Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.01.02. 19:04:05
Mintha te olyan öregasszony lennél
Az egy dolog, hogy az emberek nem olvasnak vissza, de az, hogy a nyitó hozzászólást sem képesek elolvasni, hogy miről szól az adott topic...
Dátum: 2009.01.02. 18:21:30
Jelenleg erre még nincs lehetőséged. A várható fejlesztések rovatban ígéret van a megvalósításra.
A kérdés ötletesen van feltéve, inkább azzal van gond, hogy jó páran még a Magyarországon nagy sikerű sportok ellen is pattognak, egy amerikai sportoló élettörténete, még ha Michael Jordanről van is szó, úgy látszik még kevésbé népszerű.
Dátum: 2009.01.02. 16:46:53
Halihó!

Cirip, tartozom egy bocsánatkéréssel. Az imént húztam le majdnem 500 LE-vel Lilithet tőletek. Nem néztem, hogy ő is Lélekőr.
Én igen.
Most jutalmazott meg majdnem 500 LE-vel.
Lehet hogy tetszeni fog ez az illemkorrepetálás.
Dátum: 2009.01.02. 15:31:43
Hány méterről dobják a bűntetőt a vízilabdában?
5
3
6
7

büntetőt, valamint szerepel már, esett pár szó róla a 4 méteres hibás verzió miatt
Melyik Romaniai városban van Mátyás Király szobor?
Szatmár
Nagyvárad
Kolozsvár
Arad

romániai
Melyik megyében található Gönyű?
Tolna megyében
Zala megyében
Borsos-Abaúj-Zemplén megyében
Győr-Moson-Sopron megyében

Van ott valami, ami miatt érdemes lenne tudnom?
Hány üveg sör van egy rekeszben?
22
20
24
26

elmés kérdés
Mi vagyok én, közértes, vagy alkoholista?
Mit jelent az a kínai szó hogy "Arigato"?
Kérem
Köszönöm
Akarom
Kidobom

És ha én a japán kultúrát jobban kedvelem?
Aki másnak vermet ás, ...
anyósának ássa
Maga esik bele
másnak ássa meg
piszkos lesz a ruhája

Hát még ha nem emelte volna ki a helyes választ a nagy kezdőbetűvel...
Dátum: 2009.01.02. 14:49:46
Hát nem tudom, egy betű elgépelés miatt szerencsétlennek titulálni, holott te még olvasni sem tudsz, hogy ez a topic nem a hibás kérdésekkel foglalkozik...
Dátum: 2009.01.02. 14:44:34
Küldd el a kérdéseket Hatsepsutnak, feltüntetve, hogy mit szeretnél javítani.
Dátum: 2009.01.02. 13:58:28
Egész konkrétan rokona a napraforgónak. De most őszintén, szerinted azt tudja az átlag játékos, hogy a csicsókának olyan a virágja, mint a napraforgónak, vagy hogy a múlt héten a piacon az egyik standnál árultak valamit, ami totál krumplinak nézett ki, de az volt rá kiírva hogy csicsóka. Bocsánat, az átlag játékosnak fogalma sincs róla, ezért vagy tippel, vagy utánanéz; a példám azokra jó, akik hallottak már róla. Kicsit sarkított példa, de érzékelhető remélem, amit mondani akartam. Sőt, a csicsóka egyes betegségben szenvedőknek tökéletes alternatíva a burgonya pótlására az egészségesebb ételekhez.
Dátum: 2009.01.02. 13:38:59
Szerintem gömböljétek meg azokat, akik ilyen csunyán lecsapkodták a láthatatlanjaitokat, és valszeg magyarázatot kapsz. Nem jelent semmit, hogy ugyanakkora a tö, pl ha valakinek minden értéke 40, az ugye 280 pont. Ha valaki ezt a 280 pontot úgy osztja el, hogy egészséget, mágiát nem növelt, akkor azzal a negyven ponttal ő a portyában fontos tulajdonságokban erősebb lesz (pl 55 tám/véd, 50 IQ).Szerinted egyenlő eséllyel indulnak a csatában?
Dátum: 2009.01.02. 13:24:47
Hol található a Melissani barlang

Kérdőjel

Ki írta az "Átkozottak " című fantasy könyvet?
Brian Mcallister
Stephen King
Brandon Mcalister
Paul Gibson

McAllister
Dátum: 2009.01.01. 22:40:34
Hát, pedig a kérdés jól van megfogalmazva. Az osztható azt jelenti, hogy maradék nélkül.
Dátum: 2009.01.01. 21:46:57
Én is mongolokra emlékeztem, mondjunk én Lőrincz L. László Dzsingiszklán című könyve miatt, de utánanéztem, és neten már hunokat írnak. Való igaz, Attila jól megvolt a Tisza partján, de három dolog:
- a Római és Kínai Birodalmak követek útján érintkeztek egymással, ergo tisztában voltak egymás és a közbülső világ létezésével
- ha a mongolokhoz L. L. L-t vettem elő, a hunokhoz Gárdonyiból merítek. Mikor leírja, hogy Attila az Észak-Római Birodalom megtámadása mellett dönt, oldalakon keresztül részletezi, hogy honnan és hányféle legyőzött nép küldte a harcosokat Európából, Ázsiából és Afrika északi részéből, vagyis simán félhettek tőlük a kínaiak.
- a falat először valamikor az időszámításunk kezdete táján kezdték építeni, hunok ugyebár az V. századig bezárólag voltak nagy nép, a mongolok viszont csak a 12-13. században váltak világhódítókká néhány 100 fős nomád törzsekből.
Dátum: 2009.01.01. 21:15:23
Hogy, hogy, hát részegen! Napi 9 csatához sok célzóvíz kell!
Dátum: 2009.01.01. 21:10:40
Te, a te szádból nem csak a whiskeys üveget lehet kivenni, ha a Westről beszélünk?
Dátum: 2009.01.01. 21:08:13
Az ilyen hibával inkább Miklósnak, vagy Baratynak írj privát üzenetet, vagy e-mailban jelezd a bug-os címen, ott előbb meg fogják találni.
Dátum: 2009.01.01. 21:04:39
Hiányosságot pótolni. A szó nem ismerete meg nem feltétlenül tudatlanság, ha nem katona vagy, vagy rendőr, mert a fegyveres erők tisztelgésére (kézél a sapkához) használjuk.
Dátum: 2009.01.01. 20:41:39
Idézet: Roseprincess - 2009.01.01. 19:13:22
"Ave Caesar, morituri te salutant!" Kik mondhatták ezt?
Szenátorok
Rabszolgák
Légiósok
Gladiátorok


Én még nem nagyon találkoztam ezzel a kifejezéssel... és nem is vagyok két lábon járó latin kéziszótár...



Pedig ismered a mondat magyar jelentését, és azt is, hogy kik mondták. Legalábbis ha a Pokolgépet is úgy szereted, mint az Ossiant.

Ave Ceasar
A végzet fiai üdvözölnek
Ave Ceasar
A halálba menők köszöntenek


A latin nyelvhez közöm nincs, de szerintem egyszerűen visszavezethető kevésbé rockereknek is: morituri - élő nyelvek alapján halállal kapcsolatos szó lehet (angol murder, spanyol muerte, német Mord szavak)
salutant - ez meg egy az egyben megvan magyarban: szalutál: tiszteleg, köszönt

Szerény véleményem szerint szép kis kérdés, bár alapvetően én sem vagyok oda a nyelvész kérdésekért, a latin egy cseppet más kategória.
Dátum: 2009.01.01. 18:41:55
Csak azt írtam, hogy aludni nem tudtam, azt nem hogy szar dolgom lett volna.
(már a zsúfolt szoba nyújtotta lehetőségekhez képest)
Dátum: 2009.01.01. 18:08:29
Egye fene, én kérek elnézést!

Idézet: Atreus - 2009.01.01. 17:36:47

Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.01. 17:27:00
Volt némi csendespihenő úgy 6-9-ig, de a levegő túl hideg, a padló meg túl kemény volt ahhoz, hogy aludjak is.


Uhh, én ehhez már öreg vagyok, különösen a a hideg padlón alváshoz.


Rájöttem, hogy már én is. Bár hozzá kell tenni, nem véletlenül pont ott telepedtem le, nagy szerepe volt benne a "szomszédnak" is, akivel meg kellett osztani a pokrócot.