Azert azokra is gondoljunk egy pillanat erejeig, akiknek Dutch rablasai voltak az utolso cseppek a poharban, es toroltek....
Amugy valtozasok.. 93-ota TF-ezem.. Volt nehany vargabetu ennyi ido alatt a szabalyozasokat tekintve... Szoval szokni kell, es alkalmazkodni...
Pontszám: 0
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
82. hozzászólás - 2009.12.03. 00:22:29 (Válasz Endyr #80 hozzászólására.)
Így van. Mikor azért gúnyol ki a játék vezetője, mert szabályosan játszottam és az ő hibájából fakadó veszteségemért szeretnék kárpótlást kérni, akkor betelik a pohár. Főleg, ha én ennek az embernek hónapokon keresztül pénzt is fizettem.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 0
irritálóClarkFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
83. hozzászólás - 2009.12.03. 00:28:26
Engem csak 1 dolog érdekelne: amint vmi probléma felvetődött a fórumon, jött miklós, és leírta, h ez nem akkora gond, ezzel meg azzal lehet ellene védekezni. ugyanez volt pl a magas szintről lefelé ütés esetén (ugye Mortimer szállóige szerű mondata: növeld az egészséget), jött és elmondta, h van erre ezerféle megoldás. most ugyanígy felmerült egy probléma, miért nem ugyanaz történt mint eddig? miért esett más fajta elbírálás alá a dolog? a TF jelenleg sztem rossz példa, mert abban sikerült elérni, hogy a 17 év alatt sikerült a befolyásos játékosoknak a saját kényük kedvük szerint megváltoztatni ezt-azt. nem lett volna szabad hagyni, h a VU is így járjon. ez a legnagyobb hiba a beho részéről, h néhány játékos túl erős befolyással van a fejlesztőkre. remek érv, h nem volt cél az, h akárki megtudja, h valaki vadászik e, de miért is? meg hol volt ez leírva? hiába keresem, nem találom sehol. megint alkottak egy tárgyat, amiről kiderült, h 100 embernek a 18ezerből szúrja a szemét, azonnal tenni kell vmit. kíváncsi vagyok a többi új relikvia mikor lesz nerfelve, mert h lesz, arra mérget veszek.
Pontszám: 4.91
fórumozóCsikoaronFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
84. hozzászólás - 2009.12.03. 00:32:31
Szerintem Miklós poénosan szerette volna megfogalmazni, hogy nyugodj le, mindenkinek vannak problémái. Csakhogy ez félre lett értve, mert elég szemét módon lett megfogalmazva, így ezzel a törléssel Ricardo valami olyasmit adhatott vissza, hogy rohadj meg! (vagy mindenesetre valami hasonlót). És én teljesen megértem, én mondjuk nem töröltem volna, de kijöttem volna a sodromból rendesen.
Szerintem
Világ 1: Mefisztulész
Pontszám: 0
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
85. hozzászólás - 2009.12.03. 05:42:54 (Válasz Solina #81 hozzászólására.)
Jujj... alkalmazkodni kell. igen.
Meg vírus Miklós, törölnek, és prémesek!
Na nemár...
Hogy is volt az az arcbőrös?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 0
kedvelt tagashtmFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
86. hozzászólás - 2009.12.03. 06:27:40
Alkalmazkodni kell?
Már elnézést, de sokan ( köztük Dutch is ) fizetnek a játékért, vagyis pénzt adnak egy szolgáltatásért.
Ha elviszed a kocsidat a gumishoz, hogy cserélje le a nyári gumikat télire, ő lecseréli, te kiperkálod a zsét, majd a gumis mégis visszatesz mondjuk 2 nyári gumit, mondván "bocs, de nem úgy gondolta", akkor azért pipa leszel,nem?
A VU egy szolgáltatás, amiért fizethetsz, hogy magasabb szintű szolgáltatást kapj.
Ha bemész egy étterembe, rendelsz pl. marhapörköltet és olyan kaját hoznak ki, aminek a nagy része csirkehúsból van, akkor visszaküldöd és nem fizetsz, nem?
Dutch helyében én visszakértem volna a kövek árát, mivel nem kapta meg azt a szolgáltatást, amiért fizetett, így joga lett volna hozzá (Fogyasztóvédelmi Törvény, valahol középtájon).
Miklósnak fel kellene már ismernie, hogy nem a játékosok vannak érte, hanem ő a játékosokért, mert előbb utóbb a sok fejetlen, hasra ütött változtatással ( pl. most ismét a varázsló karikat pátyolgatja, miután duplán alávágott a közelharcosoknak ) el fogja érni, hogy senki nem fog játszani, ő meg pofára esik.

Dutch rablásaival kapcsolatban: érdekes, engem sohasem rabolt le, pedig 1 szint környéki távolságra voltam tőle. Ragozzam?
A hozzászólást ashtm módosította 2009.12.03. 06:28:54-kor
Ookami /Ronin/
Pontszám: 0
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
87. hozzászólás - 2009.12.03. 07:35:18 (Válasz ashtm #86 hozzászólására.)
OFF

Sarkítasz A szolgáltatás az őskő, azért fizet mindenki és meg is kapja mindenki. Az más kérdés, hogy áttételesen abból jutsz előnyhöz.

Másrészt az általános szerződési feltételek mindenhol folyamatosan (és többnyire egyoldalúan) változnak, ha olyan irányba és annyit változik ami nem tetszik, beszünteted a szolgáltatás igénybe vételét. Viszont a korábban igénybevett szolgáltatásért senki nem fog neked egy kanyit sem visszafizetni.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.98
kedvelt tagashtmFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
88. hozzászólás - 2009.12.03. 07:52:43 (Válasz CaveMaN #87 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.12.03. 07:35:18
OFF

Sarkítasz A szolgáltatás az őskő, azért fizet mindenki és meg is kapja mindenki. Az más kérdés, hogy áttételesen abból jutsz előnyhöz.

Másrészt az általános szerződési feltételek mindenhol folyamatosan (és többnyire egyoldalúan) változnak, ha olyan irányba és annyit változik ami nem tetszik, beszünteted a szolgáltatás igénybe vételét. Viszont a korábban igénybevett szolgáltatásért senki nem fog neked egy kanyit sem visszafizetni.


OFF
Persze, hogy sarkítok, ez a kritika lényege.
Mondok másik példát: megrendelsz egy újságot egy évre, amit előre kifizetsz ugye. Az első 5-6 lapszám jó, tetszik, de utána felforgatják a beltartalmat, már nem érdekel egyáltalán. Lemondod, a fennmaradó időszakra járó pénzt visszakapod.
Amikor őskövet veszel, akkor úgymond "előfizetsz" a prémium szolgáltatás lehetőségére, nem használod fel egyből, de ha igen, akkor sem változik a helyzet.
A konkrét esetben keresztbe vágtak Dutch stratégiájának, "érdekes hangnemben", mondjuk úgy, elküldték a francba, ezért ő úgy érezte, hogy már nem kell neki a játék, "felmondja az előfizetését". Járna neki vissza a pénze a törlés időpontjában aktuális őskövek és a prémből hátralévő időszak alapján

Részemről lezártnak tekintem a dolgot.
OFF END
Ookami /Ronin/
Pontszám: 0
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
89. hozzászólás - 2009.12.03. 07:55:15 (Válasz ashtm #88 hozzászólására.)
Felhasználási feltételek:

"A játékban a megmaradt őskövek visszaváltására, vagy más játékosnak való átadására jelenleg nincs lehetőség. A játékosok a szolgáltatást az őskő megvásárlásakor veszik, nem az őskövek elköltésekor. Az őskőért vett tárgyak és prémium tagság őskőre való visszacserélése nem lehetséges, kivéve az egyszer használatos tárgyaknál (fókuszkristályok, felszerelések, varázsitalok), ilyenkor az el nem használt tárgy visszaadható az eredeti őskő áron."

Ennyi, a regisztrációkor ezt mindenki vállalja, tényleg le lehet zárni a témát;)

Hozzátenném még (mielőtt winnie bebootolja magát), hogy Dutch gyenge, és egyébként is csak sírni tud.
A hozzászólást Crimson módosította 2009.12.03. 07:58:43-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 0
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
90. hozzászólás - 2009.12.03. 08:27:54
A játékban folyamatosan jelennek meg új dolgok, és idővel (általában későn) velük pont ellentétes megoldások. Ilyen például a lélekszívás, aminek erősségére hónapok óta panaszkodunk, és most már kezd is szépen lassan nőni a csizmákkal, epikus kincsekkel elérhető védelmi százalék. (Még mindig kevés.) Régen panaszkodtunk a túl magasszintű állatok tápjára, vissza is lettek vágva drasztikusan, megnövelve a TP igényt. (Most már több száz lépett szintnél tartanánk.) Csatákban szinte egyeduralkodó volt a varázslatok hatása, válaszul bekerült a Verem és nőtt az Erő szerepe. Túl tápos volt a kreatív, kapott egy korlátot, de még relikvia is változott már, gondoljunk csak a szkarabeusz Birka általi lebutítására.

Ez egy dinamikusan változó játék, a fejlesztők is csak egyensúlyoznak, "vakrepülést folytatnak", csomó taktikát egyáltalán nem lehet előre látni. Bonyolult, komplex, és csak a játékosok töredéke látja át teljes egészében, ismer minden aprócska szabályt de hát ezért szeretjük.

Szóval a szabályváltozással önmagában szerintem nincsen gond, viszont Miklós válaszának stílusa valóban lehetett felháborító. Kérdés ezt ő belátja e.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 0
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
91. hozzászólás - 2009.12.03. 08:39:19
Ha dutch az LE nagy részét nem a szerver oldali késés és a védekező több másodperces hátránya miatt szerezte volna talán még sajnálnám is. Így viszont csak egy hisztis bunkó aki egy hibának köszönheti azt amit elért és nem a saját ügyességének vagy stratégiájának. Aki ilyen megoldásokra épít az meg előbb utóbb mindenképpen megszívja.

