Felhasználónév: Jelszó:
Beoltatod magad a H1N1 vírus elleni védőoltással?
Igen, már meg is tettem
Igen, be fogom
Nem
Még nem tudom
Szerző
Topic neve: H1N1: beoltatod magad?
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: H1N1: beoltatod magad?
381. hozzászólás - 2011.01.18. 19:11:35 (Válasz SuperEgo23 #380 hozzászólására.)
De látom áram van arrafelé...

Télen metszeni, ilyet sem halottam, pedig kertészmérnöki diplomám van.
Pontszám: 7.02
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
382. hozzászólás - 2011.01.18. 20:02:36 (Válasz D4vid #381 hozzászólására.)
Lehet a mókusok tekerik neki, mert a villamosenergia is túl 21. századi dolog. Meg biztos macskaszőr bundákban mászkál, ,mert a mai ruhák is mind természetellenesek. Csapvíz helyett kimegy a mezőre és hajnalban összegyűjti a harmatcseppeket. Fürdés meg esővízben. Csak furán hat a nagy középkori gondolkodás közepén neten osztani a felvilágosult eszméket.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.60
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
383. hozzászólás - 2011.01.18. 21:28:17
Ne bántsátok, a helyzetét irigylem. Szívesen élnék én is tanyán. Igaz egy idő után hiányoznának a technikai vívmányok, és húznék vissza.
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 9.10
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
384. hozzászólás - 2011.01.18. 22:25:52 (Válasz Tpe71 #383 hozzászólására.)
Megjegyzem, a tanya és a technikai vívmány egymást nem kizáró dolgok. A tanya jó! Sajna most nincs lehetőségem rá, de örömmel emlékszem a nagyanyám tanyáján eltöltött nyaralásokra gyermekéveim alatt.

Remélem, majd ez a dolog is megoldható lesz (vagy legalább kívül a városon).
Pontszám: 8.25
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
385. hozzászólás - 2011.01.19. 10:25:31 (Válasz Silver Heart #376 hozzászólására.)
Idézet: Silver Heart - 2011.01.17. 18:50:29
Hidd el tudom, hogy a védőoltás sem zárja ki a megbetegedést!

Ha ismerned a kontextus fogalmat, akkor lehet lejott volna, hogy a teljes itt azt jelenti, hogy az egesz csalad megkapta a vakcinat. Tisztaban vagyok vele, hogy nem szunteti meg, csupan serosen mersekli megbetegedes eselyet.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.94
népszerűVadiatiFérfi
Végzetúr tehetség
160 hozzászólás
Profil megtekintése
386. hozzászólás - 2011.01.19. 15:10:57
olvasgattam a fórumot,igaz nem nyálaztam vissza a 20 oldalt,de valamit kihagytatok a tesztadatok mellől,ami igazán nem is teszt de mint infó lemaradt.
a vakcina amivel oltogatnak benneteket,ugye nem más mint egy butított verziójú h1n1 törzs és"sima" infulenza a-b-c vírus törzsek keveréke,ezzel nincs mindenki tisztában,sőt azzal sem hogy a halálesetek közül melyik az(merthogy ilyen is van) amikor bizony az a végzetes mikor a vakcinát megkapja és pont attól betegszik meg.
évek óta általános tendencia nálunk a munkahelyemen,hogy alapból jár az oltás (eü-ben műtőben dolgozom),a kolléga kéri megkapja,és láss csodát 3 nap múlva,ágynak esik és tiszta influenzás.
évek óta nem kérem és évek óta nem voltam influenzás.
+az orvostársadalom javarésze sem preferálja,de mint üzlet hozza a pontot,és amíg van mivel riogatni a népet addig meg is teszik.
itt gondolok a mennyi haláleset történt x ideje óta,és már megint történt stb stb.
régen is történtek csak nem tudtatok róla,de most hír és eladható.
az sem véletlen hogy egy gyártó van aki teríti.
őőőő ezt mos veszik? kérem kapsojják ki!!!
Pontszám: 8.07
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
387. hozzászólás - 2011.01.19. 16:45:44 (Válasz Vadiati #386 hozzászólására.)
Én még mindig azon vagyok, hogy védem az oltást...és csak oltok, és oltok...

Nem maradt ki. Többen leírtak, hogy a védőoltás=lebutított vírusok bejuttatása (, hogy teszem azt influenza, vagy más betegség ellen való védekezés tökmind1, a "koktélon" múlik) -> És lehet épp emiatt esik ágynak 3 napig aztán láss csodát elmúlik...

Halálesetek: Igen megtörténhetnek...hallunk sok mindent, de a többség várandós kismama volt, nyugdíjasok, illetve krónikus betegek, stb.

Attól függetlenül az országban a 0%-hoz közelített ez a mennyiség.

-Idézetek, a "számok" rejtelmei:

A WHO adatai szerint világszerte több mint 11 ezer ember halt meg H1N1-fertőzés következtében a vírus áprilisi felbukkanása óta, Magyarországon a halálesetek száma meghaladta a 40-et. Mindkét adat magasnak tűnik, pedig nem sok támpont van, ami alapján ezt ki lehetne jelenteni.

Hmmm...40 haláleset, 2009 május óta.

Hazánkban évente kb. 28 ezer ember halálát okozza a dohányzás; többet, mint az alkohol, drog, erőszakos halál, öngyilkosság, baleseti halál és AIDS együttvéve.
A hozzászólást Yuurei módosította 2011.01.19. 16:56:05-kor
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

- V1
Pontszám: 7.52
kedvelt tagJandroFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
388. hozzászólás - 2011.01.19. 17:37:00 (Válasz Vadiati #386 hozzászólására.)
Idézet: Vadiati - 2011.01.19. 15:10:57
a vakcina amivel oltogatnak benneteket,ugye nem más mint egy butított verziójú h1n1 törzs és"sima" infulenza a-b-c vírus törzsek keveréke,ezzel nincs mindenki tisztában,sőt azzal sem hogy a halálesetek közül melyik az(merthogy ilyen is van) amikor bizony az a végzetes mikor a vakcinát megkapja és pont attól betegszik meg.
évek óta általános tendencia nálunk a munkahelyemen,hogy alapból jár az oltás (eü-ben műtőben dolgozom),a kolléga kéri megkapja,és láss csodát 3 nap múlva,ágynak esik és tiszta influenzás.

Szerintem olvass utána, a net-en elég sok helyen találsz leírást - akár angolul, külföldi forrásokból, amelyeknek egyáltalán nem célja hogy Magyarországon minél többen legyenek beoltva. A lényeget kiemelem neked: "Az oltóanyag elölt vírust tartalmaz, ezért az oltást követően a vakcinától nem alakulhat ki influenzafertőzés."
Ez azt jelenti, hogy az oltásban lévő anyag nem szaporodik, nem fertőz. Ugyanakkor mint "idegen test", kiváltja a szervezet immunreakcióját, és az immunrendszer megalkotja a megfelelő antitesteket (egyébként vírus ellen pont ez a lényeg: a szervezet előbb tudjon reagálni, mint ahogy a vírus elszaporodik benned).

Az, hogy lázas vagy, nem egy adott betegség tünete, hanem azt jelzi, hogy a szervezeted fokozottan igénybe van véve, éppen "harcol" valamivel (gyorsabb vérkeringés, magas hőmérséklet rossz a vírusoknak). Oltásra is lehetsz lázas, mert akkor is "harcol" a szervezeted - de nem vagy influenzás, nem fogsz fertőzni. Ha az immunrendszered erős, felkészült, akkor az oltás még hőemelkedést sem fog okozni. Meghalni viszont senki nem halt még bele (erre akkor van esély, ha egyébként is valami súlyos betegségben szenvedsz, és oltás elleni védekezés elvonja a szervezet figyelmét a tényleges betegség elleni védekezésről). De keress utána, kíváncsi vagyok milyen súlyos tünetekről (esetleg elhalálozásról) találsz valamit a net-en - osszad is meg velünk.

Az orvostársadalom jelentős része egyébként preferálja, ennek is nemrég néztem utána (személyesen beszéltem 3 orvossal, illetve sok helyen a net-en olvastam). Éppen azért, mert az oltásnak nincs komoly negatív következménye, a betegségnek viszont igen. Az államnak is ezért "éri meg": olcsóbb 1 millió embert beoltani, mint 1000 embert kórházban ápolni + ami munka és egyéb kiesik a betegség miatt.

Kismamákra azért különösen veszélyes (nem csak ez, minden vírusos fertőzés), mert terhesség alatt a nők immunrendszere részben kikapcsol, nehogy a baba ellen "lépjen fel". Így persze sokkal kevésbé tud küzdeni a vírusok ellen is. Ajánlott olvasmány

Idézet: Vadiati - 2011.01.19. 15:10:57
évek óta nem kérem és évek óta nem voltam influenzás.
+az orvostársadalom javarésze sem preferálja,de mint üzlet hozza a pontot,és amíg van mivel riogatni a népet addig meg is teszik.
itt gondolok a mennyi haláleset történt x ideje óta,és már megint történt stb stb.
régen is történtek csak nem tudtatok róla,de most hír és eladható.
az sem véletlen hogy egy gyártó van aki teríti.
A hozzászólást Jandro módosította 2011.01.19. 17:37:31-kor
V5 Trakk
Pontszám: 8.35
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
389. hozzászólás - 2011.01.20. 07:28:30 (Válasz D4vid #381 hozzászólására.)
Szia akkor gondolom arról se hallottál hogy télen szüretelni? jégszőlő?? ad vissza a diplomád:) szekszárd melletti vok hidd el tudom miről beszélek az iskolát én is városba végeztem!:) nézz utána azért ennek a szőlőnek nem hiába külön szakma a kertészet és a szőlészet:)
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 7.09
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
390. hozzászólás - 2011.01.20. 07:30:01 (Válasz PottomPanna #382 hozzászólására.)
Szia látom városi vagy 2 évet éltem Münchenbe is azért van fogalmam

nem eszmét akarok osztani hidd el hogy téged nap mint nap körbe vesz a környezeti inger(remélem nem írok nagy marhaságot) engem nem! Tanya? ---szuper

és képzeld ettől függetlenül van autó és minden második hétvége irány majdnem Balaton : Enying onnan irány Fehérvár és buli ezerrel
A hozzászólást SuperEgo23 módosította 2011.01.20. 07:40:09-kor
Pontszám: 7.34
népszerűVadiatiFérfi
Végzetúr tehetség
160 hozzászólás
Profil megtekintése
391. hozzászólás - 2011.01.20. 18:51:47 (Válasz Jandro #388 hozzászólására.)
a főv szent lászló kórház fertőző osztályán dolgozom 15 éve,ez mondjuk nem derül ki a hsz-ben,de mikor azt írják hogy olvassak utánna,mert hiányos a tudás,akkor picit mindig brenkó vagyok,hogy a laikusok elolvasnak valamit értelmezik nem szakmai tudás alapján és erősködnek ,már pedig ez így van mert túrtam a guglin.az gáz,a postom nem volt fikkantós,mint olyat rálátással közöltem.
szabadjon megjegyeznem amit talál az ember nem mind feltétlen igaz,még ha nagy nevű PHD-k és egyéb ultra emberek közlik.
elmélet és gyakorlat nagyban különbözik egymástól,főleg ha infektológiáról van szó
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
392. hozzászólás - 2011.01.20. 21:29:23 (Válasz SuperEgo23 #389 hozzászólására.)
Aham, de azt ugye tudod, hogy a jégszőlőt késő ősszel szüretelik? Mivel mostanában nincs elég hideg késő ősszel (decemberben) ez elhúzódhat későbbre. Éppen ezért vezet Kanada ebben (ott jobban lehet számítani fagyos időre, mint Németországban, hazánkban)

Metszése annak is tavasszal van.
Pontszám: 7.02
kedvelt tagJandroFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
393. hozzászólás - 2011.01.21. 10:39:56 (Válasz Vadiati #391 hozzászólására.)
Idézet: Vadiati - 2011.01.20. 18:51:47
a főv szent lászló kórház fertőző osztályán dolgozom 15 éve,ez mondjuk nem derül ki a hsz-ben,de mikor azt írják hogy olvassak utánna,mert hiányos a tudás,akkor picit mindig brenkó vagyok,hogy a laikusok elolvasnak valamit értelmezik nem szakmai tudás alapján és erősködnek ,már pedig ez így van mert túrtam a guglin.az gáz,a postom nem volt fikkantós,mint olyat rálátással közöltem.
szabadjon megjegyeznem amit talál az ember nem mind feltétlen igaz,még ha nagy nevű PHD-k és egyéb ultra emberek közlik.
elmélet és gyakorlat nagyban különbözik egymástól,főleg ha infektológiáról van szó

Ezek szerint te biztosan tudod, hogy az oltásban "butított vírus van", nem pedig ahogy a hivatalos tájékoztatóban is olvasható, "elölt kórokozó"?
A hozzászólást Jandro módosította 2011.01.21. 10:40:55-kor
V5 Trakk
Pontszám: 7.30
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
394. hozzászólás - 2011.01.21. 18:43:27 (Válasz D4vid #392 hozzászólására.)
Idézet: D4vid - 2011.01.20. 21:29:23
Aham, de azt ugye tudod, hogy a jégszőlőt késő ősszel szüretelik? Mivel mostanában nincs elég hideg késő ősszel (decemberben) ez elhúzódhat későbbre. Éppen ezért vezet Kanada ebben (ott jobban lehet számítani fagyos időre, mint Németországban, hazánkban)

Metszése annak is tavasszal van.

Szia látom nem hiszed én hiszem hisz most napi 8órába csinálom pl ma is:) internet Mészáros Pál kb 160 ha szőlő ami terem +50 ami még 2éves nagyüzem= január metszés:)

December 28. án szüreteltünk jégszőlőt

de nem írom tovább ide még meglincselnek a H1 esek:D
A hozzászólást SuperEgo23 módosította 2011.01.21. 18:46:43-kor
Pontszám: 6.59
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
395. hozzászólás - 2011.01.21. 18:46:29 (Válasz SuperEgo23 #394 hozzászólására.)
A H1N1-től elég szépen eljutottunk a személyeskedésen keresztül a metszésig.

Egyébként pont azt írta, hogy elhúzódik jelenleg. Én amúgy baromira nem értek hozzá, lényeg, hogy ha akarok fogyasztani valamit az ott legyen az asztalon
A személyeskedést vagy "ki tudja jobban" csatát meg privátban egyeztessétek le
Pontszám: 8.69
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
396. hozzászólás - 2011.01.21. 19:09:14 (Válasz Craslorg #395 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.01.21. 18:46:29
A H1N1-től elég szépen eljutottunk a személyeskedésen keresztül a metszésig.

Egyébként pont azt írta, hogy elhúzódik jelenleg. Én amúgy baromira nem értek hozzá, lényeg, hogy ha akarok fogyasztani valamit az ott legyen az asztalon
A személyeskedést vagy "ki tudja jobban" csatát meg privátban egyeztessétek le

ezért szép az élet mert emberek lévén mindig másról beszélünk mint az adott téma még az a jó hogy van külön topic a politikának így itt nem lyukadhatunk ki ott ( D4vid mondta diplomás így ő elméleti szaki a gyakorlat általában egészen más ) és téma lezárva
Pontszám: 6.59
népszerűVadiatiFérfi
Végzetúr tehetség
160 hozzászólás
Profil megtekintése
397. hozzászólás - 2011.01.22. 20:29:19
semmi személyeskedés nem volt,én legalábbis nem érzem annak,kultúráltan válaszoltunk egymás postjaira,és ennyi, senkit sem akartam bántani pusztán annyiról írtam amiről tudomásom van,plusz kifejtettem hogy nem mind arany ami fénylik.
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
398. hozzászólás - 2011.02.07. 11:48:08
Mit szóltok Vágó István öngyilkossági kísérletéhez?
Sztem a homeopaták sorsa kemény. Nem kéne viccelődni ezzel.
A hozzászólást Morzkod módosította 2011.02.07. 13:37:42-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.97
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
399. hozzászólás - 2011.02.07. 12:33:00 (Válasz Morzkod #398 hozzászólására.)
Vágó egy idióta (nem a tudása) és túlzásba esik a szkepticizmusával, bár ma reggel ezzel a konkrét esettel kapcsolatban a Bumerángosok felhívták és meglepően értelmesen beszélt és normálisakat mondott. Igaza volt a vizsgálatok, körülményekkel kapcsolatban, bár ő ha lehetne, mindenhez csak vegyi úton, mesterségesen előállított anyagokat használna, ami meg már a ló másik oldalára való esés.
Pontszám: 6.44
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
400. hozzászólás - 2011.02.07. 13:36:51
Vágó István egyik küldetése a világban, hogy bálványimádásból kilépve az emberek próbálják a fejüket használni. Hogy átlássanak azon a töméntelen mennyiségű csaláson, amivel manapság az emberek pénzét igyekeznek lenyúlni. Sajnos ahhoz hogy valamiről bebizonyítsuk hogy csalás pozitív bizonyítás kell, nem elég a negatív bizonyítás hiánya. Tehát hiába tudja mindenki, hogy a tévében a kártyajós aki elmondja, hogy a közeljövőben valami jó fog történni veled, de ha nem vagy óvatos minden rosszra fordulhat, egy közönséges csaló, ha ezt nem tudod bizonyítani - mármint azt, hogy sem neki sem a kártyáinak nincs természetfeletti képessége - akkor szabadon üzheti a rablást.
No pont a gyógyszereknél ez nem igaz. Ott van biznyítási kényszer a gyógyszer gyártóján. Kivéve persze a homeopátiás szereket.

Ami ellenérvet el tudnék fogadni, hogy a placebo hatás viszont létezik és a homeopátia kiváló módja az alkalmazásának. Sajnos maga a placebo hatás alkalmazása, ha tetszik ha nem, csalást kíván meg, méghozzá olyan csalást, amit az emberek elhisznek. Másképp nem működhet. De vajon a homeopátiás készítmények magas árát indokolja a csalás hitelességének biztosítása?

Egy biztos: a büntetőjogilag nem tettenérhető csalás sokmilliárdos iparág hazánkban is. Mindannyiunk közös érdeke harcolni ellene, és Vágó Istvánt minden tisztelet megilleti, hogy felvállalja ennek a nem éppen népszerű törekvésnek az egyik vezető szerepét.
A hozzászólást Morzkod módosította 2011.02.07. 13:37:51-kor
Kócos fórumaccountja.
Pontszám: 8.78
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítő