Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Sünike83

Dátum: 2014.03.13. 23:41:10
Ha csak a transzdesztrukció bónuszt nézzük, akkor azt mondanám várj vele, mert 51es szintig még lazán összeszedhetsz ismét 200TK-t.

Ha viszont az egész csatlóst nézzük, akkor vedd meg. 32es szinten még eléggé megérződik csatákban az a +1 minden tulajdonságra, a csatlós meg ettől jóval többet tud adni.
Dátum: 2014.03.10. 14:58:26
Hali. A csatlós bónusszal kapcsolatban észrevettem, hogy az IQ-t nem növeli. Tárgyakból, relikviákból és Nekrofun fókuszból pont annyi az IQ-m, mint a zárójelben (minden más tulajdonságnál 12vel magasabb, mert ennyi a csatlósbónuszom).
Ez egy bug, vagy szándékosan van így???

Mód.: tárgytalan az egész, én vagyok a hülye. A nekrofunt nem számolja bele a zárójeles részbe, itt csúszott el a számításom... Mégis kapom a bónuszt, sorry.
Dátum: 2014.03.10. 14:33:00
Sziasztok. Utóbbi időben egy kicsit jobban ráfeküdtem a kalandokra és az a szomorú tapasztalatom, hogy nagyon zabályák a kristálypontokat (gondolom ez igy volt eltervezve, szóval nem panaszkodni jöttem ide, hanem tanácsot kérni). Próbáltam fejleszteni a sűrűn előforduló szakikat, esetleg tulajdonságokat, de azzal is pórul jártam. Lehet, hogy egy-két próbánál minimálisra csökkentettem a KP veszteséget, de közben nem maradt elég LE-m a többi fejlesztésére, és amikor ráfutok olyan próbára, amiben gyenge vagyok, jó sok KP-t bukok.

Szóval tapasztalt kalandozók, legyetek szivesek tanácsot adni, hogyan is optimalizálhatnám a lélekgyémánt termelésemet. Például a kalandbeállításnál mekkora számot éri meg jobban megadni? Ha beirok minnél nagyobb számot, akkor jóeséllyel teljesítem az össz kalandot, viszont a kristály italok állandó vásárlása horribilis összegeket emészt fel (különben eddig ezt csináltam). Ha pedig kis számot írok be és ráfutok olyan próbára, elbukom a kalandot és az addig belefektetett KP-t. Nektek mi a jól bevált módszeretek?
Dátum: 2014.03.10. 14:19:20
Tisztelt játékvezetők. legyetek szivesek valamit kezdeni az állateledelekkel. Vagy lehessen őket eladni, vagy valami egyébb hasznosítási módjuk legyen. 210 db van nálam (sőt, mások ennél már sokkal többre panaszkodtak) és mivel volt annyi eszem, hogy a meggyőzőkészséget felhúztam annyira, hogy a morálváltozó pozitív legyen, így az állateledel számomra feleslegessé vált. Ha ez privát probléma lenne, hallgatnék, de úgy látom más topicokban is szó van erről...

Mód.: Vad ötlet és jóeséllyel nem csináljátok meg, de mi lenne, ha az egyik fétis ezekből kerülne ki? Semmivel sem nehezebb összeszedni 2-300 állateledelt, mint 200 templomkristályt...
Dátum: 2014.02.24. 17:28:55
Hy. Lehet én nem olvastam el valamit, de eddig hány ismert fétis van?

Úgy rémlik, Miklós azt irta, hogy minden eventnél lesz egy fétis, ami az event jutalma és egy másik fétis, amit erőforrásokból lehet venni. Na BU-nál megvolt a fétis, +a temlomkristályos fétis is kipipázva. Most van a xenó kitindarabokból kiszedhető fétis harmadiknak. Van-e negyedik fétis, amit erőforrásból lehet venni, vagy csak ezután lesz? Esetleg nem is lesz?
Dátum: 2014.02.24. 15:23:33
És ehhez mekkora sebgyógyitás szükséges? Már ck hogy megérné-e nekem is felhúzni akkorára.
Vagy esetleg valami mástól nővekszik az ÉP-d?
A következő csatlós bónuszához van ötletem: minden 50szintenként +1 alkimista AF képesség. (szóval 250en +5)
Dátum: 2014.02.06. 13:32:54
Hali. Azt szeretném kérdezni, hogy amikor egy tárgynál azt irja, h ,,+X% LE jár győztes portyáért'' illetve amikor állatfelszerelésben annyit ír, hogy ,,+X% LE'' akkor az mit takar???

Eddig azt hittem, hogy a portya végső jutalmát módosítják. Nemrég 73462LE-t szereztem egy portyából és az ellenfelem hajlandó volt válaszolni a kérdésemre, ami tömören fogalmazva így hangzik: mennyi LE-t veszitettél? A válasza 36731LE volt. Ez pont a fele annak, amit kaptam, szóval a kreaff. bónusszal megegyező mennyiség.
Szürke lélekrablóval (30%) és Szommerasztaxusszal (35%) meg 4XZafír gallérral (4X5%) mentem ellene. Ezeknek a tárgyaknak a bónusza hol és mikor számolódik el pontosan?

Félre ne értsetek, nem azt mondom, hogy lehúzás történt, csak tényleg nem tudom hogy számolódik el ez a pár tárgy és kíváncsi vagyok.
Dátum: 2014.02.01. 23:24:17
Ha zuhan a lift, hogyan kell benne elhelyezkedni?
Ki kell mászni a tetejére.
Le kell feküdni az aljára.*
Hozzásimulni az oldalához.
Ugrani kell leérkezéskor.

Hogy mivan?! o.O
Nem kételkedem a kérdés-válasz helyességében, de valaki legyen már szives elmagyarázni a hülye fejemnek, hogy ezzel hogyan lehet átvészelni egy lift zuhanását...
Dátum: 2014.02.01. 16:28:10
Hali. Mi lenne, ha a lehetséges AF listát is két részre szednétek, mint a szövetségi épületeket?
Lenne egy lista a már maximumra fejlesztett AFeknek és azoknak, amiket már nem lehet fejleszteni (pl harcos és mágus spec. közül is csak az egyik lehet) és egy másik lista minden másnak, ami még nincs maxon, vagy nem lett még fejlesztve.
Esztétikailag és áttekinthetőség szempontjából lenne jó és szerintem nem igényelne túl nagy változtatásokat...
Dátum: 2014.01.29. 11:07:25
Hali. Jól számolom, hogy a fejlőés hatalma a végére már 2000AF-be fog kerülni? o.O
Jesszusom, eddig a 30AF-el is meg kellett szenvednem, mire összejött...
Ugyanott vagyunk. Lefogadom, hogy az az ,,érdemi'' fejlesztés is őskőzabáló lett volna/lesz is.
Ajjj, így csak idő kérdése, h őskő nélkül lehetetlenné váljon a játék.

Már látom is magam előtt a szörnyű jövőt:
-CSP regenerációd arányosan növekszik az e hónapban vásárolt ősköveid számával
-tulajdonságaidból csak maximum annyiszor 0.1% érvényesül, ahány őskövet vásároltál a héten
-állataid depresszióban szenvednek és már sodorják a kötelet, hogy véget vessenek életüknek. Megakadályozhatod ezt, ha 24órán belül őskövet veszel
-nem kezdeményezhetsz pihenést, mert nincs elég ősköved
-naponta kapható portyapontjaid száma nem haladhatja meg az aznap vásárolt ősköveidét
-Landragórt bebörtönöztétek, de a harc utánni buli költsége olyan nagyra sikerült, hogy nem fussa arra a kasszából, hogy mindenkinek jusson jutalom. Csak az a 100 játékos kapja meg a TÖ növekedést, aki a legtöbb őskövet vásárolta az elmúlt félévben
-Drakin meglátogatott karácsony alkalmából és hozott neked 100 őskövet. De mivel túl sok rumot vedelt, olyan részeg volt, hogy elfelejtette átadni, sőt még a te ősköveidet is elvitte (veheted meg újból őket)
-a küldetés jutalmát csak 10 őskő árán tudod átvenni
-portyázásod során egy kalandra bukkantál. A kaland teljesítése 1őskőbe kerül

Ésatöbbi...

Jó, ezek brutálisan eltúlzott lehetőségek, de én úgy látom, hogy lassan, de ez felé haladunk...
5őskő az állatok képének megváltoztatása? Minek???!!! Ad valami bónuszt, ha egy hegyi óriás helyett egy sárkány képe van kint? Ez csak esztétikai változás lenne, miért kellett ezt is fizetősre csinálni?! Eddig relative próbáltam pártatlan maradni e téren, de mostmár én is átállok azok közé, akik azzal soroznak benneteket, hogy a pénzéhségetek elnyomja a játék játszhatóságát...
Miklós hidd el, nekem nagyon tetszik ez a megoldás, h több helyről kelljen összeszedned egy normáálisnak mondható varázslatelnyelést (mágiaelnyelő, állatok, tárgyak, Af-ek, stb.). De a többieknek is igazat adok: egy picit azért még lehetne növelni rajta.
Nem gondolok drasztikus növekedésre, de most önmagam példáját írom le: 118as szintű vagyok 1140 var. elnyeléssel (megfelelő öltözékben persze) és átlagban egy velem azonos erősségű végzetúrtól 4-6000 varázslatsebzést kapok (ami azt jelenti ugyebár, hogy a varázslat eredetileg 5-7000et ütött volna, csak elnyelődött kb 1000 sebzés).
Személy szerint nem ez zavar, mivel az esetek többségében a harci körökben visszahozom a lemaradást (közelharci a karakterem a kezdetektől) hanem az, hogy gyakorlatilag dísznek van a var. elnyelés. Ha az ellenfél sebzése kicsi, az nélküle is kicsi marad, ha pedig nagy, akk szinte semmit sem ér az elnyelés, mert anélkül is nagy marad.
Irtad, hogy nem akarjátok túltápolni az elnyelést, mert nem az a cél, hogy kinullázátok a varázslatot? Egy szerintem nagyon egyszerű és kézenfekvő, mégsem túl bonyolult megoldást javasolnék: picit növelni a var. elnyelést, vagy berakni új lehetőségeket/relikviákat a növelésére, cserébe legyen meghatározva egy érték, ami alá nem csökkentheti a sebzést (mittomén, most hasamra csapok, legyen mondjuk az ellenfél IQ-ja*5).
Pl.: az ellenfél varázslata 5000et ütne, nekem van 4000elnyelésem (pfff, de jó is lenne...) de az ő IQ-ja 400, szóval hiába a 4000es elnyelés, 2000sebzés alá nem fog csökkeni a sebzés (adott szinten ez átlagban 2 közelharci ütésnek felel meg).
Csak hogy tisztázzuk, nem azt mondom, h az IQ*5 érték mindig betalál. NEM! Ez az ötletem csak és kizárólat a var. elnyelésre vonatkozik.

Na, megfogalmaztam végre, lehet hurrogni rá...
Dátum: 2014.01.26. 22:54:16
Hát én hülye vagyok, nem értem...
Azt látom, hogy ott a maszk, de attól még nem hibás a kép, szóval inkább megkérdezlek: mi a hiba, amit észrevettél???
Dátum: 2014.01.26. 15:53:21
Viszont most nekem is szöget ütött valami a fejemben. Ha már ebben a topicban járok, megkérdezem.
Pár éve mikor még másik karival játszottam, úgy rémlett, hogy volt valami bug, ami lévén egyidőben birtokolható volt a háború csarnoka és a béke csarnoka is 5-ös-5ös szinten, ugyanabban a szöviben. Pontos részletekre nem emlékszek, hogy ez hogyan volt kivitelezhető.
A három dolog, amire kiváncsi vagyok:
-jól emlékszek-e vagy csak már nagyon régen volt és képzelődök?
-amennyiben volt ilyen, érdeklődnék, hogy érvényes-e még, vagy javitva lett?
-ha még mindig létezik ez, akkor hogyan lehet véghezvinni?

A válaszokat előre is köszönöm. Trollok kíméljenek... XD
Dátum: 2014.01.26. 15:31:05
Hali. Az 1. és 2. képeken valóban kevés a bónusz (amennyiben tényleg a spektrálison van a turbó). A 3.-4. képekhez meg annyit fűznék: a tudatturbó nem adhat több bónuszt, mint amennyi a szakételmed alapból. Ha jól látom, a 2es szintű sajtolást turbóztad 30as turbóval. Hát őszintén szólva így ne is várj 2nél több bónuszt. Hogy a 30as turbót maximálisan ki bird használni, húzd fel 15. szintig a sajtolást. Ugyanez a helyzet pl egy 100as kritikus ütést nem éri meg 300as turbóval növelni, mert elveszik a bónusz. 300as turbóhoz minimuum 150es krit ütés kell.
Dátum: 2014.01.25. 23:06:11
Ugyan mennyit kinál érte a lélekkufár? Biztos aránytalanul keveset, mint az epik kincsekért...
Dátum: 2014.01.23. 11:35:25
Azért én inkább 2. helyre raknám a szubplazmát. A sárga esszenciás feladatnál nincs szivatósabb. Pláne ha az ember még nem tart a 14. megaesszenciánál...
Dátum: 2014.01.21. 01:47:52
Van egy extra szivatás a megaesszenciáknál. Az, hogy normál esetben csak 15 lehet belőlük. A 14. megaesszenciád megszerzésével 33% esélyed lesz, hogy amikor elhasználsz egy nem különleges esszenciát, akkor hozzájutsz egy különleges esszenciához (ezek az általad kérdezett sárga esszenciák. Részletes leirásukat az általad megadott linkben irja). A különleges esszenciák is ugyanúgy működnek, mint a nem különlegesek (5esszencia + katalizátor = ultraesszencia) de a különleges ultraesszencia adja azt a lehetőséget, hogy 5tel több megaesszenciád lehessen. Tömören a szivatás része annyi, hogy 15 megaesszencia felett még a különleges ultra esszenciából is termelned kell egy rakattal, hogy az amúgy is k.vanehezen megszerezhető megaesszenciákat előállithasd.

Megj.: ha nincs 14 megaesszenciád, akkor már most kezdj el spórolni a dekrétumra. Én is köpködök érte, de nekem is lehetetlen ezt dekrétum nélkül megoldani.

Remélem sikerült érthetően válaszolnom...