Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - SOULSLAYER69

Oldal: 12
Dátum: 2012.08.31. 19:23:39
Idézet: Kocos - 2012.08.31. 16:06:01
Idézet: SOULSLAYER69 - 2012.08.31. 14:58:02
Ebben mi nem volt egyértelmű a r.hadt életbe?!!!


Probald meg tovabbolvasni a mondatot. Van egy masodik fele is neki.
Egyebkent szerintem is helyesen jart el az admin.


Ja. Az a másik fele, hogy ,,illetve rosszak voltak''. Nos nem, mert ott volt köztük a helyes válasz. Ha a helyes válasz ott van, miért lényeg az, hogy mi a másik 3? Még ha Mexico helyett azt is irom, hogy ,,Agressziv Harcipuding'' (aminek semmi értelme ugyan, de tegyük fel a példa kedvéért) akkor is ott van a helyes válasz, szóval a mondat második fele is kilőve.
Dátum: 2012.08.31. 19:18:57
Idézet: Lanmandragoran - 2012.08.31. 18:31:50
Felháborít az admin értékelése? Engem meg az háborít fel, hogy olyan gyengeleméjűeknek nézel "minket magyarországiakat", hogy egy Mexicot ( ) kell berakni rossz válasznak. A másik kettő még szerencse hogy nem Malajzia és Madagaszkár volt, hogy mi szerencsétlen hülyék véletlen se rontsuk el.


Igen? Te összekevertél valamit. Még mielőtt megvádoltok, hogy a saját anyanyelvem országát hülyézem le, kijavitanálak: nem a magyarországiakat nézem hülyének, hanem a bolygón élő emberek 80%át független attól, hogy hol él. Nem kellene Magyarországig mennem, hogy találjak jópár embert, aki Mexicot jelölné. De igen, ha már is felhoztad: nálatok IS van az ilyenből, ez alól nem kivétel egy ország sem.
Dátum: 2012.08.31. 14:58:02
''Melyik országban ömlik a Tisza a Dunába?

Szerbia
Magyarország
Románia
Mexico

A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.''

Ebben mi nem volt egyértelmű a r.hadt életbe?!!! Próbálok normálisan, kúltúráltan játszani, de az ilyen húzásaitokkal már túlzsibbasszátok az agyamat. Ültessétek már el a gép elől azt az agyhalott admint és rakjatok a helyére valakit, aki normálisan tudja értékelni a kérdéseket. Nem voltak egyértelműek a válaszok???!!! Mi nem egyértelmű abban, hogy azt kérdezem hova torkollik az a k.va folyó, ami még a ti országotokon is átfolyik?! Plusz a Duna is áthalad nálatok, akkor meg mi van? Az egyik legnagyobb folyótokról van szó magyarországiak!!! Ha valamelyikőtök még ahhoz is h.lye, hogy tudja a választ, akkor bepötyögi googlebe, hogy tisza és rögtön kidobja az adatokat, ahol kiszúrja a szemeteket, hogy a helyes válasz Szerbia!!!
Tényleg gond van itt, hogyha felfognak ilyen kérdéseket, miközben a ,,Justin Bieber milyen szinű tangát viselt a hétvégén'' kategóriájú kérdések átcsúsznak a szűrőn. Régen mikor még először kezdtem el játszani a végzeturat, a kérdéseknek az volt a céljuk, hogy a játékélmény mellett még egy kis tudásra is szert tudjanak tenni az emberek, de ahogy nézem ma már csak a +LE-t látják abban is a játékosok és nem az értelmes kérdéseket fogadják el.

u.i.: Mielőtt elkezdene bárki is lehurrogni kiemelném, hogy tisztában vagyok a hozzászólás nyomdafestéket nem tűrő részeivel és vállalom értük a következményeket, de valakinek akkor is fel kell emelnie a hangját, mert a többi csak hallgat és lapul, mint sz.r a fűben.
A komment nem nektek szólt játékosok, hanem a mai napon fél 3 körül dolgozó kérdésekkel foglalkozó admin munkáját irányult kritizálni. De akinek inge, az nyugodtan vegye magára.
Dátum: 2012.08.16. 19:41:09
Melyik gázlómadarunknak van jellegzetes, kanálszerű csőre?
Kanalas gém*
Nagy kócsag
Bölömbika
Fekete gólya

Szabályos húzás ez, hogy a kérdésben utalás van a helyes válaszra??? o.O
Dátum: 2012.08.14. 11:35:47
Idézet: Craslorg - 2012.08.13. 15:20:01
8 éven belül Peking nem fog újra olimpiát rendezni. Bár ha arra vonatkoztatva írtál, hogy lexikális vagy spec, akkor igazad van.


Nem, csak simán arra gondoltam, hogy kb 10-15év múlva (mikor Peking már újra lezavart egy olimpiát) ez a kérdés már nem fog, vagy nem biztos, hogy fog helyes válaszokat tartalmazni. Ha jól tudom (de lehet, hogy rosszul tudom, akkor szóljatok rám) olyan kérdéseket kell irni, amelyeknek még évek múlva is ugyanaz lesz a helyes válaszuk, mint amit bejelöltünk rajta. Ha nem igy van, akkor bocsi.
Dátum: 2012.08.13. 13:58:28
Magyarország hány aranyérmet szerzett a pekingi olimpián?
5
2
3
7

Melyik évben? Jó, a kérdés jelenleg aktuális, de 2, 3, sőt 5, vagy 10 év múlva is meg kell hogy állja a helyét...
Dátum: 2012.08.07. 21:55:05
Hali gyerekek, megint én vagyok, jöttem újra kötekedni.
Ime az új inyencség:

Ki által kerül az "Egy Gyűrű" a Végzet-katlanba?
Gandalf
Samu
Gollam*
Frodo

Gollam???!!! Igen, Gollam volt az, aki a gyűrűvel együtt lávafürdőt vett, viszont őt Frodó lökte le a katlanba hálából, amiért leharapta a bal kezéről a mutatóujját. Vagy ha pontosabban akarok fogalmazni: egy csajos bunyó kiséretében mindketten lezuhantak a szikláról, csak amig Frodó egy sziklába, addig Gollam a gyűrűbe kapaszkodott. A hitetlenek számára linket is mellékelek:
http://www.youtube.com/watch?v=rG4IZSRWQRE
Frodó volt az kérem szépen, aki a megyétől a katlanig cipelte a gyűrűt.
Persze ha jók az infójaim, a könyv szerint máshogy történtek a dolgok (de nem olvastam a könyvet, szóval nem tudom) viszont ezesetben meg a kérdésben kellett volna feltűntetni, hogy ,,a könyv szerint''.
Dátum: 2012.08.07. 19:14:43
Idézet: Lanmandragoran - 2012.08.07. 16:19:43
Idézet: Kocos - 2012.08.07. 12:54:40
Idézet: SOULSLAYER69 - 2012.08.07. 12:27:05
Melyik magyar sportoló nyert olimpiát birkózásban?
Cseh Tamás
Káté Gyula
Majoros István
Kovács Antal

Kell hozzá komment vagy az nélkül is törlitek?


Nekem mondjuk kéne komment.


Egy kommentnek én is örülnék. Első ránézésre max annyi hiba van benne, hogy Cseh Tamás nem volt olimpikon, így kilóg (gondolom a kérdező Cseh Lacira gondolt), de ő meg ismert zeneszerző. A többiek meg olimpiai bajnok cselgáncsozó, világ- és európabajnoki bronzérmes boxoló, és olimpiai bajnok birkózó.
Szóval semmi hibát nem látok


Többféle szempontból is próbáltam megközeliteni a kérdést, de sehogy sem voltam megelégedve az összeállitással. Lusta vagyok olyan sokat irni, ezért csak a két legnagyobb problémámat irom ide:
1. Ha már a kérdésben úgy fogalmaz az ember, hogy ,,melyik magyar sportoló'' akkor miért ir a válaszok közé egy zeneszerzőt?
2. Azon kivül, hogy Majoros István IS (!!!) nyert olimpiát birkozásban, vannak még mások is. Mivel nem akartam sok időt erre pazarolni, ezért csak Googlebe irtam azt, hogy ,,olimpiai bajnok magyar birkozók'' és máris kidobott 17 (vele együtt 18) nevet. A kérdés esetleg jó lenne igy: Az alábbiak közül ki nyert olimpiát birkózásban?

Jönni fognak a kommentek, hogy nagyon szőrszálhasogató vagyok, de amikor én irok kérdést, akkor velem is ilyen szőrszálhasogatóak az adminok... Azt adom, amit kapok
Dátum: 2012.08.07. 12:27:05
Melyik magyar sportoló nyert olimpiát birkózásban?
Cseh Tamás
Káté Gyula
Majoros István
Kovács Antal

Kell hozzá komment vagy az nélkül is törlitek?
Dátum: 2012.08.04. 14:00:36
Gyök alatt kilenc +gyök alatt kilenc = ?
9
gyök alatt 18
6*
81

Nem úgy volt, hogy a matematikai feladatok tabuk?! TÖRÖLNI!!!
Dátum: 2012.07.25. 13:09:34
Idézet: Craslorg - 2012.07.25. 11:30:28
3 tabletta:
- 1.
- fél óra szünet
- 2.
- fél óra szünet
- 3.
Becsapós, de se az első előtt, se a 3. után nem kell még fél órát várni.


Tyű, tényleg! Bele sem gondoltam, hogy az elsőt rögtön kell bevenni. Bár a kérdés feltevője beleirhatta volna...



Itt van viszont mégegy finomság:

Drakint, a Hordaparancsnokot, az Orákulumot, és ezeket hol találhatod meg?
A szakértelmeknél
Az ősköveknél
A legendában
A lélekkufárnál

Honnan tudná a választ egy ma kezdett 1.szintű kari? Hasonló kategóriájú kérdéseket láttam már visszadobva azzal a kifogással, hogy ha egy frissen inditott kari nem tudhatja rá a választ, akkor specnek számit. Akkor ez a kérdés is spec. TÖRÖLNI!!!
Dátum: 2012.07.25. 11:22:53
Ha az orvos felír 3 tablettát, amelyeket félóránként kell bevenni, meddig tart ezek előírás szerinti beszedése?
Két óráig
Fél óráig
Egy óráig*
Másfél óráig

A kérdés önmagában szerintem jó és nem kell hozzá spec tudás. Az egyetlen gond csak az, hogy bárhogy is számolom, nekem másfél óra jön ki mindig. Valaki elmagyarázná legyen szives?
Dátum: 2012.07.17. 13:52:19
Ki az X-akták férfi főszereplője?
Rozsomák
Xavier professzor
Pókember
Mulder*

Most ez komoly? Könyörgöm gyerekek, valaki mondja el, ilyen könnyű kérdés miért jut át a szűrőn?
Dátum: 2012.07.17. 12:23:24
Idézet: Bpetya75 - 2012.07.13. 16:46:09
A kiskanásznak is három malaca volt. Az elsőért térdig, a másodikért kötésig, a harmadikért nyakig felemelte a ruháját a királykisasszony. innen tudta meg a kiskanász, hogy milyen különleges jegyei vannak a hölgynek

Idézet: Becksim - 2012.07.13. 17:06:24
Lásd:
http://images.vegzetur.hu/userpic/alliance/HUN4/mesebe_illok_zaszlo.jpg
http://kephost.hu/image-514B_4FF66BBD.jpg
http://kephost.hu/image-4222_4FFAC30C.jpg


Lol, megint gubanc van.
Az a kismalacos, amiről én beszéltem tömören úgy nézett ki, hogy a kanász két malaca táncolt, ha furulyázott nekik. A királylány elvitte az egyiket, de az nem táncolt. Gondolta azért, mert a tánchoz mindkét malac kell, ezért elvitte a másikat is. De harmadszorra is vissza kellett mennie, mert valójában a furulyázó juhász kellett hozzá, hogy táncoljanak.
Igen, láttam én is a Magyar népmesék cimű sorozatot, tetszett is, viszont a népmesék éppen azért népmesék, mert a mesélőtől függ a történet. Megboldogult nagymamám mesekönyvében pedig úgy látszik, egy másik verzió volt, mint ami a tévében ment, de nem is ez volt a lényeg.
A lényeg az volt, hogy a kérdésben fel kell tüntetni valami utalást, hogy melyik mesére gondolt a tag. Ha az én kérdéseim nem jutnak át a szűrőn, mert (az adminok szerint) hiányosak, vagy éppen nem egyértelműek a válaszok, akkor elég bosszantó egy ilyen kérdésbe botlani, ami még az enyéimnél is hiányosabb...
Dátum: 2012.07.13. 12:42:33
Hány kismalac szerepel a mesében ?
kettő
kilenc
három*
öt

Melyik mesében b.meg?! Jó, tudom, h a három kismalacra gondolt, de létezik egy rakat másik mese. Mondjuk emlékszek még 7-8évs koromból egy kiskanász meséjére, ahol csak két táncoló malac volt és azokat adta oda egy királylánynak csókokért cserébe. Vagy a hugomnak van egy mesekönyve, abban van egy mese amiben az anyamalac a főszereplő. Mondhatnátok, hogy kötődni akarok, de hét, ismétlem: HÉT malacot hoz benne a világra. Ha meg a megmaradt válaszba is bele akarnék kötni, akkor Googlen biztos találnék valamit, ahol kilenc malac van.

Egy szó mint száz: a kérdést át kell fogalmazni és feltüntetni, hogy a kérdés feltevője MELYIK MESÉRE IS GONDOLT PONTOSAN!!! Vagy legalább valami utalást adni benne. Pl: A népmesében, ahol a farkas elfújja a malacok házait, hány kismalac van?
Dátum: 2012.07.11. 10:29:13
Valójában mi is a pezsgő?

Sör
Bor*
Pálinka
Likőr

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Tudja valaki, hogy ebben most mi nem volt érthető?!?!?!
Dátum: 2012.07.09. 00:46:51
Mit nevezünk áspisnak?
kőzetet
mérges kígyót*
népcsoportot
kéziszerszámot

Az áspis lehet egy féldrágakő neve is. Két helyes válasz, törölni!!!
Dátum: 2012.07.08. 01:37:54
Miről ismered fel Heimdalt?
Rúnák vannak a nyelvén
Falábú
A kürtjéről*
Egy keze van

Mi az a Heimdal??? Nem alapműveltség, törölni!!!
Dátum: 2012.06.26. 20:11:20
Milyen számítógépes újság nem létezik az alábbiak közül?
Gamestar
PC Guru
PC játékok
Chip

Most ez komoly?!!! Elnézést, de szerintem az emberek fele nem vásárol hasonló kategóriájú újságokat, vagy nem pont a felsoroltakat.
Ez a kérdés úgy spec, ahogy van és távol áll az alap kúltúrától, mint sok más kérdés, ami sajna bekerült a játékba.
Dátum: 2012.06.22. 11:47:02
Melyik az az orosz államfő, akiről vodkát neveztek el?
Putyin
Brezsnyev
Gorbacsov*
Jelcin

Tényleg nem kötődni akarok, de a kérdés feltevője ezek szerint nem ivott még Jelzin vodkát (Oroszul Jelzinnek irják és csak a ,,magyarositott'' neve Jelcin. Még egy hiba). Valamint még Googlen megtaláltam a Putyin vodkát is. A kérdés esetleg csak úgy lenne jó, hogy ha azt kérdezné, kiről NEM neveztek el vodkát, de akkor is Brezsnyev lenne a megfejtés...
Kérem a kérdést törölni, mivel HÁROM helyes válasz is van!!!
Oldal: 12