Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 4. világ újraindítás
kedvencMultifilterFérfi
Végzetúr mester
584 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1441. hozzászólás - 2013.11.08. 09:00:21 (Válasz McMad #1440 hozzászólására.)
Épp ezt a választ vártam. Ez nem a győztes szövi hibája. A vezetésnek kéne megreformálni a V4-et valamiképpen.
Pontszám: 6.70
népszerűLittle RichieFérfi
Végzetúr mester
281 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1442. hozzászólás - 2013.11.08. 09:00:40 (Válasz Syabo #1438 hozzászólására.)
Most pontosan mi zavar? Bárki nevezhetett a v4re, a lehetőség mindenkinek adott volt.

Egyébként én már Lady Alvariel medált is szerveztem le és az egyik legjobb érzés volt, hogy valakivel tényleg kooperálhattam és mindketten jól jártunk vele.
Dutch - V1
Gerrard Capashen - V5
Pontszám: 6.09
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1443. hozzászólás - 2013.11.08. 09:06:02 (Válasz Little Richie #1442 hozzászólására.)
Idézet: Little Richie - 2013.11.08. 09:00:40
Most pontosan mi zavar?...

Mivel régóta nincs pl. nekem időm V4-ezni, pláne "komolyan", ezért részemről (szinte) semmi.
Azért az "életszagúság" kissé nyomaszt (versenyhelyzet 0 -> nyerészkedés ebből kifolyólag mindenkinek, aki ott csücsül a húsosfazék...).
Kieg.: Hagyjuk(?).
A hozzászólást McMad módosította 2013.11.08. 09:06:28-kor
Pontszám: 7.38
népszerűLittle RichieFérfi
Végzetúr mester
281 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1444. hozzászólás - 2013.11.08. 09:16:09 (Válasz McMad #1443 hozzászólására.)
A nyerészkedésről meg a húsosfazékról: akik nyertek őskövet azok mind prémium tagsággal tolták végig, ha jól tudom. Hercules az én karakterem volt, ezért saját magamról bizton állíthatom, hogy több őskövet vettem, mint amennyit kaptam. Emellett rengeteg időt és energiát felemészt a v4, nem véletlen, hogy tőbb butikos tag is jelezte, hogy kihívás, ellenfelek nélkül ez így nem pálya, nem éri meg belefeccölni a drága időt.
Dutch - V1
Gerrard Capashen - V5
Pontszám: 7.34
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1445. hozzászólás - 2013.11.08. 09:28:51 (Válasz Little Richie #1442 hozzászólására.)
Idézet: Little Richie - 2013.11.08. 09:00:40
Most pontosan mi zavar? Bárki nevezhetett a v4re, a lehetőség mindenkinek adott volt.

Egyébként én már Lady Alvariel medált is szerveztem le és az egyik legjobb érzés volt, hogy valakivel tényleg kooperálhattam és mindketten jól jártunk vele.


Akkor idézek magamtól:

"........ úgyhogy szervezésből jeles..... tényleg gratula, pepecs meló lehetett így bekorlátozni a saját játékukat és ellenőrizni mindent...."

Engem nem zavar, sőt ügyesek voltatok, de akkor a Toplista rendszer értelemtelen felesleges, ahogy McMad írta: ÉLETSZAGÚSÁG... de mivel ez egy játék, hívjuk inkább sportszerűségnek, vagy játékélménynek, mivel ez egy TOP lista, úgy lenne értelme, hogy SORRENDISÉGET VALÓSÍTSON MEG....szerintem...

Gyanítom, hogy toporogtak még páran a nyertesek mögött egy-két TÖ-vel, szakival lemaradva, akkor ők miért nem lettek odaengedve?
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 7.87
népszerűLittle RichieFérfi
Végzetúr mester
281 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1446. hozzászólás - 2013.11.08. 09:37:18 (Válasz Syabo #1445 hozzászólására.)
Az a baj, hogy nem látod a toplistát v4en. Tö-ben nem butikos legjobb 232-vel lemaradva, szintben legjobb nem butikos 2 szinttel lemaradva, szö-ben 293-mal lemaradva. Egyedül velem baxtak ki a többiek, én 1 szinttel lemaradtam.
Dutch - V1
Gerrard Capashen - V5
Pontszám: 7.34
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1447. hozzászólás - 2013.11.08. 09:50:01 (Válasz Little Richie #1444 hozzászólására.)
Idézet: Little Richie - 2013.11.08. 09:16:09
... kihívás, ellenfelek nélkül ez így nem pálya, nem éri meg belefeccölni a drága időt.

Tudod a TÖBBSÉG azért sem indul gyors világon már, mert kihívás és ellenfelek MELLETT sem érte meg a kavicsot és az időt.
SŐT! Sokkal többen hivatkozhattak arra, hogy "mennyit beleöltem - oszt nem fértem fel".
Tettetek róla, hogy kisebb verseny esetén ez ne legyen akkora probléma.
Ezt az életben is így szokás csinálni. Azonban szokott kárvallottja lenni a dolognak...
Én inkább Syabo álláspontján vagyok - Gratula, szép volt, valszeg más is ezt csinálta volna, de ettől ez még egy unszimpatikus, nem épp támogatandó szitu.
Az más, hogy a versenyhelyzet messze sem a játékosokon múlik.
/Egy akkora hülyeség is csak tőlem fordulhat elő, hogy DIREKT gyenge cuccal Bajnokizzak a szorosabb, izgalmasabb meccsek érdekében KÖZÉRDEKBŐL is (nem élmény a földbedöngölés alanyának lenni, pláne nem rendszeresen -> vannak játékosok, akik már nem is neveznek emiatt)./
Kieg.: Az ilyesmivel a JV-nek KELL foglalkoznia. Ha szimplán állnak hozzá, akkor leszabályozzák (pl. az adott érték elérésének idősorrendje dönt a helyezésekről). Ha egy kicsit okosabban, akkor növelik a versenyhelyzetet pl. játékosállomány becsábítással úgy, hogy SEGÍTIK a JÁTÉKOT-JÁTÉKOST (játékidő csökkentés, V4-en olcsóbb "kényszertápok", stb.-stb.).
A hozzászólást McMad módosította 2013.11.08. 09:58:15-kor
Pontszám: 7.38
kedvencKondor76Férfi
Végzetúr tehetség
205 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1448. hozzászólás - 2013.11.08. 09:57:55 (Válasz Little Richie #1442 hozzászólására.)
Egyáltalán nem erről van szó. Szervezésből jeles, teljesen egyetértek. Ha ott vagyok, lehet, hogy én is ezt tettem volna. A baj az, hogy megtehetitek. Lehetőségetek van megtenni. És ez nem a ti hibátok. Egyértelműen a fő oka a sokszor, sokat emlegetett csökkenő játékoslétszám, ebből adódik a még játszók koncentrálódása. És ez nem csak a V4-re igaz. Sőt, nem csak a 'virtuális' részére a játéknak. A találkozókon mindig ugyanazok az arcok vannak. Mindig ugyanazok játszanak, sőt mindig ugyanaz a kör nyer.
És nem csak ez az ok, hanem a McMad által is emlegetett egyre nyíló olló. Az új, még érkező játékosok többsége nem új, hanem újrakezdő. A még kitartóak között egyértelműen a fizetők maradnak többségében. Így persze igaz, hogy az aktív játékosállományban százalékosan nőtt az őskövesek aránya... Sajnos nem látom a játékvezetés részéről, hogy bármit tenne ez ügyben. Pedig nagyon gyors és határozott, egyben átgondolt lépésekre lenne szükség, amit csak ők tehetnek meg. A most következő találkozóra még felmegyek, meghallgatom Miklóst, hátha...

U.i.:Nemrég vettem észre, hogy a fórumon alul az Általános Statisztikákon belül van egy 'Bővebb statisztikák'. Na azt érdemes megnézni.
Pontszám: 8.04
népszerűLittle RichieFérfi
Végzetúr mester
281 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1449. hozzászólás - 2013.11.08. 09:59:10 (Válasz McMad #1447 hozzászólására.)
Abba, hogy kinek mi az antipatikus, inkább ne menjünk bele, mindenkinek más az izlése. Abban viszont maximálisan egyetértünk, hogy a szövetségi v4 szabályrendszerén változtatni kell. Az időigény csökkentése jó ötlet, 2x tempó lehet elég lenne, illetve nem első szintről kellene indulni. Ha magasabb szintről indulnak a karakterek, akkor mesterségesen lehet uniformizálni a karaktereket és már induláskor adni mindenkinek egy keveset a lé adó szakikból. Így lassabban szakad szét a mezőny.
Dutch - V1
Gerrard Capashen - V5
Pontszám: 5.87
népszerűLittle RichieFérfi
Végzetúr mester
281 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1450. hozzászólás - 2013.11.08. 10:09:07 (Válasz Kondor76 #1448 hozzászólására.)
Ezzel sokat nem lehet kezdeni. Ha most beregelsz v1re akkor azt látod, hogy alacsony szinten több éves pókok mindenhol, a magasabb szintek elérése meg több év. Ehhez hozzájön, hogy nincsenek kis karaktereknek, pezsgő életű klánok sem. Viszont erre megoldást csak úgy lehet adni, ha sérül a régi játékosok érdeke, amit viszont egyértelműen el kell kerülnie a jv-nek. Így maradnak az ősköves kényszertápok, mert a régi játékosok könnyebben áldoznak még + pár száz forintot a játékra, mint az újak.

Arról nem is beszélve, hogy egy új karakternek eszméletlen drága lett a játék. Saját példa: v5ön a születésnapi akció óta több, mint 2000 őskövet használt el a karakterem.
Dutch - V1
Gerrard Capashen - V5
Pontszám: 7.34
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1451. hozzászólás - 2013.11.08. 12:58:31
Én még mindig várom a JV véleményét......
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 7.16
kedvencSmaragd HollóFérfi
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1452. hozzászólás - 2013.11.08. 14:43:07
Többször jeleztük, hogy a szövetségi V4-nek meg kell reformálni a szabályrendszerét, mert egy tudatosan felépített stratégiával induló és prémtagsággal rendelkező 20 fős szövinek nincs ellenfele. Ez két éve volt...
A nyertes oldalon is lelombozó, hogy 2 hét után eldől a verseny, de még 2 hónapig vergődünk.
Egyébként a versenyszabályzat nem tiltja a játékosok közötti kooperációt, főleg egy szövetségen belül, ráadásul győztes szövetségben nem találsz embert aki pluszban jött volna ki őskövekben. Az összes táp a +1% vadászat LE-t adó medál, cserébe naponta legalább 2-3 órát foglalkozol csak a V4-el.
V5 - Smaragd Holló
Pontszám: 7.75
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1453. hozzászólás - 2013.11.08. 15:15:12 (Válasz Smaragd Holló #1452 hozzászólására.)
OKOKOK. Indokokat értjük, zömmel megértjük.
Nem is rátok figyelünk kérdőn, hanem...
Pontszám: 8.18
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1454. hozzászólás - 2013.11.08. 15:39:26 (Válasz McMad #1453 hozzászólására.)
Idézet: McMad - 2013.11.08. 15:15:12
OKOKOK. Indokokat értjük, zömmel megértjük.
Nem is rátok figyelünk kérdőn, hanem...


Pontosan... ugyanis ha ez tényleg így van, akkor a játék innentől fogva nem játék...
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 8.24
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1455. hozzászólás - 2013.11.08. 16:10:18 (Válasz Syabo #1454 hozzászólására.)
Nononono... Nem olyan végzetes/orvosolhatatlan azért a helyzet...
Mindenesetre amíg a V4-ek (és egyre inkább közepes és magas szinteken a normál világok is) ELSŐSORBAN a játékidő lehetőségről és pénzről szólnak, addig bizonyosan nem izgat pl. engem a V4-es "játék" - bőőőőven ölég 1 kari egy "gyorsgyógyulós" világon.
Félek, hogy ez pedig így marad jellemzően, amíg a Behó a csökkenő játékosállomány miatti bevételkiesést kavicsigény növeléssel próbálja kompenzálni.
Kedvencem a Hordacsata kiégett kavicsos eső "tápja". X PP-n ennyi kiégettet fogni... Háááát ez tényleg nagy biznisz. Valakinek...
Hozzátenném, hogy V3-as szövinkben van pár kari, akik szeretnek ugyan V4-ezni, de...
Én meg szívom a fogam, mert már olyan is volt, aki bekatázta inkább magát V4 alatt. Lassan ez is öngól dolog kezd lenni közoldalról nézve (fék a V4-ező kari gyakorta a normál világi karijára/szövetségére nézve). :S
Pontszám: 8.18
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1456. hozzászólás - 2013.11.08. 17:35:03
Semmi lényegeset nem tudok mondani, csak nevetek egyet, ha már én is részt vettem Alig várom a következőt!
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.30
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1457. hozzászólás - 2013.11.08. 21:29:40 (Válasz LanMaffia #1456 hozzászólására.)
Legalább valakinek bejön egy jövőkép a VÚ normál világaira vetítve.
Mert erősen hajaz rá a V4 (szerintem), csak lassabb ütemű az oda vezető út... :S
Pontszám: 7.38
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1458. hozzászólás - 2013.11.08. 22:03:40
Azért nagy-nagy tisztelettel a Beho felé:

Annyit megérdemeltünk volna, hogy hozzászólnak és kifejtik az álláspontjukat...

És igen, ami piciben a V4 az nagyban V1 és V2
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 7.16
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1459. hozzászólás - 2013.11.09. 20:38:48
Kitartó vagyok
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 7.16
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1460. hozzászólás - 2013.11.09. 23:47:19 (Válasz McMad #1443 hozzászólására.)
Ne felejtsük már el ,h nem őskő nélkül adták a nyeremény köveket. Prémium, naponta szintlépés,feladatok,stb. Be kell nevezni ,h legyen ellenfelünk:) Egyébként pedig összetartó a csapat. Akinek nem tetszik szervezzen jobbat és go mehet a verseny.
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 5.99
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!