Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: Háborús reform
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
41. hozzászólás - 2009.06.09. 23:22:56
ahoz azé igen nagy aktívság és előkészület kell hogy 20-30 ember eccerre elvonuljon a kombába...tehát mindenképp igen komoly taktikai húzás =)

aztánmeg nemtom...ha már semmi esély és nyűglődés az egész akkor benyomtok egy gyors kapitulációt...vártok pár napot és akkor lerohanjátok őket amikor előmásznak...

nem kell ezen problémázni...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 7.89
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
42. hozzászólás - 2009.06.09. 23:28:48 (Válasz Dr_Faktor #41 hozzászólására.)
Francba, felpontoztalak. Bocs
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
43. hozzászólás - 2009.06.09. 23:35:35 (Válasz Darksol #27 hozzászólására.)
Valóban tesztelő vagyok, annyira mint mindenki más az első 50-100 játékos közül a V1-en
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
44. hozzászólás - 2009.06.09. 23:45:33
Well, én bezavartam vagy 6-7 kollégát a katakombába, a saját kis háborúmat ezennel sikeresnek nyilvánítom (Milyen kár, hogy ezt a program lóerőben nem honorálja, és az almanachok sem emlékeznek meg róla )
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
45. hozzászólás - 2009.06.10. 06:47:47 (Válasz Crimson #44 hozzászólására.)
Az már a háború kitörése előtt sikeres volt Nem is vitatja el senki
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
46. hozzászólás - 2009.06.10. 12:02:29
Látom senki nem ír semmilyen konstruktív javaslatot, így bedobnék én két apróságot.

Az epikus tárgyakra licitálni kincspontokból lehet, és kincspontot azért kap az adott tag, ha tesz a szövetségért. Ez ugye két részből tevődik össze, az építésből és magából az epikus lény elleni küzdelemből. Én betennék egy harmadikat is: minden szövetségi háborúban elért 10 győzelem után szintén kapjon egy kincspontot az adott tag, ezzel jutalmazván az a szövetség ügyének előbbre vitelét.

Másik, ami bár szintén nem reformálja meg a jelenlegi rendszert, de mindenképpen szükséges lenne bármit is találunk ki az a korrekt statisztika. A jelenlegi rendszerben semmit nem tudunk saját szövetségünk tagjairól (ki láthatatlan, ki van katakombában), fogalmunk sincs ki hogy győzelemeket, vagy éppen vereségeket. Bármilyen "őrtornyos" rendszert is találunk ki, muszáj tudni, hogy kinek mi a státusza.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.38
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
47. hozzászólás - 2009.06.10. 12:26:24 (Válasz Mortimer #46 hozzászólására.)
Én az utóbbi változtatást Mortimer szinte követelem, szövetségi vezetőként roppant bosszantó, hogy nem látok csak minimális infót az embereimről. Igenis legyenek ezek a dolgok végre megvalósítva. Ne kelljen kérdezgetnem az embereimtől. Ráadásul nem látom, hogy ez milyen overhead-et okozna programozástechnikailag. Szerintem semmilyen, egy kis időbe tellik megcsinálni de amúgy abszolút nem fogja lassítani a szervert.
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
48. hozzászólás - 2009.06.10. 12:42:56 (Válasz Mortimer #46 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.10. 12:02:29
Látom senki nem ír semmilyen konstruktív javaslatot, így bedobnék én két apróságot.

Az epikus tárgyakra licitálni kincspontokból lehet, és kincspontot azért kap az adott tag, ha tesz a szövetségért. Ez ugye két részből tevődik össze, az építésből és magából az epikus lény elleni küzdelemből. Én betennék egy harmadikat is: minden szövetségi háborúban elért 10 győzelem után szintén kapjon egy kincspontot az adott tag, ezzel jutalmazván az a szövetség ügyének előbbre vitelét.


Nem rossz a gondolat, de az vele a gond, hogy így is azok tudnak sűrűn licitálni a jobb tárgyakra akik erősebbek, azaz többet tudnak építeni, többet sebeznek az epikus lénybe.
Ez tovább nyitná az ollót, főleg, mert a kisebbek, vagy szintjükön gyengébbek háborúban általában mennek a katakombába vagy láthatatlanba, míg az erősek gyűjtik a győzelmeket a szövinek, illetve javaslatod megvalósulása esetén a kincspontokat maguknak, miközben szerintem a katakombába vonulás sok esetben nagyobb áldozatvállalás, mint a harcban való részvétel.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
49. hozzászólás - 2009.06.10. 12:48:44 (Válasz bonca #48 hozzászólására.)
"azok tudnak sűrűn licitálni a jobb tárgyakra akik erősebbek"

A gondolat épp azért merült fel bennem, mert nálunk van 58, de 30. szint alatti is. Utóbbi nyilvánvalóan se építésben, se epikus verésben nem jeleskedik, viszont háborúkhoz a magasszintűek hozzá se tudnak szólni, addig a 30. szint alattiak aratnak. Ezt honorálni kellene játéktechnikailag is.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMong0oseFérfi
Végzetúr tehetség
116 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
50. hozzászólás - 2009.06.10. 12:51:39 (Válasz bonca #48 hozzászólására.)
Én a háborúinkhoz már hónapok óta nem tudok hozzászólni sem. Csak segítőkezekkel.

Nálunk ez kompenzálhatná azt, hogy nekem az epikusverésből több kincspontom van, mint azoknak, akik a háborúkat nyerik meg nekünk, de az epikushoz gyengék.
Femme Fatale - Sötét Ösvény (v1)
Dr. Horrible - Ködkapu Strázsái (v3)

Csak 10 féle ember van, aki érti a bináris számok logikáját és aki nem.
Pontszám: 5
kedvencBlaci0001Férfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
51. hozzászólás - 2009.06.10. 12:52:40
Egy ötlet: Nem lehetne olyat, hogy amelyik szövi a háborút kezdeményezi, az nem használhatja a katakombákat pl. 3 napig. Illetve, ennek a fordítottja, hogy amelyik szöviben van, aki a katakombákat használja, az nem küldhet hadüzenetet, amíg az a valaki ki nem jön onnan.
Ezzel vissza lehetne szorítani azokat, akik hadüzeneteket küldenek, és csak a legerősebb tagjukat hagyják kinn harcolni.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
52. hozzászólás - 2009.06.10. 12:53:15 (Válasz bonca #48 hozzászólására.)
De egyébként egy olyat is be lehet rakni, hogy ha a szövetséged háborút vív, de te a katakombában ülsz, akkor minden nap után kapj 3 kincspontot.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
53. hozzászólás - 2009.06.10. 12:54:23 (Válasz Blaci0001 #51 hozzászólására.)
Olvasd el a 29-est.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
54. hozzászólás - 2009.06.10. 13:25:12 (Válasz Mortimer #46 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.10. 12:02:29
... de mindenképpen szükséges lenne bármit is találunk ki az a korrekt statisztika. A jelenlegi rendszerben semmit nem tudunk saját szövetségünk tagjairól (ki láthatatlan, ki van katakombában)...


A láthatatlan + katakomba rész meg is valósult

Köszönjük!
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűSzaki06Férfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
55. hozzászólás - 2009.06.10. 15:55:25
A javaslatom eléggé felszínes de kezdésnek nem lenne rossz!
Az általam javasolt fejlesztések:
-a katakombának legyen agy maximális szintje hányan bújhatnak be egyszerre!(Pl. 3-4 max)
-minden szövetségnek lenne egy fajta "rangja" vagy "értéke" amit az adott szövetség TÖ., karakter szint és karakter létszám átlagból lehetne lehetne kiszámítani valamilyen módon ( a kapott érték növekedne a szövi fejlődésével ) ! Az így kapott értékeket csoportokra osztani és csak egy adott csoporton belüli szövik háborúzhatnak egymással! így megszűnnének a farmolások és élvezetesebbek lennének a háborúk!
-egyszerre 1 szövi csak 1 háborút vívhat!
-ha valaki kilép egy szöviből az csak 1 hónap múlva csatlakozhat újra!

Valószínűleg van benne hiba de hátha alapja lehet egy jobb elképzelésnek?
Vélemény?
A hozzászólást Szaki06 módosította 2009.06.10. 18:35:39-kor
V2-Ayhagdun
Pontszám: 5
népszerűLanceFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
56. hozzászólás - 2009.06.10. 18:21:02 (Válasz Szaki06 #55 hozzászólására.)
Idézet: Szaki06 - 2009.06.10. 15:55:25
A javaslatom eléggé felszínes de kezdésnek nem lenne rossz!
Az általam javasolt fejlesztések:
-a katakombának legyen agy maximális szintje hányan bújhatnak be egyszerre!(Pl. 3-4 max)
-minden szövetségnek lenne egy fajta "rangja" vagy "értéke" amit az adott szövetség TÖ., karakter szint és karakter létszám átlagból lehetne lehetne kiszámítani valamilyen módon ( a kapott érték növekedne a szövi fejlődésével ) ! Az így kapott értékeket csoportokra osztani és csak egy adott csoporton belüli szövik háborúzhatnak egymással! így megszűnnének a farmolások és élvezetesebbek lennének a háborúk!
-egyszerre 1 szövi csak háborút vívhat!
-ha valaki kilép egy szöviből az csak 1 hónap múlva csatlakozhat újra!

Valószínűleg van benne hiba de hátha alapja lehet egy jobb elképzelésnek?
Vélemény?


a Limitáció jó ötlet, meg nem is...annyiban jó, hogy ha ez lenne, akkor taglétszámtól lehetne függővé tenni a számot...de az a baj, hogy komba nem háborúhoz lett kitalálva,hanem,ha valaki elutazik,vagy sokáig nincs gépnél. vagy háború elől bújkál mert abban pont nem jó,vagy eddig szakit fejlesztett...

A rang az jó ötlet szintén, csak nagyon kis csoportok lennének..és nagyon nehéz megcsinálni....főleg az erők behatárolását...és ha azon az 1 csoporton belül valaki kiemelkedik, akkor onnantól kezdve ha ők 2-3-szor nyernek a másik auto kapitulál háború csarnoka miatt, vagyis ugyan az lenne mint most...

Az 1 hónapos dolog az viszont jó ..1 szövi csak 1 háborút vívhat hmmm béke csarnoka ezt csinálja....háború csarnoka meg az ellenkezőjét..így ez szintén elég értelmetlen lenne...
A hozzászólást Lance módosította 2009.06.10. 18:53:10-kor
Pontszám: 5
kedvencJanek1Férfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
57. hozzászólás - 2009.06.20. 08:15:41
Sziasztok!
Nekem is lenne pár javaslatom.

1, A katakomba használatát korlátoznám, bent lévő emberek száma =max őrtorony szint.
így ha valaki nyaralni megy nyugodtan csücsülhet és foglalja a helyet a csatában bujkáló társak elől.

2, Zsoldosok. Itt én is az időkorlátot szabnám meg. Ha kilépsz a szöviből egy hónapig nem mehetsz vissza.
Plusz újra töltsék fel a kutat ( vagy legalább valamennyi százalékát )
Ezért talán érdemes fontolóra venni az ugrálást

3, Épületek rombolása. Háborúban csak a védekező fél tudja használni.
Mondjuk három naponta egy tetszőleges épület ledöntése.
Tudom, hogy van citadella de ezt csak a védő fél használhatná.
Mondjuk ez lenne a katapult, ami egy új épület is lehetne több szinttel.
A szintek esetleg meghatároznák, hogy milyen értékhatárban lehetne rombolni.
Pl.: 1. szint 105 000 LE-s épület, 2. szint 170 000 LE-s épület stb....
Ha megtörtént a rombolás a támadó fél csak akkor építheti tovább azt az épületet, ha pótolta a lerombolt szintet.

Szerintem ezek egy kis segítséget nyújtanának a "nagyok " elleni háborúban.
Kicsi a bors, főleg ha őrölt.
Pontszám: 5
kedvencPapp AndrásFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
58. hozzászólás - 2009.06.21. 19:41:01
.
A hozzászólást Papp András módosította 2010.01.23. 06:28:38-kor
Pontszám: 8
Oldal: 123
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!