Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: Állatok
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
41. hozzászólás - 2009.12.04. 20:34:03 (Válasz Otoaak #40 hozzászólására.)
Hát az állatsebzés nálam is érdekesen alakul...

Egy gyors támadást intézel ellenfeled irányába. 451 pontnyit sérült. Kritikus sebzés! . Body builder gyíkocska, A nők álma, Szárnyas mittudoménmi és Murphy aki morf is támadnak. 4 támadással 193 sebzést okoztak.

Elvileg (ha jól tudom) ha mind a 4 állatom talál akkor a sebzésemnek 75%-át kellene a kis kedvenceknek sebezni, viszont ez nincs 50% sem.

A reform direkt így lett csinálva, vagy elképzelhető, hogy bugos a rendszer?




Pontszám: 7.57
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
42. hozzászólás - 2009.12.04. 20:35:12 (Válasz Gyulas84 #41 hozzászólására.)
Már nem ütnek kritikust az állatok, ha te azt ütsz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.38
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
43. hozzászólás - 2009.12.04. 20:55:51 (Válasz Mortimer #42 hozzászólására.)
Aham...

Köszi az infót




Pontszám: 7.57
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
44. hozzászólás - 2009.12.04. 21:18:50
Az enyém viszont nem krit volt és a 67 csak 7,3%.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.05
irritálóBottom30Férfi
Végzetúr tehetség
227 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
45. hozzászólás - 2009.12.06. 18:41:13
Igen érdekes dolgot fedeztem fel a V2-n

Az egyik szövetség 6 tagjának ugyanolyan magas szintű állata van (59-es szintű).
Szerintem tök éedekes, csak ezért irtam.
Pontszám: 3.16
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
46. hozzászólás - 2009.12.08. 22:14:40
A játékosok észrevételei alapján döntünk arról, hogy aktuálisan mivel foglalkozunk, de nem az alapján döntök, különösen egy képlet változtatás esetén, hogy a játékosok mit mondanak, hogy mi történjen (mivel az ő javaslataik nyilván elég szubjektívek lesznek). Minden esetben végigszámolom a dolgok matematikáját. Többször írtam már róla, hogy igyekeztem 200. szintig mindent kiszámolni előre még a játék indítása előtt, hogy minél kevesebb dolgot kelljen közben változtatni. A harc rendszert azonban a béta teszt végén, és a későbbi fejlesztések során is befolyásolták dolgok (állatok elnyelésének mértéke, hordázás szakértelem, az erő szorzó kifelejtése) ezeket útközben korrigálni kellett. A cél nagyjából az, hogy a varázslat és fizikai sebzés együtt mozogjon, tehát ne jusson előnyhöz az, aki az egyikre jobban gyúr, mint a másikra. Az erő szorzó bevezetésekor leírtam, hogy meg fogjuk vizsgálni, hogyan módosul a játékkörnyezet, és további finomhangolás még elképzelhető. Nem a játékosok panaszai, hanem nagy mennyiségű adat megvizsgálása alapján azt láttuk, hogy ez a finomhangolás szükséges: az, hogy találat esetén az állatok öröklik a kritikust (melléütésnél sosem) amúgy is elég fura és nem szándékos dolog volt, ennek a kiszedésével ez korrigálódott. Maga az erő szorzó gyakorlatilag nem változott, csak olyan szinten, ahová játékos nem jutott el (azt eredményezve, hogy a magas szintű epikusok fizikai sebzése csökkent kicsit, ami talán nem akkora probléma).
Pontszám: 5.33
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
47. hozzászólás - 2009.12.09. 09:16:12 (Válasz Miklós #46 hozzászólására.)
Kaphatunk erről valami konkrét infót ? Mi tátámasztotta aká a fizikai sebzés és az állatok ilyen mérvű sebzéscsökkentését? Statisztikát a játékosok is vezetnek nem minden vélemény szubjektív.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.05
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
48. hozzászólás - 2009.12.09. 11:57:55 (Válasz Otoaak #47 hozzászólására.)
az állatsebzés csökkentését bug támasztotta alá. szerintem sokaknak feltűnt, hogy nem kéne annyit sebezzniük, amennyit, kérdés, hogy ki szólt és ki nem.
Pontszám: 5.03
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
49. hozzászólás - 2009.12.15. 20:30:37
Nem vagyok biztos benne, de mintha 12 plusz elnyelést kaptak volna az állataim a mai nap folyamán.
Valami változott? Vagy csak szimplán rég néztem a tulajdonságaikat? (úgy emlékszem ma reggel még 52es elnyelésük volt. Most meg 64es:O)
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 5.84
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
50. hozzászólás - 2009.12.15. 20:37:15 (Válasz LoWs #49 hozzászólására.)
15-el osztható szintre léptél...
Pontszám: 5.07
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
51. hozzászólás - 2009.12.15. 20:38:45 (Válasz Birka #50 hozzászólására.)
Utánna nézek Wikin...

Módosítás: Megtaláltam!
Kösz Birka!
A hozzászólást LoWs módosította 2009.12.15. 20:40:24-kor
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 5.84
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
52. hozzászólás - 2009.12.20. 19:32:57
Miklós:

Az állatok terén nekem eddig Jerikó alapötlete tetszett a legjobban, ami tudom, hogy nem kis munka lenne leprogramozni, de szerintem ez billentené helyre a mérleget harcos vs. varázsló között, természetesen az állatok terén. Szóval, hogy is gondolom:
1. az állatokat teljesen külön kellene kezelni, legyen támadása, védelme, ereje esetleg egyéb tulajdonsága (ami minimum kell neki), de ne függjön az irányító karaktertől.
2. az állat alapszintje legyen a mérvadó mindezekben és ne az, hogy hány szintet lépett! (megérné lecserélni az állatokat és le is kellene cserélni, mert egy idő után nem találnának el senkit)
3. ne csak sebeződjenek a varázslatok által, hanem hasson ki oda is az elnyelése, ha már hősiesen bevállalja a támadó varázslatát
4. lehetne egy szakértelem, ami az állatok harci képességét is növeli, pl: harci kiképzés (erősebbek a támadásaik, magasabb a sebzésük), csoportos harc (összehangoltabban támadnának)...

Ez csak egy ötlet, amit lehetne finomítani, de egy biztos, hogy az állatok alapszintjét kellene előtérbe helyezni és nem azt, hogy hány szintet léptek!
Pontszám: 6.33
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
53. hozzászólás - 2009.12.20. 22:54:33 (Válasz Yasmina #52 hozzászólására.)
Idézet: Yasmina - 2009.12.20. 19:32:57
Ez csak egy ötlet, amit lehetne finomítani, de egy biztos, hogy az állatok alapszintjét kellene előtérbe helyezni és nem azt, hogy hány szintet léptek!

Miért kellene az állatok alapszintjét előtérbe helyezni? Megyek, vadászok, befogok egy állatot, aminek az alapszintje az enyémmel megegyezik. Ezért semmit sem kellett tennem. Van egy 50. szintű állatom: na akkor ezt már hosszú ideje nevelgetem, babusgatom, etetgetem... Az alap és a normál szint egyaránt fontos!
Pontszám: 6.57
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
54. hozzászólás - 2009.12.20. 22:54:45
Egy ideje meg már a vita arról, hogy a varázslás vagy a fizikai harc az erősebb. Az utóbbi időben Birka, McPaul és még pár ember magyarázgatja, hogy az egyedüli üdvös taktika a játékban az IQ és taumaturgia növelése, mellette nem kell mást tenni, mint a védekezést tolni, tartani 1 állatot az elnyelés miatt, és ezzel szemben a fizikai harc útját járók tehetetlenek lesznek. Én ezzel vitába szálltam, hiszen pontosan látom a számokat és képleteket, de ahogy ez lenni szokott, sokan a legkevésbé nekem hisznek. Ezért amikor az állatok kritikus örökítését megszüntettük, az IQ lobbi hatására sokan meg voltak győzödve róla, hogy most aztán tényleg értelmüket vesztették az állatok, és vége a "harcosoknak". A kedélyek megnyugtatására mondtam, hogy készítünk egy statisztikai programot, ami méri, hogy melyik világban, melyik szinten mennyi az összes varázslat, fizikai és állat sebzés portyázásban. Már lassan egy hete gyűlnek az adatok, így közzé lehet tenni az eredményt. Az adatbázisnak így összesen 256 bejegyzése lett (minden világon minden szint egy külön bejegyzést kapott).

A 256-ból mindössze 31 olyan rekord van, ahol a fizikai_sebzés+állat_sebzés < varázslat sebzés (ezek nem egymás melletti szintek!)
Mindössze 10 olyan van, ahol a fizikai_sebzés+állat_sebzés < 0,8*varázslat sebzés.
Egyetlen olyan sincs, ahol a fizikai_sebzés+állat_sebzés < 0,5*varázslat sebzés.

