Felhasználónév: Jelszó:
Beoltatod magad a H1N1 vírus elleni védőoltással?
Igen, már meg is tettem
Igen, be fogom
Nem
Még nem tudom
Szerző
Topic neve: H1N1: beoltatod magad?
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: H1N1: beoltatod magad?
341. hozzászólás - 2010.04.19. 19:49:30 (Válasz balgos #339 hozzászólására.)
Hááát. Egy orvos mentette meg az életem... Azóta is hálás vagyok annak a bizonyos doktornőnek.

Más: Ez, hogy drága az oltás baromság. Ennél jobb érv, hogy nem akarod beoltatni magad, mert jó egészségnek örvendessz. 2000 Ft manapság elég messze van attól, hogy drága.
Pontszám: 7.60
fórumozóDamonBlackFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
342. hozzászólás - 2010.04.29. 18:24:49
szerintem a H1N1 csak egy tömeges hisztéria keltő marhaság! Mert pl. mi az, hogy oltasd be magad vagy elpatkolsz? én nekem nem kellet az oltás és érdekes módon még élek4 ez vagy csoda vagy csak nem veszem be a hülyeséget! Ez tulajdonképpen olyan, mint az influenza: aki beoltatta magát ellene az mind beteg lett, akinek nem kellet az oltás az vidáman éldegélt anélkül is! A lényeg nem kell az oltás, inkább csak mindenki igyon meg egy-két pohár Hubertust és nem lesz semmi baja!(a haverok majd haza viszik!)
Pontszám: 5.42
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1130 hozzászólás
Profil megtekintése
343. hozzászólás - 2010.04.30. 19:15:33
DamonBlackkal 100%osan egyetértek! ment a10es
Pontszám: 4.56
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
344. hozzászólás - 2010.05.02. 12:18:54
Nos, azért tisztázzuk. Van olyan, aki nem oltatta be magát és nem is betegedett meg. Van, aki nem oltatta be magát és megbetegedett. Van, aki közülük meg is halt. Van, aki beoltatta magát és a fentiek szerinti módon nem betegedett meg/megbetegedett (ezen belül belehalt).
Az arányokkal azért nem árt tisztában lenni.
Oltás nélkül X1% esélyed van, hogy megkapod és X2%, hogy bele is halsz.
Oltással Y1% esélyed van, hogy megkapod és Y2%, hogy bele is halsz.
Az eddigi eredmények és ismert megbetegedések, arányok alapján tiszta adat, hogy X1 > Y1 és X2 > Y2.
Ez természetesen nem azt jelenti, hogy ha nem oltod be magad, akkor mindenképp megkapod, de azt sem, hogy ha beoltatod magad, akkor semmiképpen sem kapod meg. Pusztán előbbi esetben több esélyed van a fertőzésre és halálra, mint az utóbbi esetben. Hogy ezt valaki vállalja, természetesen szív joga és ismer(het)i a saját szervezetét és dönt. Van, aki kifizet 2000 Ft-ot, hogy az esélyét csökkentse.
A Hubertusos baromságot azért ne keverjük ide.
Pontszám: 8.90
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
345. hozzászólás - 2010.05.02. 13:03:20 (Válasz Craslorg #344 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.05.02. 12:18:54
Hogy ezt valaki vállalja, természetesen szív joga és ismer(het)i a saját szervezetét és dönt.

Bar ez igy igaz, nem art tudni, hogy a dontesed nem csak a sajat szervezetedet erinti (erintette).
Pontszám: 7.86
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
346. hozzászólás - 2010.05.02. 18:36:23 (Válasz Kocos #345 hozzászólására.)
akkor irtsuk ki az osszes dohanyost is, mert az en tudomet is erinti, h dohanyoznak?
Pontszám: 8.84
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
347. hozzászólás - 2010.05.02. 18:56:54 (Válasz Endyr #346 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2010.05.02. 18:36:23
akkor irtsuk ki az osszes dohanyost is, mert az en tudomet is erinti, h dohanyoznak?