Másrészről viszont ezzel a porbléma továbbra sincs a legkevésbé sem megoldva, a visszaszámlálás késését jó lenne már végre a védekező fél előnyére átbillenteni a támadó helyett.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 0
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
92. hozzászólás - 2009.12.03. 09:02:31 (Válasz Otoaak #91 hozzászólására.)
A nagyképű védekező elköthette volna korábban az LE-t Ezt elég sokan már Lanmaffia óta szajkózzuk...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.70
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
93. hozzászólás - 2009.12.03. 09:03:41
Hát ez az ügy tényleg nagyobb lett mint amire számítottam. Végigolvasva az utolsó 4 oldalt...
láttam pár szemrevaló relikviaötletet a 100%-osokak, pl. Panna relikviája.
Várom a fejleményeket.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.12
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
94. hozzászólás - 2009.12.03. 09:05:09 (Válasz Otoaak #91 hozzászólására.)
Amíg sokan megtehetik, hogy bottal üssenek be embereket - addig 1mp is maga a halál.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 8.06
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
95. hozzászólás - 2009.12.03. 09:26:52
Ej, le is pontoztak, vajon a felhasználási feltételek sértett valakit, vagy az irónia?
Sebaj, Dutch-ról továbbra is elég lesújtó véleménnyel vagyok ahhoz, hogy szövetségünk nevében meginvitáljam kicsiny, de annál gonoszabb kompániánkba a V3-on. Amennyiben érez magában elég gonoszságot és rosszindulatot, emellett vannak világuralmi törekvései, jöjjön fekete túrót termelni, mert abból sosem elég.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.26
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
96. hozzászólás - 2009.12.03. 09:51:19
Nem hiszem, hogy meg tudnék felelni minden elvárásnak, nem is ez a cél. Ha nem válaszolok személyesen minden egyes felvetésre, postra, az is probléma. Ha robotként, csak a felhasználási feltételeket ismételgetve (elfogadtad, hogy a játékban néha történnek változások, reklamációdnak sajnos nem tudunk helyt adni stb.) válaszolok, az is szúrja mindenkinek a szemét. Ha emberként elmondom az őszinte véleményemet - úgy, ahogy bárki más itt a fórumon! - nyilván lesz, akit ez is zavar. Naponta kapok elég durva sértéseket a fórumon (nem kell messzire menni - ld. pl. Genocide hozzászólását itt), néha talán én is megengedhetek magamnak némi szarkazmust vagy iróniát - enélkül elég nehéz lenne az előbbieket elviselni. És inkább azért töröljön egy ember, mert egy hosszas vita után sem sikerült az akaratát teljes mértékben érvényesítenie, minthogy ötven másik azért, mert meg sem hallgattam őket. A "kristálygömbnek köszönhetően mindig látom, hogy vadászol, és elviszem a fele LE-det" probléma rengeteg játékos játékát lehetetlenítette el, nemcsak a találkozón kaptam ezzel kapcsolatban számos panaszt, hanem már a megelőző hónapokban is nagyon sok levél jött, lépni kellett, és szerintem megtaláltuk a mindenki számára legelfogadhatóbb kompromisszumot. Már ezerszer leírtuk, hogy egy folyamatosan fejlesztett játéknál elkerülhetetlen, hogy visszamenőleg dolgok néha változzanak, és ezért képtelenség a vélt vagy valós veszteségek miatt kompenzálgatni. A dinamikusan fejlődő játéknál nemcsak az a játék része, hogy megtaláld az optimális stratégiát, hanem hogy képes legyél a változásokhoz alkalmazkodni. Megteszünk mindent azért, hogy a lehető legjobb megoldást találjuk, nekünk is az a célunk, hogy a játékot mindenki élvezni tudja.

Idézet: Kocos - 2009.12.02. 17:43:22
Miklos: miutan ezt a problemat ilyen frappansan elrendezted, az idomitos sebgyogyitos felvetesemre is reagalnal?

Sajnálom, azért nem reagáltam, mert nem láttam sok értelmét. Természetesen a játék bármely aspektusát lehetne automatizálni, hogy a gép játsszon helyetted, nemcsak a VU-ban, hanem itt is, de ezzel végső soron maga a a játék szűnik meg.

McPaul: köszönöm az észrevételeket, az LGY költségeken itt-ott lehet csökkenteni, pont ezért raktam fel a listát előre, igazad van, az idomítós tárgyat könnyebben megszerezhetővé kellene tenni. A top kariknál a próba képlet tökéletesítése folyamatban!

Idézet: Otoaak - 2009.12.03. 08:39:19
Másrészről viszont ezzel a porbléma továbbra sincs a legkevésbé sem megoldva, a visszaszámlálás késését jó lenne már végre a védekező fél előnyére átbillenteni a támadó helyett.

Ezt elővesszük majd a következő körben, nem felejtettem el, de egyenlőre úgy érzem már ebben az ügyben is eléggé magasra lettek az indulatok korbácsolva.
Pontszám: 8.40
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
97. hozzászólás - 2009.12.03. 10:25:19 (Válasz Rodriguez #71 hozzászólására.)
Idézet: Rodriguez - 2009.12.02. 19:17:39
Nem portya, kém gömb, nem?


Ezt mindenki összekeveri...

A portyagömb az a relikvia, amivel eggyel többször támadhatsz minusz nélkül.
A kémgömb maga az épület, amivel lehet kémkedni.
Amiről ti beszéltek az pedig a kristálygömb relikvia, ami a fenti épület használati idejét csökkenti 59 perccel...
Pontszám: 7.81
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
98. hozzászólás - 2009.12.03. 10:27:45 (Válasz Cavalorn #97 hozzászólására.)
Még én is keverem a sok golyót
Pontszám: 5.36
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
99. hozzászólás - 2009.12.03. 10:31:06 (Válasz Miklós #96 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.03. 09:51:19
Nem hiszem, hogy meg tudnék felelni minden elvárásnak, nem is ez a cél. Ha nem válaszolok személyesen minden egyes felvetésre, postra, az is probléma. Ha robotként, csak a felhasználási feltételeket ismételgetve (elfogadtad, hogy a játékban néha történnek változások, reklamációdnak sajnos nem tudunk helyt adni stb.) válaszolok, az is szúrja mindenkinek a szemét. Ha emberként elmondom az őszinte véleményemet - úgy, ahogy bárki más itt a fórumon! - nyilván lesz, akit ez is zavar. Naponta kapok elég durva sértéseket a fórumon (nem kell messzire menni - ld. pl. Genocide hozzászólását itt), néha talán én is megengedhetek magamnak némi szarkazmust vagy iróniát - enélkül elég nehéz lenne az előbbieket elviselni. És inkább azért töröljön egy ember, mert egy hosszas vita után sem sikerült az akaratát teljes mértékben érvényesítenie, minthogy ötven másik azért, mert meg sem hallgattam őket. A "kristálygömbnek köszönhetően mindig látom, hogy vadászol, és elviszem a fele LE-det" probléma rengeteg játékos játékát lehetetlenítette el, nemcsak a találkozón kaptam ezzel kapcsolatban számos panaszt, hanem már a megelőző hónapokban is nagyon sok levél jött, lépni kellett, és szerintem megtaláltuk a mindenki számára legelfogadhatóbb kompromisszumot. Már ezerszer leírtuk, hogy egy folyamatosan fejlesztett játéknál elkerülhetetlen, hogy visszamenőleg dolgok néha változzanak, és ezért képtelenség a vélt vagy valós veszteségek miatt kompenzálgatni. A dinamikusan fejlődő játéknál nemcsak az a játék része, hogy megtaláld az optimális stratégiát, hanem hogy képes legyél a változásokhoz alkalmazkodni. Megteszünk mindent azért, hogy a lehető legjobb megoldást találjuk, nekünk is az a célunk, hogy a játékot mindenki élvezni tudja.


Egy fizető játékos ilyen posztot vár el. Nem szarkazmust és ironiát.

Idézet: Otoaak - 2009.12.03. 08:39:19
Ha dutch az LE nagy részét nem a szerver oldali késés és a védekező több másodperces hátránya miatt szerezte volna talán még sajnálnám is. Így viszont csak egy hisztis bunkó aki egy hibának köszönheti azt amit elért és nem a saját ügyességének vagy stratégiájának.


Ezt ki kérem magamnak. Te voltál az egyik legnagyobb farm, aki nem képes a lét 15% alatt elkölteni, nem csoda, hogy Te ilyeneket írsz rólam. Már megvolt a következő stratégia a kristálygömb halála utána időkre, egyszerűen csak Miklós hozzászólása verte ki a biztosítékot.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.30
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új lélekgyémántért vásárolható tárgyak
100. hozzászólás - 2009.12.03. 10:34:34
Mas jatekokban van, h a torles konfirmalasa utan csak 72 ora mulva tortenik meg a tenyleges torles. Lehet erdemesebb lenne itt is bevezetni, aki tenyleg torolni akar annak mindegy, aki meg hirtelen felindulasbol koveti el az 3 napig meggondolhatja magat. Lehet Dutch is "elne meg".
Pontszám: 9.02
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője