Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tristram01

Oldal: 1
Dátum: 2009.07.03. 11:21:18
Idézet: Liruket - 2009.07.03. 09:06:45


Kinek a terméke a TR-55 tranzisztoros rádió?
Samsung
Sony
Hitachi
Videoton


Google mondja: TR-55; térkép, szerszám, de nem rádió.


Liruket, a TR-55 tényleg rádió, méghozzá a Sony első tranzisztoros rádiója. tehát a kérdés ilyen szempontból jó, más kérdés, hogy megítélésem szerint meglehetősen speciális.
Dátum: 2009.05.07. 18:10:21
Üdv! lenne egy kérdésem.ugye egy szövetség háború során legfeljebb az ellenfél lélekkútjának a 30%-át rabolhatja el, amennyiben nyer.Namost, ugye a háborúcsarnokának van egy olyan tulajdonsága, hogyha a háborúban egy tag olyan végzeturat győz le akinél nincs vagy csak kevés LE van akkor győzelem esetén a szövi több LE-t fog nyerni.

A kérdés a következő: a határ itt is 30%? vagy ezzel feljebb is lehet menni mint 30%?
Dátum: 2009.03.15. 15:46:14
Azt szeretném kérdezni hogy ennél a küldetésnél - Szerezz legalább 3 kiégett őskövet szintlépéskor az energiakristályosító segítségével! - egyetlen szintlépéskor kell ennyi őskövet szerezni vagy pedig lehet 2-3 alatt is?

Már csak azért mert nagyon nem mindegy, hogy maradhat 3-ason a EK, vagy fel kell tornáznunk 6-osra
Dátum: 2009.03.15. 13:44:03
Idézet: Tosca - 2009.03.15. 13:07:50


Azt vitatjuk, hogy a megfogalmazás módjából az derül ki, mintha a sing csont a kisujjtól a könyökig tartana, minden átmenet nélkül, a többi ott helyeződő csontot teljesen figyelmen kívül hagyva...elhisszük, hogy nem ez járt a fejedben, de akkor is így értelmezhető. Többen felvetettük, miképp kéne átfogalmaznod, ahogy feljebb is említettem: 'a csukló és a könyök között található, a kisujj oldalán', az orsócsontra értve pedig írhatod ugyanígy, csak 'a hüvelykujj oldalán'. Egyébként, hogy anatómiailag tisztázzuk, a sing- és az orsócsontnak is csak annyi köze van a csuklóhoz, hogy ahhoz kapcsolódik közvetlenül, nem része a csuklónak, tehát sorolom: kisujjnak 3 ujjperce után következik 1 kézközépcsont (a kisujj felől), az után jön 2 kéztőcsont ( a kisujj oldalán szintén, ezek vesznek részt a csukló alkotásában), az ulna (=sing csont), aminek a vége a könyökbúb.
Tehát az emberi kar, az ujjhegyektől (összes ujj) a könyökízületig áll 29 db csontból...

És végezetül: Fogadd már el, hogy rosszul/nem egyértelműen tetted fel a kérdésedet, és mi itt a fórumon nem b*szogatni akarunk, hanem segíteni neked, hogy egy jó kérdés lehessen belőle

A stílusért utólag is elnézést kérek...


Nem értem ezt a fene nagy felháborodást, de mindegy.Szerintem itt csak érvek és ellenérvek hangzottak el.De hogy a többire is reagáljak:Én egyetlen szóval nem mondtam hogy az orsó ill. singcsont része a csuklónak.Hol látod te ezt az én hsz-emben? Én csak azt mondtam hogy anNÁL található azt nem mondtam hogy része is annak.De úgy látom itt és most kell befejezni ezt a vitát, mert kezdenek elszabadulni az indulatok.Pedig én mindenki hsz-ére kulturáltan válaszoltam.Na mindegy lesz ahogy lesz és kész.Pedig lenne még mondanivalóm de úgy látom, nincs értelme folytatni.
Dátum: 2009.03.15. 12:56:40
Idézet: Tosca - 2009.03.15. 12:19:41


Én spec nem emiatt gazolnám ki, hanem azért mert már szerepel egyszer-kétszer a kvízben...



De ez a kérdésem már nem új, már legalább 2-3 hónapja benne van a kvízben...bár mondom megértem, ha kiakarjátok törölni nem is az ellen hadakozok én.
Dátum: 2009.03.15. 12:51:31
"Ne haragudj, de ha neked a kisujjadtól a könyöködig található a singcsont, akkor nem tudod mozgatni a csuklód, erre vonatkozott a félreérthető gnóm kifejezés. A singcsont az alkar egyik csontja, az egyik vége a könyökcsúcs, a másik vége a jól tapintható csuklónyúlvány. A kisujjhoz annyi köze van, hogy az alkar kisujj felőli oldalán található, de a csuklótól a könyökig, tehát a válaszod nem helytálló."

oké, hogy nem 100%-ig pontos mert tényleg lehetne a csuklóhoz kötni de akkor ezáltal sokkal jobban összekeverhető lenne az orsócsonttal ami ugye szintén ott található a csuklónál.ÉS
ha így fogalmazom meg a választ hogy a "csuklótól a könyökig" akkor 2 is helyes lett volna az emberi szervezetben levő csontok közül, mert ez nem csak a singcsontra hanem az orsócsontra is igaz ezért is döntöttem eme megfogalmazás mellett ami majdnem 100%-ig pontosan megadja a helyét egy másik csonthoz viszonyítva. Ja és hogy a kisujjnak nem sok köze van a singcsonthoz? Nagyon jól tudom, a kisujj csak egy viszonyítási alap volt hozzá semmi több.Nem mondtam hogy összekapcsolódik vele, vagy egyáltalán köze lenne hozzá csak 2 csont segítségével behatároltam a helyét.Méghozzá meglehetősen pontosan igen lehetett volna a csuklóhoz is viszonyítani de azt a fentebb említett probléma miatt elvetettem.
Dátum: 2009.03.15. 12:22:30
Idézet: Anababa - 2009.03.15. 12:00:59
Ma úgy tűnik biológia szekció van...

A kérdést lehet érdemes lenne átfogalmazni, mert szerintem így tényleg nem helytálló.
Pl. a általad helyesnek tartott válaszban azt lehetne írni, hogy "valahol a kézkisujj és a könyök között"
Mert egyrészt a kissuj lehetne lábujj is, másrészt a válasz jelen formájában azért nem helyes, mert azt mondja hogy a kisujjtól a könyökig tart a singcsont.
Szóval a probléma szerintem leginkább nyelvtani, ami orvosolható.


Elismerem hogy nyelvtanilag vitatható a kérdésem, de ha megnézed a válaszlehetőségeimet akkor abból világosan látszik hogy nem lehet a láb kis, illl. nagyujjáról szó, mert milyen csont az ami nagylábujjtól tart a könyökig, úgy hogy közben nem megy át se a lábszáron sem a lábfejen?

A másik javaslatoddal "valahol a kézkisujj és a könyök között" lehet hogy igazad van de én ezt anno biosz órán, eszerint a meghatározás szerint tanultam még akkor is ha hibás, bár erről nem vagyok meggyőződve, ugyanis ha megnézitek az angol wikipedia szócikkében van egy kép, ami a singcsontot mutatja és ott látszik a képen hogy a csont a kisujjnál (esetleg ha nagyon akarod a gyűrűsnél) van az egyik vége, míg a másik képen meg az látszik hogy "becsatlkakozik" a könyökbe tehát a válaszomnak szerintem ez a része is helytálló, de igazad van abba hogy vitatható.
Dátum: 2009.03.15. 11:53:37
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.03.15. 10:22:08
Hol található az emberi szervezetben a singcsont?
Kisujjtól a könyökig*
Lábfejben
Lábszárban
Nagyujjtól a könyökig

A te szervezetedben a kisujjtól indul a singcsont? Eléggé gnóm lehetsz. Törlést neki.


Mint a kérdés írója közlöm hogy nem vagyok gnóm, és ha megfigyelted volna a kérdést rájöttél volna hogy egy szóval nem állítottam hogy a singcsont a kisujjtól indulna, csak azt mondtam hogy attól-addig található, szó sem volt róla hogy honnan indul, mivel csontoknál nem sok értelme van arról beszélni hogy honnan indul.

Amúgy meg elismerem hogy nehéz a kérdésem és nem tudhatja mindenki, és azt is megértem ha emiatt kiszedik, de a kulturálatlan hangot kikérem magamnak.Szóval kedves ArkAngyal75 máskor légyszíves tartózkodj a sértegetésemtől oké?

egyébként pedig a válaszom helytálló, csak nézd meg az erről szóló Wikipedia szócikket vagy egy-két mai kiadású biológia tankönyvet.
hmm... érdekes téma

Először is Miklós nem teljesen értünk egyet a vizitdíjjal kapcsolatban

1.hálapénz akkor is volt a legtöbb helyen legfeljebb jobban a fű alatt ez nem hiszem hogy nagymértékben csökkentette volna a hálapénzes gondot bár való igaz valószínűleg csökkentette volna a hálapénzt kérő orvosok számát.
2.ez már kényesebb téma.Nem tudom e hogy vagy vele, néha engem is idegesítenek az ilyen idős emberek, de azért lehet hogy egy ilyen beszélgetés menti meg az életét vagy esetleg másét extrém esetben.Én úgy gondolom hogy ezt az érvet te sem gondolod túl komolyan.
3."végre kezdtek annyit keresni, amennyit megérdemeltek."
Ezt úgy mégis miből veszed? Mennyit érdemel orvos aki minden nap életeket ment illetve egy másik aki minden nap életeket dönt romba amiatt mert ő nem elég képzett/okos ahhoz hogy jó orvos legyen? nem hiszem hogy van a világon olyan orvos aki annyit kap amennyit megérdemelne legalábbis ha pénzben gondolkodsz márpedig jelen esetben erről volt szó.
4.ebbe nem igazán akarok belefolyni az ötlet tényleg nem volt rossz de szerintem a megvalósítása elég hülye volt.

Amit én is nagy gondnak tarok az az amit Anababa is mond: az orvos beteg kapcsolat, bár erre nem igazán van megoldás.Talán az egyik nagyon új szakma lehetne a megoldás de ez sem erre a dologra fektette a hangsúlyt:az orvos-pszichológusok. Ezek az emberek jól képzettek a pszichológia és az orvostudomány területein is természetesen ezek az emberek se nem pszichológusok se nem orvosok a kettő között mozognak és segítik az orvos tudományt azáltal hogy olyan betegségeket próbálnak felfedezni,kezelni, gyógyítani amire fizikai ok nincs de a probléma mégis fennáll (Pl. megnagyobbodott szív szindróma)

Tudom ez kicsit OFF volt ahhoz képest amit eddig írtam de csak arra akartam rávilágítani hogy ők azok az emberek akik ezt képesek lennének megoldani.

A biztosításos részhez nem igazán tudok mit hozzáfűzni talán csak annyit hogy az Amerika példa ugyan jó de nem feltétlen működne itthon is ezért én inkább azt mondom nézzük meg a fejlett egészsésüggyel rendelkező országokat nézzük meg mi annak a módszernek az előnye-hátránya próbáljuk őket kijavítani és kicsit "magyarosítani" és utána vezessük be, és akkor lehet hogy elindulnak a dolgok a jó úton
Dátum: 2009.02.28. 13:00:29
na, én is találkoztam a kvízolimpián olyan kérdéssel ami hibás

Kérdés? milyen érmeket és mennyit nyertünk a 2008-as olimpián (vagy vmi ilyesmi a kérdés)
Helyes válasz szerinte:3 arany 5 ezüst 2 bronz
Wikipedia szerint: 3 arany 6 EZÜST 2 bronz

annyiban lehet megbocsájtható ez a tévedés hogy közvetlen az olimpia után tényleg úgy volt ahogy mondja, csakhogy kalapácsvetésben a 2. illetve a 3. helyezettet kizárták így Pars Krisztián 4. helyről a 2. helyre ugrott és így lett 6 ezüstünk

kérném hogy ezt a kérdést javítsátok már ki lehetőleg, még ha az elvesztett LE-t nem is kapom vissza
Dátum: 2008.12.17. 22:16:51
Idézet: Birka - 2008.12.17. 18:44:07
Ujabb gebasz...

"Viszont egyszerre csak egy háborút kezdeményezhettek, és ha portyázol valaki ellen, és nyersz, van 10% esély, hogy vesztesz még egy portyapontot."

Jah, de aki NEM akar építeni ilyet, mert szeretne háborúkat indítani, az is ezt kapja vissza most:

Egyszerre maximum 1 olyan hadüzenetetek lehet érvényben, amit ti kezdeményeztetek!


náluk a Lords of Destructionnál is ugyanez a hiba lépett fel
Dátum: 2008.11.30. 13:31:22
A Lords of Destruction szövetség tagfelvételt hirdet:

új, aktiv,és minél jobb végzeturakat keresünk egy top szövetségbe(smaragdok közül 2. összességében top 10.környéki szövetség vagyunk).a szövetségen belül már kialakult egy kellemes már-már baráti hangulat, a problémákat is közösen oldjuk meg és minden tag szava számít.

jelenleg van 3 üres helyünk ha gondoljátok jelentkezzetek, mindenkit szeretettel várunk!

Üdvözlettel:
Tristram
Oldal: 1