Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dell

Dátum: 2008.12.05. 12:20:53
Szerintem ezzel más gond is van. Nem mindenki vadászik a vizslájával. Ha a szomszédomat kérdezed: hobby, Sir.
Az igazán sajnálatos, hogy így felhúztad magad. Talán elsiklottál a felvetés felett: ez a topik az érdekes kiesett kérdések magyarázatáról szól, tehát a megközelítéseddel van gond. Egyszerűen, mosolyogva írd le, hogy miért is érdekes Szigliget illetve miért érdekes az elhelyezkedése (van esetleg különleges jelentősége annak, hogy melyik megyéhez tartozik?).

Nekem az a kérdésem esett ki (megjegyzem a válaszarány miatt), hogy "Mekkora a területe Magyarországnak?". No, tanultam én is - ha ebben a topikban szeretnék erről értekezni, akkor elővenném a trianoni történetet. Próbálnék úgy hozzászólni, hogy abból mindannyian tanuljunk, nem pedig egyéni sérelmembe tobzódva belemarnék mindenkibe, aki reagál. Erre azért vigyázz! Ha nem ütköztetni szeretnéd a véleményed és befogott füllel hajtogatod a magadét, anélkül, hogy megpróbálnád megérteni a másik érveit is - megvonod magadtól a tanulás lehetőségét.

Remélem engem azért (ezért!) nem harapsz meg.
...vagy a busz azért is lehet, mert az lehet helyi és helyközi is...vagy azért is, mert van magánfuvarozó, aki buszt használ, de a villamosról ez nem elmondható.

:-)

A villamos azért lehet kakukktojás, mert csak abból van Combino
Dátum: 2008.12.04. 21:09:21
Idézet: Rammstein - Ma, 18:07:48

...Ez épp olyan, mint ha megkérdeznénk, hogy mit jelent az hogy berhel. (lop)..



Nálunk a "berhel" szó jelentése javít, szerel ..



Nálunk meg a berhel inkább kontrolálatlan szétszerelést jelent (hozzá nem értő ember által).

Értelmező szótár szerint:
Barkácsol, bütyköl, összetoldoz, esetleg buherál. Gyakran használatos "összeberhel" formában is.

"Nem szeretem az ilyen berhelt megoldásokat, lehet, hogy ideig-óráig működnek, de nem lehet bennük megbízni."
Dátum: 2008.12.04. 21:04:41
A Hatalom Kártyái Beholderes játékban milyen színűek a Chara-din típusú lapok?

lila
sárga
fekete
piros


ÁÁÁÁÁÁÁÁ, ne haragudj Beholder Kft, de ezek a kérdések nem arra ösztönöznek, hogy játszak a Hatalom Kártyáival, hanem ellenszenvet kelt bennem.
Lehet, hogy egyedül vagyok ezzel - akkor viszont jó reklám és többség dönt, egység ....

Tényleg, ez már a sokadik, a nagyon sokadik ilyen kérdés - és mindegyikre azt írja valaki, hogy jó kérdés.
Ugyan már, ezt legalább fel lehet fogni humorosan - nem úgy, ahogy az előbb valaki tróBusi gyümölcsökről kérdezgetett.
Dátum: 2008.12.04. 17:39:39
Melyik a tróbusi gyümölcs?

mandarin
alma
körte
szilva

No comment.
Detto. Ne haragudj - és ne haragudjon a Beholder sem -, de a HKK-val kapcsolatos kérdések azok, amik engem mindig feldühítenek. Legyen akkor Gazdálkodj okosan! vagy Monopoly kérdés is.

Felteszem majd a kérdést (ellövök egy kvízlehetőséget) és kíváncsi vagyok, mi lesz az eredmény:

Mit regelizttem mma?
bundáskenjér
pírítos
tolyásránttota
éhkopp

Szerintem van rá esély, hogy ez is átmegy!
Szerintem még nagyobb gond, hogy egy betű különbségre játszik a kérdés - megtévesztés.
Tiltakozom és ugyanakkor: na ugye, hogy Neked van igazad!

Nekem akkor volt igazam, amikor azt írtam, hogy igazad van. Na, ezt tegyétek be kvíz kérdésnek:

Jó választ fogsz választani?

Igen
Nem
Lehet
Igazad van

Igazad van, igazad van és még egyszer: igazad van. Ugyanakkor az is nyílvánvaló, hogy sokkal nagyobb stilisztikai vagy tartalmi hibákkal is mennek át kérdések, illetve az átlagot tekintve nem volt ez olyan rossz. OK, ez nagyon rossz kifogás volt, belátom!
Értelek, egyeseknek ez is ijesztő:

Kinek a regénye: "A Titán szirénjei"?

Isaac Asimov
Petőfi Sándor
Kurt Vonnegut
Fárbás Róbert, Program Manager


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

:-( Én azt veszem észre, hogy csökken a nívó rendesen....

E mellett kaptam most ilyen kérdést: mi a pizza?
sajtféle
étel
mitudomén...talán cipő
a negyedik is valami blődség

El kellene dönteni, hogy a kvíz valóban szinvonalas legyen, vagy a vadászatokra adjanak automatikusan 10%-ot és kész. Ennél könnyebben nem tudom feltenni a kérdést. Lehet, hogy Győzikét, meg Annácskát kellett volna még beletennem, mint választási lehetőséget?

Eh...
Na persze. Nem tudom, hogy vagy vele, de nekem az esetek legalább felében csak akkor esik le, hogy nem is olyan egyértelmű a kérdés, amikor megkapom a rossz válasz üzenetet. Ez a 'jaaaa, úgy értette!?" érzés.
Pontosan ilyenekre is gondoltam én is! Ha ennyire egyszerű a kérdés és mégis rosszul válaszolnak sokan, akkor kiesnek ezek a végtelenül egyszerű kérdések és nő a kvíz nehézségi foka? Paradoxon!
OK, feltettem mégegyszer világ2-ben ugyanezt a kérdést. Ugyanakkor késő vettem észre, hogy nem nyomtam meg a shift-et, így helyesírási hiba miatt jogosan ejtik ki ismét Sőt, ha nem ejtik ki, akkor kérem később ezt. Majdcsak összejön egyszer berakni helyesen...

Javaslatom lenne, hogy amíg nincs elbírálva a kérdés, addig szerkeszthető legyen.

Mekkora magyarország területe?

294 360 km²
93 036 km²
12 036 km²
3 036 km²

Nem hiszem, hogy megtévesztő lenne bármelyik rossz megoldás. Szerintem aki erre rosszul válaszol, az nem csak Magyarországról tud nagyon keveset, de a km² fogalma sem erőssége.
Megértem és tulajdonképpen csak egy módját látom, hogy ez ne így legyen. A kérdések nehézségi fokához mérten értékelni, hogy arányosan mennyi helyes válasz érkezik. Nincs kialakult elképzelésem, ne értsetek félre: nem okoskodni akarok. Nyílvánvalóan +energiabefektetést igényelne és mérlegelve azt, mennyit nyernénk vele (a kvíz szinvonala milyen mértékben nőne) akár elvetendő ötletnek tartom enmagam is.

így viszont az olyan bugyuta kérdések, hogy mennyi 6 x 5 + 4 mindig bentmaradnak, az értékes kérdések - amelyekből tanulni is lehetne - nagy arányban kiesnek.

Bevallom, hogy én is használom a google-t bizonyos kérdéseknél, de ez jó, hisz a találati ablakot nyitva hagyom és a kvíz után elolvasom: ergo tanulok folyamatosan. Ha lenne statisztika arra, hogy átlagosan milyen gyorsan válaszoltam egy hete a kérdésekre és mennyi ez az idő most - látható lenne a fejlődés. Nem az ismétlődő kérdések miatt, mert szerencsére olyanokkal igen ritkán találkozom
Ezzel egyetértek...feltéve, hogy egyértelmű a kérdés...
Javíts ki, ha rosszul gondolom, de ebben az esetben az 'én aztán nem látom sehol' válasz tűnik a legjobbnak.
Oh, most látom csak, hogy van ez a témakör is - no mindegy, bemásolom ide is:

"Kiesett a kérdésem, mert a jó válaszok aránya 73%-ra csökkent. Ez önmagában még nem tragédia.

A kérdés a következő volt: mekkora Magyarország területe?

Szerintem az ilyen kérdéseket akkor is benne kellene hagyni, ha a jó válaszok aránya 0%!

Ne haragudjatok, de ha ez nem tartozik ma Magyarországon az általános műveltséghez, akkor az a tragikus elem.

De most komolyan....ne már! "
Kiesett a kérdésem, mert a jó válaszok aránya 73%-ra csökkent. Ez önmagában még nem tragédia.

A kérdés a következő volt: mekkora Magyarország területe.

Szerintem az ilyen kérdéseket akkor is benne kellene hagyni, ha a jó válaszok aránya 0%!

Ne haragudjatok, de ha ez nem tartozik ma Magyarországon az általános műveltséghez, akkor az a tragikus elem.

De most komolyan....ne már!