Tehát azt az állítást, miszerint a mágusok erősebbek, és csak az IQ-t érdemes növelni, cáfoltuk. Cáfoltuk azt az állítást is, hogy nem volt szükséges az állatok kritikus örökítését megszüntetni. Lesz persze továbbra is, aki tovább bizonygatja, hogy "de engem tegnap a Józsi kapásból lelőtt egy 2000-es varázslattal!", de ettől a tények még tények maradnak.
Pontszám: 7.93
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
55. hozzászólás - 2009.12.20. 23:10:11 (Válasz Miklós #54 hozzászólására.)
Miklós!
Tények!!! 92-es támadással eltalálnak 315-ös védelem mellet én meg 240-es alap támadással nem ütöm meg a 300-as védelmet
Sőt eltalál és 500-at üt rajtam, ezt kellene figyelni az algoritmusoknak!

Én nem látom a statisztikát csak azt, hogy velem mi történik, harcos akartam lenni, de esélyem sincs a varázslók ellen, így nem tudom azt játszani, amit szerettem volna akár milyen statisztikákat is hozol fel az a valóságot nem fogja fedni, a támadás jelenleg nagyon gyenge alig lehet eltalálni valakit! A varázsló meg idejön és lő rajtam 2000-et, én meg elkalimpálok mellette a magas támadásommal Ő meg a magas védelme mellett a 100 alatti támadásával 6-ból 4x betalál
Hol itt az igazság? ez már randomnak is durva!
A hozzászólást Yasmina módosította 2009.12.20. 23:12:02-kor
Pontszám: 4.28
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
56. hozzászólás - 2009.12.20. 23:38:23 (Válasz Yasmina #55 hozzászólására.)
Yas, nem vitatkozni akarok de velem is történt olyan, hogy egy esélytelennek tűnővel szemben koppant a varázslatköröm. Lekémkedtem az illetőt akiknek olyan 110-zel kevesebb volt az IQ-ja és kb 30-al a szerencséje úgyh kenhettem a hajamra a smaragd bónuszt. Szerencsére azért a varázslattal ő is koppant.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.33
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
57. hozzászólás - 2009.12.20. 23:49:07 (Válasz Freez #56 hozzászólására.)
Persze, melléütése a közelharcosoknak van, csak az azért nem ilyen látványos, mert nekik ugye van 6körük...viszont alapból eltalálni sokkal nehezebb.
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.53
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
58. hozzászólás - 2009.12.20. 23:50:29 (Válasz Freez #56 hozzászólására.)
Nekem csak annyi a bajom ezzel, hogy ez lassan nálam már rendszeres!
Le is álltam a támadás növeléssel, mert nincs értelme, pár szinttel fölöttem már 4000-et is varázsolnak, annyit meg soha nem fogok közelharcban sebezni. Hisz minden varázsló 4 állattal magas védelemmel rohangál, ahhoz hogy egy harcos partiban legyen vele közel azonos IQ, Tau, Védelem és magas támadás és erő kell neki! A varázslónak elég a magas IQ, tau és védelem! Puff... kinek is éri meg???
A hozzászólást Yasmina módosította 2009.12.21. 00:01:24-kor
Pontszám: 7.55
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
59. hozzászólás - 2009.12.21. 00:52:22 (Válasz Miklós #54 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.20. 22:54:45
A 256-ból mindössze 31 olyan rekord van, ahol a fizikai_sebzés+állat_sebzés < varázslat sebzés (ezek nem egymás melletti szintek!)
Mindössze 10 olyan van, ahol a fizikai_sebzés+állat_sebzés < 0,8*varázslat sebzés.
Egyetlen olyan sincs, ahol a fizikai_sebzés+állat_sebzés < 0,5*varázslat sebzés.


Tehát azt egyáltalán nem vettétek figyelembe, hogy a varázslóknak is van állata, és állatsebzése? Hogy nézne ki a képlet, hogyha a varázslat sebzés mellé még hozzáadjátok náluk is az "állat_sebzés"-t?

Figyelembe vettétek, hogy a varázslatok egyéb módosítót is adnak, azaz nem csak a sebzés számít? (pl. -védekezést adnak az ellenfélnek)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.54
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állatok
60. hozzászólás - 2009.12.21. 08:57:22 (Válasz Freez #56 hozzászólására.)
Nekem az az eddigi rekordom, hogy egy 178al kevesebb IQra betalált az ellenfél, én meg nem. Eszembe is jutott, hogy minek fejlesztem a karakterem....
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.05
Oldal: 1234567891011
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője