Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Szakall

Oldal: 123
Dátum: 2012.12.23. 16:15:36
Ezt egy korábbi V4/60 -on kaptam. Nem tudom ki az eredeti szerző, de akit érdekel az egész dokumentum, az itt jelezheti, ée elküldöm neki. Szóval ez csak egy töredék:

...
...
...

V. FEJEZET: TÖ ELOSZTÁSI TAKTIKÁK

...

1. Varázsló: Elsődleges az IQ és Szerencse, másodlagos a Tau és Védekezés.

2. Közelharcos: Elsődleges az Erő és Támadás, másodlagos az IQ és Védekezés.

3. Offenzív: Elsődleges az IQ és Támadás, másodlagos az Erő és a Tau.

4. Kiegyensúlyozott: Mint az előző, de a Védekezés és a Szerencse is magas.
Ritka, mert igensok LE-be kerül és PvP szinten könnyen a középmezőnybe süllyedhet vele a kari ha nem Szuperopimalizál.

Az Erőt és a Taut felesleges magasabbra erőltetni, mint a Támadást, illetve IQ-t, mert semmit nem érnek, ha nem talál a kari. ELSŐDLEGES fontosságú a találat elérése.
A Szerencse értékét Szint x 2 értéken minimalizálják sokan. Ez azonban a normál világokon és a vadászoknak kevés. Mértékadó elemzők statisztikái szerint a x3 inkább használható. A szintkörnyezethez igazítás pedig „életbevágó”. A szintkörnyezet gyakran megkívánhatja a x3,5-x4 közötti értéket is.

A „harmadlagos” tulajdonságokat is érdemes időről időre karban tartani, ha mással nem hát egy aktívabb Landragórozással.

...
...
...
Dátum: 2012.12.23. 16:07:59
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,836.0
Dátum: 2012.12.23. 10:48:02
Ha ismered a tulajdonságok szerepét, akkor tudod a választ!

Felesleges az erőt (közelharci sebzés) fejleszteni, amíg nem találnak be az ütéseid (támadás).
Felesleges a taumaturgiát eltúlozni, amíg a másik győz az elmék harcában (IQ).

Ezek után Védekezz, és éldegélj sokáig!
Dátum: 2012.12.20. 18:30:16
Úgy látom az alap probléma az, hogy új ismételhető küldetéseket szeretnétek, de a gyenge karakterek ne háborodjanak fel az állandó verésen. Nekem ezek jutottak eszembe:

Portyázás:

- Veszíts X portyában úgy, hogy LE-t is veszítesz. (piramishoz hasonlóan)
- Sebezzen(-ek) X csatában többet a állatod(-id) mint Te. (kisebb Ép vesztés az áldozatnak)
- Szerezz lélekszívással több LE-t, mint a rablásod, X csatában.
- Lopj x kiégett őskövet.

Kalandok:

- Oldj meg X kalandot kristálypont használata nélkül. (nyilván kevesebbet, mint a kristálypontos, normál küldetés)
- Szerezz X lélekgyémántot kalandokból. (bonyolultabb, több kihívásos kalandok pörgetése)
- Teljesíts egymás után X kalandot úgy, hogy közben egyszer sem vallasz kudarcot.


Remélem nem írtam SZÉLSŐSÉGES nagy hülyeségeket......................
Dátum: 2012.12.19. 01:51:49
A varázslat kör nagyon fontos.

Durva szélsőséges példám van erre. Egy régebbi V4/60 szerveren a legnagyobb sebzés kategóriában 3. lettem. Természetesen varázslattal sikerült. Csináltam egy ,,célgépet" ami gyakorlatilag csak varázsolni tudott. Magas IQ, horribilis Taumaturgia, és elhanyagolható többi.
Hihetetlen, de csak 1 varázslatkörrel a csatáim felét megnyertem. Hiába jöttek +3 kört fegyverrel, amikor Én szinte soha nem találtam be.

Szóval ne becsüld le a varázslatot!!! Bőven elég az az 1 kör.
Dátum: 2012.11.29. 17:41:34
A jutalmak szerintem korrektek.
Őskő, kiégett is, dukát, LE, Esszencia és egyebek. ez az egyetlen jó benne.

Nem tudom mi a baja vele az embereknek. Sokan sírnak, hogy miért csak a ,,fizető vendégek" tudnak mindent eredményesen csinálni. Most itt a lehetőség nekik, hogy a templomukhoz, és minden máshoz kapjanak segítséget. Akár azonnal visszaforgathatják az eventbe is, mert ha jól tudom a szint teljesítés után azonnal jár a jutalom. Akkor már nem is olyan lehúzós a dolog.


Az egyetlen rossz az, hogy lehetetlen számomra. Kicsi a szintem, de ezt mér kifejtettem az imént ..............
Dátum: 2012.11.29. 17:08:20
Reméltem, hogy az alacsony szintű karaktereknek is lesz esélye eljutni valamilyen szintre ebben az eventben. Eddig minden eventben tudtak játszani, ez most kicsit neccesre sikerült.

1. sor
Talán OK

2. sor
-okozz kritikus ütést 60 alkalommal
-Képezd ki az állataidat templomkristály segítségével

3. sor
-pusztíts el 50 térkapus ellenfelet (szövetség függő)
-szerezz 50 aranydukátot (szintkövetelmény: 24)
-győzz 20 kihívásban (szintkövetelmény: 30)

4. sor
-oldj meg 30 kalandot (szintkövetelmény: 40)

5. sor
-hozz létre 3 ultraeszenciát (szövetség függő)
-sajtolj ki egy legalább 80. szintű állatot (azért ez sincs akárkinek kis szinten)
-költs el 30 Af pontot (szintkövetelmény: 60)

6. sor
-pusztíts el 2 entitást (beletörne a bicska, ha még van is a szöviben lehetőség)

7. sor
-adj el az aukciós házban 3 Epikus relikviát (szintkövetelmény: 24)
- készíts megaeszenciát (szövetség függő)
-készíts el egy katalizált eszenciát (szövetség függő)
-szerezz 150 sisakszilánkot (szintkövetelmény: 80-90 ???)

------------------------------------------------------------

Gyakorlatilag teljesíthetetlen, bármennyire is törném magam. Sok olyan dolgot kell kiváltanom, amit a kis szintem, és ebből adódóan a kis kúttal rendelkező szövetségem miatt nem tudok teljesíteni. Akiknek ezek a feltételek adottak (szint, szövetség) sokkal jobban tudnak taktikázni a dekrétumokkal, tehát sokkal eredményesebbek tudnak lenni. Ügyesebben ki tudják használni SZÉLSŐSÉGES játékstílusukat!



Ez most kb olyan, mintha:
Xenóban mindenkinek 50. szintű ellenfele lenne. (1. és 100. szintűnek is)
Epikus és entitás dobálná a térképdarabot (annak, aki tud csatázni velük)

Ami nektek napi rutin (dukát, térkapu, entitás, epikus, kaland, kihívás, sisakszilánk, krit. ütés küldi), az nekem dekrétum.

Sajnos................
Nem vitát szeretnék nyitni, csak az észrevételemet akartam megosztani veletek.


Remélem nektek nagyobb esélyetek van.

Csúcsra fel!!!
Alendaar
Persze van dögivel célpont, csak nem érdemes támadni.

Maci
A véleményed érdekes, néhány helyen már majdnem helytálló is, de végül mégsem az.


Igazatok van, nem lehet mindenkinek jó. Olyan soha nem lesz. Folytatom türelmesen a portyázgatást, és próbálok alkalmazkodni is a későbbiekben. Egyébként 3 éve játszom, és most láttam elérkezettnek az időt, hogy tapasztaltabban elkezdjek egy új karaktert.

További szép napot.
Az egész a világok közötti portyázásból indult ki, ami igencsak idevág .....................

És azzal folytatódott, hogy habár mindenkinek célpont hiány van, nekik is, nekem is, csak mert nekem 8 hozzászólásom volt eddig a fórumon, nekem nem lehet igazam.

Ők elégedettek az eddigi fejlesztésekkel (kristály horda, szubplazma), mert tudják használni, Én nem, mert nincs lehetőségem használni. Erre szerettem volna rávilágítani, és nem a folyamatos lehurrogásra törekedtem magam ellen!!!

Habár Te is elküldtél a gyászba innen, azért örültem az utolsó mondatodnak, ahol kifejezted, hogy valós problémát feszegetek. Bár indoklást még nem kaptam, hogy alacsony szinten, az ÚJ KARAKTERT KEZDŐKNEK miért nem könnyítik meg a szerver adottságaiból adódó problémák leküzdését.

Valós probléma. Szeretnék sokat portyázni, és ha rajtam múlna, nem toporogva haladnék, hanem igen is leütném azt a 10-20-30 embert naponta, ahogy Ti is, csak épp nincs kit. Ezért nem értem, miért ócsároljátok le a véleményemet, és vagytok ilyen sarkosan a világok közötti portyázás ellen. Jó lenne az mindenkinek, ha okosan meg tudnák oldani a dolgot.
Nem szélsőségeskedem Én!
Egyszerűen nem mindig van ellenfél. Ha egyszer megtámadtam, nem adott, és azóta nem csinált semmit, nem fogom újra támadni, csak hogy csatám legyen!!! Bemásolom ide, ilyen a forgalmam:

Ma, 20:02
A jutalmad 76 lélekenergia és 2 TP.
Ma, 20:00
A jutalmad 139 lélekenergia és 2 TP.
Ma, 19:58
A jutalmad 604 lélekenergia és 2 TP.
Ma, 19:57
A jutalmad 20 lélekenergia és 2 TP.
Ma, 19:52
A jutalmad 1075 lélekenergia és 3 TP.
Ma, 19:50
A jutalmad 1004 lélekenergia és 2 TP.

Tegnap, 19:41
A jutalmad 33 lélekenergia és 2 TP.
Tegnap, 00:50
A jutalmad 265 lélekenergia és 3 TP.

November 26. 17:19
A jutalmad 0 lélekenergia és 2 TP.
November 26. 09:45
A jutalmad 409 lélekenergia és 4 TP.
November 26. 09:45
A jutalmad 798 lélekenergia és 4 TP.


Ma jó volt, de vannak sz.r napok is. Nagyon letámadtatok ahhoz képest, hogy tetszene a világok közti portyázás, mert gyorsabban tudnék fejlődni. Szóval nem extrémkedek, csak nincs kit támadni! Próba képen indítsatok egy új karit az 5. világon, és tuti nem léptek hetente szintet, ha normálisan portyáztok, szóval nincs szándékos üres csatátok.

778 TP ennyi kell a szintlépéshez összesen
Átlag 3 Tp (2-3-4 ilyen csaták vannak), ha válogatás nélkül gyilkolsz. Az napi (778/3)/14=18,52 csata!!! Ebben az esetben is 2 hét a szintlépés. Persze ez nem számolható ki így, de akkor is a 8. szint lépése 4 hónap lenne.

Gondoljátok át azt amit írtatok. Az Én 6 hónapos tippem akkora oltári extrémség?! Nagyon nehéz csata nélkül fejlődni. Csak kampányolok a világok kö..............

Gondoljatok amit akartok.
Vadásszatok az 5. világon, meg egyebek.

További szép napot!
Én egyáltalán nem kívántam újat Miklóséktól!
Többször szó esett már a világok közti portyáról, amire Én is gondoltam. Szélsőségesnek szélsőséges a játékstílusom, de kétség kívül eredményes.

Nem tudom te mennyire vagy tisztában azzal, hogy miért van ennyi világ.
Elárulom, nem azért, mert a régiek megteltek!!!

Vannak a ,,normál", kiegyensúlyozott világok: 1-2
Békés világ, ahol a vadászós taktika van előnyben a maximalizált rablás, és Vf. miatt: 3
Gyors ill. verseny szerver: 4
És az a bizonyos 5. világ - amit szintén nem Én találtam ki - ahol nincs Vf, és nincs maximalizálva a rablás, ezért egyértelműen a portyára orientált karaktereknek, és játék stílusra van fejlesztve.

Szóval egyáltalán nem állja meg a helyét a kijelentésed, miszerint:

Többször el lett mondva, nem lesz olyan fejlesztés, ami a szélsőséges játékstílusokat támogatja


Szóval, ha már erre lett kitalálva a szerver, akkor lehessen is élvezetesen kijátszani a lehetőségeket. Ezen a világon a vegyes játékstílus csak szélsőséges esetben eredményez BAJNOKOT. Itt ez a szélsőséges, nem pedig az Én játékstílusom.

Bocsánat a többiektől a szélsőséges modoromért, de úgy látom nem mindenki tudja értékelni a kulturált társalgást!

További szélsőséges szép napot!

Látom Ti csak a magas szintű karakterekre vagytok rákattanva.

Mentor rendszer. Minden új játékosnak lehet egy mentora a régi, tapasztalt játékosok közül. A mentor adhat segítséget szóban (üzenet, chat), és fizikailag is, adhat vmennyi LE-t, segíthet a lélekkút beépítésben és sok másban. Cserébe, ha a tanítvány fejlődik, abból a mentor is profitál.


Ez a multizás melegágy lehetne. Eddig elvből nem volt lehetőség a karakterek közötti ,,kereskedelemre"! Szerintem ezt ez után sem lenne szabad hagyni. Esetleg ................ ha az ajánláshoz hasonlóan, ez a mennyiség sem léphetné át a karakter eddig szerzett össz. LE-jének 10%-át.

Világok közti portyázás egyelőre parkolópályán (ehelyett van a szubplazma) de világok közti bajnoki viadalt tervezünk!


6. szintű POK karakterem van. Megesik, hogy naponta csak 1-2 csatával kell beérnem, ami nagyon elszomorít. Valahogy jó lenne a 8. szintre való elérést 6 hónap alá nyomni, és nem csak a 100+ szintűek problémáival foglalkozni. Rengeteg póknövendék van magára hagyva, mert nem bírták ezt a tempót. Csorognak igaz az új karakterek, de piszok gyorsan (1-2 nap) átstartolnak, szóval nem lehet olyan állandónak mondható farmot kialakítani, mint pl. már 30. szinttől.

A kezdőket segítő egyéb tervezett lépések: gyorsabb vadászat, minimum LE mindenképp jár portyáért


Min. LE portyánál alacsony szinten. Gondolom az Eh-hoz hasonlóan. Nem rossz ötlet, ha lenne egy napi maximum, amiből ne lehessen jó karaktert csinálni, csak a kezdeti sikertelenséget kicsit kompenzálni. Javaslom még az 5. világon lévő inspirációhoz hasonlóan a mértékét az idő előrehaladtával 0-ra csökkenteni. pl.: 10. szintre elérné a 0-t, vagy valami komplex képlet figyelembe venné az időt és a szintet is egyszerre, és akkor 6 hónap, és vagy 10. szint elérése oltaná ki teljesen a segítséget.
Dátum: 2012.11.26. 11:23:15
Fúúú..............
Jó témát dobtam fel!


3 éve játszom már, az 5. világon volt egy 76. szintű pók sereghajtó karakterem. Csak egy pár fanatikus tudott jobb lenni nála. Elérkezettnek láttam az időt egy új kari csinálásához. Magasabb szinten megvan a tapasztalatom, de ilyen alacsony szinten még bamba voltam, és nem is emlékszem rá, hogy kértem volna tippeket a fejlődésemhez. Ezt mostanában pótolom be.

Ez a kari bajnokesélyes lesz 8. szinten, és ehhez jól jönne egy állat. Vadászni viszont semmilyen körülmények között sem akarok, ezért gondolkoztam a familiárison. Persze ha már meglenne, vinném portyába is, bár ott nem szorulok segítségre, 100-ból 2-szer üt be a random.


Más:
Asztrális védőburok: majd ha lesz állatom, és az ellenfeleknek másodlagos támadása. Ami ugye 10. szint alatt nem jellemző. Akkor szokta a többség fejleszteni, amikor eléri az állatölős küldetést.
Portyagömb: sajnos, vagy nem sajnos nagyon ritkán csatázok egy órán belül 3-nál többet. naponta 2-3 alkalommal nézem a toplistát, és ugye nem tolonganak az új emberek annyira! hétvégén akár 5-6 alkalommal is átfutom, szóval eloszlanak a csatáim, nem torlódik a százalékolás irányába.
Dátum: 2012.11.25. 15:25:40
Köszönöm a válaszokat!

Akárhogy is van, az biztos, hogy nem kell magam nagy költségekbe verni eleinte, esetleg egy szakértelem. Ha alacsony lesz az élete, veszek egy relikviát, és megemelem az alapszintjét. Ha pedig úgy is kinövöm, veszek egy másikat relikviával. Alacsony morálra ott lesz a hűségbónuszos cucc, esetleg megpótolom, amíg nem töltöm be a kutat, és nem tudom gyakorlatozni.

Remélem ti is így gondoltátok a dolgokat!
Dátum: 2012.11.24. 01:24:26
Üdv Emberek!

Segítségre lenne szükségem, egy pár kérdésben.Vázolom a helyzetet:
6. szintű pókocska vagyok, szintemen az első, és Tp-ben még csak a szint felénél járok. Nagyon nem szeretnék vadászni a sok Tp miatt, és főleg nem szeretnék vadászós szakértelmeket fejleszteni még, de egy állatka jól jönne majd a bajnokin (8. szinten). Tudom egyszerű a megoldás: vegyek Familiárist. Ezzel nincs is gond, nem gyerek vagyok (26 éves), annyit tudok áldozni a játékra. Ha jól olvastam, azt beidomítva kapom majd meg.

Most jöjjenek a kérdések:
-Vihetem magammal harcolni?
-Nem kell valamilyen szakértelem (pl.: csapdakészítés; idomítás) valamilyen minimális szintre fejleszteni?
- Ha kell, mik azok, és milyen szintre?

Válaszokat előre (és majd utólag ) is köszönöm!
Nem jó helyre írok, de szerintem a választ itt is megkapom.
Hányas szinttől lehet előre válaszolni a kvízkérdésekre a vadászatnál? Nem sokat vadászom, de jól jönne minél hamarabb a kvíz medál a besorolásokból, és küldetésem is van kvíz kérdés feltevés, de még nem gyűlt össze a száz kérdés.

Üdv.: Kicsi pók növendék
Oldal: 123