Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: Háborús reform
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
21. hozzászólás - 2009.06.09. 16:45:38 (Válasz pityu #17 hozzászólására.)
Csak fel kell vennetek Endyr-t a szövibe. Aztán mindannyian kiléptek, Endyr hordát vált, és a Tyrant már nem zafír szövetség ezután. Hadat üzen nekünk, és egyedül megnyeri a háborút a Tyrant nevében. Aztán zafírra vált és visszavesz mindannyiotokat a szövetségbe. Ezután tényleg elmondhatjátok, hogy mindenkit legyőztetek.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
22. hozzászólás - 2009.06.09. 16:47:33
Látom, akkor, hogy nem csak én látom így a dolgokat.

Ami két alapötlet eszembe jutott, az majdnem egybecseng winnie humorosnak szánt ötletével (ettől még nem értette jól, hogy miről is van szó):

- Katakomba ne adjon automatikus védettséget a háborúban. Adjon teljes LE védelmet, adjon pluszt a tulajdonságokra (láthatatlanság vagy védelem ital módon).
- Támadó szövetség tagja ne léphessen ki a szövetségből a háború első három napja alatt, emellett ne mehessenek katakombába sem 3 napig.

Emellett jó ötletnek tartom az említett tornyozásos módszert, ahol pontszerzések vannak (akár szövegesen: leromboltátok a külső falat, elértétek a bástyákat, behatoltatok a várba, megerőszakoltátok a vár úrnőjét, stb...)

Természetesen teljesen más ötleteket is támogatok, amely izgalmassá teszi a dolgot. Adott csoportok közötti harcok számítanak csak (plusz, mínusz 1-1 szint)

A kis taglétszámú szövi vs nagy taglétszámú szövihez: A szövitagok létszámtól függően kapjanak bónuszt gyaktér/védőfal/stb miatt, természetesen ezek csak a háborúban számítanak, síma csatában nem. Ez mondhatni az összefogás jele. Így aki 35 fős szöviben van, hiába támadja meg egy 3-4 fős szövi, alapban kapnak 35 vagy 17 bónuszt, mígy a kis szövi csak 4/2 bónuszt. Ez azért jelentősen egyenlítene ezen a problémán.
Pontszám: 5.33
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
23. hozzászólás - 2009.06.09. 16:52:06 (Válasz Ariel #21 hozzászólására.)
Ariel: bámulatos vagy! Nem akarsz átjönni?
Pontszám: 5.33
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
24. hozzászólás - 2009.06.09. 16:58:29 (Válasz Ariel #21 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.06.09. 16:45:38
Csak fel kell vennetek Endyr-t a szövibe. Aztán mindannyian kiléptek, Endyr hordát vált, és a Tyrant már nem zafír szövetség ezután. Hadat üzen nekünk, és egyedül megnyeri a háborút a Tyrant nevében. Aztán zafírra vált és visszavesz mindannyiotokat a szövetségbe. Ezután tényleg elmondhatjátok, hogy mindenkit legyőztetek.


Inkább úgy tudnám elképzelni, hogy Endyr átjön, mind kilépünk, a Tyrant smaragd, hordát váltunk, belépünk, a kicsik mehetnek katakombába, és mehet a hadüzenet is, legalábbis én harcolni is szeretnék.

ui: Ariel, Darksol felvetése teszik
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
25. hozzászólás - 2009.06.09. 16:59:49 (Válasz Darksol #23 hozzászólására.)
Köszi, de nem Arra azért vigyázzatok, hogy Endyr ki ne lépjen mielőtt visszavenne bárkit is, mert akkor úszott a szövitek

Viszont a TGY már jóideje smaragd lehetne ezzel a technikával...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűLanceFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
26. hozzászólás - 2009.06.09. 17:01:09
Örülök,hogy megindult ez a Topic, mivel a mostani szerintem legégetőbb kérdéssel foglalkozik ,a háborúval.

Ugyan írtam a háború csarnoka topicba is, de úgy látom,hogy ez egy csöppet frissebb topic...

Nos a katakombával egyetértek, de az úgynevezett"idegen légiósok vagy zsoldosok" problémáját nem oldja meg...
Más klán könnyű szerrel támadhat egész nap, leütve az erőseket... illetve simán átléphetnek a szövibe erősek,hogy segítsenek.... valami ötlet kéne erre is,mondjuk redukálni a naponta indítható támadások számát, az azonos hordáktól,vagy hasonló....mert nem mind1,hogy 1 vagy 2 top szövi ellen küzdesz, csak ugyebár az egyik számít belőle...a másik a kilépések...ha valaki kilép a szöviből nyertes vagy vesztes háború esetén, a háború elindulásakor lévő aktuális számmal kéne számolni...

És az a másik probléma,ha mindet bevetik....(volt már rá példa, hogy majdnem mindet bevetette ellenünk 1 szövi) katakomba + kilépés.....meg katakomba+" idegenlégiósok"+kívülről ütöttek....
Pontszám: 5
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
27. hozzászólás - 2009.06.09. 17:01:35 (Válasz pityu #24 hozzászólására.)
Javíthatatlan vagy Pityu, hiába... Neked aztán rájár az agyad a rendszer adta lehetőségek kihasználására, örülök is, hogy társultam melléd. Miklós meg felvehetne tesztelőnek a következő játékához (Ariellel együtt - bár ő valszeg most is tesztelő volt), lehet akkor nem utóbb kellene befoltozni a lyukakat...
Pontszám: 3
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
28. hozzászólás - 2009.06.09. 17:11:29 (Válasz Darksol #18 hozzászólására.)
Ööö, én azért bízom benne, hogy a Tyrant trükközése nélkül is lesz veresége hamarosan az Azúr légiónak.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
29. hozzászólás - 2009.06.09. 17:45:47 (Válasz Craslorg #22 hozzászólására.)
"- Támadó szövetség tagja ne léphessen ki a szövetségből a háború első három napja alatt, emellett ne mehessenek katakombába sem 3 napig."

Ezzel az a baj, hogy 1:1 háborúval számolsz. Mi van, ha az a szövetség, amelyik háborút indított egy nap múlva kap egy hadüzenetet egy másik, jóval erősebb szövetségtől? Csak azért mert van egy másik háborújuk, szívjanak?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
30. hozzászólás - 2009.06.09. 18:17:09 (Válasz Ariel #25 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.06.09. 16:59:49
Viszont a TGY már jóideje smaragd lehetne ezzel a technikával...


Sajnos nem. A szövetségnek alakuláskor eldől a hordája, és az is marad.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
31. hozzászólás - 2009.06.09. 18:20:11
Én anno bepróbálkoztam a szövi szín váltással
A kapott költség sajnos messze nem felelt meg az igényeknek
Pontszám: 5.43
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
32. hozzászólás - 2009.06.09. 18:28:15 (Válasz Ricardo #28 hozzászólására.)
Hajrá! Mikorra várható?

Különben is: milyen trükközés?
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.06.09. 18:28:51-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
33. hozzászólás - 2009.06.09. 18:31:17 (Válasz Craslorg #22 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2009.06.09. 16:47:33

- Katakomba ne adjon automatikus védettséget a háborúban. Adjon teljes LE védelmet, adjon pluszt a tulajdonságokra (láthatatlanság vagy védelem ital módon).
- Támadó szövetség tagja ne léphessen ki a szövetségből a háború első három napja alatt, emellett ne mehessenek katakombába sem 3 napig.


Erre mondtam az elején, hogy a jelenlegi rendszert felesleges foltozni, mert:

Mielőtt hadat üzenek kiüritem a szövetséget, katakombába teszek mindenkit, aztán üzenek hadat. Semmi különbség, csak egy értelmetlen korlátozás.

Az egyéb ötletekkel (tornyok stb) egyetértek.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
34. hozzászólás - 2009.06.09. 18:33:02 (Válasz Endyr #12 hozzászólására.)
"Kiskapu, alattomos" LOL?

Emlékszem még, mikor a Horda ellen a Kublások megvívták a nagy sikerü egyszemélyes háborút, te akkor nekik tapsoltál, vagy együtt reklamáltál a Hordásokkal?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.33
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
35. hozzászólás - 2009.06.09. 20:47:57 (Válasz Ariel #21 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.06.09. 16:45:38
Csak fel kell vennetek Endyr-t a szövibe. Aztán mindannyian kiléptek, Endyr hordát vált, és a Tyrant már nem zafír szövetség ezután. Hadat üzen nekünk, és egyedül megnyeri a háborút a Tyrant nevében. Aztán zafírra vált és visszavesz mindannyiotokat a szövetségbe. Ezután tényleg elmondhatjátok, hogy mindenkit legyőztetek.


Well...ehhez miert is kell nekik kilepni?
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
36. hozzászólás - 2009.06.09. 21:00:11 (Válasz CaveMaN #34 hozzászólására.)
Az sem volt igazi haboru, inkabb csak direkt szivatas. De az nem is haboru akart lenni ellentetben veletek.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
37. hozzászólás - 2009.06.09. 21:01:29 (Válasz Endyr #36 hozzászólására.)
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
38. hozzászólás - 2009.06.09. 21:07:11
a katakomba nem a háborúhoz lett bevzetve az egy lehetőség amolyan hibernálás vagy tudomisén mi hogyha kivan a tököd a dolgokkal akkor becsaphasd magad mögött az ajtót...

egyébkéntmeg aki tisztességes háborút akar az hadüzenet elött egyztesse a feltételekt a célpontal aztán beszéljék meg...ellenkező esetben minden lehetőség engedéylezett...jómagam katakomba párti vagyok...mer az a szövetség a nyerő aki a kombát és láthatatlanságot segítőkezet védelmiatalát a legjobban használja ki magának...ennyi...

mit kell már megint cikornyázni...bujjatok el ti is...vagy kapituláljatok ha úgyérzitek a Tyrant megfogott a kombával..aztán két nap mulva támadjatok vissza...mer neflejktsük el katakomba csak 2 hetente eccer leehtséges egy karinak...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 6.17
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
39. hozzászólás - 2009.06.09. 22:57:28 (Válasz Endyr #35 hozzászólására.)
Azért kell kilépni, hogy a Tyrant már ne zafír szövinek számítson, hanem smaragdnak. Azt hittem, ha egyedül vagy a szöviben smaragdként, akkor a szövetség is smaragdá változik... Jerikó szerint nem, gondolom utána is járt, szóval ez a terv bukott.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűLanceFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
40. hozzászólás - 2009.06.09. 23:00:28 (Válasz Dr_Faktor #38 hozzászólására.)
Idézet: Dr_Faktor - 2009.06.09. 21:07:11
a katakomba nem a háborúhoz lett bevzetve az egy lehetőség amolyan hibernálás vagy tudomisén mi hogyha kivan a tököd a dolgokkal akkor becsaphasd magad mögött az ajtót...

egyébkéntmeg aki tisztességes háborút akar az hadüzenet elött egyztesse a feltételekt a célpontal aztán beszéljék meg...ellenkező esetben minden lehetőség engedéylezett...jómagam katakomba párti vagyok...mer az a szövetség a nyerő aki a kombát és láthatatlanságot segítőkezet védelmiatalát a legjobban használja ki magának...ennyi...

mit kell már megint cikornyázni...bujjatok el ti is...vagy kapituláljatok ha úgyérzitek a Tyrant megfogott a kombával..aztán két nap mulva támadjatok vissza...mer neflejktsük el katakomba csak 2 hetente eccer leehtséges egy karinak...


Most komolyan az lenne a megoldás, hogy 30 ember bemegy a kombába? az egy dolog, hogy az a szövi a nyerő aki komba+láthatatlanság+ segítő kéz, de istenem ne a szövi 90%-a legyen a kombában.....az még oké, hogy 4-5-en bemennek, de ne 10-en meg 20-an,vagy ha megvan a dupla vagy a 100-al (csarnok esetén kevsebb) vagy10-el több, akkor mind...
És amúgy mostmár nincs olyan, hogy tisztességes háború....(legalább is a kombát massivan használó szövi ezt írta nekünk vissza levélben...)
Pontszám: 3
Oldal: 123
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!