Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kortevirag

Dátum: 2008.11.14. 21:36:09
Idézet: Sir Ny - 2008.11.14. 21:34:43
inkább felpontoztam mindenkit, mert 6 fölé akarom vinni az átlagomat, hogy témát nyithassak.



Nagyon kedves tőled.
Dátum: 2008.11.14. 21:33:12
Volt olyan hozzászóló aki,azt állította,hogy aludtak is benne.Van olyan tájegység,ahol fogadtak vendégeket,de a mi tájegységünkön pl. nem mehetett be senki a ház gazdasszonya és az ő egyenes-ági lány leszármazottain kívül.Jelen esetben nálunk dédmama,a lányai,a lányunokái,a lánydédunokái stb., de ők is csak akkor,ha ugyanabban a faluban laktak.Mert ha nem abban a faluban laktak,akkor már vendégségbe jöttek.Mi se nagyon csinálhattunk benne semmit,mert nem nyúlhattunk semmihez(persze titokban igen),és olyan fennkölt,megszentelt légkör uralkodott abban a szobában.ÉS az ünneplő ruhák ott voltak.
Vagyis.Vendég fogadására is használták(egyes tájegységekben) és ünneplő ruhák tárolására is használták(egyes tájegységekben).
Remélem kielégítő volt a válasz.
Dátum: 2008.11.14. 21:22:37
Egyrészt Gödöllő hosszú ő-vel,másrészt mindegyik város.Nem is hallottam róla,hogy magyar városokról neveztek el bolygókat.
Dátum: 2008.11.14. 21:16:22
DE nem aludtak benne.A kvízben az volt,hogy elszállásoltak benne vendégeket.Ez nem történt meg.
Dátum: 2008.11.14. 21:09:57
Minnél magasabb az ágyon felhalmozott dunyha,párna és minél díszesebbek a hímzések és faragások,annál gazdagabbnak számított a ház ura.Mert nem mindenkinek telt akkoriban libatollra meg párnahuzatanyagra,fonalakra(nég ha maguk is csinálták,kellenek alapvető alapanyagok).
Dátum: 2008.11.14. 21:03:54
Jöttek néha rokonok nagy családi "banzájnokon" és senki nem mehetett be,aludni meg pláne.Csak mi lány(déd)unokák és a dédmama járt be,mi is csak és kizárólag fehér zokniban.Nyúlni semmihez sem szabadott, és a dádmama még 80 évesen is egyedül takarította.
Dátum: 2008.11.14. 21:01:10
Szívesen.Közben találtam egy másikat,ami az alföldiek szokásai írja le.

http://www.freeweb.hu/nepmuveszet/oldalak/diak-dolgozatok/KissGy-A-haz.html

A legalján ír róla.Szóval szerintem ez a kérdés érdekes és alapvetően nem rossz,de mivel tájanként változó,lehet törölni kéne.Vagy kicsit átfogalmazni, pl. a legtöbb tájegységben vagy ilyesmi.
Dátum: 2008.11.14. 20:49:51
Nekem nem kért bejelentkezést.Bocsi.

http://www.lutheran.hu/z/ujsagok/evelet/archivum/2004/2/21

Remélem ez jó lesz.
Dátum: 2008.11.14. 20:41:59
Mit rövidítünk a S.W.A.T. szóval?
Sixty weapons and tactics
honnan a francból tudjam?!
Special wepons and tactics (helyes)
Stupid wars and tours

Ez is nagyon jó.Van benne egy helyesírási hiba és igazából nem tudtam,úgyhogy az én esetemben a "honnan a francól tudjam" lett volna a helyes válasz.
Dátum: 2008.11.14. 20:32:48
http://www.hhrf.org/csangotukor/index.php? option=com_content&task=view&id=59&Itemid=31

Ajánlom ezt figyelmedbe akkor.Most hirtelen ezt találtam és mondom,hogy dédmamám nem használta semmire,az csak disznek volt.És azt mesélte,hogy mindenkinek volt régen a faluban ilyenje és csak a küszöbről csodálhatták meg.SOHASENKI nem aludt abban az ágyban(ami falunkban) egyik háznál sem.
Ezért írtam,hogy tájfüggő lehet a dolog.
Dátum: 2008.11.14. 18:07:32
Helló!

Ezt a kérdést kaptam.

Mi a kálium vegyjele?

A másik kettő válaszra nem emlékszem,de az egyik a K volt,a másik a Ca.Én a K-ra nyomtam,de a Ca-t adta ki helyesnek.A Ca a kalcium vegyjele.

Egy másik kérdés ilyesmi volt.(Nem jegyeztem meg,mert nem tudhattam,hogy rossz lesz a válasz.)

Mire használták a tisztaszobát?

tisztítószerek tárolására
vendégek fogadására
ünneplő ruhák tárolására
a 4. re nem emlékszem

Itt a helyes válasznak a vendégek fogadása volt,pedig,SOHA nem használták azt a szobát,ott az ünneplőruhát tárolták és csak vasárnap léptek be oda,a ruhákért és csakis a nők cipő nélkül.Dédmamámnak még volt ilyen tisztaszobája,úgyhogy tudom.
Az is lehet,hogy más tájakon más volt a szokás.Így iy-Úgy is rossz.