Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kortevirag

Dátum: 2008.11.15. 15:20:41
Mi Fejér megyeiek tartsunk össze.
Az a baj velem,hogy alapvetően pesszimista vagyok.Meg depressziós,önértékelési zavarokkal is küzdök,amit csak tetéz,hogy nem becsülnek meg.
Még jó,hogy párom szeret.
Dátum: 2008.11.15. 15:17:16
Sofőr a platót takarította.Meg gumit cserélt,javított,játszott a macskával.
Dátum: 2008.11.15. 15:12:13
Volt barátom kamionozott.Ő is nagyon szerette.Én már kevésbé,hogy csak alvás közben láttam,meg esetleg vasárnap gumicsere közben.Mennyit takarítottam a kamionokat,istenem!
Dátum: 2008.11.15. 15:00:29
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek.Párom estire jár,sokba kerül,mellette alkalmi munkát tud vállalni.
Ma beadtam egy gyárba a jelentkezésemet.Könyvtáros diplomával.
Sokan vannak így,főleg a mai világban,csak nem egy gyárban képzeltem el magam egész életemre.(Tudom,ne legyek pesszimista,de úgyis ez lesz a vége.)Akartam egy vállalkozást csinálni,de ebben a gazdasági helyzetben nem merek belevágni.Pedig a munkaügyi központban segítenének és pénzbeli támogatást is kapnék hozzá.
Buszmegállóban kihallgattam egy beszélgetést és nagyon irigy lettem.Kicsit igénytelen nők beszélgettek egymással.Takarítók voltak.az egyik mondta,hogy őneki nem tetszik ez így,váltana,de nincs érettségije.A másik nő meg azt mondta,ő boldog így,nem vágyik el onnan,nagyon örül,hogy takaríthat.Neki nem kéne jobb állást,a fizetéssel is elégedett.Én is ilyen akarok lenni.Amit adott a sors,elfogadni és úgy boldog lenni,ahogy lehet.Ne vágyjak nagy dolgok iránt,amik irreáliak adott esetben.
Dátum: 2008.11.15. 14:45:02
Idézet: Cirmos cica - 2008.11.15. 14:37:03
Mióta vagy munka nélkül Kortevirág? A férjed elfogadja vagy ő is háborog?


Május óta nincs munkám.Egyszerűen megszűnt a munkaköröm a cégnél.Nagyon elégedettek voltak velem,de a jövőbeli profiljukba nem fértem bele.20 másik embert küldtek el akkor.
Nem a férjem,csak tervezzük,hogy az lesz egyszer.2 éve lakom itt kisebb-nagyobb megszakításokkal.
Dátum: 2008.11.15. 14:41:53
Nagyon köszönöm,igyekszem.Amíg itt beszélgettünk,már elküldtem 10 pályázatot,remélem sikerül vmi már végre.Családdal meg nem lehet beszélni.Sajnos.Após iszákos,anyós idegroncs.Én már próbáltam beszélni,de csak hajtogatják a maguk igazát,meg se hallják,amit mondok.Ha elmegyek se lesz jobb az anyagi helyzetük.Nem én csinálok 50.000-es gázszámlát,meg 30.000-es villanyszámlát.Nem én cigizek,nem én iszok.Nem én adok kedvenc fiacskámnak(nem a vőlegényem,hanem a tesója) heti 5000-et,csak koncertjegyre.Szóval nem értem a dolgot.Ha gyerekünk lenne is kivágnának,mert nem adok bele a közösbe?

"Köszönöm az elismerést! Bár az én műveltségem csak egy-két dologban viszonylagos, a legtöbben inkább felületes... "
Sok embernek eléggé specifikus a tudása,nekem se terjed ki sok mindenre.És te legalább elmélyedtél egy témában,ami értékes tudás.
Dátum: 2008.11.15. 14:27:32
Tudom,hogy nem mindenkinek lehetek szimpatikus,de azért arra ébredni ma reggel,hogy ajtód előtt beszélik meg,mikor mondja meg végre valaki,hogy ki akarnak dobni...csak azért,mert önhibámon kívül nem találok munkát...
Azért is ültem ide,hogy feledjek egy kicsit.Sikerült.
Te is sokat tudsz,le a kalappal előtted.
Dátum: 2008.11.15. 14:19:23
Köszike.De jó,értékes vagyok.Legalább itt legyek az,ha már anyósék szemében nem.
Dátum: 2008.11.15. 14:13:24
A profilomnál a nevem mellett az,hogy közkedvelt,mit jelent?
Dátum: 2008.11.15. 12:56:36
Ez nehéz kérdés,mert egyik dédapám elvitték,mert zsidó származású volt.Nem is került elő soha többet.Ha innen nézzük,nem dőlök be.De ha mindenhonnan ez ömlik,egy idő után belédnevelődik.
Olvastam egy kínai életrajzi könyvet,1919-től 2000-ig ölelte fel az író családjának történetét,de főleg Mao-i korszakról szól,mert akkor volt fiatal az író.Anyu megkérdezte tőlem,hogyan tudták őket ennyire elbutítani és elhiteni,hogy ez így jó?Én erre(és ez szerintem igaz Hitler esetében is):mindenhonnan ezt hallod és egy idő után,elhiszed.Aztán a gyereked már nem tudja milyen volt régen,nem hall mást,csak a propagandát és nem is tudja,hogy ez nem igaz.
Másrészről könnyebb egy másik embert,embercsoportot okolni valamiért,mint magadba nézni és ott keresni a hibát.Csak ürügy kellett.Ha nem a zsidók,akkor más lett volna a bűnbak.Istent már szidték elég régóta,kézzelfoghatóbb ellenség kellett.
Dátum: 2008.11.15. 12:26:48
Nemrég lett egy olyan csatornánk,hogy Viasat History.Azon nagyon sokat foglalkoznak a II. vh-val,meg Hitlerrel,csak éppen amerikai szempontból.Nem tudom mennyire jók az ilyen filmek,hitelesek-e vagy mindent jó amerikai szokás szerint az ő szájízükre formálnak és úgy magyaráznak.Mindenesetre érdekesek az eredeti felvételek és levelek.
Egyszer volt egy sorozat Hitlerről.Éppen a beszédek részt láttam belőle és csak hogy érzékeltesség milyen szuggesztív hatása volt a népre,feliattal bemutattak 10 percet egy beszédéből.Hát mit ne mondjak,engem meggyőzött volna.Főleg úgy,hogy ellenvélemény nem nagyon hangzott el.
Dátum: 2008.11.15. 12:06:37
Idézet: Evilgreen - 2008.11.15. 11:59:36
Újabb idegesítő kérdés:
Melyik két színből lehet kikeverni a SÁRGA színt?
( a sárgát?! ááááá! )
A válasz a pirosból és zöldből volt.
soha nem jöttem volna rá magamtól


Festék,ecset,kis víz és már tudod is. Tartsd magadnám mindig,ki tudja mikor kapsz még egy ilyen kérdést?
Dátum: 2008.11.15. 12:00:41
Hát,ahogy idézted,a történelmet a győztesek írják.Nem látok bele a fejekbe,de azt gondolhatták,a mi tisztjeink jól jártak el, csak a nácikat akarták kifüstölni,védték a saját hazájukat a bombázással és ebben igazuk is van.De biztos volt olyan német tiszt,aki nem a náci elvek miatt maradt a vezérkarban.Olvastam egy ilyen kis novellát.Abban volt benne,hogy a német katonák beszélgetnek,ki miért maradt a hadseregben.Sokan azt mondták,a haza miatt, a német nép miatt,nem a mitugrász kis Hitler miatt.Mert ő csak addig kell,amíg megnyerik a háborút.Utána kipaterolják és megy minden tovább,mint régen.Nem tudom ebben mennyi igazság van.
Dátum: 2008.11.15. 11:48:31
Idézet: Cirmos cica - 2008.11.15. 11:42:04
Remélem igazad van, de ha jól értelmezem a dolgot,ezt nem maga a bűnös fizeti ki. Szerintem teljesen mindeggy,hogy katona vagy-e,vagy akár rendőr,vagy egy egyszerű ember,a te bűnödért neked kéne felelned.


Hát,igen,ebben az esetben nem a katona fizet,de ki vezényelte oda azt a katonát,hogy öljön?Kié a valósi felelősség?A kiskatonéá,akit hadbírósággal fenyegetnek,ha nem engedelmeskedik?A feljebbvalójáé,aki kiadta a parancsot?Vagy maga az állami apparárus,akik azt sulykolják(sujkolja?) a népbe,ezáltal a katonákba,hogy a csecsenek rohadt lázadók és ki kell őket irtani?
Dátum: 2008.11.15. 11:41:16
Ilyen háborús dolgokban nem vagyok annyira otthon.De szerintem más az,ha London utcáit bombázza valaki,meg más,ha egy fegyvergyárat(ott is vannak ártatlanok,mert valamiből meg kell élni,meg lehet foglyokat dolgoztattak ott,de ez sajnos "járulékos veszteségként" is felfogható).
Egy háborúban nagyon fontos az utánpótlástól megfosztani a sereget.És én úgy vagyok vele,inkább Anglia büntesse meg a nácikat,mint fordítva.Mindkettő rossz,de a kisebbik rossz jobb.
Egyébként teljesen igazad van,mi jogon vonja felelősségre akármelyik ország,nemzet a tömeggyilkosokat,ha az ő katonáik is azok.
Dátum: 2008.11.15. 11:26:01
Vannak persze törvények,meg szabályok.De Oroszország nem tekinti rossznak,ha csecseneket öldösnek,akár civilek,akár nem.
Most kicsit utopisztikus leszek.A jövőben tömegesen jelentkeznek ártatlan,civil áldozatok hozzátartozói a Strassburgi Emberjogi Bíróságnál(ez egyébként nemzetközi vagy EU-s bíróság?).Ott megállapítanak 60.000 eurót.Ha azt nézzük,hogy Irakban mondjuk az USA katonái(nem tudok pontos számot,csak tételezzük fel) ötezer ártatlan embert öltek meg.Akkor az 5000x60.000 euró csak az USA-nak,csak Irakban.Ez elég sok szerintem ahhoz,hogy elgondolkozzanak azon,hogy a saját katonáikat ők felelősségre vonják és megbüntessék.Ez Oroszországban sokkal több,de ők meg szerintem nem foglalkoznának vele.
De ez csak édes álom lehet.
Dátum: 2008.11.15. 11:14:32
Mi ugandában a hivatalos nyelv?
német
spanyol
angol
francia


Uganda nagy betű.
Dátum: 2008.11.15. 11:11:46
Idézet: Kölök - 2008.11.15. 11:07:32
Ezt nem tudom, hova irjam, hat ide fogom, bocs:

Honnan idézet: "Megcselekedtük amit megkövetelt a haza"?

Kölcsey Ferenctöl
Az ember tragédiájából
szabadkömüves imából
spártai sírfeliratról

Tegnap ejjel irtam, visszadobtak, mondvan helyesirasi hiba van benne.
A rövid ö es ü betükkel nem tudok mit tenni, a billentyüzetemen nem lehet megoldani, csak az egyeb ekezetes betüket ( A nemet nyelvü Vistarol nem beszelve).
Egyeb szarvas hibat nem latok. Tan a szinmü cimenek irasa porblemas?
Sztem ez egy pofas kerdes, vilagitsatok fel leccileccilecci


Megcselekedtük, amit megkövetelt a haza. Ez így helyes.
Valaki már írta korábbi hozzászólásban,hogy keress egy olyan szöveget,ahol előfordulnak ékezetes betűk és másold ki,illeszd be módszerrel csináld meg.Kicsit macerás,de hatásos.
Dátum: 2008.11.15. 11:05:09
Idézet: Byzon - 2008.11.15. 08:31:30
Jó reggelt mindenkinek!

Bocsánat, hogy megint eltérek a tárgytól, csak kicsit filozófikus gondolataim támadtak...
Ma reggel hallgatom a Kossuth rádiót, és rájöttem, az emberiség rohamléptekkel fejlődik!
"A Strassburgi Emberjogi Bíróság 120000 Euró kártérítésre ítélte az orosz államot, mert a katonái néhány éve Csecsenföldön megöltek két civil személyt (egy kisfiút és egy három gyermekes várandós anyukát)."
Na mondom én, hogy fejlődünk! A nürnbergi kutyakomédiához képest tényleg. Ott ugye még hadbíróság elé idézték a civil lakossággal vagy a hadifoglyokkal szemben brutálisan eljáró katonatiszteket, aztán bebörtönözték/felakasztották őket.
De fejlődünk! A legjobb filozófusok évszázadokig nem tudták meghatározni az emberi élet értékét, de ez most a strassburgi bíráknak sikerült! 60000 Euró/koponya.
Ellene vagyok a halálbüntetésnek, tiszta szívből, de nem kéne átesni a ló túloldalára sem... Csak én gondolom úgy, hogy az erre parancsot adó vezénylő tiszt megérdemelne esetleg néhány évet a rácsok mögött?
Mégegyszer bocs, hogy eltértem a témától.


Hát nem is tudom.Ha rács mögé kerül,attól még a gyászoló gyerekeknek nem lesz jobb élete.(Így se támad fel az anyuka,de legalább lesz kaja az asztalon,az is vmi.)Meg aztán,ha börtönben van valaki,akkor ugye,ellátják az adófizetők pénzén.A katona így is-úgy is priuszos lett és rákerül a személyi lapjára(mondjuk nem tudom ezt Oroszországban mennyire veszik figyelembe,végül is "csak" csecsenek voltak.)Igazad van abban,hogy az emberi élet megfizethetetlen,de valamilyen összeget ki kellett hozniuk.És ez precedens értékű is lehet,mert nagyon sok országban,nagyon sok civilt öltek meg katonák.Ezentúl bárki,akinek civil hozzátartozóját katonák ölték meg,fordulhat a bírósághoz.Gondolj bele ez Irak esetében mennyi pénzt jelentene.
Dátum: 2008.11.15. 10:22:38
Idézet: Hatsepsut - 2008.11.15. 00:56:37
Körtevirág: Biztosan igazad van, és a dédmamádnál (és akár a falujában is) ez lehetett a szokás. Viszont az általad beírt linkek éppen azt igazolják, hogy fogadtak ott vendéget, bár csak nagy ünnepekkor.
Én személy szerint az Alföldön és Nyugat-Magyarországon is aludtam becses vendégként tisztaszobában, pedig gyerekként csak a küszöbről csodálhattam, milyen szép. És tudom, hogy a háziak is csak takarítani, szellőztetni mentek be. Illetve onnan kérték ki a szépen felöltöztetett menyasszonyt. (És talán, ha jól emlékszem, a gyermekágyas asszony is ott alhatott az első hetekben a babával, de ebben nem vagyok egészen biztos.)
Meg persze ott tartották az ünneplőt.


Ezért két válasz is lehet jó.A végére kibogoztam valahogy.Vagy már teljesen belegabalyodtam?