Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: Új szövetségi épületek
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
21. hozzászólás - 2009.11.14. 18:14:36 (Válasz Darah #20 hozzászólására.)
Nem kötelező mindet, lehet például csak a hatalom tornyára és/vagy a hatalom tornyával rendelkező szövetségekre, vagy egyéb, bizonyos épületekre korlátozni.

Ha nagy a torony, messzire látszik, könnyen dől.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.14. 18:16:02-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.39
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
22. hozzászólás - 2009.11.14. 18:16:58 (Válasz Mortimer #19 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.14. 17:36:27
Én olyan épületeknek örülnék, amik

- segítik az azonos hordába tartozó játékosok közötti interakciót.
Jelenleg csak a többi hordát, az ellenfeleimet ismerem, hiszen azokat ütöm, rajtuk/velük teljesítek küldetéseket stb. Az azonos hordába tartozókat max. akkor, ha a toplistát nézem, hogy ki van körülöttem. Ezen jó lenne javítani.

- segítik a toborzást, a szövetségek feltöltését, valós versenyhelyzet kialakulását

- helyrerakják a katasztrófális háborús rendszert



Darah mondandójával egyetértve az utolsó pont nem tetszik, de az eleje nagyon jó Mortimer fejtegetésének. Ez a 3 pont teljesen rendben van. És ami nagyon tetszik ezek közül kiemelve az az első pont. A legendákban sokszor előkerül a hordaparancsnok személye magasabb szinten, küldetések terén is. Elvileg a hordák is együtt mozognak. És egyetértek Mortival abban, hogy akár küldetések együttes megoldásánál is valóban inkább a másik hordákba tartozó végzeturakkal sűrűbb a kommunikáció. Ha már a kerettörténet is adja, akkor miért nincs valamifajta együttműködés az azonos hordájú karakterek között? Mert eddig erre max a toborzás miatt tett bárki lépéseket, más miatt nem nagyon.
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 8.84
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
23. hozzászólás - 2009.11.14. 18:25:29 (Válasz Mortimer #21 hozzászólására.)
Mortimer, ezzel azt lehetne elérni, hogy ti elbombázgatjátok egymást ott elől, de "kicsi" az életben nem gondolna még csak rá sem, hogy nekifogjon tornyot építeni, nem mintha most nagyon epekednénk.

De Ösvényjárónak igaza van, a többi ötleted jó.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.68
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
24. hozzászólás - 2009.11.14. 18:29:37 (Válasz Mortimer #19 hozzászólására.)
amikor azt látom hogy a szövetséged 200k lélekkutas szövetségeket farmol, nem kicsit ellentmondok az utolsó ötletednek. a többi amúgy nekem is tetszik.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.24
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
25. hozzászólás - 2009.11.14. 18:38:33 (Válasz S0laris #24 hozzászólására.)
Ezekben én nyilvánvalóan nem veszek részt, nem is tudnék. A háborúk nálunk már régóta nem nyereségért zajlanak. Tegnap volt egy irtózatosan nehéz háborúnk:

A háború elkezdődött a Ronin szövetséggel. Tegnap, 21:35
a Ronin szövetség kapitulált, győztetek! Jutalmatok +249412 töltődés a szövetség Lélekkútjába. Tegnap, 21:44

Ez szövetségi lélekkút méret alapján az 5-6. szövetség. Namost én naponta VP-ből 200ezret építek. Szóval hidd el, a kisebb szövetségek megtámadásánál egyáltalán nem a nyereségről van szó, az olyannyira jelentéktelen. Viszont szövetségi összetartás szempontjából, közösségépítésre, és unaloműzésre szolgálnak az alsóbb tagoknak. (Nomeg kikapcsolják a transz.projekciót.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.29
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
26. hozzászólás - 2009.11.14. 18:41:13
De egyébként alapjában az ötlet nem rossz, hogy legyen a rombolás a TOPszövik KH-ja, vagyis a mindenkori TOP akárhány bonthassa egymás szöviépületeit, úgy talán nem unatkoznának annyira, és építeni is lenne mit.
Kérdés mennyire lenne ez jó és kinek, tekintve hogy vannak ott összefonódások rendesen.
De persze ebben leginkább nektek, nagyoknak kéne megegyezni.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.45
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
27. hozzászólás - 2009.11.14. 18:44:46 (Válasz Darah #26 hozzászólására.)
Mondom, korlátozhatjuk a dolgokat bizonyos épületekre (akár csak egyes újakra, nem meglévőkre), de szerintem feldobná a játékot, és a JV helyzetés is megkönnyítené annyiban, hogy nem csak a hatalom tornyán tudnák levezetni a szövetségek az építési kapacitásukat. Mert építeni muszáj, kell a kincsponthoz, és kell a szerencsenöveléshez is. (Az epikusokból kivert liciteknél több, mint 90%-ot számít az építés, csak a maradék 10% a sebzés. Ezen lehetne finomítani.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.39
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
28. hozzászólás - 2009.11.14. 20:48:47 (Válasz Mortimer #25 hozzászólására.)
Lehetne sokkal nehezebb is a háborútok,ha nem arról szólna, hogy ki mennyit és mikor játszik!
Példának okáért nem vagyunk hajlandóak állandóan gép előtt ülni, sőt részemről általában én este 10és reggel hét között alszom és a szövim többsége is így van vele! Így egy már eleve bukott háborút nem vállalunk be, és nem is küldünk senkit katakombába, mert ez egy játék! Ha lenne normális háborús rendszer, akkor lehetne izgalmas is, de ilyen nem lesz, és az a félelmem, hogy nem is kivitelezhető, ezért marad a szokásos izgalmas háború, köszönhetően például a háború tornyának, eleve nem vesszük fel a kesztyűt, azért,hogy a végén kétszer annyit bukjunk!
Dorn
Pontszám: 6.61
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
29. hozzászólás - 2009.11.14. 21:03:44
Tetszik ez a téma.


Vendégfogadó

Az épület egy meta topic létrehozását teszi lehetővé a szövetségek számára.
A Vendégfogadót felépítő szövetségek köthetnek egymással Szövetségi szerződést. Egyszerre annyit, ahányas szintű a fogadójuk.
A meta topicba a Szövetségesek bármelyik tagja beléphet, írhat.
A Vendégfogadó 5. szintjétől lehetőség lenne bármelyik saját topicot is Szövetségivé változtatni.

[a dolog majdnem teljes egészében kiváltható lenne egy sima ingyenes fórum indításával, vagy skype cserével, de így hangulatosabb azért]


Veterán emlékmű

A karakterek fogadhatnak maguk mellé tanítványokat. Legfeljebb annyi tanítványod lehet, amennyi a Szövetséged emlékműve. Ha kilépsz, vagy átlépsz egy kisebb emlékművel rendelkező szövetségbe, akkor a legújabb tanítványaid morzsolódnak le.
Tanítványod lehet bármelyik másik, saját hordádban lévő karakter, aki legalább 30 szinttel kisebb nálad.
A tanítványaid online állapotát ezentúl látni fogod (mint a szövetségi társaidét, színnel jelölve)
A tanítványoddal való levelezésed nem számít bele a levelezési korlátba.
A tanítványod fejlődése során Mester pontokat kaphatsz.

Például:
- 100 szakértelmenként 1 pont
- 100 TÖ-ért 1 pont
- 500 helyes kvíz válaszért 1 pont
- 500 nyertes csatáért 1 pont
- minden szintlépéséért 1 pont
Stb.
(a számok csak illusztrációk)

10 pontonként kapsz egy csillagot a karakterlapra, minden csillagod után ha szintet lépsz, kapsz egy kiégett őskövet.

[közös kommunikációt ösztönző dolog, és szerintem minden magas szintű karakter levelezett már segítséget kérő újoncokkal, ez tesz a dologba némi versenyhelyzetet/jutalmat]


Katedrálisok

A Szövetség beállhat egy ghallai isten zászlaja alá.
Az épületeknek istentől függően különleges építési követelményei is vannak.
A katedrális rombolható a megszokott szabályok szerint.

Tharr (háború istene)
Különleges követelmény (KK): legalább 50 nyertes háború

Hatása: ellenfeleitek nem kapitulálhatnak önként; egyszerre 5+X háborút indíthattok; háború alatt a segítő kéz 1,5-szeres hatásfokkal működik

Chara-din (káosz istene)
KK: a szövetség tagja csak 100%-os fertőzöttségű végzetúr lehet.

Hatása: szövetségetek ónix hordájúvá alakul át; a szövetségbe mostantól beléphet bármilyen hordabeli karakter, feltétel a 100%-os fertőzés; ha a szövetség egy tagja bármikor LE-ből építkezik, akkor a beépített LE X%-ának megfelelő lélekenergia bónuszként beépül egy random épületbe


Elenios (csábítás istennője)

KK: a szövetség tagjai csak végzetúrnők lehetnek

Hatása: ha a szövetség tagja vereséget szenved védekező portyában egy végzetúrtól, akkor kap egy XY gyógyitalt; a szövetség tagjai nagyobb eséllyel kaphatnak tárgyat a Térkapuból; a szövetség minden támadó háborúját 5 pont, minden védekező háborúját 10 pont hendikep győzelemmel kezdi

Fairlight (mágia és kereskedelem istene)

KK: a tagok Mágia tulajdonsága legyen legalább szint*X

Hatása: a Lélekkufár drágábban vásárolja meg tárgyaid; ősköves tárgyaid eladásakor kiégett őskövet kapsz; ha a Mágia tulajdonságod van specializálva, akkor a Manakonstrukciós építésedre + X% bónuszt kapsz

Raia (jóság és rend istene)

KK: felépítésével a tagok portyabeállítása automatikusan 30 pp-s lesz, váltani nem lehet

Hatása: X szintlépésenként kapsz egy Császári dekrétumot; epikus ellenfeleitek X %-al lassabban regenerálnak; portyában ellenfeled másodlagos támadása/varázslata fele hatékonysággal működik

Stb…



Az ötletek korántsem átgondoltak, nyílván nincsenek is kiegyensúlyozva, csak egy lehetséges irányvonalat mutatnak, ami nekem tetszene.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 8.50
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
30. hozzászólás - 2009.11.14. 21:26:41 (Válasz chehs #29 hozzászólására.)
Nem, csak neked tetszene, ez egy világbajnok fejtegetés volt. Táp nincs benne, csak színesítés. Ismét nem csalódtam benned Glórin!
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 7.67
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
31. hozzászólás - 2009.11.14. 21:39:15 (Válasz chehs #29 hozzászólására.)
Nagyon jók, de a HCS és a Tharr szentély együtt nagyon durva lenne szerintem.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.77
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
32. hozzászólás - 2009.11.14. 21:50:50
Terry Black emlékmű:

Segítségével nemet lehetne változtatni.

szerk: már látom magam előtt Ricardo-t winnie-vel együtt imádkozni Chara-din katedrálisában.
A hozzászólást S0laris módosította 2009.11.14. 21:55:44-kor
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.16
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
33. hozzászólás - 2009.11.14. 21:57:03 (Válasz S0laris #32 hozzászólására.)
De akkor már kössük specializációhoz is, hordabónusz szerűen, nem? De épületekkel csomó más ilyen egyedi ízt adó dolog megoldható lenne.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.57
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
34. hozzászólás - 2009.11.14. 21:58:00 (Válasz S0laris #32 hozzászólására.)
Az ónix hordával az a baj, hogy elveszítik a fertőzőttség legnagyobb tápját, miszerint támadhat saját hordájút, de az nem üthet vissza rájuk.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.57
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
35. hozzászólás - 2009.11.14. 22:05:31 (Válasz chehs #29 hozzászólására.)
Vegre ertelmesnek tuno otletek is elhangzottak!! Csak igy tovabb. Miklos nem kellene ezeket komolyna megfontolni?
Pontszám: 7.03
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
36. hozzászólás - 2009.11.14. 22:07:48 (Válasz Mortimer #34 hozzászólására.)
negyedik hordával én sem nagyon számolok, de ha begyorsulnak a kalandteljesítések a relikviák miatt, a 100%-ban fertőzött emberek nagyon rosszul járhatnak a harag itala miatt. egyébként én tovább tápolnám a maxos fertőzötteket, egy átlagos 100%-ban fertőzött nem fogja azt az LE mennyiséget összeszedni mint amit pl Ricardo szokott, és akkor pár ember keményen le fog maradni fejlettségben a gyógyultakkal szemben. az a 6-800k amit a fertőzésre kell költeni aprópénz magasabb szinten.

mindenesetre az új épületektől főleg kényelmi szolgáltatásokat várok (idomítás, gyógyítás).
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.24
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
37. hozzászólás - 2009.11.14. 22:12:46 (Válasz chehs #29 hozzászólására.)
Iszonyúan tetszik, én is nagyon akarnám a TF isteneit, de úgy tudom ettől Miklósék totál elzárkóznak...
Nem igazán értem miért... Ez a mi világunk és gyakszi minden háttérsztoriban amit mi írunk előkerülnek... Had formáljuk akkor már mi a háttérvilágot!
Jelen formájukban mondjuk kissé erősnek tűnnek... A kiégett ősköves cumó azért... Őőő...
A Tharr szentély tökéletes lenne a nem lehet kapitulálni résszel. Határozottan ideje lenne egy nagy háborús reformnak...
Raia, Chara-din és Elenios korrektnek tűnik
Gyors kiegészítésként én is dobok azokra ötletet, akikre te nem írtál:

Leah Katedrálisa (halál, halottak, túlvilág)

KK: a tagok egészség tulajdonsága legalább szint*X

Hatása: X%-al erősebb másodlagos támadás és másodlagos varázslat. Szint/5 regeneráció harci körönként.

Dornodon Katedrálisa (pusztító tűz, hatalomvágy, fekete mágia, tolvajok)

KK: a tagoknak min. X-es lopás szakértelem

Hatása: Lopás valószínűsége a duplájára nő minden szakértelemszint után. Taumaturgia tulajdonság fejlesztése 2%-al olcsóbb, amenyiben az van specializálva.

Sheran Katedrálisa (természet, növények, állatok)

KK: a tagoknak min. X-es sebgyógyítás szakértelem

Hatás: ha leütnek a sebkötözés hatékonysága X%-al növekszik. A gyógyitalok 15%-al több Ép-t adnak vissza (zafír bónusszal összeadódik). Állatok óránként regenerálnak pár Ép-t.

Fairlight Katedrálisa (én átdolgoznám kicsit, ez a kiégett ősköves móka tuti nem nyerné el Miklósék tetszését, érthetően):

KK: szint*X mágia minden tagnak

Hatás: X%-al növekszik a kritikus varázslat esélye és ugyanennyivel csökken a kritikus ütésé. A varázsitalok 15%-al több Vp-t adnak vissza (zafír bónusszal összeadódik). Gyorsabb manaregeneráció.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.17
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
38. hozzászólás - 2009.11.14. 23:08:29
Chara-din Katedrálisnál én csak a szövetségi hordát változtatnám meg, a karakterekét nem.
Így nem bántjuk a 100% előnyét, viszont bárkinek mehet hadüzenet, ha már káosz isten.
Érdekes taktikai kavalkád lenne.

Byzon, igazad van, bár a kiégett őskővel való jutalmazás mindentől függetlenül egy érdekes pszichológia játék. Én például amíg játszottam sokszor megvártam, hogy felgyűljön, és inkább nem vettem követ addig, amíg nem volt egy értelmesebb mennyiségű kiégett nálam.

Dornodon katedrálisa nagyon tetszik, Sheranál én a vadászat időt csökkenteném a sebgyógyítás helyett (húsvéti tapasztalatok miatt), Leahnál besuvasztanám, hogy az idomított állataid élőholttá válnak, moráljuk feleannyit csökken, és hamarabb lesznek újra harcképesek, ha kidőlnének.

Istenekre lehetne még építeni egyébként is számos dolgot, világeseményt, szövetségi összecsapásokat, katedrálisokhoz köthető speciális épületeket, szakértelmeket, stb.
Miklóséknak van egy nagyon jól sikerült és alaposan kidolgozott hátterük ehhez az isten témához. Könyvek, novellák, kártyás háttér sztorik, NPC-k, történelmi események... hosszútávon kár lenne nem beépíteni ide is, ha már úgyis meg van a dolog nehezebbik része.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 9.00
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
39. hozzászólás - 2009.11.15. 02:21:57 (Válasz S0laris #36 hozzászólására.)
Az már rég kiderült, hogy a 100% fertőzöttség sokkal kevesebb lét hoz,.mint a 0% (a 6-800k fejlesztési költség azonnal megtérül a +5 tulajdonságok miatt.) Aki 19. szinten rossz utat választott, az csak öli az időt és a pénzt egy haldokló karakterbe. Egyébként gyanús, hogy a saját horda támadás bónusz is változni fog, amint bekékülök. (hűség záloga segítségével)

Egyébként Chehs ötletei zseniálisak, a külömböző istenek megjelenése segítené, hogy a karakterek na hasonlítanak annyira egymásra.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.75
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
40. hozzászólás - 2009.11.15. 08:32:15
Egy buktató van csak az Istenek és a nekik felépített templomokkal,hogy csak egy lehet minden szövinél, ezt nehéz eldönteni, és a szövetségek sem ennyire homogének valakinek ez tetszik valakinek az, amúgy remek ötletek íródtak!
Dorn
Pontszám: 6.03
Oldal: 123456789
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője