Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A Kihívás Tornya
közkedveltdavid16Férfi
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
281. hozzászólás - 2018.07.26. 20:51:55
Én beérném ha a medál adna 5 cselekvéspontot naponta(5 csp/medál/naponta).Ez nem nagy táp,és minden top karakternek jól jön.Aki eljut a top3-ba vagy akár top 10-be azok karakterek biztosan vadásznak.
Bár a templomkristály sem lenne rossz,ha azt kapnának a medálosok.
Vagy csökkentse 5%-l minden medál a kapott sebzést a szörnyektől.
Őskő csökkentés felesleges,mert a fétis ezt adja.


Egy kérdésem viszont lenne:
Mi van azokkal akik tokenből kivették a fétist? Ők mit kaptak cserébe? fétisszilánkot?
Mert tókenból én ugye nem vehetek fétisszilánkot ,mert nincs a jutalmak között.
V6
Pontszám: 9.27
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
786 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
282. hozzászólás - 2018.07.26. 23:17:01 (Válasz david16 #281 hozzászólására.)
Jó ez így ahogy vannak a jutalmak, csak egy kicsit finomítani kell az eseményen a következőre és jó lesz


Én beérném ha a medál adna 5 cselekvéspontot naponta(5 csp/medál/naponta).Ez nem nagy táp
Erre ott van a Inspirátor ( találkozos licit) meg a kisebb inspirátor


Mi van azokkal akik tokenből kivették a fétist? Ők mit kaptak cserébe? fétisszilánkot?
Igen fétisszilánkot adott
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.59
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
283. hozzászólás - 2018.07.27. 01:08:51 (Válasz david16 #281 hozzászólására.)
Szerintem az 5 CSP/ nap ultratáp. Nekem tetszik ez a jelzésértékű medál. Viszont Miklóséknak nagyon erősen át kell gondolnia azt, hogy ténylegesen mennyi karakternek van esélye megszerezni ezt. A torony toplistája a topkarakterek játszótere. Szerintem ha Offs játszana még, csuklóból hozta volna a top1-et.

A fétisszilánk meg nem ér egy kalap kakát sem jelenleg. Mint ahogy az asztrális csepp sem
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.83
népszerűMasqueraderFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
284. hozzászólás - 2018.07.27. 05:51:54 (Válasz david16 #281 hozzászólására.)
Nekem a Csp-s megoldás tetszik, maximum lehetne finomítani, hogy 3-20 helyezettek kapnak egy "kisebb" medált, ami adna 2-3 cspt. Ezért érdemes helytani és nem is elérhetetlen.
Üres plecsniért én legközelebb biztosan nem fogok erőforrást áldozni ebben a mértékben.
Pontszám: 7.80
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
285. hozzászólás - 2018.07.27. 16:20:32
Most Neztem meg jobban kihivas tornya jutalom listát
100 ősi arany pénz
Ezzel végül is mihez kezdjunk?
Lesz varázslat és sisak csizma is meg esetleg fókusz kristaly legendás?
Mert amúgy nem nagyon lehet mire el költeni
Jelenleg van 129 db
Egy tárgy 5 arany pénz, tehát ekkora mennyiség tökéletesen felesleges még akkor is ha minden tárgy ból csinalok minden elem hez egy szettet
Ami ismét felesleges mert Hetven plazma négy vadaszattal összejön
Őskő értekben a 110 szintre jaro jutalmak egyébként meg érősek csak pl az ősi pénz jelen helyzetben nem ér semmit
Pontszám: 7.89
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
286. hozzászólás - 2018.07.27. 22:20:25
Mivel a medál a végén lett kitalálva, nem érzem fairnak, ha bármi bónuszt is adna az ELMÚLT eventre. A következőre lehet ötletelni.
Én a sávos jutalmat támogatom, nem a helyezési sorrendet, mert végül is az számít, hogy egy adott karakter meddig jut el, nem az, hogy előtte hányan vannak (pl. a 8. helyezett 178. szintű toronyig jutott, a 16. helyezett meg a 174. szintig). Ugye értitek?
Szóval például a 120-150. szintig eljutók X jutalmat kapnak, a 151-180-ig 1.5X, 181-210-ig 2X, 211-240-ig 2.5X, 241-270-ig 3X, 271-300-ig 3.5X jutalom.
Pontszám: 7.82
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
287. hozzászólás - 2018.07.27. 23:09:55 (Válasz Kwisatz #286 hozzászólására.)
Ebben lehet fantázia
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.83
közkedveltdavid16Férfi
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
288. hozzászólás - 2018.07.28. 10:39:15 (Válasz Unr34l #282 hozzászólására.)
Azt ne felejtsd el hogy minél több vermet csinálsz meg,annál nagyobb lesz a következő verem maximum szintje.
Nekem lassan egy verem 15 szintes,még pár vermet kell megcsinálnom.
Ezzel szemben nekem,a napi csp-m marad ugyan annyi.Pedig szívesen megcsinálnék havi 3 vermet is.illetve kell mindig számolni a minievent vadászós küldetéssel.
Akkor a medál legyen egy relikvia,ne egy plecsni.Lehessen beváltani joker dolgokra.
De mivel nem minden héten van torony,így a plusz csp ötlet nekem tetszik.
Aki nem nyert annak nem tetszik,én tudom.Mindenkinek nem lehet jó.Azt számold bele hogy sokan vakon mentek fel top 1,2,3-ig.Mivel nem tudtuk hogy mit fog adni a torony medál.(Több száz őskő pazarlással)De bőven a vége előtt ki volt írva a jutalomlista,nem előtte 1 nappal.Volt rá legalább 3-4 napod,hogy ha akarsz feljuss a top 3-ba.
V6
Pontszám: 7.85
kedvencShadowrun1990Férfi
Végzetúr mester
421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
289. hozzászólás - 2018.07.28. 11:13:10 (Válasz david16 #288 hozzászólására.)
Plusz CSP-t úgy is kaphatsz, ha átmész más világra(v1, v2, v3) és megveszed a kisebb inspirátort.
V3 Shadowrun
Pontszám: 8.35
közkedveltdavid16Férfi
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
290. hozzászólás - 2018.07.28. 17:31:45 (Válasz Shadowrun1990 #289 hozzászólására.)
De v6-ra vissza nem tudok jönni
V6
Pontszám: 9.27
közkedveltMadDogFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
291. hozzászólás - 2018.07.28. 18:09:25 (Válasz david16 #290 hozzászólására.)
Sajnos erre mondják: valamit valamiért! Ha több csp kell, ott van, viszont ott nincs top lassitás annyira alacsony szinten!
Pontszám: 8.43
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
292. hozzászólás - 2019.01.28. 15:34:10
Ne feledjétek, holnapután, szerdán jön a Kihívás tornya!

Változások a korábbi eseményhez képest:

1.) Aki már korábban eljutott legalább az 52. szintig, az nem az 1. szintől indul, hanem ameddig a legutoljára eljutott mínusz 50. szintről. Tehát aki 100. szintig jutott korábban, az rögtön az 50. szintről kezdheti. (a jutalmak megszerzéséhez viszont min. 1 győzelem szükséges!)

2.) Az esemény végi jutalmaknál amit egyszer már megszereztél, azt ismét meg tudod szerezni (akkor is, ha az 1.) pontban ismertetett módon "átugrottad" azt a szintet), csak a jutalom változhat: bizonyos szinteken ugyanazt kapod, de kevesebbet, bizonyos szinteken mást kapsz, és lesznek változatlan jutalmak is (pl. verempálca, templomi pálca maradt). Ezenfelül bővítettük a jutalmak listáját 115-140. szintig is lesznek most már jutalmak.

3.) A medálok kapnak egy kis bónuszt azonfelül, hogy csökkentik a kihívás tornyában a várakozási időt, tehát a tornyon kívül is lesz hasznuk: a kritikus ütés és vastag bőr szakértelmeket növelik. Arról, hogy a medálok hogyan adódnak össze: minden megszerzett medált megtartasz, tehát nem veszted el őket, de csak a legerősebb hatása érvényesül, tehát ha pl. van 2 ezüst és 1 arany medálod, csak az arany fejti ki a hatását. De ha több arany medálod van, akkor az valamivel nagyobb bónuszt fog adni.
Pontszám: 8.50
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
293. hozzászólás - 2019.01.28. 19:49:21 (Válasz Miklós #292 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2019.01.28. 15:34:10
Ne feledjétek, holnapután, szerdán jön a Kihívás tornya!

Változások a korábbi eseményhez képest:

1.) Aki már korábban eljutott legalább az 52. szintig, az nem az 1. szintől indul, hanem ameddig a legutoljára eljutott mínusz 50. szintről. Tehát aki 100. szintig jutott korábban, az rögtön az 50. szintről kezdheti. (a jutalmak megszerzéséhez viszont min. 1 győzelem szükséges!)


Tehát ha jól értem : Én pl ha jó emlékezek , eljutottam 260 toronyszintig , akkor most kapásból a 210 es szinten kezdem az eventet és egy nyertes csatával át vehetem az összes jutalmat amit a 110 szint adott plusz még az új szintek jutalmát is ?
- mi lesz a kiesett kihívás tokenekkel amiket az első 210 szintre kaptam volna (210 token emlékeim szerint )
-a mostani eventen ezek szerint 50 szintet tudok tejesíteni meg még pár szintet amennyit erősödtem fél év alatt
-lesz esélyem 300 as szintig elmenni egy kisebb vagyon és egy tehervagon döglött állat Árán vajon ? (sztem nem)

3.) A medálok kapnak egy kis bónuszt azonfelül, hogy csökkentik a kihívás tornyában a várakozási időt, tehát a tornyon kívül is lesz hasznuk: a kritikus ütés és vastag bőr szakértelmeket növelik. Arról, hogy a medálok hogyan adódnak össze: minden megszerzett medált megtartasz, tehát nem veszted el őket, de csak a legerősebb hatása érvényesül, tehát ha pl. van 2 ezüst és 1 arany medálod, csak az arany fejti ki a hatását. De ha több arany medálod van, akkor az valamivel nagyobb bónuszt fog adni.


-és milyen mértékben ? lesz haszna is vagy csak dísz kiírás lesz ?
-kritikus ütés Szorzó lesz vagy szokásos %?
ha pl a teljes szaki összegre ad egy szorzót p 1,5 ;1,3 stb annak lenne értelme , de ha csak ad plusz 100% ot vagyis plusz 100 kritikus ütést annak semmi jelentősége nem lesz

Vastagbőr
ezen mosolyogtam egy jót
vegyük az elejéről. :a másodlagos szakértelmek elvben 110 es szaki összegnél maxolnak 25% másodlagos sebzést okozva ezzel max (na ez itt már bukott is , mert 120% felett kaptak az állataim előző eventben is ki érti , hogy miért vagy hogyan nem is lényeges ez most)
ameddig a másodlagos sebzés %os és a vastagbőr egy pontja egy sebzést vesz le adhatna a medál 100.000 vastag bőrt is mert pontosan ugyanannyit érne , mintha nem is lenne .260 szint körül egy közelharci körben kaptam pl 100.000 sebzést és az állataim az akkori 3000 vastagbőr szakival kaptak 120 ezer sebzést .ergo ha a fenti irreális példát vesszük (100 ezer vastagbőr szaki ) akkor is kapnának az állataim másodlagosból sebzést nem keveset ezen a szinten is , feljebb meg elveszne ez a minimális hatása is

-esetleg a medálok adta vastagbőr és krit ütés érvényesül mindig vagy csak a toronyban ?
hirtelen ennyi ami érdekelne
Pontszám: 7.91
közkedveltGamer01Férfi
Végzetúr mester
461 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
294. hozzászólás - 2019.01.28. 20:42:09 (Válasz Fsanyi82 #293 hozzászólására.)
a másodlagos szakértelmek elvben 110 es szaki összegnél maxolnak 25% másodlagos sebzést okozva ezzel max (na ez itt már bukott is , mert 120% felett kaptak az állataim előző eventben is ki érti , hogy miért vagy hogyan nem is lényeges ez most)


