Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Melyik NEM ugyanannak az állatnak a megnevezése?
Orca
Nagy kék bálna
Gyilkos bálna
Kardszárnyú delfin
Dátum: 2009.05.11. 22:47:32
Melyik kutyafajtát tenyésztették ki magyarországon?
Németjuhász
Spániel
Bernáthegyi
Magyar Vizsla

A magyarország(sic!)-ért eleve ölök, de hogy még bele is írja a válaszba hogy magyar...
Nincs nekünk erre szükségünk szerintem...
Melyik bolygónak nincs holdja?
Vénusz és Mars
Merkur és Vénusz
Mars és Szaturnusz
Merkur és Mars

Egyrészt a kérdésben bolygóKnak kellene lenni, hogy passzoljon a válaszhoz. Másrész, bár ez lehet csak az én szőrszálhasogatásom, de az, hogy a 4 válaszból 3-ban szerepel a Mars, nagy mértékben egyértelműsíti a helyes választ. Hatse, tudnál mondani egy %-os állást? Kíváncsi vagyok!
Milyen színű a iwi (mint állat)?
zöld
fekete
tarka
barna

iwi? az milyen állat?
Fekete István író 1900. január 25-én Göllén született. Melyik megye települése Gölle?
Zala
Vas
Veszprém
Somogy

Ugye hogy meg lehet úgy is kérdezni, hogy melyik megyében van, hogy csepegtetünk némi információt is? (bár ettől még lexikális, de a feltevő szerintem nem érdemel rossz pontot érte)
A LEGO milyen márkájú autókat gyárt le LEGO-ból?
Bugatti
Porsche
Wolkswagen
Ferrari


Mivan?
Melyik magyar feltaláló nevéhez köthető a szódavíz feltalálása?
Csonka János
Richter Gedeon
Puskás Tivadar
Jedlik Ányos
Pontosabb lenne így: Melyik magyar feltaláló nevéhez köthető a szódavíz palackozása?
Nem! Sőt, ha szemet szúr egy adminnak, könnyűszerrel kaphatsz eltiltást amiatt, hogy többször kérdezed meg ugyanazt, csak kicsit átfogalmazva.
Dátum: 2009.05.11. 08:18:26
Na jó, e ahhoz meg a 300 feletti LE tűnik extrém soknak 3. szinten.
Azért ne ess túlzásokba. Eddig 80 Oscar-gála volt, "jelen pillanatban" 24 kiosztott díj van gálánként. Ha csak 20-as átlaggal számolunk az is kiosztott 1600 díj, amiről szerinted, ha általános műveltség, fejből illene tudni mindenkinek, hogy ki kapta, mire kapta, mikor kapta. Azért ez egy kicsit sok. A kérdéseddel nincs bajom, mert ha jól tudom, Heath Ledger az egyetlen posztumusz díjazott, ezért különleges, de hogy mindet tudni kéne...
Dátum: 2009.05.11. 00:16:19
Jó éjszakát!
Dátum: 2009.05.11. 00:04:06
Mindig ezt mondod! Sőt, az egész úgy indult, hogy naponta egy fejezet ha jól emlékszem

(fel ne vedd, csak ugratlak)
Dátum: 2009.05.10. 23:39:28
Dehogy jó, megint rimánkodhatunk neki hetekig, hogy kiderüljön a folytatás!
Nem az indoklás ritka, csak ritkán kérdezik meg, vagy még ritkábban fogadják el az indoklást, így a konkrét válasz sokszor elveszik egy-egy kirobbanó vitában. Azért van mind ez, mind az el fogják-e fogadni topic, hogy a kérdezési, értékelési tapasztalataink alapján segítsünk annak, aki hajlandó elfogadni a segítséget, hogy ezzel is javítsuk a bekerülő kérdések színvonalát.
Bár én is a kérdést tagadó válaszok ellen vagyok, de most úgy vélem, hogy ez nem lenne rossz kérdés.
Vissza? Ne nevettess!

Csak a német koncentrációs táborokban kb 5 000 000 ember halt meg, és akkor még nem beszéltünk az amerikai, orosz, olasz, stb táborokról. Én sehol nem látok megközelítőleg ekkora értéket a válaszokban, ahogy a kérdés szól. Az a legalább 1,1 millió, az tudod mire lenne jó válasz? Hogy Auschwitzban hány embert öltek meg megközelítőleg.

De ha ezt esetleg el is fogadjuk, a nem halt meg senki még szigorúbb értékelést is érdemelne, mint amit kaptál. 5 millió ember az senki???
Dátum: 2009.05.10. 21:24:49
A kvízválaszt hiába figyeled, hogy nő-e, az pont az ilyenek kivédése miatt nem frissül, csak naponta egyszer ha jól tudom.
Dátum: 2009.05.10. 18:05:41
Jaja, a Rejtőköpeny kimaradt
Dátum: 2009.05.10. 17:03:15
Hogy hívták a Harry Potter-ben:P a végzet kutyáját?
Zordó
A végzethozó
Buksi
Gyilok

Minek a smiley?
( római számok ) Mennyi M - D ?
LXCIV
D
CCCLIX
M

ez így is matek
melyik nem magyar kutya fajta?
Mudi
Erdélyi kopó
Kuvasz
Drótszőrű tacskó

szerepel néhányszor
Mi az a kosbor (többféle is van).
Ital.
Növény.
Állat.
Étel.

Hol a kérdőjel, és minek a zárójel?
Milyen növény a Fragaria X ananassa?
Gránátalma
Kerti szamóca
Termesztett ananász
Kerti cseresznye

Az egyes gyümölcsök latin neve biztos hozzátartozik az általános műveltséghez?
Mire használják a tolómérőt?
mérésre
vezetésre
ivásra
úszásra

gagyibban nem tudta megkérdezni?
Sorry, a csillagok kapcsán összekevertelek Gagabollal, úgy rémlett, te írtad be, de te csak reagáltál rá.
Mivel emberek értékelnek, és nem gépek, természetesen szubjektív valamennyire az értékelés. Bár a csillagok kapcsán ha jól látom te éppen ennek a szubjektivitásnak köszönhetted, hogy csak helyesírást kapott, ugyanis szigorúan, betű szerint betartva minden értékelési szabályt, a te kérdésed rosszul feltett kérdést kapott volna, mert olyan időpontot adtál meg, ami elavulhat, ha nincs is rá nagy esély. De mivel egy összeszedett, értelmes kérdés volt, megkaptad a lehetőséget a javításra. Az imént beidézett pulis kérdés szintén ez a kategória.

A mérce kb ott van, amit egy 18-20 éves, átlagosan művelt ember tudhat, hangsúly a műveltségen. Lehet egyszerű, könnyű kérdéseket is feltenni a fiatalabb játékosoknak szánva, de nem mindegy, hogy van megfogalmazva. Nem mindegy, hogy az sugárzik belőle, hogy a feltevő lusta egy értelmes, szellemi munkát igénylő kérdést és válaszokat megfogalmazni, vagy süt belőle, hogy egyszerű, de aranyos, gyerekeknek szánt, vagy fiatalok által írt kérdésről van szó. Javaslom egyébként a Baromi ötletes kérdések topicját, ott lehet ötleteket találni szinte minden korosztálynak való kérdéstípusra.
Dátum: 2009.05.10. 15:04:51
hány kérdést kell jol megválaszolnod hogy ,ujjabb kérdést tehess fel?
80
20
40
100

szerepel ez normálisan is
Melyik filmben játszik együtt Brad Pitt, és Edvard Norton?
Harcosok klubja
Hetedik
Hét év Tibetben
Szenvedélyek viharában

Edvard?
Nagy pofáraeséseket tud eredményezni, ha szándékosan atomprimitív, gagyi kérdéseket tesztek fel, ugyanis a 4-5. azonnal törölni után végleg lemondhattok a kérdésfeltevésről, de még az 50%-os LE-ről is.
Nem, ez érdektelen, primitív reklámkérdés. A lexikalitáshoz épp annyira semmi köze, mint az általános műveltséghez.

A dúr hármashangzat valóban nehéz, de sokkal inkább műveltségi kérdés.
Dátum: 2009.05.10. 14:30:28
Ki kell ábrándítsalak. Az, hogy valaki jól válaszol rá, nem jelenti azt, hogy jónak is értékelte. Én pl nem engedem meg magamnak azt a luxust, hogy 20 vadászatonként 2 vadászatnyi LE-t elpacsáljak azzal, hogy összevissza válaszolok, viszont igen szigorúan értékelek. Azt mondod 21-en válaszoltak? A kiértékeléshez 16 egybehangzó ítélet kell, az szerintem kicsit több mint a válaszolók 50%-a!