Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dell

Szerintem Te is fel lennél háborodva, ha egy általad nem ismert nyelv szavaira kérdezne rá valaki más. Ha gondolod, van olyan barátom, akinek az urdu az anyanyelve - menjünk neki?

Másrészről - most jutott eszembe - ha a Google használata elfogadott, akkor biztosan vannak jó kis szótárak is a neten... és ebből is lehet tanulni.

Mindegy, egyetértek Lammandragoran-al (mit jelent a neved?), ne csináljunk Bábelt a kvízből egyelőre - amíg a többség ezt nem áhítja.
Dátum: 2008.12.27. 10:25:57
kik harry potternek a legjobb baratai?

malfoy es clarc
ginni es fred
albus es fox
RON WEASLLY ES HERMONIE GRANGER

Gratulálok. Ez már az az eset, mikor javítani több energia, mint törölni!
Tökéletes ismét, nincs mit hozzátennem. Ahhoz képest...
Dátum: 2008.12.26. 21:38:56
Ezek szerint ez a speciális kérdések egy speciális csoportjának minősíthető.

Felénk a tepsis burgonya és a paprikáskrumpli két teljesen különböző étel.
Dátum: 2008.12.26. 21:30:20
Nekem is három (alig használt) tv csatornám van, meg két fal könyvespolcom. A kérdésre a választ tudom, de azért ne a televízió (és ne a kereskedelmi adók) legyen(ek) az általános műveltség alapjai, mert az nekem fáj. Bocs az OFF-ért.
Dátum: 2008.12.26. 21:24:44
Középfokú.
Dátum: 2008.12.26. 17:19:21
Az alábbiak közül melyik NEM szolgáltat internet hozzáférést Magyarországon?

T-Online
Vodafone
Magyar Posta
UPC


Reklám?
Dátum: 2008.12.26. 15:30:02
Metöl medig volt a honfoglalás?

1000-1009
895-896
nem is volt honfoglalás
1320-1333


Könyörgöm, törölje valaki!
Pontosan erre céloztam. Az, hogy Paris Hilton egyetlen megjelenésével vagy megnyilatkozásával több ezer, tízezer vagy millió ember figyelmét vonja magára - számomra még értéktelen történet. Kápráztass el minket tudásoddal - a kvíz világában eféle értékrend uralkodik.
Megjegyzem nem két mondat vitt arra, hogy reagáljak. Az összes többit is olvastam, ezért írtam: ez már sok. Ne vonulj be a tüskéid mögé azzal, hogy nincs igazam. Nem próbáltál meggyőzni erről, sőt!

Részemről lezárom a témát és amíg nem látom azt, hogy nem csupán velem ütöd meg a normális hangnemet (melyet ezúton köszönök) - passzív rezisztenciába vonulok hisz a legkevesebb és a legtöbb amit tehetek az, hogy nem reagálok. Lásd be, kezd eldurvulni a hangulat és jelentős részed van benne, hogy így alakult.
Dátum: 2008.12.26. 14:27:30
Ki játszotta a Rambo filmek címszerepét?

Arnold Schwartzeneger
Bruce Willis
Steven Seagal
Sylvester Stallone

Magam sem tudom, hogyan lehetett sztár ilyen nehezen leírható névvel, de ha már az lett, akkor írjuk le helyesen (sokadik rossz próbálkozás, amelyel találkoztam).

Arnold Schwarzenegger, ha nem is ő a megoldás erre a kérdésre - akkor is!
Dátum: 2008.12.26. 12:43:24
Mi Magyarország pénzneme?

Forint*
Korona
Euro
Krajcár



Értem én, hogy legtöbben úgy érezzük: ez egy aktualitását elég nehezen elvesztő kérdés - de azért egy évszámot illene odabigyeszteni.
Dátum: 2008.12.26. 12:36:31
Ahogy Hofi mondaná: "Napsugaras jóéjszakát!"
Dátum: 2008.12.25. 20:59:26
Ésszerű javaslat és mint ilyen, nálam teljesen OK!

Közben még keresgélek megbízható oldalak után, mert engem zavar ez a kettős Phobos! Most épp egy barátommal beszélgetek chat-en (görög származású amerikai srác, történész vénával), talán ő segít megérteni. Én egy fordítási hibát/félreértelmezést sejtek mögötte. Azért gyanús, hogy az hajtja később Árész szekerét, akinek a neve megegyezik az egyik paripa nevével!
Dátum: 2008.12.25. 20:19:50
Ok, értem a problémádat. Az igazság az, hogy az eredeti források is ellentmondóak:

Homérosz:
"[Ares] ordered Phobos (Fear) and Deimos (Terror) to harness his horses, and himself god into his shining armour." - Homer, Iliad 15.110

Itt egyértelműen személyekről van szó.


"Murderous Ares came [to the battlefields of Troy], unmarked of other Gods, down from the heavens, eager to help the warrior sons of Troy. Aithon (Red-fire) and Phlogios (Flame), Konabos (Tumult) and Phobos (Panic-fear), his car-steeds, bare him down into the fight, the coursers which to roaring Boreas grim-eyed Erinnys bare, coursers that breathed life-blasting flame: groaned all the shivering air, as battleward they sped. Swiftly he came to Troy: loud rang the earth beneath the feet of that wild team." - Quintus Smyrnaeus, Fall of Troy 8.239

Itt tehát Phobos tényleg paripa, de Deimos nem szerepel.

"In hot haste he [Ares] leapt up, and awoke Phobos (Rout) and Deimos (Terror) to yoke his deadly quickrunning car. They obeyed their urgent father. Furious Demos set the crooktooth bit in the horses’ mouths, and fastened their obedient necks under the yokestrap, and fitted the neckloop on each: Ares mounted the car, and Phobos took the reins and drove his father’s chariot." - Nonnus, Dionysiaca 29.364

Itt meg Phobos átveszi a gyeplőt is. Gyeplő mindkét végén Phobos

Én ezek alapján azt látom, hogy Phobos egyszerre fiának és egyik paripájának neve, míg Deimos Árész fia csupán, de ilyen nevű paripa nincs.

Vélemény?
Dátum: 2008.12.25. 19:28:12
Nézd meg a másik idézetet is - Árész szekerét húzták ezek a lovak, Mars pedig úgy jön a képbe, hogy ugyanazért a tárcáért felelős istenség, mint Árész.

Bocsánat a példáért!

A kérdés azért gyönyörű, mert ilyen okfejtésekre ad okot - és a felsorolt válaszok közül van olyan, mely helyesnek ítélhető a tudomány mai állása szerint.
Dátum: 2008.12.25. 19:23:18
Pol Pot tábornok rezsimja, a vörös khmerek rémuralma, több, mint 2 millió meggyilkolt ember, lakóhelyükről elűzött városlakók, értelmiségiek...

A lakosság egyharmada halt meg a kínzások, kivégzések, betegség, éhezés miatt. Csúnya történet, ugyanakkor tanulságos - hogyan és mit nem szabad engedni senkinek. Szerintem ez rendben van, mint kérdés.

A focis kérdésből az első határeset, hisz még elég általános - a másodiktól nekem is borsódzik a hátam.

Ja, és nem vagy gyökér - a legközelebbi kérdést lehet Te magyarázod nekünk!
Dátum: 2008.12.25. 18:40:24
A Mars holdjairól találtam:

Az égitesteket a nagyhírű angol etoni középiskola természetrajz-tanárának, Henry Madannak a javaslatára Phobosznak és Deimosznak nevezte el. A két szó félelmet és menekülést jelent, s a római mitológiában - némileg következetlenül - Mars istennek Aphroditétől született gyermekeit és a Mars harci szekerét húzó lovakat is szokták így nevezni.


http://www.mult-kor.hu/cikk.php?id=841&print=1

Egy másik forrás:

Phobos and Deimos mean fear and panic in Greek -- they are the names of the horses that pulled Ares, the Greek god of war, in his chariot (Mars is the Roman counterpart for Ares).

Vadfordításomban:
Phobos és Deimos félelmet és pánikot jelentenek görögül - Árésznak, a görög mitológia háború-istenének szekerét húzó lovak nevei ezek (Mars Árész római megfelelője)



http://blog.wired.com/wiredscience/2008/04/phobos-up-close.html

Szerintem gyönyörű kérdés!
NFL:
New York Giants
New York Jets

Elég speciális - megerősítést kérek attól, aki tőlem biztosabban tudja.

NHL-ről halvány lila segédfogalmam sincs.
Nem beszélem a franciát, de a grand és a petit tűnik jónak. Dolgoztam franciákkal 4 évig, remélem nem hozok szégyent rájuk ezzel a hozzászólással.


Tippeim:

libre, occupé szabad, foglalt
grand, petit nagy, kicsi
ouvert, fermé talán-talán talán nyit, zár - de ebben nagyon bizonytalan vagyok :-)
bon, mauvais jó, rossz
Dátum: 2008.12.25. 17:27:11
Nekem tetszik. Meg is nézem az eredetét bővebben!