Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A Végzet Gigantikus Temploma
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
101. hozzászólás - 2018.09.05. 08:23:34 (Válasz Woron #98 hozzászólására.)
Maximális 10 pont a tervre, támogatom azok nevében, akiknek ez sokat jelentene a játékán!
Mert hiába van szajkózva, hogy aki menni akar, az úgyis elmegy.
Ez nem igaz.
Minden update/nerf után van, akinek akkor és ott jön el ez a bizonyos pont, amikor már nem bírja/tudja folytatni azt a játék stílust, amit eddig tett és feladja.
Ennél pedig most főleg.

@Miklós, ha esetleg olvasod, akkor szerintem Woron javaslatát érdemes lenne megfogadni. Nem ördögtől való, és humánus, köztes megoldás, ha már szükségszerű volt az instant nerf. Ennyi finomítás igazán belefér és megérdemelné az a réteg, akinek szüksége lenne rá.
A hozzászólást Paco módosította 2018.09.05. 09:38:35-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.88
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
102. hozzászólás - 2018.09.05. 09:57:24 (Válasz Paco #101 hozzászólására.)
Vagy legalább csak annyit finomítani rajta, hogy 1 hét múlva legyen aktív és nem azonnal.
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.20
közkedveltDaraknaihFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
103. hozzászólás - 2018.09.05. 09:58:18
sziasztok

Lehet,hogy volt róla már szó, az elmúlt 5 oldalon, de szeretnék érdeklődni, hogy a Templomkristály őskőre váltásánál a darabszámok utáni drágulás az innentől kezdve mindig érvényes?
Vagy X naponta újraindul a ciklus egyénenként? Mert így azért aki mégsem veszi igénybe a nagytemplomot, ugyebár vagy mert nincs elég pálcája, vagy mert nem akarja, egy elég nagy méteres .... kap a szájába.
Azért néhány 100 követ szoktam venni is, de kb a köveim harmada a tk-kból van

A választ előre is köszönöm, és előre a puffin lekvárral!
Pontszám: 9.45
népszerűBumbyFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
104. hozzászólás - 2018.09.05. 10:07:32
"A nerfeket mi sem szeretjük, de a játéknak nem sok jövője lett volna, ha bárki végtelenségig tízezerszám tud ősköveket szerezni a templomból. Megértéseteket köszönjük!"
Ami egyébként egy ingyenes játék....UGYE!
---
Pontszám: 8.75
fórumozóFlasiFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
105. hozzászólás - 2018.09.05. 10:21:49
Elég gáz a nerf főleg mivel utólag hozták, és én egyből 60-ra ugrottam. Gondolom vettem párat az évek alatt és azt is beleszámítják.
Azért minimum korekt ha mindenki az utólagos korlát miatt nullázva indul.
Nagy templomot sem vettem még még is ugrott egyből,de ha vehetek azt is a pálcák számából ítélve max 4 szer. Szóval nem tudom hol van az a sok tízezer kristály majd.
A hozzászólást Flasi módosította 2018.09.05. 10:25:14-kor
Pontszám: 5.73
népszerűPredatorokFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
106. hozzászólás - 2018.09.05. 10:34:57
Templomkristály
Jelenleg 352 templomkristályod van.
180 templomkristály
10 Őskő

Nekem 180 tempomkristályba kerulne a 10 osko.
Pontszám: 7.50
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
107. hozzászólás - 2018.09.05. 10:50:55
Van aki már a második giga templomot csinálja? A csatakő helyett van benne más jutalom?
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.20
közkedveltValheru75Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
108. hozzászólás - 2018.09.05. 11:22:48 (Válasz Spellatrix #107 hozzászólására.)
Hali!

Én péntekre tervezem, hogy kikérem a második gigatemplomot..Ha nem +1 templomi medál van a rubin csatlós csatakő helyett, akkor elgondolkodtató, hogy nem e jobb 10 db normál templomot lenyomni..Akkor megvan a +20 transzdestrukció és a +20 relikviakupon.
V1 - Tamarinai Geodrin
Pontszám: 8.84
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
109. hozzászólás - 2018.09.05. 11:38:18 (Válasz Valheru75 #108 hozzászólására.)
Tényleg, kupon sincs
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.84
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
110. hozzászólás - 2018.09.05. 11:49:17
Hmm, erősen elgondolkodtatott most, hogy ez a fejlesztés nem más,mint egy upgrade köntösbe bújtatott erős nerf.
A jutalmak jó része nem 10x, tehát nem ér annyit,mintha 10 sima templomot tolsz le.
Idő spórolás? Lehet, de az időért cserébe "áldozzak fel" több dolgot, ami hasznos a karakter fejlesztésére nézve?No, thanks.
Egyedül, ami mézes madzag és csak egyszer jön be: az új csatakő.
Tehát minden pontjában kevesebb, és erre még ráfejel az instant nerf, ami VISSZAMENŐLEG is számolja a már előzetesen eddig beváltott TK->őskő arányt.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.59
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
111. hozzászólás - 2018.09.05. 11:56:26 (Válasz Paco #110 hozzászólására.)
Pontosan.

Azt lenne jó tudni, hogy a csatakő helyett ad-e más jutalmat a 2. Giga templom. Ha nem akkor igazából tényleg jobban megéri egyesével. Kérdés, hogy a kevesebb relikviakupon és transzdestrukció véletlen-e vagy szándékos.
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.20
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
112. hozzászólás - 2018.09.05. 12:42:46
A 2. templom a csatakő helyett templomi medált fog adni, a templomi medálok száma 20 fölé növelhető gigantikus templommal egy bizonyos határig.

A nerfért itt is elnézést kérek. Én magam is gyűlölöm az ilyen korlátozásokat, hiába van rá szükség, nyilvánvaló, hogy kedvezőtlen lesz a fogadtatása, és a játékosok részéről negatív visszajelzés érkezik. De sajnos tényleg ebben az esetben nem volt más megoldás.

Ha megnézitek, a teljesített 6x6-os templomokért minden egyes alkalommal transzdestrukciót kapsz. A transzdestrukció növeli a templomért kapott templomkristályok számát, tehát minden egyes templomért egyre több és több templomkristály jár. Van, aki már 300 fölötti transzdestrukciónál jár, számoljátok ki, mennyi templomkristályt kap templomonként, ezt mennyi őskőre tudja átváltani. A gigantikus templom ezt a folyamatot még tovább gyorsítja. Igaz, hogy 10 pálca kell hozzá, de nem sokkal több idő megcsinálni, mint egy normál templomot, és 10x jutalom, közte 10x templomkristály is jár érte. Nem véletlenül van embereknél 30-50 vagy ki tudja mennyi pálca felhalmozva, nem lehet a normál templomokat olyan ütemben megcsinálni, ahogy a pálcákat kapod, ezért is került be a gigantikus.

A másik dolog, nézzük a mennyiséget is. Az jó dolog, hogy egy, a játékért nem fizető játékos is tud őskövet szerezni a játékban, de azért nem mindegy, hogy mennyit. A játékban már elég sokféleképp lehet templomi pálcát szerezni, a havi szinten 300+ ingyen őskő túlzás. Ne feledjétek: a játékot a fizető játékosok tartják el. Ha korlátlan mennyiségben lehet a játékban ingyenes őskövet szerezni, akkor senki sem fog fizetni, és a játék megszűnik. Ha megnézitek, az első 100 átváltás költsége továbbra sem változott, ez az ingyen 1000 őskő továbbra is hozzáférhető mindenkinek! A játékosok többsége ezt a limitet nem érte el egyébként, ezért itt húztuk meg a határt. 101-200 beváltás közt ugyan valamivel drágább lesz, de a sokszoros szerethető templomkristály mennyiség mellett ez is bőven megéri még. 200 átváltás fölött csak pár játékos volt, de ez már tényleg óriási mennyiségű őskövet jelent.

Aki a prémium tagságát a templomkristályos őskövekből fedezte, annak eztán sem lesz problémája, az a havi 24 őskő kitermelhető így is. Viszont arra tényleg nem lesz lehetőség, hogy csak és kizárólag ebből megvehető legyen a végtelenségig minden létező ősköves funkció.

Még egyszer, bocsánatot kérünk, tudom, hogy a nerf rossz dolog, nagyon, nagyon ritkán folyamodunk ehhez, és elismerem, hogy ezt már az eredeti tervezés során fel kellett volna ismernünk. Épp ezt szerettük volna kompenzálni felétek azzal, hogy egyelőre nem limitáltuk a transzplantáció által adott templomkristály növekedést, és nem limitáltuk a fentihez hasonló módon semmilyen más tárgy beváltási árát, pedig a fentiek fényében ez is ésszerű lett volna. A templom táp, és egyre növekvő táp lesz a jövőben is, és ennek a gigantikus csak még egy löketet adott. Mindössze annyi történt, hogy az őskövek nem érhetők el korlátlan mennyiségben ingyenesen a továbbiakban.

A transzplantáció jutalomról még egy szót: igen, nem +20-at at a gigantikus, csak +12-t, pontosan a fenti problémák miatt. Helyette viszont egy hatalmas zsák egyéb goodie-t kapsz. Hogy mást ne elmítsek, a +templomi medálok pl. tovább fogják növelni a templomokért kapott AF pontot. Aki úgy érzi, hogy nem éri meg neki így sem a gigantikus templom, az továbbra is csinálhatja a pálcáiból a simát, a választás lehetősége továbbra is megvan.
Pontszám: 6.37
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
113. hozzászólás - 2018.09.05. 13:04:16
És az egyre több használhathatatlan tárgyak helyett lesz valami?
Vagy valami fejlesztés amivel esetleg el Lehetne hasznalni közel olyan hasznosan mint eredeti funkció ja szerint
Pontszám: 7.89
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
114. hozzászólás - 2018.09.05. 13:14:55 (Válasz Miklós #112 hozzászólására.)
Ez a része még érthető is, de miért kellett azonnal aktiválni? Normálisabb helyeken közlik előre és adnak pár napot, hogy a szerencsétlen játékos eldönthesse mit akar kezdeni a nehezen összefarmolt cuccaival mielőtt módosítva lenne az értéke.

Adott 2 játékos. Az egyik beváltja folyamatosan, a másik gyűjtöget mert egybe szerette volna, majd a semmiből jön egy hatalmas nerf. Az első játékos jól járt a másik játékos pedig jogosan érzi átverve magát.

Itt nem a nerfel van a probléma hanem az előzetes tájékoztatás hiányával. A játék a fizetős játékosok miatt működik ez tény. A fizetős játékosok nagy részének vannak olyan ismerősei akik az ilyen dolgok miatt szépen elfognak tűnni és a fizetős játékosok is menni fognak ha már nincs meg a társaságuk akikkel együtt játszanak.
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.44
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
115. hozzászólás - 2018.09.05. 13:19:19 (Válasz Miklós #112 hozzászólására.)
Kérdés, csak hogy ne ragozzam tovább magam, amit már eddig is írtam:

A giga templomban nem lehetne cserélni a 10 univerzum ládát 10 arany univerzum ládára?
A sima univerzum ládát naponta lehet kapni a fétis által, tehát nagy boostot ez a része nem ad hozzá.
Ellenben a 10 arany már csábítóbb és abból már eshetnek egészen hasznos dolgok is. Kivéve persze az aranyszelence, mert attól nem vágódnak hanyatt már a régi játékosok.

