Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.02.14. 16:28:48
Nem kérlek, ez a topic arról szól, hogy azokat a kérdéseket, amik szerintünk nem felelnek meg a játékvezetőség által felállított szabályoknak, azokat itt jelezzük, és amik valóban nem felelnek meg, azokat egy arra illetékes személy kiveszi az adatbázisból.
Dátum: 2009.02.14. 16:01:20
Idézet: Craslorg - 2009.02.14. 15:46:02

Melyik nem South Park alak?
Séf Bácsi
Ben
Jézus
Cartmen

Na nézzük csak... Jézus ugyebár bibliai alak...Itt borult a kérdés alapból.Aki nem nézi a SP-t az már nem is kulturált ember,vagy mi?

Ebben egyetértek, annyit tennék hozzá, hogy a Jézus szerepeltetése miatt nálam azonnal törölni lenne. Jézus is szerepelhet kérdésben vagy válaszokban, de nem ilyen körítéssel.

Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy az SP-ben bizony van Jézus szereplő. Így bár lehetne másik szereplőt is beírni helyére, de a kérdés szempontjából megfelelő válaszlehetőség.

A többiben maximálisan egyetértek, olyan ember ne akarjon kiemelkedő eredményt elérni az olimpián, akinek a fél listája olyan kérdésekből áll, ami teljesen jó kaliberű kérdés.
Dátum: 2009.02.14. 14:10:14
Téves, az úszás volt a fő sportja, 2 olimpián is indult. Csak a vízilabda ismertebb az Európa bajnoki cím miatt.
Dátum: 2009.02.14. 14:09:01
Peti 11 éves, Pali 14. Mennyi lesz a korkulömbségük két év múlva?
5
4
3
1

nc
Melyik NEM isten a TF-en?
Fairlight
Dornodon
Yvorl
Raia

Komolyan mondom, lassan kívülről fújom őket, de akkor is spec.
Melyik országban született XVI. Benedek,a jelenlegi (2008.12.17) pápa?
Németország
Olaszország
Franciaország
Svájc

szóközhiányok
Dátum: 2009.02.14. 13:40:52
Reggelt mindenkinek!
Dátum: 2009.02.14. 13:25:58
Spektrálisod nincs véletlenül?
Dátum: 2009.02.14. 03:11:41
A mondandóm nem igazán neked szólt, mert azért nálad ott figyel az a három kvízmedál. Nem vitatom, hogy vannak rossz kérdések, ez mindennapos probléma az adatbázissal, amíg nem lesz elkülönített fix olimpia-adatbázis, addig ez a probléma meg is marad, mert már ezek a kérdések is beküldöttek. Bár szerény emlékeim szerint az oly sokszor reklamált HKK-győztes kérdések gyáriak, sőt egyszer maga Miklós írta, hogy ez még belefér.

De azért erős túlzás lottósorsolásnak nevezni a kérdéseket, mikor a top10-ben sűrűn fordulnak elő ugyanazok a nevek, vagyis relatíve állandó szintet tudnak hozni a kérdésekben. Nekik mindig szerencséjük van? Neked szerencse miatt lett 3 medálod, vagy mert a válaszokra figyelsz a kifogások helyett? Nekem még egy darab medálom sincs (ha minden igaz, ez most megváltozik ), de mióta mentem az eredményeimet, a legrosszabb 44 helyes válasz volt, és olimpiáról olimpiára javul a tendenciám, pedig minden olipia után többen sírnak, hogy hű milyen szar a helyzet, és csak romlik. Csak én érzek ellentétet?
Dátum: 2009.02.14. 02:23:51
Melyik sárkány küzd a jó oldalán?
Arany
Fekete
Kék
Fehér

melyik világban?
Hogyan sugározhat a Diósdi rádió adó Ausztráliába?
műhold segítségével
ionoszféráról "pattintják" a jelet
vezetéken keresztül
gravitáció segítségével

nekem elvileg ez a szakmám, de szerintem másnak spec
Ki nem tagja a CSK1-nek a Csillagkapu sorozatban?
Teal'c
Tok'ra
O'Niell ezredes
Samanta Carter

nem tudom mennyire spec, de O'Neill ezredes
Mely állat egy spaciális faja termel ún. "kontaktmérget"?
pók
kígyó
béka
skorpió

speciális (mármint elírta a szót a kérdésben)
Mikor tört ki a forradalom Budapesten?
1958
1967
1956
1899

melyik? volt egy pár
Mi a besamell mártás más néven?
orly mártás
bor mártás
pálinka mártás
tej mártás

besamel
Mikor jelentek meg az első, mangákra emlékeztető művészi megoldások?
IX. század
XIV. század
VII. század
XII. század

ha mangának hívjuk, akkor is képregény, ami tudtommal tiltott
A bolha saját testhosszának körülbelül hányszorosát képes egy ugrással megtenni?
500
200
100
20

felettébb érdekes kérdés. ezt ki mérte le?
Melyik filmet NEM Mel Gibson rendezte? (kicsit trükkös, vigyázz!)
A Passió (The passion of the Christ)
A rettenthetetlen (Braveheart)
A hazafi (The Patriot)
Apocalypto

muszáj oda az a zárójeles megjegyzés?
A harcban melyik tulajdonságod befolyásolja hogy ki üt elsőnek ?
Szerencse
Erő
Taumaturgia
Támadás

felesleges szóköz
Alkotmányunk szerint a Parlament szavazhat a Kormányfő leváltásáról, de ennek feltétele, hogy
a bizalmatlansági indítvány már tartalmazza az utódja nevét is.
előtte érvényes népszavazás erre feljogosítja.
hadi vagy szükségállapot van érvényben.
a költségvetési törvényt dec 31-ig nem fogadták el.

lexikális
Ki rendezte a Csillagkapu (Stargate) című mozit ?
George Lucas
Stanley Kubrick
Roland Emerich
Steven Spielberg

felesleges szóköz, Emmereich
Mikor válhatsz láthatatlanná ?
Ha 12 órája nem Vadásztál
Ha 12 órája nem Portyáztál
Ha 24 órája nem Portyáztál
Ha 12 órája nem Vadásztál / Portyáztál

felesleges szóköz
Melyik képregény nem Warren Ellis műve?
Transmetropolitan
Sandman
Planetary
Crécy

képregény -> tiltott
Az alábbiak közül melyik a szerelem és hűség jelképe?
levendula
kakukkfű
citromfű
rozmaring

nagyon pasiból vagyok, ha ez szerintem spec?
Mennyi 6 faktoriálisa (FAKT6, 6!) ?
6 faktoriálisa 6*5*4*3*2*1 azaz 720.
6 faktoriálisa 6*6 azaz 36.
6 faktoriálisa 6*3*1 azaz 18.
6 faktoriálisa (1*6)*(2*6)*(3*6)*(4*6)*(5*6)*(6*6) azaz 33592320.

ilyeneket muszáj?


Ami ezt a kvíz olimpiás sírás-rívást illeti, nem értem miről beszéltek. Amíg az első tízbe 48 jó válasz alatt kb csak mázlival lehet bejutni, addig vicces dolog a randomra, és a hülye kérdésekre fogni a rossz eredményt. v2-n az első 3 olimpiát ugyanaz az ember nyerte, mindhárom alkalommal 50 jó válasszal. Persze, biztos a rendszer szar, és mindig csak mázlija van.
Pontosan, hogy a kvízolimpia elég komoly tápot tud adni ahhoz, hogy mindenféle hétköznapi humbug kérdések legyenek benne. Az időkorlát miatt viszont nem lehet keresőversenynek sem nevezni, mivel egy kérdésre cirka 20 másodperc van. Kőkeményen tudni kell. Akinek ez nem megy, az ne a kérdéseket akarja könnyíteni, hanem figyeljen oda két olimpia között, és próbálja feldolgozni a hétköznapi kvízeken kapott információkat.
Vannak problémás kérdések, ezt a listát én is onnan hoztam. 150 kérdésből 16, ebből 7 csak a beidegződött hibajavítás. Persze, én is nyilván csak mázlista vagyok, aki nem kap problémás kérdéseket.
Tudjátok mi lenne az ideális? A valóban jó, 25%-on kiesett kérdéseket elkülöníteni egy olimpia-adatbázisba, és csak azokból kérdezni. Akkor nem lennének problémás kérdések. No persze, kinek most sem megy, az meg akkor azért sírna, hogy neki ezek túl nehezek, szar a rendszer.
Dátum: 2009.02.13. 23:30:16
Újabb remek rész. Kyron is tud róla, hogy a történeted szerint ő nm iszik?
Dátum: 2009.02.13. 23:04:33
Jó éjt nektek, én meg megyek olvasni. Meg v3-on még kell három portya a küldihez.
Részemről azt tudom mondani hogy igen, az ilyen kérdéseket várjuk szeretettel! Ha helyesíráshibával kapsz vissza kérdést, azt pont azért kapod vissza, hogy javíthasd, mert a hibákat leszámítva megérdemelné a jutalmat, szóval no para, mehet vissza javítva. Ha netán nem találod a hibát, ha ide bemásolod, segítünk.
Dátum: 2009.02.13. 18:54:37
Attól, hogy csillogtatod itt a nem épp magas intelligenciádat, még nem neked lesz igazad. Kage stílusa valóban tenyérbemászó néha, de nagy többségében igaza van. Már az sem egy nyerő dolog, hogy burkoltan élből lehülyézed aki véletlenül mellékattintott a kvízbeküldésnél, aztán ellenőrzésről beszélsz, mikor a saját kommentedet kéne ellenőrizni mert hemzseg a hibáktól.
Dátum: 2009.02.13. 18:48:24
Lefordítva mgyarra, Kacagó Villám = Gabcsi, Hilario pedig én vagyok.
Dátum: 2009.02.13. 18:24:11
Egyelőre nem is érdemes, mindenki ezerrel építkezik, ma is örültem, hogy az alvásra valót összelőttem egy sorozatban.
Dátum: 2009.02.13. 18:18:05
Nosza, akkor ugorj és vegyél elő nagyon gyorsan egy periódusos rendszert, aztán értetlenkedés helyett nézd meg mi az ezüst vegyjele.

Egyébknt részemről simán lexikális mindkettő.
Dátum: 2009.02.13. 17:04:06
4-es csapdakészítés az ha jól emlékszem 2% esély. Elméletben 50-100 vadászat, gyakorlatilag lehet hogy a következő vadászatodon, lehet, hogy egy hét múlva.
Dátum: 2009.02.13. 17:00:40
Ráadásul hiányzik a jó válasz. Azt a lelkiállapotot, amit az idióta értékelők miatt él át a kedves és persze tökéletes kérdésfeltevő.
Dátum: 2009.02.13. 16:58:03
Én simán kinn felejtettem volna. Hazáig meg csak kitalálok valami kifogást, hogy hol van.
Dátum: 2009.02.13. 16:48:32
Byzon, részvétem. Legalább csak a telephelyen kolléga, vagy utaskísérőnek van alkalmazva?
Dátum: 2009.02.13. 16:45:24
Hány watt egy lóerő?
500
1000
736
1024

Tegnap, vagy tenapelőtt volt róla szó, hogy mégis melyik lóerőről van szó?
Hányadik James bond film a 2008-as Quantum csendje ?
666
22
777
1

Bond nagy betű, válaszok hülyék...