Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Beszélgetés a szövetségekről
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
181. hozzászólás - 2009.04.02. 12:34:12 (Válasz Moho #180 hozzászólására.)
Az építést nem lehet megtiltani. Több olyan karaktert ismerek, majd fél éve játszik, nincs sikere a portyában, ezért inkább csak épít. Másik variáció a törlés lenne. Ez nem csalás.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
182. hozzászólás - 2009.04.02. 12:45:02
Sokan vannak, akik "abbahagyták" kvázi a játékot, és csak azért lépegetnek be, hogy az eddigi haveroknak segítsenek az építésükkel.
Sőt V3-on sok olyan karakter van, aki csak azért indult a V1-V2 mellett, hogy építkezzen, ezzel segítve a haverokat, esetlegesen tesztelve a szerencse hatásfokát, vagy rájött hogy a V3 sikerűlt a legharcosabb világra, így a béke utópia miatt inkább épít.

Egyik sem tilos, senkinek nincs előírva, hogy milyen stílusban játszon! természetesen erősen torzítja a valós építkezést, és bizonyos elméletek szerint az indirekt Lé átömlesztés esete forog fent, ami rabszolgázásnak minősül.

Amíg nincs semmilyen korlát, hogy egy karakter mennyit építhet, addig ugyan úgy meglesznek ezek az anomáliák, mint a pók karekterek extrém lédifje, vagy a vadász karakterek extrém létermelése.

Bárki felkérheti valamelyik haverját, hogy építkezzen a szövijébe, ha már úgy is abbahagyta!

Utólag bevezetni egy építés korlátot meg nem lenne korrekt, akármilyen extrém határokkal, mert már vannak „elszállt” építészek. Bár a rabszolga modul élesítésénél se izgatott senkit, hogy az addigi pókok előnye bebetonozódott...
A hozzászólást Birka módosította 2009.04.02. 12:50:02-kor
Pontszám: 6.71
kedvelt tagMohoFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
183. hozzászólás - 2009.04.02. 13:37:40
Nem is lenne jó ha lenne építési korlát, v vmi ilyesmi, mert egyes karakterek akik elég tapasztaltak, v okosak, azok is 1milla körül járnak már. De jó lenne a "rabszolgatartást" megszüntetni, mégha a haverom is a rabszolgám akkor is.
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
184. hozzászólás - 2009.04.02. 13:43:48 (Válasz Moho #183 hozzászólására.)
Nézd meg az aláírásom!!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
185. hozzászólás - 2009.04.03. 07:07:33 (Válasz Moho #180 hozzászólására.)
Azért a 3,9-es karakter nyakába a térkapus medált nem a szél fújta oda! Egy kőműves aki nem költ tö-re nem sok eséllyel ér el bármit is a kapuban!
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
kedvelt tagMohoFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
186. hozzászólás - 2009.04.03. 09:08:51
Igazad van nem a szél volt, hanem a játékba beépített vakszerencse! A "Rabszolgák" is erősödnek az idők folyamán, míg a földeken dolgoznak!

De most, ha megnézed, hány karakter építési kvótáját teszi ki az a 3.9 milla, akkor igencsak meglepődsz! Plussz, ha hozzáadod a másik kari 2,1 milláját, és az eredméynt összehasonlítod az összes többi karakter építési összegével igencsak meglepő dolgot lehet észrevenni. Ketten 2millával építettek kevesebbet, mint a klán többi tagja összesen! a 7 millát épített 18 ember, míg 5 millát ők ketten! Hmmm! Lehet tényleg a szél fújta oda!!??
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
187. hozzászólás - 2009.04.03. 09:33:40
A játékba beépített vakszerencse nem indokol 2:1-es győzelmi arányt, és ezer feletti nyert csatát.

De ettől függetlenül a szabályok szerint nem tiltott a kőműves életmód, ha önálló a karakter, ez csak egyesek etikai siráma, hogy hű, mennyi előny származik belőle. Vannak ám ennek hátulütői is a szövetségre nézve, csak abba senki nem gondol bele.

Sőt, nem hogy nem szabálytalan, a játék indulásának napján maga Miklós írt róla,mint valós stratégia:
Idézet: Miklós - 2008.09.22. 20:35:50


Az építkező Az építkező azonnal szövetségbe lép, és az összes megszerzett LE-t építésre költi. így persze nem is tudnak tőle LE-t lopni, viszont a karaktere sem fejlődik, többnyire veszíteni fog. Persze ennek a taktikának is van néhány csavarja. Az építés növeli a szerencsét, ami nagyon kis mértékben növeli a vadászatban szerzett LE-t (mivel gyakrabban jön nagy szörny), és a későbbiekben, az epikus csatáknál több kincspontja is lesz a ritka relikviákra. Ráadásul, ha folyton nulla LE van nála, ritkábban fognak vadászni rá, és persze hosszútávon azért sok tápot kap az épületektől is.
Hátrány: Ne felejtsd el, hogy a szövetség a karakteredet csak közvetve "tápolja", és a szövetséged ereje nagyban függ attól is, hogy a többiek mennyit tesznek érte. Épithetsz bármennyit, ha többiek nem törődnek a szövivel.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6
kedvelt tagMohoFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
188. hozzászólás - 2009.04.03. 09:46:29
Milyen hátrányra gondolsz!?
Hogy hábórúban könnyen megverik?
Egy gyenge kari a szövetségben aki a helyet fogja?
Nem tud résztvenni Epikusokban?
....

Ha van szabad hely egy klánban, akkor miért ne férne még be 2-3 .. 5 építőkari oda?

Igazad van! Azzal a karival játszottak egy ideg talán lvl14ig. De most akkor nézzük a másik kiskarit lenagyobb sebzés 22, megoldott küldetések 22; (ez még el is képzelhető ); viselt tárgyak szintje 1,2,3,3(igaz prémiumosak).

Igen jól linkelted nem szabályellenes, de én nem is mondtam ezt. Csak szeretném, ahogy már oly sokx lett módosítás végezve, akkor ezügyben is lehetne tenni vmit!
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
189. hozzászólás - 2009.04.03. 15:13:14 (Válasz Birka #182 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.04.02. 12:45:02
Amíg nincs semmilyen korlát, hogy egy karakter mennyit építhet, addig ugyan úgy meglesznek ezek az anomáliák...
Utólag bevezetni egy építés korlátot meg nem lenne korrekt, akármilyen extrém határokkal, mert már vannak „elszállt” építészek...


Gondolom 12. építési helyemmel én vagyok az egyik rabszolga. Szövetségi társaimmal együtt, mivel a top20 építőből jelenleg 12 helyen mi állunk.
Nevetséges.

Gondolom Leinád, Ariel, Petur, Deron is mind-mind rabszolgák...

Esetleg nem fordulhat elő, hogy MEGÉRI építkezni? Persze lehet, hogy a top-karakterek mind hülyék.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.04.03. 15:14:57-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagMohoFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
190. hozzászólás - 2009.04.05. 18:40:59
Én nem rólatok beszéltem, bár azt az "elszállt" szót én se tom hova tenni!

Igen megéri építkezni, S1en 2millánál járok, s2 400k nál. egyiken megvan az a bizonyos 2szint+5 bőven másikon nincs. Van mikor asztmondom nincs jelentősége a szerencsének, de az esetek többségében bejön a szerencsetöbblet! Ráadásul S1en már szinte minden topkari napi 30-60k le-ket épít manából! ami heti többszázezer építés "ingyen! "
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
191. hozzászólás - 2009.04.05. 21:40:37
fontosak az építészek...ebben a játékban megaztán pláne...biztos sok tisztességes ember van köztük akik tudják hogy a legnagyobb áldozatokat hozzák meg amit a játékban meglehet hozni egy klánért hisz azért ez jókora áldozatokat kíván az embertől hogy önzőségét legyőzve a klánközösségért tegyen nap napután lééenergiáit inkább dobva a közösbe minthogy magára költse...

másrészről azonban az is biztos hogy ha mittomén megvizsgálnának 100 hasrütészserűen kiválaszott épitész karaktert biztos lenne jópár köztük ami ezért vagy azért nem teljesen volna legállis...nahde hát ezvan...

Aztán meg az is biztos hogy egy időután eljön majd minden karakter életében az a pillanat amikor már jobban kifizetődő lesz épitenie mintsem sajátmagára költeni igaz ez nemfeltétlen 20as szinten van még de hosszútávon mindnekiből épitész lesz végül...talán...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.33
kedvelt tagFetekeNő
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
192. hozzászólás - 2009.04.10. 18:18:03
Sziasztok,
tud valaki arról, hogy hogyan vagy miként lehetne szövetség nevét megváltoztatni? Tudom, hogy mikor megalapításra kerül egy szövetség, akkor felhívják a figyelmet arra, hogy később ezt a nevet nem lehet megváltoztatni, de történt e ebben esetleg valami változás? Vagy van-e erre esély?

Köszi a válaszokat!

feteke
Mi van veled? Semmi???

feteke
V1
Pontszám: 5
népszerűtlenAserionFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
193. hozzászólás - 2009.05.25. 09:29:46
Jó lenne ha egy teljes szövetséget át lehetne helyezni a 3-as világba. Ha jól tudom ott nem annyira jellemzőek a szövetségi háborúk.
Pontszám: 5
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
194. hozzászólás - 2009.05.25. 11:02:59 (Válasz Birka #182 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.04.02. 12:45:02
van, aki csak azért indult a V1-V2 mellett, hogy építkezzen, ezzel segítve a haverokat, esetlegesen tesztelve a szerencse hatásfokát

van neki hatásfoka? 37-es szintű vagyok, 1.5 milla építés, 105-ös szerencse. tegnap (valamint ma hajnalban) ellőttem 250 CSP-t (57 fúzió, 70+30 spektrális). a kb 210 ténylegesen vadászatra költött CSP-ből olyan 5-7 óriási állat jött. ezzel szemben nem győztem tépni a hajamat a 2-3-4-es apró/kisebb állat szériákon. hatásfok? 2-3%? esküszöm több óriási szörny jött a lényeges szerencse emelés előtt. a térkapuban látom az áldásos hatását a magasabb szerencsének, de vadászatban szinte teljesen hatástalan.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
195. hozzászólás - 2009.05.25. 11:04:39 (Válasz Aserion #193 hozzászólására.)
most is át lehet. csak mindenki 1. szintről fog indulni.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
196. hozzászólás - 2009.05.25. 11:06:04 (Válasz S0laris #194 hozzászólására.)
és, ha én azt leírom, hogy volt olyan, hogy 5 óriás lény egymás után meg, hogy egyre több és több jön? akkor következtessek arra, hogy milyen hatékony? egyedi példákból nem általánosítunk. egyébként meg bőven jön óriás.
Pontszám: 5
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
197. hozzászólás - 2009.05.25. 11:57:53
najó, de amikor kb 210 CSP-ből kb 5-7 óriás jön, az már szerintem ilyen nagyságrendű CSP-nél kiesik a "hibahatárból".
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
népszerűtlenAserionFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
198. hozzászólás - 2009.05.25. 13:25:04 (Válasz winnie #195 hozzászólására.)
Persze én nem úgy gondoltam, hogy mindenki 1. szintről induljon. Ennek semmi értelme. Itt voltam a játék indulásakor amikor még nem volt v3. A karakterem nem akarom 1. szintről kezdeni. Meg senki se.
Pontszám: 5
népszerűtlenAserionFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
199. hozzászólás - 2009.05.25. 13:38:43 (Válasz S0laris #197 hozzászólására.)
Na jó de te csak az óriásiakat nézed? Sajna ez így kevés információ. 88-as szerencsénél nálam is előfordult 4-5 egymás utáni apró vad, de biztosan állítom, hogy annak idején mikor még nem foglalkoztam a szerencsével jóval több volt. Most már inkább normál, nagyobb vadakat kapok. Én úgy látom nálad előfordult 2-3-szor egy 3-4-es apró sorozat és ettől kiakadtál. Csak hogy:
1. a szerencse attól még szerencse. Tehát lehet átlagon felül szerencsétlen voltál abban a 210 vadászatban és nem vetted észre a kompenzáló hatást
2. több ezer vadászat után állapíthatnád meg, hogy növekedett e vagy sem, mert ennyi érték nagyjából kiegyenlíti a szerencse ingadozását
Pontszám: 5
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
200. hozzászólás - 2009.05.25. 16:42:44 (Válasz Aserion #198 hozzászólására.)
Gondolom senki sem tartaná igazságtalanságnak, hogy úgy egy pillanat alatt ti lennétek a legmagasabb szintű karakterek a V3 szerveren. Ó, nem, az egy cseppet sem lenne igazságtalan.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője