Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lavender

Dátum: 2011.07.31. 13:01:38
én pedig így ismerem:
Ki mint vet, úgy arat.
Dátum: 2011.07.30. 19:10:54
ok, köszi
Dátum: 2011.07.30. 13:37:43
de nem kapok értesítést róla? azért kérdezem, mert nem vettem észre, hogy megkaptam vola a LÉ-t, és egyébként mindenről kapok értesítést, vagy nyomon követhetek minden eseményt, de erről nem találtam semmit, és a kvízvégeredményeken kívül már nem látok semmit.
ha ilyenkor automatikusan nem jár értesítés, akkor még egyszer elnézést, hogy ilyen kis buta vagyok. de a tegnapi teszt vége szokatlan volt, s nem tudom, mi történt végül. én vadászni szoktam közben, s nem figyeltem, mikor, mennyit s mitől nőtt a lélekenergiám. lehet az, hogy van egy teljesített küldetésem, aminek az átvételét a jobb időkre tartogatom, s a kvízes nyereményt is csak utána kapom meg? ugye ezek egymástól függetlenek?
Dátum: 2011.07.30. 13:05:43
sziasztok. én a legutóbbi kvízolimpiával kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy azt a "mindenképp kapsz lélekenergiát" dolgot hogyan tudnám átvenni?
ez volt a második kvízolimpiám, így még nem vagyok nagyon jártas az itt zajló dolgokban. a problémám viszont az, hogy tegnap rögtön, miután kitöltöttem a kvízt felugrott egy pillatanra egy ablak, hogy itt veheted át a jutalmad, de ugyanazzal a svunggal el is tűnt. konkrétan nem tudom, hogy volt-e időm megnyomni a gombot, és átvenni a jutalmat, de az az érzésem, hogy nem. és értesítést sem kaptam róla, sem úgy, hogy itt veheted át, sem úgy, hogy átvettem...
lehet, hogy én vagyok bamba béka még, de sajnos nekem úgy tűnik, kimaradtam valamiből. nyilván nem nagy cucc, de mégis jóleső jutalom lenne. az eredményemet tudom csak, szóval elvileg végigcsináltam a tesztet, de mégsem történt semmi, nem kaptam semmit.
minden jó tanácsnak örülnék
üdv
Dátum: 2011.07.29. 16:18:43
sziasztok!
az előbb ezt a kérdést kaptam:

Mikor adták át a Margithidat először? >>>>>>Margit híd
1867. április 30-án* >>>>>>1876.
1820. augusztus 20-án
1915. június 5-én
1948. július 13-án

a kérdést javítani kéne, azon kívül, hogy szerintem ez sem tartozik bele abba a tudásanyagba, ami egy átlagembertől elvárható.
Dátum: 2011.07.26. 15:22:52
kedves Tenuki!
először is, a gyöngyös kérdés tőlem származik. én viszont ennyire nem vagyok rafkós, mert többször kaptam már azt a választ a nem elfogadott kérdéseimre, hogy "Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ". tök jó, hogy ennyire ráérsz elmerülni a kérdések analizálásában, bár megvallom őszintén, én ezt egyszerű, a magyar helyesírásban való jártasságot bizonyító kérdésnek szántam (maga a kérdés is erre céloz szerintem, egyedül a "hibásan olvasható" rész sántít még szerintem is, de lásd ennyire nem vagyok tehetséges, csak később jutnak eszembe a dolgok, hogy melyik kifejezés is lett volna jobb, egyértelműbb), semmi tudományos-fantasztikus, hiperszuper agytrösztséget nem célozva. bármi affélét írok, azt mind visszadobják, így már csak ilyet merek kitalálni. de köszi, most már a tipográfiát is érintettem életemben valahogy, hurrá!
Dátum: 2011.07.21. 09:28:51
értem, köszönöm
Dátum: 2011.07.20. 14:27:40
drakint a nyolcadik szintre érve találod a legena hetedik fejezetében.
Dátum: 2011.07.20. 14:25:49
sziasztok!
szerintetek v5-ban 9-dik szint környékén normális, hogy átlag 130-150lé-t nyerek vadászaton? időnként előfordul, hogy jóval többet, de néha meg csak 100 alatt? mivel nekem úgy tűnik a tapasztalati pontjaim vadászatkor nőnek (16 körüli), viszont a lélekenergia vele arányosan már nem. ellenben a vadászat ideje elég drasztikusan nő. eddig csak egyszer voltam láthatatlan, de totál az az érzésem, mintha "beragadt volna azóta valami lélekenergia porciózó progi".
van valami trükk, hogy lehet alacsony szinten kicsit növelni ezen (a helyes kvízkérdéseket és értékeléseket leszámítva)? vagy várjak türelemmel, mert ez a normális, ez már része a játéknak, ami felsőbb szinteken visszafogja a fejlődést, vagy valami ilyesmi?
esetleg függ a szerzett lélekenergia attól, hogy jelenleg mennyim van?

most pölö ez igen érdekes:
Ma, 14:43:14
Ha ez a vadászat is sikerrel jár, elegendő lélekenergiád lesz... mire is? Kicsit túlhajszoltad magad az utóbbi időben, nem ártana lazítani! Egy óriási vérszomjas manó közvetlenül előtted bukkan fel, hajszálon múlik, hogy nem belőled lesz a zsákmány. De végül győzöl (+763 lélekenergia). Lehet, hogy nem ártana lassan pihenni! +16 TP A szerzett lélekenergiából 69 a helyes válaszért kapott LE.
Ma, 14:38:14
Vadászatod során egy mocsári dabaq akad az utadba. A lény harcol az életéért, többször meg is sebesít, míg végül kinyered lélekenergiáját (+143). A sebek szerencsére nem súlyosak, fantasztikus regenerálódó képességednek köszönhetően már nyomuk sincs, mire visszaérsz a táborba. Bár a végzeturak is csak ilyen könnyű sebeket ejtenének! +16 TP A szerzett lélekenergiából 13 a helyes válaszért kapott LE.

mire is
Dátum: 2011.07.19. 12:05:40
elírást találtam, amit előzőleg már jelzett is valaki, azóta még nem volt javítva:

Mit talált fel 1887-ben Dr.Alfred Southwich fogorvos?
Az érzéstelenitést
A villamosszéket*
A protézist
A fogtömést

csak hogy hasogassak, az érzéstelenítést szerintem rövid i-vel írta a kedves kvízkészítő.
és a fogorvos neve helyesen Alfred P. Southwick. és a dr. után egy szóköz is elférne:

Mit talált fel 1887-ben Dr. Alfred P. Southwick fogorvos?
ok. utsó szárnycsapkodásként engedd meg, hogy elmondjam, hogy én sem tanultam latinul, sőt. vidéki gimibe jártam, nem is pösti speckó elit suliba. a borsó latin nevét sima biosz órán vettük, nagyon nem is tanultunk latinul semmi mást, kb két-három növényt max, viszont ez totál megmaradt bennem. igazad lehet, ez se tartozik hozzá szigorúan az általános műveltséghez, egyéni "tudomány", hogy ez valahogy megmaradt bennem annak ellenére, hogy ezt az emberiség legrégebbi (wiki szerint) kultúrnövénye dolgot bevallom már én is csak ott olvastam, így viszont elgondolkodtató, hogy tán alulbecsüljük ezt az ismeretet.
a lényeg, hogy nem egy elfogadott kérdéssel találkoztam viszont, ami már bőven túllépte azt a szintet, amit általában illik tudni. nehéz lehet behatárolni, hogy melyik kérdés tartozik csak a speciális érdeklődésűek ismeretanyagába. nem tudom, hogy zajlik ez az értékelés, nem is kell tudom, de remélem fair eléggé, és minden területen hasonlóan szigorú. üdv
sziasztok!
nekem is egymás után két kérdésemre írtátok rá, hogy azért nem fogadjátok el, mert:
"Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."
eddigi két így el nem fogadott kérdésem:

1. Az Apocalyptica 1993-as megalakulásakor ki nem volt még a banda tagja?

Eicca Toppinen
Paavo Lötjönen
Perttu Kivilaakso
Max Lilja

(ezt még alá is írom, bár megjegyzem wikiből ez is kiderül)

2. Mit takar a kifejezés: Pisum sativum?

az emberiség egyik legrégebbi zöldségféléjének latin neve
a Harry Potter-regényekből ismerhető varázsigék egyike
egy emberi belső szerv latin neve
egy ismert gyógynövény latin neve

bocsi, ez viszont emlékeim szerint gimis tananyag, mi legalábbis tanultuk még vagy 10éve. és mellesleg ez is kiderül gugliból egyből, ha beírjátok.
viszont hol van a szigor, amikor tényleg olyan durva kérdések vannak, amikre tényleg csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ? komolyan, ezek után azokat a kérdéseket is lehetne gyűjteni, amiket "szerinted miért fogadtak el?"

remélem nem lesz következménye annak, ha sorra bukom a feltett kérdéseimet, mert nem az a célom. így is elég azt kideríteni, feltette-e már valaki a kérdést, mert a legelején abba buktam bele. eddig csak egy tök bárgyú kérdést fogadtatok el, nos vagy én vagyok túl hülye, vagy a többség nem túl speciális.

mindenkitől bocsi a kirohanást, erre sem fogok a továbbiakban sort keríteni. 5-ből egy elfogadott kérdéssel lehet inkább a lélekenergiát fogadom el egyből.
Dátum: 2011.07.17. 13:59:27
jaja. nekem sem áll szándékomban pókozni. eddig csak kíváncsiságból támadtam, vagy mert épp a küldetés szólt arról. effélét bosszúból is max akkor követnék el, ha tényleg nem megy szép szóval, vagy még ezt megelőzően magától nem hagyna békén egy módszeresen engem támadó. eddig egyhez volt szerencsém, de legutóbb épp elvertem, mikor megtámadott. azóta nem próbálkozott. még. azért remélem nem fog nagyon hozzámszokni.
Dátum: 2011.07.17. 12:54:56
kedves Angel1721!
a te hozzászólásodból is sok tanulságos infóval lettem gazdagabb, köszönet érte!
és még egyszer köszönök minden segítséget!
Dátum: 2011.07.17. 12:39:58
ahha! köszönöm, kedves SuperEgo23, erre oda fogok figyelni. a védekezéssel kapcsolatos lehetséges tennivalókról már kiokosítottam magam! remélem persze nemigen lesz rá szükség! üdv
Dátum: 2011.07.17. 12:29:15
kedves Becksim!
köszönöm a hasznos és gyors segítséget!
azt hogy érted, hogy ha pókot játszom? ugyan találkoztam már ezzel a kifejezéssel is a fórumon, de ezt sem értettem pontosan. a pókság=nem szövetségbe tartozás? vagy ennél többről van szó? csak mert egyelőre még én sem csatlakoztam szövetséghez, de nem áll szándékomban senki ellen semmi drasztikusat elkövetni, csupán még nem igazán látom át a játék összes lehetőségeinek összefüggéseit, és még nem sikerült kinyomoznom, hova lenne érdemes tartozni.
Dátum: 2011.07.17. 11:52:43
sziasztok!
újoncként bennem is felmerült a kérdés a preventorixpikusz nevű tárggyal kapcsolatban. utánajártam, amennyire tőlem telt, de a kép mégsem állt össze teljesen, így vele kapcsolatban volna még néhány kérdésem:
1. alacsony szinteken (8 szint) is megéri-e már megvenni, vagy tényleg csak akkor tudom igazából használni, ha már van energiahasznosítás nevű szakértelmem, ami eddigi nyomozásaim szerint jóval későbbi szinteken lesz csak?
2. ugye csak és kizárólag olyan esetekre van kitalálva, ha engem támadnak? a vadászatok alkalmával nyert tapasztalai pontokra már nincs hatással, és akkor sem számít, ha én kezdeményezem portyázáskor a támadást?
3. ez a hordom-nem hordom dolog megoldható gyűrű esetén? a többi kiegészítőt (páncélt, fegyvert, stb.) ahogy láttam, nem lehet "csakúgy levenni".
4. szóval maradjak-e még a saját karakterem fejlesztésénél, és ráérek-e beruházni később, amennyiben hosszú távon is pozitív tapasztalataim vannak a játékkal kapcsolatban?

egy más jellegű kérdésem az volna, hogy mikortól lehet kalandra menni (5. világ), lélekgyémántot gyűjteni? illetve kell valami hozzá, vagy ez is szinttől függ?

a segítségeteket előre is köszönöm!
OK, okultam.
Kedves SuperEgo23!
köszönöm a gyors választ. mondjuk én sem lettem boldogabb tőle. ha túl konkrétan írok le egy kérdést, úgy a válasz is túl egyszerű, és egyszerű lehet a kinyomozása is. ha például egy festményt is közéjük tennék, akkor nyilván megint máshogy kéne a kérdést megfogalmazni, aláírom, pedig először azt is akartam (és direkt nem választottam csak szakrális épületeket sem). mellesleg szerintem mindhárom alkotás üvölti, hogy barokk.
legközelebb igyekszem árnyalni a kérdésemet, de fenntartom, hogy némi beugratós-elgondolkodtatós mélységet engedhetnétek, mert egy kérdésnek szerintem nem attól kéne nehéznek lennie, hogy 10000 emberből csak egyvalaki hallott róla, hanem hogy elolvasáskor egy pillanatig el lehessen gondolkodni rajta. ne az legyen a reakció, hogy például beütöm a gugliba hogy mi az a sajttekercs, és utána csak bejelölöm a megfelelő pöttyöt.
sziasztok! először is még elég új vagyok itt, és lehet nem olvastam még végig minden eddigi fórumhozzászólást, ezért előre is elnézést, ha olyat kérdezek, amire már volt válasz.
szóval, persze az én kérdésemet is visszadobtátok azzal, hogy hibás kérdés, mivel "Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel". nos, ebben az esetben, vagy ha például kisebb helyesírási hiba lenne benne, akkor kérdezném, hogy miért nem lehet utólagos javítást lehetővé téve elfogadtatni a kérdést? vagy helytakarékossági szempontból nem cél, hogy több kérdés kerüljön az adatbázisba és ezért szűrtök szigorúan? csak azért vagyok kicsit kiakadva, mert ma két kvízkérdés összeállításával is próbálkoztam (ugye a másodikat felajánlotta a rendszer második lehetőségként), az egyik kicsit gagyibb harry potteres kérdés volt, ami már elvileg benne volt a rendszerben, a másik pedig a következő:

"Melyik alkotás nem illik a felsorolásba?

Róma, Szent Péter tér
Bécs, Belvedere
Eger, egykori minorita templom
Chambord, kastély"

azért ezeket választottam, mert elkülönülnek helyileg is, és az alkotás témája szerint is, így gondoltam marad a művészeti stílusjegyek irányába történő gondolkodás. ezek szerint ez nem elfogadható, őszintén sajnálom. én pedig a scifi regényekkel és a borászattal állok hadilábon.
szóval ok, hogy ha nem esik le, hogy egy kivétellel mind a barokk kor alkotása. viszont szerintem ez inkább lefedi az általános műveltség területeit, nem úgy, mint amilyen kérdésekkel az adatbázis tele van (és bizony abban is van néhány pontatlan, nehezen értelmezhető kérdés, már bocs).
szóval kicsit nehézkesnek és igazságtalannak érzem ezt a helyzetet, még akkor is, ha ragaszkodtok a szigorú szűréshez.