Valamint, ha már kérdések: azok a feladatok, amik a sima templomoknál automatikusan teljesülnek, azok fognak a giga templomban is?
Lehet tudni, hogy mennyi lesz a medálok maximuma az által, amit a giga templomokból lehet szerezni?
A hozzászólást Paco módosította 2018.09.05. 13:32:10-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.94
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
116. hozzászólás - 2018.09.05. 13:22:48
10 őskő 240 templomkristály.
V1
Pontszám: 7.80
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
117. hozzászólás - 2018.09.05. 13:33:36 (Válasz Miklós #112 hozzászólására.)
Kapunk pár jó cuccot, de az élenjáró játékosok többsége ezeknek a hasznosságát is bőven túlhaladta már.
A további medálok fogják buffolni a sebzést is, vagy csak a végső AF jutalmat? Csak mert én (és a topban sokan mások is) már több, mint egy éve kihúztam a 95%-os AF-et, azóta az AF is hulladék.
Paco ötlete valóban megfontolandó az arany univerzum ládikókról. Én 500. szintig kitoltam már az univerzum fétises csatlóst, így minden nap pusztán a belépésért kapok 10 univerzum ládikót. Azért elég nagy erőfeszítésbeli különbség van egy napi belépés és egy giga templom megcsinálása közt.
Pontszám: 7.39
közkedveltValheru75Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
118. hozzászólás - 2018.09.05. 13:36:15 (Válasz Miklós #112 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2018.09.05. 12:42:46
A 2. templom a csatakő helyett templomi medált fog adni, a templomi medálok száma 20 fölé növelhető gigantikus templommal egy bizonyos határig.

Szia!

Azok akik megvásárolták az élő aukción a templomi medálgyűjtőt és 30 db templomi medállal rendelkeznek, azok is ugyanúgy kapni fogják a templomi medálokat, tehát a relikvia +10-el kitolja a max. medálhatárt??
V1 - Tamarinai Geodrin
Pontszám: 8.84
kedvencShadowrun1990Férfi
Végzetúr mester
421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
119. hozzászólás - 2018.09.05. 13:37:09 (Válasz Ricskosz #117 hozzászólására.)
+1
V3 Shadowrun
Pontszám: 8.38
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
120. hozzászólás - 2018.09.05. 13:58:48
Spellatrix: ha holnaptól megváltozna a váltási árfolyan 30-ról mondjuk 100-ra, akkor jogos lenne az érv, hogy adjunk időt a régi árfolyamon váltani. Itt viszont a váltás RENDSZERE változott meg. Mindenkinek 30-ba kerül az első 100, utána 60-ba a köv. 50 stb. Tehát aki még egyet se váltott be, annak az első 100 továbbra is 30 lesz. Aki már beváltott 100-at, annak rögtön 60 lesz. Tény, hogy van pár játékos, aki valamennyit már beváltott jobb árfolyamon is, és ezért kapott valamennyi extra őskövet, de ez még mindig sokkal igazságosabb így a játékosok többségével, mintha most néhány játékos az összes templomkristályt beválthatná 30-ért, és mindenki, akinek nincs, vagy még nem jutott el idáig, az meg már az új rendszerbe váltana.
Egyébként gondolkodunk még valamiféle őskő kompenzáción azok felé, akikkel még nem szaladt el a ló a templomkristály-őskő beváltásokkal, hogy senki se járjon rosszul, de erre még később visszatérünk, ha meglesznek a részletek.

Paco: szerintünk elég tápos, megérős így is a jutalom a gigantikus templomban, így hirtelen nem tennék hozzá már semmit, de esetleg a jövőben lehet szó valamiféle bővítésről, pl. ha már megvan minden templomi medál, akár olyanról is, amit javasolsz. Automatikusan teljesülő feladatok a gigantikus templomban kiadásra sem kerülnek.

Ricskosz: igen, ezek rendes medálok, a sebzést is növelik. És igen, akinek van medálgyűjtő annak ugyanúgy kitolja a limitet, tehát nekik még tovább mehet.
Pontszám: 7.74
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője