Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kommentrob

Oldal: 1
Dátum: 2012.08.05. 20:28:13
Olyasmi volt a kérdés, hogy melyik szó jelöli a vígoperát?

Az elfogadott válasz az opera buffa. Csak tudnám miért ilyen egyértelmű szerinte, ha a wikipedia sem tud egyértelmű választ adni.


A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

A vígopera leginkább a vígjátékhoz hasonlítható műfaj. A 19. század első harmadában alakult ki, a biedermeier idején, amikor a dallamosság és a kedélyesség volt a meghatározó elem a közönség ízlésében. Két út vezetett hozzá, műfajilag, de egyik sem azonosítható teljesen a vele. Ez egyik az intermezzóból a 18. században kialakult olasz opera buffa, illetve a közvetlenebb német singspiel. A vígoperának országonként különböző válfajai alakultak ki, így Franciaországban az opéra comique, Nagy-Britanniában a ballad opera, Ausztria-Magyarországon az operett, az Egyesült Államokban a musical, Spanyolországban a zarzuela.

A lehetséges válaszok közt szerepelt az intermezzó is, ami szintén nem 100-as megoldás. Ezen kívül nem érzem, hogy én vagyok tukkó, ha erről nincs fogalmam.
Dátum: 2012.08.04. 22:03:35
Csak utólag döntöttem el, hogy írok, így nem vágtam ki a kérdést jó előre. Pedig nagyon éreztem, hogy ebből baj lesz...
Némi fogalomzavar van, a "Hány éves kortól lehet kismotor jogsid" (idézet pontatlan, de ez a lényege a kérdésnek)

A helyes válasznak a 14 lenne elfogadva, de az a segédmotorhoz tartozó életkor. A kismotor külön kategória.

Google keresés gyors eredménye:

"A1" (kismotor) kategória

Tanfolyamra jelentkezés feltételei:

15,5 éves életkor
írni, olvasni tudás
Oldal: 1