Ez csak kezdetekben volt, jó néhány éve nincs maximalizálva a másodlagos sebzés.
Pontszám: 9.40
kedvencTosfFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
295. hozzászólás - 2019.01.28. 20:43:56
ráadásul, így az ismételhető küldetések is kiesnek, ami legalább egy pici izgalmat adtak az eventnek. 100 csata, az alaphangon is 7-8 krit vari küldetés...
Pontszám: 8.34
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
296. hozzászólás - 2019.01.28. 21:24:52 (Válasz Gamer01 #294 hozzászólására.)
elég baj, hogy nincs maximuma

ez esetben a kihívás toronyban a szörnyek 1000 es másodlagossal szaladgálnak min. ha egy szaki összeget 0.1%nak veszünk , mellé az erejük alapján akkora sebzéseket osztanak (és ezt még a létezhetetlenül magas kritikus szakijukkal meg is duplázzák) hogy lehetetlen lenne 600 as szintemre is ekkora vastagbőrt növeszteni

szükséges ez egy eventben , hogy az állatok csak dísznek legyenek ? és most nem ilyen apró jószágokról beszélünk, hanem 2000 szint felettiekről .
tudom van eszencia fel lehet támasztani őket meg van sebgyógyítás stb de eszencia véges egyfelől (nekem pl nincs is sok feltámasztás eszenciám , már mióta a mega eszenciákat kimaxoltam 515 re nem sajtolok éjjel nappal )
Az, hogy nehezen lehet legyőzni az legyen bár lehetne valami af vagy valami a szörnyek gyengítésére, főleg akkor ha kihivás tokent nem tudok most szerezni annyit , mint az első ilyen eventben .
Na mindegy kiváncsian várom mit fog tudni a medál , mert még semmit nem ír ki (igaz lehet a meglévő medálra nem is érvényes az újítás csak a következőre amit szerez aki szerez
Pontszám: 7.91
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
297. hozzászólás - 2019.01.29. 13:20:57
A tervezéskor sokat gondolkodtam ezen, hogy aki akar, az mehessen az 1. szinttől újra, és lehessen kihívás tókeneket farmolni. csakhogy ha lenne ilyen választás, akkor a "kényszer" miatt mindenki az 1. szintről indulna, és ahogy újra ölögetné végeláthatatlan sorban a teljesen triviális ellenfeleket miközben engem is meg a játékot is elkívánna a boldogabb vadászmezőkre, mert ebben tényleg semmi fun nem lenne. Az előző körben pontosan ez volt a visszajelzés sokak részéről, hogy ugye legközelebb ezt nem kell megint végigcsinálni. Minimum 50-et így is fogsz tudni csatázni, a vége felé lesz talán már kihívás is, azért igy csak érdekesebb az egész valamivel. És igen, aki korábban elment a 200+ szintig, az most ha akarja, megteheti, hogy egyet csatázik csak, és átveszi az összes jutalmat (1-110. szintig a másodlagost, 115-140. szintig az elsődlegest).