Megfontolando.
Bar talan elegseges, ha artalmas fuggoseguket olyan helyekre korlatozzak, ahova az aki nem akar bagofustot szivni nem kenytelen menni. Hmmm. Ez 90%-ban ma is igy van, ha jol emlekszem. Mai szemmel mar elkepzelhetetlen az, hogy az irodaban 2 bagossal vagy egy szobaban, ezert szivod amit ok kifujnak. Pedig 30 eve ez mindennapos volt.
Pontszám: 6.14
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
348. hozzászólás - 2010.05.02. 19:30:52 (Válasz Kocos #347 hozzászólására.)
Sajnos erre eleg sok ellenpeldat tudok felhozni, de teny, h 10-20 evvel ezelott ennel is rosszabb volt. Az a 90% inkabb 50.

De ez nem az a topic, ne offoljunk.
Pontszám: 8.45
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
349. hozzászólás - 2010.05.02. 20:19:08 (Válasz Endyr #348 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2010.05.02. 19:30:52
Sajnos erre eleg sok ellenpeldat tudok felhozni, de teny, h 10-20 evvel ezelott ennel is rosszabb volt. Az a 90% inkabb 50.

De ez nem az a topic, ne offoljunk.

A H1N1 elmult. Mondd az ellenpeldaidat. En egyet tudok: szorakozohelyek. Mas zart ter, ahol nekem szagolni kene a cigifustot elottem nem ismert.
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
350. hozzászólás - 2010.05.02. 20:53:06 (Válasz Kocos #349 hozzászólására.)
Peldaul itt vannak a remek dohanyzo/nem dohanyzo reszre osztott ettermek, legtobbjuket csak egy ajtonyilas valasztja el (ajto nelkul vagy nyitva, merthogy a pincereknek kozlekedniuk kell), legjobb amit lattam a lengoajto volt. GOndolom mindenki ismeri az idevago uszodas viccet.

De a cigifust nagyon kellemetlen tulajdonsaga, h terjed a levegoben. Igy meg ha van is olyan helyseg, ahova a bagosok elmehetnek, bizony en azt erzem mashol is (jobbara mivel nem csukjak magukra az ajtot). Konkretan nalunk a cegnel ez van.

De nem ertem miert kell a zart terre leszukiteni a dolgot. Ami a leginkabb zavar az a buszmegalloban valo dohanyzas. Kocsim nem leven en tomegkozlekedek, es nap mint nap kell tapasztalnom, h 10bol 8 alkalommal amikor buszra varok valaki dohanyzik a 3 meteres korzetemben. Es nem is tudok elmenni 3 meteren kivulre, h egy masik dohanyos melle ne alljak. Es igenis ugyanugy erzodik, mint a zart terben. Erdekes tortenet, hogy Szegeden (ahol elek) onkormanyzati rendelet szuletett a buszmegalloban valo dohanyzas ellen, miszerint penzbirsaggal buntetheto. Semmit nem ert, nem tartjak be. A legnagyobb poen az volt, amikor a megalloban bealltam egy dohanyzo rendor melle...

Es ennek tetejebe jon az, amikor a tarsashazban ahol laksz a tobbiek dohanyoznak. Es annyi embert nem lehet meggyozni, h legyszi ne, mert mast zavar/art az egeszsegenek. Rengeteg ember utazik a liftben ego cigivel vagy all meg dohanyozni a lepcsohazban. Az idevago sztorim az, hogy nem tudok ablakot nyitni a 4 honapos lanyom szobajaba, mert alattunk egy lancdohanyos csalad lakik akik az erkelyen dohanyoznak. Persze ez mar szemelyes problema inkabb.
Pontszám: 7.27
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
351. hozzászólás - 2010.05.02. 21:01:34 (Válasz Endyr #350 hozzászólására.)
Etterem: egyetertek, bar egy jol megoldott szellozorendszere, ami allando a fustos helyseg fele iranyulo legaramlast general ez elvileg mukodhet.

Egyik munkahelyemen a bagozo helyseg ugy volt megoldva, hogy ket ajton kellett atmenni (zsilip). Szinte soha nem ereztem bagoszagot. Mostani melohelyemen fingom sincs hol a fustolo soha nem ereztem bagoszagot. Szoval ezt is meg lehet oldani jol.

A ketto kozott meg cigis cegnek dolgoztam (hahaha eladtam a lelkem az ordognek), ott sajnos a dohanyzasra kijelolt hely a ceges kavezo volt. Na ott renszeresen ultem a bagofustben, mert rohadt jo kavet adtak (nespresszo), de sajnos nem csak az es az udito, de a cigi is ingyen jart a dolgozoknak. Kibirtam egyebkent. Mondjuk a csocsoszoba az kisebb volt, ott azert neha zavart, de hat max osszeszoritottam a fogam csocsozas kozben. Egy elkotelezett munkaero sokmindenre kepes.

Tobbi problemadat maximalisan megertem. Van meg hova fejlodni. Az erkelyre jo megoldas lehet, ha szereltetsz legkondit, es annak a kulso egyseget ugy forditod, hogy pont rajuk fujjon lefele. Az nyaron egy kellemes 50 fokot fuj ki bagozzanak abban. (nyilvan nem komolyan mondom)

(Zarojel: gratula a 4 honapos lanyodhoz! Sztem a lany gyerek a legjobb, igaz a masikat meg nem probaltam. )

Idézet: Endyr - 2010.05.02. 20:53:06
Peldaul itt vannak a remek dohanyzo/nem dohanyzo reszre osztott ettermek, legtobbjuket csak egy ajtonyilas valasztja el (ajto nelkul vagy nyitva, merthogy a pincereknek kozlekedniuk kell), legjobb amit lattam a lengoajto volt. GOndolom mindenki ismeri az idevago uszodas viccet.

De a cigifust nagyon kellemetlen tulajdonsaga, h terjed a levegoben. Igy meg ha van is olyan helyseg, ahova a bagosok elmehetnek, bizony en azt erzem mashol is (jobbara mivel nem csukjak magukra az ajtot). Konkretan nalunk a cegnel ez van.

De nem ertem miert kell a zart terre leszukiteni a dolgot. Ami a leginkabb zavar az a buszmegalloban valo dohanyzas. Kocsim nem leven en tomegkozlekedek, es nap mint nap kell tapasztalnom, h 10bol 8 alkalommal amikor buszra varok valaki dohanyzik a 3 meteres korzetemben. Es nem is tudok elmenni 3 meteren kivulre, h egy masik dohanyos melle ne alljak. Es igenis ugyanugy erzodik, mint a zart terben. Erdekes tortenet, hogy Szegeden (ahol elek) onkormanyzati rendelet szuletett a buszmegalloban valo dohanyzas ellen, miszerint penzbirsaggal buntetheto. Semmit nem ert, nem tartjak be. A legnagyobb poen az volt, amikor a megalloban bealltam egy dohanyzo rendor melle...

Es ennek tetejebe jon az, amikor a tarsashazban ahol laksz a tobbiek dohanyoznak. Es annyi embert nem lehet meggyozni, h legyszi ne, mert mast zavar/art az egeszsegenek. Rengeteg ember utazik a liftben ego cigivel vagy all meg dohanyozni a lepcsohazban. Az idevago sztorim az, hogy nem tudok ablakot nyitni a 4 honapos lanyom szobajaba, mert alattunk egy lancdohanyos csalad lakik akik az erkelyen dohanyoznak. Persze ez mar szemelyes problema inkabb.
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
352. hozzászólás - 2010.05.02. 21:10:56 (Válasz Endyr #350 hozzászólására.)
Dobálj le pár kakis pelust, aztán megegyezhettek, hogy ők nem ott dohányoznak, te meg nem küldesz nekik több meglepit.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.29
fórumozóFiremancsFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
353. hozzászólás - 2010.07.18. 04:27:41
Region Death*
AFRO*** 168
AMRO At least 8523
EMRO** 1019
EURO At least 4879
SEARO 1900
WPRO 1848
Total* At least 18337

** Nem frissítés óta március 7, 2010

*** i update óta május 23., 2010
Mindenkinek az a fontos hogy nem vettük észre hogy valamely családtagunk ebbe a H1N1 valamibe hunyt volna el.
Pontszám: 6.09
népszerűDurLaDurFérfi
Végzetúr tehetség
168 hozzászólás
Profil megtekintése
354. hozzászólás - 2010.08.03. 11:49:29 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Nem!
Má, akkó tudtam, hogy mókusvakítás az egész.
Ingyé lett volna alkalmam, de azon az elven vagyok, hogy ne beszéljenek rá minden felesleges dologra, ha azt el lehet kerülni és van egészség.
Ezt az azóta megjelent tanulmányok is bizonyítják!
Pontszám: 4.60
népszerűtlenHimuraBattousaiFérfi
Végzetúr tehetség
179 hozzászólás
Profil megtekintése
355. hozzászólás - 2010.08.27. 17:10:53
Nos, Vu-társaim, én nem oltattam be magam!
Egyrészt, mert...hát, maradjunk annyiban, hogy nemátlagos immunrendszerem van, felfele kerekítve!:)Felvenném Vele a versenyt!
Másrészt, nem volt tesztelve az ellenanyag, így lehet hogy ha tényleg előjön a vírus,nagyobb hullámban, csak, az azóta kifejlődött "ellenanyag" továbbsegíti a vírust.
Továbbá hozzánk el sem nagyon ért a vírus, hogyha körülöttem elkezdenének hullani a tagok, talán fontolóra venném...de nem is! Mit gondolkozzak: "Beoltsam magam egy, még teljesen le nem tesztelt akármivel? Beadjam magamnak azt, amit ellenanyagnak neveznek? És ha mégegy vírust nyomnak belém akkor mi van?! "
De azt, hogy ki döntött jól, majd csak később, ha visszatér a vírus derül ki. Akkorra valószínűleg lesz letesztelt vakcina is, és nem csak névleges oltás. és akkor kiderül, hogy akik beoltották magukat, nem-e hosszútávú mérget adattak-e be maguknak...

Megjegyzés: Ez a vélemény, egy ember, az Én véleményem! Ezzel én nem kívánok senki orvost, hozzátartozót, vagy bármi/bárki hasonlót megsérteni, csak kijelentem, amit gondolok. Felelősséget NEM vállalok érte!
V1 - Battousai - Igazak

"Két fajta ember van. Aki meghiv egy sörre, és akinke a q*va anyját."
Pontszám: 6.38
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1130 hozzászólás
Profil megtekintése
356. hozzászólás - 2010.08.28. 16:40:05 (Válasz HimuraBattousai #355 hozzászólására.)
ez egy 10es volt
Pontszám: 6.51
népszerűtlenHimuraBattousaiFérfi
Végzetúr tehetség
179 hozzászólás
Profil megtekintése
357. hozzászólás - 2010.08.28. 20:31:13
Köszönöm.
V1 - Battousai - Igazak

"Két fajta ember van. Aki meghiv egy sörre, és akinke a q*va anyját."
Pontszám: 4.67
mindenki kedvencePopeyeFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
358. hozzászólás - 2010.11.27. 13:50:13
Nekem a munkahelyem fizeti és kell is nálunk.Ugyan is egy környezetvédő cégnél dolgozom és sokat vagyok szabadban és találkozom veszélyes dolgokkal is ezért kapom az oltást.
Pontszám: 6.67
fórumozóUranosFérfi
Végzetúr tehetség
192 hozzászólás
Profil megtekintése
359. hozzászólás - 2010.11.30. 21:28:34
Ráadásul meg állítólag kamu az egész a WHO azt hiszem azt a megállapítást tette az egészről,
hogy csalás volt.

Tavaj beoltattam magam és szerintem ez már elég. ha még is igaz.
A vírusok úgy is mutálódnak, a legújabb vakcinák sem tudnak lépést tartani valük igazából.
Nem a népszűségre hajtok, hanem az észszerűségre
A fránya helyesírás és a gépelési sebességem nem fér meg egymás mellett valamiért... :X
Pontszám: 5.59
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
360. hozzászólás - 2010.12.10. 12:05:34 (Válasz Uranos #359 hozzászólására.)
A WHO azt mondta, hogy tulspilaztak a dolgot. Megjegyzem inkabb 10 ilyet, minthogy egyszer alulbecsuljunk valamit. Ez gondolom ertheto.

A oltas amit tavaly kaptal 1 evig ad vedelmet - ez nem jelenti, hogy 1 ev utan rogton megbetegszel, mint ahogy a parizsit sem kell feltetlenul a lejarat utan kidobni, de azert ha mar szaga van erdemes ujat venni.

A virusok mutalodnak, de a vakcina eppen az uj mutacioval szemben is lehet hatasos. Egyreszt. Masreszt a virus mutacioja azert nem hetente tortenik, ugyhogy azert ez nem ennyire remenytelen.
A hozzászólást Morzkod módosította 2010.12.10. 13:23:25-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.35
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!