Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Egészség+Mágia reform
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Egészség+Mágia reform
1. hozzászólás - 2009.03.26. 13:56:29
Kivonat másik topicból!

Miklós írta:
"
Akár arról is lehet szó, hogy az egészség elnyelést, a mágia pedig varázslat elnyelést adjon - és akkor aki a "haszontalan" tulajdonságokat növeli, az a harcban is növeli az esélyeit, nem csak több lehetőséget ad arra, hogy megüssék. Erről esetleg rakhatunk is fel majd szavazást.
"

Az elképzelés érdekes, bár én csak azon "extrém" tulok után adnék bonuszt, amik egy előre eltervezett fejlődési sebesség felett vannak kifejlesztve.
szint*1,5 feletti tulajdonság esetén minden 10% tulajdonság +1-3-6-10-15-21 stb. elnyelést.

Azaz 20. szinten egy 50-es egészség nem adna semmit de egy 55-ös +1-et 60-as +3-at 65-os +6 70-es +10 75-ös +15 elnyelést
Míg 40. szinten egy 80-as semmit 88-as +1 96-os +3 104-es +6 112-es +10 120-as +15 elnyelést adna

Véleményeket hozzászólásokat, hajrá

mod.: Helyesírás
A hozzászólást Birka módosította 2009.03.26. 14:03:39-kor
Pontszám: 7
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
2. hozzászólás - 2009.03.26. 17:51:39 (Válasz Birka #1 hozzászólására.)
Szerintem ez csak bekavarna egy jól kitesztelt harcrendszerbe.
Nem hiszem hogy bárki húzna ilyen sokat bármelyik tulajdonságán emiatt.
Nem mellesleg 40. szinten 80-as egészség akkor is elég ha a fél élboly téged üt.
Mágia meg főleg...
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
3. hozzászólás - 2009.03.26. 18:04:13
Simán lehetne minden 5 egs/mágia után 1 elnyelés.

Nem látom hogy kavarna be; mindenkinek egyenlő hozzáférése van, és akkora különbség a tulajdonságok közt amúgy sem lehet hogy nagyban befolyásolja a csata kimenetét. Másfelől viszont csökken a karaktereket ért sebzés, ami mindíg jó. Mellesleg én már ezt szajkózom kb 2 hónapja

EDIT: problema lenne alacsony szinteken viszont, szóval, legyen inkább (tul-20)/5 a képlet.
A hozzászólást Enchanter módosította 2009.03.26. 18:08:07-kor
Pontszám: 6.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
4. hozzászólás - 2009.03.26. 19:48:18
Ha egy ilyen megvalósulna, a döntetlen küldetés közröhej tárgyává válna. Átlagban ugyanis 30. szint körül aktuális, és ott 60-as egészsége legalább van az embereknek. 12-es elnyelés az pont elég a buzogány ellen ahhoz, hogy pár óra alatt meglegyen az eddig komoly összefogást és több napi önfeláldozást igénylő VALÓDI küldetés.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.50
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
5. hozzászólás - 2009.03.26. 22:02:08
Tul-20/5-tel 60 már csak 8 elnyelést adna. Azzal még erő nélkül is pont túlütheti a buzogány. 80-as egészség 30-on pedig már erősen "hosszútávon megtérülő befektetés" kategória, szerintem. Ha még mindíg könnyű, fel lehet venni 10-re a küldetésszámot. Mellesleg csökkenthet egyáltalán elnyelés 0-ra? Nem emlékszem hogy valaha is sebződtem volna 0-át.

Végül pedig úgy érzem kicsit túldramatizálod annak a jelentőségét hogy egy fejlesztés megkönnyítene 1 küldetést a cirka 95-ből. Szegény "Használd a kémgömböt" és "Használd az arénát" is biztos álomba sírják magukat a közröhej miatt, mégsem panaszkodik senki.
Pontszám: 8
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
6. hozzászólás - 2009.03.27. 07:54:51
Lehet, megköveztek érte, de szerintem jók ezek a tulajdonságok, ahogy vannak.

Sokáig én sem fejlesztettem az egészséget, mágiát. Most se tartoznak a legerősebb tulajdonságok közé. De pl. a mágiámat most növeltem meg 40-el, mert nagyon jól jön mind a manaregenerációhoz, mind a manakonstrukcióhoz. Ezekkel a szakértelmekkel nagyon komoly eredményeket lehet felmutatni. Pl. manaregenerációval naponta kétszer szinte maximumba tudok gyógyulni - ennek köszönhető, hogy bár naponta 10.000 ÉP felett veszítek, bőven tudok portyázni.

Az egészség a másik fele: magas egészséggel olyan mértékben tudsz regenerálni, hogy nem tudják leverni rólad. Természetesen nem ezzel kell kezdeni, mert ha nem vagy erős harcban, akkor csak annyi változik, hogy 5 helyett 10 karakter fog elverni, de ha már fel tudod venni a versenyt a körülötted levőkkel, akkor igenis nagyon sokat számít.

Érdemes lenne megnézni, hogy aki arra panaszkodik, milyen sokat sebeznek beléje, annak mennyi ez a két tulajdonsága.
Nekem december eleje óta 150 pp-m volt, 100 alá nem tudtam vinni soha. Márciusban nőveltem először az egészséget és mágiát (40 körüli értékről 70-re), majd a mágiát azóta 70-ről 110-re. Ma 0 pp-m van.
Nyílván egy esetből nem lehet általánosítani, azt azonban cáfolnám, hogy ezeknek a tulajdonságoknak nincs értelme.
Pontszám: 6.80
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
7. hozzászólás - 2009.03.27. 07:59:32 (Válasz Jeriko #6 hozzászólására.)
Ha már itt ecseteled a manaregeneráció gyönyöreit, kérlek támaszd már alá számokkal hogy mennyit regenerál milyen szakértelemnél. Köszi.
Pontszám: 8.75
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
8. hozzászólás - 2009.03.27. 08:08:12 (Válasz Varaszlo #7 hozzászólására.)
Nem matematika versenyen vagyunk, ahol bizonyítani kell Működik a magas egészség és a magas mágia is, ráadásul jól. Kell egy kis bátorság és meghálálja magát mindkettő.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
9. hozzászólás - 2009.03.27. 08:17:45 (Válasz CaveMaN #8 hozzászólására.)
Sanyimanó, én a manaregenerációra céloztam ahogy azt a hozzászólásomban is olvashattad Lehet hogy nem matematikaverseny, de olvasni tudni azért nem árt
Pontszám: 5.40
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
10. hozzászólás - 2009.03.27. 08:22:16 (Válasz Varaszlo #9 hozzászólására.)
Még én is szívesen megmondanám, de őszintén szólva nem használom a manaregent (0-s), nincs rá szükség.

Szövegértelmezés leckéket meg veszek majd
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.03.27. 08:22:49-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
11. hozzászólás - 2009.03.27. 08:25:39 (Válasz CaveMaN #10 hozzászólására.)
Semmi baj

Viszont én konkrétan erre a mondatra kaptam fel a fejem Jerikó szövegében:

"Ezekkel a szakértelmekkel nagyon komoly eredményeket lehet felmutatni. Pl. manaregenerációval naponta kétszer szinte maximumba tudok gyógyulni - ennek köszönhető, hogy bár naponta 10.000 ÉP felett veszítek, bőven tudok portyázni."

Nomost ehhez mekkora manaregen kell hogy szinte maxba gyógyuljon ? Mert eddig 2-3ason van nekem, és igen vékonkát rergenerál.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
12. hozzászólás - 2009.03.27. 08:34:52 (Válasz Varaszlo #11 hozzászólására.)
Szerintem maxolva (Jerikót ismerve )
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
13. hozzászólás - 2009.03.27. 08:42:08
Annyira jó, amikor az ÁTLAG karakter szintjén gondolkozik mindenki

-Az átlag kari feltolja a mágiát és egészséget 110-re miközben 120-as a támadása ha van mint Jerikónak?
-Vagy az átlag játékos arra vajaz, hogy kimagaslóan magas az egészsége mint Viktornak?
-Neadj isten Miklós elképzelése is aranyos, hogy mindenki 20+ inteligenssel tolja maxolt állatkákkal, így akkora elnyelése van, hogy nincs problema?

Természetesen ezen 2 tulajdonság hasznos, de harci potenciáljuk annyira kicsi, hogy erősen el vannak hanyagolva, éppen ezért adódnak sok embernél hp problémák... 2 megoldás van, az egyik a pozitív ösztönzés (Adok valami bónuszt azoknak akik az átlag felé fejlesztik..) vagy a negatív kényszer (Kiírni küldiket amik kötelezik a fejlesztésüket! Pl. legyen legnagyobb tulajdonságod az egészséged, majd kov. küldinek legyen egyenlő a mágiád és az egészséged ) Mindenképpen ésszerű a játékvezetésnek valahogy ösztönözni az egs+mágia skillek fejlesztését, mert azzal tonna sírástól szabadulnak meg hosszú távon...
Pontszám: 6
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
14. hozzászólás - 2009.03.27. 08:45:07 (Válasz Birka #13 hozzászólására.)
Az átlag mindig a topot követi. Ha nem mondanánk, hogy mit kell csinálni, akkor sose fejlesztené fel az átlag. Sírás van -> megoldást javaslunk -> változatlanul sírás van. Ezek után marad a kezek széttárása, illetve a kényszerítés javaslása a fejlesztésre.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.40
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
15. hozzászólás - 2009.03.27. 08:49:19 (Válasz Mortimer #14 hozzászólására.)
Birka, miért gondolkodjak én, Viktor vagy Jerikó az átlag szintjén? Tovább is mennék, pontosan mi is az átlag? Itt fent én átlagos vagyok, ja hogy az 5 szinttel kisebbekhez képest brutálisan erős és mégsem ez az átlag? A saját átlagomnál kell az egészség fejlesztése, Jerikó is leírta, Viktor meg már időtlen idők óta hajtogatja. 42-43. szinten húztam fel 80-ra (+ tárgyak), azóta vígan elvagyok vele. A kényszer egyébként adott:

Nem fejleszted -> folyamatosan 0-ra leszel verve.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.03.27. 08:49:47-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
16. hozzászólás - 2009.03.27. 09:05:37
Sanyiiii!

Ne mond nekem, hogy a napi 20 óra onlineal és napi 3 óra statisztika/exel buherállással átlagnak számítasz, mert megharapom magam
"Tudod, ha csak ELITE gyerekek játszanak egy játszótéren, akkor előbb utóbb nem marad segédmunkás, és 3 diplomával is fogdoshatod a vakoló kanalat..."

Szóval szerintem tegyük játszhatóbbá a játékot azok számára is, akik kevesebbet vannak a gépnél. Ideális esetben egyszerű ráutaló oktatással, kényszerpályával rávenni az embereket arra, hogy több hp-juk legyen sokkal reálisabb, mint havonta adni valami újabb featuret a játékba, mert még mindig nem fejleszti senki az egészséget/mágiát...

L2-ben egyszerűen megoldották, CON függő a maxHP, és a stun resist is ennek függvénye. Vagy MEN függő a maxmana, és az mdef is ebből adódik. Ha valaki feldyeozza magát intre vagy dexre a con meg wit kárára, akkor bitang nagyot üt/varázsol, ha közel ér. A tank meg krumpliiihámoz, de be nem lövöd/stunolod. Valamit valamiért...

mod.: Helyesírás
A hozzászólást Birka módosította 2009.03.27. 09:08:30-kor
Pontszám: 6
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
17. hozzászólás - 2009.03.27. 09:09:38
Én több ok miatt kezdtem fejleszteni az egészséget és a mágiát. 1 körben az alacsony tulajdonságösszegem vonzó volt így csapkodtak 1000-rel mivel nem volt túl sok életem ez nem tett jót a portyázásoknak térkapunak etc...
A mágia számomra azért vált szükségessé mert a turbó átrakása igen költséges. Kb 300Vp/alkalom + elmegy még 100 a varázslatra harconként.
Növeltem mindkét értékemen 15-öt és így már barátságosabb a helyzet. Ráadásul a +30 tul összegről se tudja az átlag user miből jön így nem vagyok már annyira vonzó célpont (Timer rulez).
Az értékeim 32-es szinten (Eg:59, Mág:55) amikkel most vígan elvagyok.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
18. hozzászólás - 2009.03.27. 09:13:51 (Válasz Birka #16 hozzászólására.)
Nem statisztikázok és nem is excelezek Soha nem is csináltam. Még boldogult portyás koromban mondta valaki, hogy az a frankó, ha excelben vezetem, fél óráig se bírtam. Spektrálist meg sajtolást is azért fejlesztettem, mert azt mondták, hogy az jó. Picit gondolkodtam és igazat adtam nekik Viszont engem messzemenőkig nem érdekel, hogy egy számolós szerint valami szakértelmet nem éri meg fejleszteni, mert az összes többi költségét növeli 10-el, teszek rá. Sőt az egészséget is azért kezdtem el tolni, mert Viktor már 20-szor mondta a fórumban, gondoltam kipróbálom és most már én is osztom az észt róla.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
19. hozzászólás - 2009.03.27. 09:14:13
Komolyan túlzásnak tartom már ezt a változtatási áradatot. Hány topikban szerepel már a túl sok bekapott sebzés? Hány fajta módosítás kerüljön még be a játékba, hogy prtyázni tudjon az ember akkor is ha a nagyobbak elverik? Már most is van bőven megoldás a játékban, de persze LE-be kerülnek, így nem akarja fejleszteni őket senki.
Az egészség és mágia fejlesztésére már most is van ösztönzés, az már más kérdés, hogy a folyamatosan siránkozó játékosok vakok. Nem igaz, hogy nincs harci potenciálja az egészségnek és a mágiának. Mit ér a karakter a magas támadással, ha olyan alacsony az egészsége, hogy nem tudja miatta elkölteni a portyapontjait ? Erre persze jön a siránkozás, hogy a nagyok elverik és nincs ép, változtasson a játékvezetés a rendszeren, mert így élvezhetetlen a játék. De ha növelné az egészséget, akkor máris maradna elég ép-je, hogy portyázni tudjon. A mágiával ugyan ez a helyzet, aki térkapuzik folyamatosan, emellett el akarja költeni a portyapontjait, tudatturbózni is akar, használ manakonstrukciót az növelni fogja a mágiát.
Sajnálatos tény, hogy az első 10-20 szinten nem volt jelentősége ennek a két tulajdonságnak. Ennek mellékterméke az, hogy a változást követni nem tudó játékosok siránkoznak. Aki felismeri a két tulajdonság jelentőségét az fejleszteni fogja. Aki nem, az siránkozik.
Hogy lehet az, hogy Mortimer és Jerikó tud portyázni és mások nem ? Ők miért nem panaszkodnak ? Honnan marad életponjuk portyázásra ? Vajon mi lehet a titkuk ? Rátaláltak a gyógyitalbányára ? Fizetnek Miklósnak, hogy néha beírjon nekik pár száz ép-t ? Vagy egyszerűen csak felismerték az egészség és a mágia fontosságát ?
A hozzászólást Ariel módosította 2009.03.27. 09:15:13-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.80
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
20. hozzászólás - 2009.03.27. 10:08:46
Nekem 42-es alap egésségem és mágiám van.Nem panaszkodok.
Van egy táp állatom,30-as szívósságom 12-es kritikusom(összesen),a legmagasabb tulom taumaturgia(62),szóval nem vagyok táp kari sokkal inkább mákos
Bár nem sokan támadnak az is igaz.
Pontszám: 5
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!