A medál krit és vastag bőr bónusza (aranynál +30-30) nemcsak a toronyban érvényesül, de nem %-kos bónusz, hanem fix. Az állatok sebződése, sebzése és sebzésfelfogása egy külön történet, nem feltétlenül kapcsolódik a kihívás tornyához. Nem tudom, hogy te voltál-e, Fsanyi, aki amiatt reklamált, hogy 3000-as vastag bőre van és mégis minden csatában meghalnak az állataid, aztán megnéztük, és kiderült, hogy nem a millió ÉP-s elsődleges állatok mentek a csatában, hanem 20-50. szintű kis állatok, azokon nyilván nem segített a 3000-es vastagbőr sem. Ha pikpak lehetne 10k-s vagy 50k-s vastagbőröket csinálni, mert minden mindennel szorzódna, akkor könnyen áteshetünk a ló túloldalára, amikor az állatok sebezhetetlenné válnak. A 3k-s vastag bőr a varázslatok ellen kimaxolt bőrkeményedésnél már 34k, a 100k-s varázslat sebzése 2/3-ára csökken, egy millió ÉP-s állatnál ez igy pont korrektnek tűnik. Arról, meg hogy a +30 mennyire kevés, sok kicsi sokra megy, és ha azt nézzük, hogy se CSP-be, se PP-be nem kerül a torony, és mellé kapsz még tókeneket meg egy rakás végső jutalmat, valószínűleg a játék történetében így is ez a legmegérősebb esemény.
Pontszám: 8.50
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
298. hozzászólás - 2019.01.29. 13:42:08 (Válasz Miklós #297 hozzászólására.)
Szerintem nem egy játékról beszélüno Miklós, ha már a vu történelmének legmegérősebb eseményét keresük. Legalább 2 sokkal megérősebb eseményt tudok, az egyik már jó okkal nincs mert helyette ott az szb, viszont ott a verem is. Elhiszem hogy nem kér csp-t és pp-t, de hozzá mérten túl ritkân van és összeségben túl keveset ad, hogy én a legjobb esemény keresése közben akár még csak jelöltessem is a tornyot, de ez csak az én véleményem.
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 7.34
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
299. hozzászólás - 2019.01.29. 13:55:24 (Válasz Mortal55 #298 hozzászólására.)
A "megérősség" mérőszáma elvben a kapott jutalom osztva a befektetett energiával. Ha lenne olyan esemény, amihez 1-et kell kattintani, és kapsz érte mondjuk egy verempálcát, akkor az lenne a megérősebb persze más lehet mást gondol bele ebbe a fogalomba. A ritkaságról, félévente van, mint minden más esemény.
Pontszám: 7.75
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Kihívás Tornya
300. hozzászólás - 2019.01.29. 14:31:22 (Válasz Miklós #299 hozzászólására.)
Hát ezen elvek szerint a legmegérősebb életmód a segélyből élés. Elég erős a kattintáshoz mérni azt hogy mi éri meg. Mivel egy eseménynél a kattintások száma az utolsó amit figyelembe vesznek a felhasználók, a kattintások száma maximum kényelmi szempont. Én még senkit sem hallottam amiatt panaszkodni, hogy nem éri meg az szb-t csinálni mert sokat kell kattintani, vagy éppen a veremnél kell sokat kattontani. A kattintások számának csökkentése csak azért kellene mert már akár több milió kattintást generáltak hosszú idő alatt és természetes hogy unalmas, de mégis csinálják ugyanúgy, hiába nem akartok kattintást csökkenteni. Egy esemény sikere nem abban van hogy minél kevesebb kattintással minél nagyobb táp jöjjön, akkor sikeres, ha a felhasználó minél több időt és kattintást vállal be érte. Szerinted mennyien mennének a talâlkozókra, ha csak annyiról szólnának hogy bemennek, kapnak egy ajándékcsomagot és viszlát, neveznéd te azt a találkozót minden idők legjobb vu talijának? Bocs de nekem az a sikeres esemény ami tömegeket mozgat meg és küzdésre kényszeríti a játékosokat, persze megfelelő keretek között. A torony ilyen szempontból az eddigi legnagyobb baklövésetek, még az is jobb lett volna ha nincs toplista. Hogy kattintás/erőforrás/jutalom aránya jó, abban igazat adok, de laposabb, igazságtalanabb eseményt nem igen tudok mondani, szóval szerintem a toronnyal dicsekedni vétek, de ez csak a szerény véleményem. Ja és igen, mielőtt valaki azzal vádolna hogy csak szidni tudom, de megoldást nem tudok, az téved, de ez más téma.

Kieg: A te logikád szerint az minden idők legjobb munkahelye ahol könnyű munkával lehet napi 50 ezret keresni, de évente csak 2 munkanap van. Szerintem ennél jobb az, ha kicsit keményebb a meló, napi 150 ezret lehet keresni és évente legalább 20-30 munkanap van. Természetesen a valóságban ilyen nem létezik, de jó példázza a vu eseményeket. Nem véletlenül lett az szb, vagy a kárhozat verme.
A hozzászólást Mortal55 módosította 2019.01.29. 15:42:21-kor
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 6.56
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője