Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dell

Dátum: 2009.01.05. 13:15:09
Nem szeretk magamtól idézni, de ezt most nem bírom ki.

A magyar kiosztású billentyűzeten közvetelenül a 'B' betűtől jobbra, melyik betű nyomógombja található?

N
W
C
G



Ehhez szintén gratulálok. Sikerült egy olyan új kérdéstípust kifejleszteni, amiből a különböző billentyűzeteken található jelölések számának permutációja fog csak határt szabni a "fantáziadús" kérdésalkotók körében. Egyértelműen 'Jó kérdés' kategóriába kerül majd az esetek 90 százalékában, hisz potya +10% LE és joggal feltételezem, hogy sokaknak ez számít. Tudjátok (tudom), a jelenlévők minig kivételek!


OK, gyerekek - bárki keres, elmentem kitölteni egy lottószelvényt.
Dátum: 2009.01.05. 12:51:14
Akkor esetleg: hány epizódból áll az első tíz évad...hiszen ezt kérdezi.

Bocs, még valami, most találtam:

Jennifer says she and Courteney have already talked this summer about what they want out of a Friends movie. (2008)

Bár a WB igazgatósága ezt cáfolja. Ez azt szokta jelenteni, hogy lesz! :-)
Dátum: 2009.01.05. 12:28:16
OK, lehet, hogy csak én maradtam le valahol: akkor már nem is forgatnak új részeket? Soha? Biztos?
Dátum: 2009.01.05. 11:29:54
Igen, rákerestem és úgy tűnik nekem is, hogy igazad van. Oroszország és Japán legnagyobb konfliktusa a Kuril-szigetek birtoklása jelenleg is.
Dátum: 2009.01.05. 11:24:51
A kanadai hódnak mennyi a vemhességi ideje?
90 nap
105-107 nap
110-112 nap
98-100 nap


Könyörgöm, akasszuk fel!!!


...és ha koraszülés vagy túlhordás tényállása forog fenn az említett hód gyanúsított minősített esetében?

Nem is értem, hogy a töketlen fecske repülési sebessége ezek után miért is volt rossz kérdés, ha ez is bekerülhetett. (Azt SEM én írtam).
Dátum: 2009.01.05. 11:21:40
Hány részből áll a Démonvilág sorozat eddig (iró:Darren Shan)?

8
10
7
9


Aranyom, oda is írtad, hogy: "eddig"! Saját magad sem érted? Hát ez hogyan lehet?
Dátum: 2009.01.05. 11:16:22
http://www.mindmegette.hu/index.php?apps=cikk&cikk=37158

Mondom, 'ha nekem hazudtak, akkor én is hazudok' kategória!
Dátum: 2009.01.05. 11:13:03
Milyen színekből áll össze a magyar zászló?

piros-fehér-kék
zöld-fehér
piros-fekete-zöld
piros-fehér-zöld


Gratulálok, "emeli" a színvonalat.

Mennyibe kerül egy méregfelhő varázslat?

3000 LE és 10 őskő
10 őskő
3150 LE
3500 LE


Szint: 7.

A magyar kiosztású billentyűzeten közvetelenül a 'B' betűtől jobbra, melyik betű nyomógombja található?

N
W
C
G


Ehhez szintén gratulálok. Sikerült egy olyan új kérdéstípust kifejleszteni, amiből a különböző billentyűzeteken található jelölések számának permutációja fog csak határt szabni a "fantáziadús" kérdésalkotók körében. Egyértelműen 'Jó kérdés' kategóriába kerül majd az esetek 90 százalékában, hisz potya +10% LE és joggal feltételezem, hogy sokaknak ez számít. Tudjátok (tudom), a jelenlévők minig kivételek!
Dátum: 2009.01.05. 11:05:12
Macok, lapcsánka, lepcsánka, recsege, lapótya, matutka, tócsni, toksa, cicege, tócsi, gánica, matutka, krumliprósza, görhöny, lapotyka, rösztike, harula, röstiburgonya, lepkepotyi, berét, bodag, cicedli, pacsni, dödölle.

Azt írják a mindmegette.hu-n, hogy ez mind ugyanaz. Fogalmam sincs, én csak lepcsánkának ismertem sokáig Mi a különbség?
Dátum: 2009.01.05. 10:52:40
Mi bőll készül a tocsni?másnéven(lapcsánka)?

Tojás +liszt.
Rizs liszt.
Búza liszt.
Reszelt burgonya.


Kriminális.

Melyik 1 mosópor márka?

Ariel
Szódapor
Thomas
Fontana


Ez már reklám?


Mikor volt Magyarországon a rendszerváltás?

1990
1989
1988
1993


Ha nem is érintem azt, hogy még szakemberek is vitatkoznak arról, hogy valóban rendszerváltás történt-e (számos alrendszer megváltozott, tagadhatatlan), még akkor is teljesen pontatlan egyetlen évszámot megjelölni - ez is további vitákra adhat okot. Nehéz egy rendszerváltás határait megállapítani. Azt is, hogy mikor kezdődött (bár ez talán könnyebb), de azt, hogy mikor tekinthető befejezetnek...hát!
Ha úgy értem, hogy mikor kezdődött - bár nem ez a kérdés - akkor én bele tudnék nyugodni az 1989-be, mint helyes válaszba.

Összefoglalva: szerintem ez egy nem egyértelmű, ráadásul politikai felhangoktól nem mentes kérdés, törlésre javaslom.

folytasd 8,17,35.......

87
62
77
71


Értem, mi a logika (legalábbis helyes választ adtam), de kellene legalább még egy tag a kérdésbe, mert így más logika is érvényes lehet - amihez nincs helyes megoldás. Természetesen a felsoroltak közül ki tudtam választani az oda illőt - csupán fimomság, illetve nálam okosabbak azt is ki tudnák találni, hogy milyen logika alapján lehetne a többi is megoldás. No, ilyen kérdéseknél legalább 4-5 tagot adjunk meg a kérdésben!
Dátum: 2009.01.05. 10:16:50
Nem kötöttek békét, de azért, hogy mégse folytatódjon a világháború - megszűntették a Szovjetúniót! Ez jó.
Dátum: 2009.01.04. 19:56:21
De igen, később békét kötöttek velünk Washingtonban. Nem állunk háborúban az USA-val!

Amúgy jól emlékszel, a törökök sem írták alá...
Dátum: 2009.01.04. 18:44:02
OK, köszi (tényleg!) - engem pontosan a status quo érdekelne, ha valaki közelebbit tud!

Én úgy tudom, hogy négy szigeten megy a csetepaté, amely jelenleg orosz fennhatóság alatt áll, de Japán is igényt tart rá. A Kuril-szigetek 56 szigetet takar, szóval ez akár elhanyagolható is lehetne (statisztikailag) .

Szerintem(!) az olajnak vajmi kevés hatása van a kialakult helyzetet tekintve - ha nagyobb léptékekben gondolkozunk (nagyképű? :-) ).
Itt a csata a rénium birtoklásán folyik - szerény véleményem szerint, melyet eddig csak Németországban tudnak körülményesen kivonni valami titokzatos módon mindenféle kövezetekből. De nem szeretnék a Végzetúr fórumból konspirációs oldalt szerkeszteni, szóval itt a vége a véleményemnek.

No, valaki tud az aktualitásokról?
Dátum: 2009.01.04. 17:34:15

Ha van 3 alma, és elveszel belõle 2-t, hány almád van?

három
egy
kettő*
egy sincs

Mi az " Arany Ászok"?


Marha.

Mi az " Arany Ászok"?

Toldi Miki és barátai
Az aranyásók legjobbjai
Aranyozott kártyalapok
Sörféleség


Alkohol, reklám.

Melyik amerikai elnök neve egyben egy gyümölcs is?

George W. Bush
John Adams
Richard Nixon
Barack Obama


Marha.
Dátum: 2009.01.04. 17:27:53
Kaptál 7.5 pontot a hozzászólásodra - ez is reakció. Talán költőinek kérdésnek ítéltük többen is a kérdőjellel végződő mondataidat, azért nincs válasz.
Dátum: 2009.01.04. 17:23:46
Milyen típusú az F-117-es repülőgép?

Torpedóbombázó
Stratégiai bombázó
Zuhanóbombázó
Vadászbombázó*


Oh, a Nighthawk (amely lassan már elavult lesz. Meglepő?) Az F az a Fighter, valóban; de taktikai bombázóra sikeredett a lopakodó tulajdonságai miatt. Ez nálam a stratégiai bombázóhoz van közelebb - ha az értelmezést nézem, de tessék engem kioktatni.

Mit szemléltet az ún. ökológiai lábnyom?

Azt, hogy az erdei ösvényeken merre biztonságos haladni.
Azt, hogy hol mennyire maradt meg a természetes környezet.
Azt, hogy életmódunk mekkora terhet jelent a Föld számára.*
Azt, hogy az egyes területeken mekkora a szennyezettség.


Nálam a 3. és a 4. válasz ha nem is azonos, elég közeli és belemagyarázható. Csak finomság.

Két ország egy olajlelőhely miatt sosem zárta le a II. vh-t. Kik?

Szovjetúnió és Amerika
Amerika és Japán
Japán és a Szovjetúnió*
Olaszország és Amerika


Érdekes. Akárki vagy: mesélj!

ogy írjuk helyesen?

múszáj
muszáj
muszály*
múszály


Kafa. (A nagy fájdalom szótlanná tesz).

Melyik országban található a Szabadság-szobor?

Amerikai Egyesült Államok
Hollandia
Kanada
Japán


Ja, meg Budapesten (megvan még, gyerekek? :-) ) Meg Aradon. Meg Párizsban. Csupán pontosítást kérek itt.


Mennyibe kerül a prémium tagság 4-hétre?

56
24
6
8


Jaj, de kreatív! Unom.


Mit lopott el Proméheus az istenektől?

tüzet
aranyalmát
a tudás almáját
halhatatlanságot


Prometheus vagy Prométheusz. Megjegyzem, hogy azért lopta el a tüzet, hogy az emberek kiemelkedhessenek az állatok közül, szóval egyfajta tudás almája szimbólummal egyezik meg - de ez már finomság és csak megjegyzés, nem panasz.

Ki Épithet A Lélek Kútból?

Csak Prémium Tagok
Az Akinek 3-rom Szavazata Van
Aki Eléri Az 5-ös Szintet
Bárki


Ady is játszik itten? Ennyi nagybetűt...

A történelem során melyik országban volt a legmagasabb az infláció(hiper infláció)?

Japán
Magyrország
Olaszország
Románia


A kérdésíró figyelmébe ajánlom az alábbi linken elérhető, rögtön a főcím alatti szürke mezőt. Ők tudják. Te tanuld meg.

http://www.origo.hu/uzletinegyed/vilaggazdasag/20080327-zimbabwe-szazezer- szazalek-inflacio-munkanelkuliseg-hiperinflacio-pengo.html

Melyik nem illik a sorba ? ( A hatalom titkai )

Keresd a magad igazát
A sárkányok hallgatnak
Sose kezdj sárkánnyal
Jól válaszd meg az ellenségedet


A kérdésed, az nem illik. Bocsánat, ezektől (már) elragadtatom magam.

Mit jelent a tűpénz?

a feleség pénze
a tü vásárlási ára
varrónö fizetése
kelengye ára


Több ilyet! Több ilyet! Több ilyet!

Melyik mitikus lényben nem hittek soha ?

Griff
Mantikor
Hippogriff
Sellő


Megtaláltam a linket a neten és látom, hogy honna van a kérdés kimásolva. Ugyanakkor abban szövegkörnyezetben rendben is van, egy mondatként, kvízkérdésként: pontatlan.

Hány Battletech regény jelent meg eddig magyarul ?

30
32
29
33


Mikor?


Hány tagállama van jelenleg az EU-nak?

27
3
12
49


Mikor?
Dátum: 2009.01.03. 21:15:02
Mit lehet itt feltenni?
kérdést
vízet a tűzhelyre
képet a falra
hintát a faágra


ez a kérdés feltette az I-re a pontot


Na, most akkor kérek 1.00 pontot erre a hozzászólásra, de nekem tetszik!

Egy kvízkérdés vagy legyen pontos, vagy legyen poén!
Sir Ny, félre ne érts, egyetértek Veled (sokadszor). Ugyanakkor érdekelne a Pistike viccz is, azzal a feltétellel (melyet magamrta vállalok), hogy nem teszem fel kvízkérdésként, szennyezve azt.

Ez a cigaretta történet meg nem kérdéses. Érted!? Nem kvíz-kérdéses! Ennyi erővel kérdezhetnénk azt is, hogy az RTL-klubbon most vetített sorozat egyik hősnőjének a családja hol él. (Ezt a mondatot hallottam a televízióból imént, mely az 55 centiméter képátlójú butaságdobozból záporzott rám ma).

Ne füstölj, ha segítség kell szólj - én is ingyen tettem le. 'No' biorezonencia, meg tapasz. Abba lehet hagyni. Ha meg nem füstölsz, akkor szégyeld magad ezért a kérdésért.
Dátum: 2009.01.03. 20:58:01
Bizony, ezzel már én is izmoltam, de Sir Ny lenyomott - olvass utánna :-)
Dátum: 2009.01.03. 20:35:19
Melyik nem a szemben található?

Érhártya
Sugárizom
Bolygóideg*
Pupilla


Minden tiszteletem az orvosostan-hallgatóknak, de ez elég speciális. Nekem


Mit jelent magyarul a "run" angol szó?

futni
állni
sétálni
feküdni


Szerettem volna valami frappáns angol mondattal válaszolni, de megakadályoz az amerikai akcentusom. Beszéljen helyettem eme link:
http://szotar.sztaki.hu/dict_search.php?L=ENG%3AHUN% 3AEngHunDict&O=HUN&flash=&E=1&sid=96c367f08f89ac8e2ac96893aea75a22&vk=&in_form=1 &W=run&M=1&P=0&C=1&T=1

Delete please. It's galling for me.


Mit nevezúnk Cicvarának?

Alföldi ház része
Tojásos étel
Kézi szerszám
Ruhadarab


Nem mondanám, hogy rossz kérdés és szerintem nem is speciális (követ rám!), viszont mivel nem tudtam fejből - eszembe jutá', hogy rákeresék Google segítségével. No, de a rossz helyesírás miatt sokat gondolkodám, hogy is keressek rá.

BÚÉK! (...or Happy New Year my secret linguist friend )