Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Otoaak

Dátum: 2009.04.09. 08:40:00
Függetlenül a Tyrant háborús stratégiájától alig hiszem, hogy a magasabb szinten ill. küldikkel jól haladó karaktereket ilyen módon kellene büntetni a ki/be ugrálások miatt. Nem hiszem, hogy a top 20-30 szöviben ahol az erősebb játékosok legalább 90%-a tömörül álltalános lenne a ki/be ugrálás, mégis leginkább ezt a réteget bünteti ez a küldetés. Azért ez a játék sokkal dinamikusabb annál, hogy 5 hónapra előre kelljen tervezni szerintem nonszensz, hogy úgy el lehet érni ezt a küldetést, hogy még az 5 hónap is alig jön össze játékidőben. (3.-án volt 5 hónapja, hogy egyáltalán játszom és csak pár küldire vagyok ettől a küldetéstől, gyakorlatilag amint kész az 5 szintlépős küldi meg is kapom 49-es szinten) nehogymár a szinte a játék elkezdésekor nekem már arra kelljen terveznem, hogy mikor 40 szint múlva elérek ehhez a küldetéshez ha nem akarok hónapokat várni akkor már 7-8-as szinten olyan szövit találjak magamnak ahol úgy ki tudom, húzni az 5 hónapot, hogy nem kell szövetséget váltanom. Szeritnem minden olyan küldi ami 3-4 hétnél több időt vesz igénybe egy ennyira dinamikusan fejlődő játékban az alapvetően rossz, mert képtelenség enynire előre tervezni. Rengeteg olyan akadály és körülmény léphet fel ami ellehetetleníti közben a küldetés megoldását. Nekem július 23-án lesz teljesíthető ez a küldetés.Bár a jelek természetesen nem erre mutatnak mi a garancia arra, hogy a Tyrant még egyben lesz 4 hónap múlva is ? Mi lesz ha kiderül, hogy 35 tag túl sok egy szövetségnek leviszik 15-20-ra a létszámot és váltanom kell vagy bármi más közbejön? 4 hónappal ezlőtt a Tyrant sehol nem volt még közepesen erős szövetségnek is éppen csak elment, érdemes szerintem elgondolkodni ennyi idő alatt mekkora változások történnek. De még 1 hónap alatt is iszonyatosan sokminden megváltozik.
Dátum: 2009.04.07. 14:01:54
A játékban elég sok morálisan megkérdöjelezhető helyzet van, ha nem ezzel érvelnétek az ember talán még meg is hallgatná és nem sírásnak nevezné ezt a hisztit amit itt műveltek. Sajnálatos, hogy annyira más játékot játszanak ill. próbálnak játszani egyesek, hogy azt hiszik nekik több jár. Na de ha már ennyire fairek akarunk lenni akkor morálisan az lenne az elfogadható ha mindenki előtt ugyan azok a lehetőségek lennének vagyis aki később kezdte azt csp-vel kellene kompenzálni. Én bizton állítom, hogy ha nektek jár a felejtés miatt a kb. 30-40csp-nyi Le kompenzáció akkor mivel 1,5 hónappal később kezdtem nekem is jár legalább 800-900csp mert nem fair, hogy csak azért mert a beho rosszul reklámoz hozzám csak később jutott el a játék és emiatt buktam kb. 1500csp-t. Ha ezen az úton haladunk tovább akkor előbb utóbb eljutunk oda, hogy az egész játék csak kompenzálásból fog állni. Mindenesetre akik most elől vannak és kompenzálást akarnak morális alapon... azt is vegyék hozzá, hogy elől "szívni" vagy hónapos lemaradásokat ledolgozni egyszerűbb e.
Dátum: 2009.04.07. 12:25:44
Az illetékeseket szeretném megkérni (főként Miklóst), hogy ha lehet reagáljanak a felvetésekre a többség azt hiszem az alábbi pontokban szeretne tájékozódni. :

1. miért került be ez a küldetés (ki/be ugrálások miatt vagy csak simán új fejlesztés)
2. miért ennyire hosszú időre szól (6 hónapja fut a játék a szövetségak szerintünk kb. 80%-a ennél fiatalabb)
3. lesz e (többség szerint a szavazás alapján kellene) valamilyen változás a küldetéssel kapcsolatban? (Nehogy ez is a felejtés sorsára jusson és sokan reklamáljanak amiatt, hoyg ők már megcsinálták a küldit és emiatt nekik legalább 2 ingyen ki/be ugrás jár. )


ui: Bocs Faktor de mi még mindíg külön malomban őrlünk, én még a látszatát is kerülni szeretném, hogy bármilyen közösséget vállajak azzal amit te itt a fórumon műveltél. Nem is hiszem, hogy ugyan arra gondolnánk. És a továbbiakban nem is akarom offolni ezt a topicot.
Dátum: 2009.04.07. 12:17:42
ironi on:

Kell ilyen is olyan is. Kell olyan ami 3 nap alatt mócsingá veri a TGY-t, AL-t, EH-t, és olyan is akit a kicsik is tudnak farmolni. Legyenek azonos feltételek farmolja a top 10-et is annyi szövetség mint az átlagot, teremtsünk egyenlő feltételeket. Kiváncsian várom utánna lesznek e közöttük olyanok aki szerint keveset hoz egy háború ha nekik kell kifizetni nap mint nap, és változik e a tisztességes harcról alkotott véleményük, a másik oldalról nézve.
Dátum: 2009.04.07. 10:11:38
Jó lenne Kocos, ha abbahagynád ezt a vég nélküli hisztit. egyetlen egy olyan alkalom nem fordult még elő, hogy pozitív diszkrimináció után mikor Miklós ugyan úgy így járt el mint most, akkor is beindult volna a könnytenger a kompenzáció miatt. Pedig akkor a többséget érte veszteség nem max. 20-30 embert. Én direkt megnéztem ki hol tart a küldetésekkel és a változás bevezetésekor 28 olyan karakter volt akiknek elvileg kész lehetett a küldetés, valószínű kevesen ugrották át de akkor is elenyésző számú emberről van szó és szinte kizárólag csak a top 40-ről. Azt hiszem épp elég pozitiv megkülönböztetés érte már így is ezt a réteget ahhoz, hogy egy ilyen dolog miatt ne kelljen ennyit vernyákolni. Én már alig várom, hogy bekerüljenek azok az NPC-k akik 6-7 szinttel magasabb szintről 1600-2000 sebzéskülönbséggel verik rommá a jelenlegi élbolyt aztán meglátjuk utánna mekkora vernyákolás lesz ha hasonló cipőbe fognak járni mint mindenki más (már ha lesz ilyen egyáltalán). Hozzáteszem azért ezek között az emberek között is kisebbség aki a kompenzációért sír, szerencsére azért ennél normálisabb a többség és le tudnak nyelni egy ilyen "óriási" veszteséget, és nem sírnak tele minden topicot amit random megnyitnak.
Dátum: 2009.04.05. 14:14:32
Az a jó, hogy így legalább senki nem vesz komolyan. A karaktereddel meg igazán belehúzhatnál, olyan mélyen a béka segge alól kuruttyolsz, hogy többségünk sajnos nem tudja napi 3x szétverni a fejed. De lehet ennek is eljön majd az ideje, már alig várom.

Lassan szerintem körvonalazódik a szavazással kapcsolatban a vélemény, remélem Miklósék hamar változtatnak, ne legyen ebből is olyan sírás mint a felejtés után.
Nekem vesekövem volt a vizitdíj idején 9000 forintomba került a kb. 15 vizitdíj és a "sürgősségi" ellátás (igen a doki kiperkáltatott velem 2k-t mert nem volt biztos a diagnózisba és az ügyeleti díj nem 300 forint volt). Én is tisztába vagyok vele, hogy nehéz helyzetben vannak az orvosok, de a tisztességes munka nem a fizetésen múlik. Pakson dolgozom az AE-ben nap mint nap a sugárfertőzés kockázatát vállalom úgy, hogy megvonták a veszélyességi pótlékunkat mégsem robbantom fel az erőművet vagy engedek meg magamnak lazaságot ugyan úgy végzem a munkám akár kevesebb pénzért is mert emberek ezrei szenvedik meg ha valahol hibázok, ill. keletkezhet több száz milliós kár egy apró figyelmetlenség miatt is. Szóval nem minden a pénzen múlik aki elvállalta a munkát azért a pénzért amit kap az utána végezze is el legjobb tudása szerint és ne másokon bosszulja meg, hogy kevés a fizetése. A vizit díj meg pofátlanság volt abban a helyzetben. A TB-t fél százalékkal emelték ugye elvileg ebből tartják fent a kórházakat rengeteg kórházi ágyat szüntettek meg és több kórházat bezártak, valamint ehhez még hozzácsapták a vizitdíjat és a "jól végzett munka" után hátradöltek és kivontak 300milliárdot az egészségügyből mert, hogy minden milyen tök jó és végre pozitív a mérlege az EP-nek. Ugyan akkor az ellátás minősége romlott és még most is folyamatosan romlik, az orvosok helyzte semmivel se lett jobb sőt, és ez szerintem nem a vizitdíj megvonása hanem az újabb pénzkivonásoknak köszönhető. A TB körűl kéne rendet tenni és a pénzek elosztására odafigyelni , hogy oda menjen a pénz ahova kell és ne az 50-60%-os korrupció szívja fel a pénzeket de ez gazdasági és nem orvosi probléma. Új törvények kellenek és új szabályzás és nem az emberek szivatása, majd minden területen ez van nem csak az egészségügyet szivatják.
Dátum: 2009.04.03. 18:01:19
Azért pontoznak le mert egy igénytelen barom vagy aki tök hülye a játékhoz, ennyi ez azok véleménye akik lepontoznak nyílván akik egyetértenek veled azok meg többet adnak. Ha ennyire alacsonyan pörögnek a pontjaid az azt jelenti, hogy kevesen értenek egyet veled. De no offense, pár 100 év alatt akár még te is megtanulhatsz írni és kulturáltan érvelni akkor majd szívesen lát mindenki és nem pontoznak szét. De semmi személyes én csak a tényeket közöltem.


Kulturált formában jópáran leírták miért rossz ez a küldetés olvass vissza és próbálj meg érvelni, lehetőleg ne az eddigi engem ez nem érint és mindenki le van sz.va stílusban hanem add elő, miért is jó az ha ez a küldetés továbbra is bent marad.
Dátum: 2009.04.03. 11:41:13
Mennyi az MMCDXLVII ?

2557
2448
2447
3447

Ezekből tényleg ilyen sok kell? Lassan minden 10. kérdés ilyen.
Dátum: 2009.04.03. 08:50:03
Mit jelent a fizikában kis "t-vel"?

vagy a tömeget
az időt
az erőt
a hosszúságot

Nem semmi kérdés, jó sokáig tarthatott kitalálni.

Hogy hívják Maci Lacit felnőtt korában?

Rufus
Terry
Medve László
Bubu



Mi tartozik az érdeklődési körében annak az embernek aki impalákkal foglakozik?

egy állatfaj
klasszikus építészet
barkácsolás
kézimunkázás

Ez se semmi, pedig akár jó is lehetett volna.
Dátum: 2009.04.03. 08:40:36
Idézet: winnie - 2009.04.03. 08:28:04
CSÖKKENJEN az időtartam, mert TÚL NEHÉZ a küldetés!

KÖNNYEBB 100. küldetést.

KLIKKELŐSET.

mert ez így nem járja

(bocs, de szerintem ez azért durva (érvek a másik topikban). komolyan mondom egy, azaz egy nehéz küldetés (ami pár embernek gondot okoz) és máris petíció. vajon a 40. szint felett nem volt nehezebb, hosszabb idő alatt teljesíthető egy szerezz 2000LE-t küldetés? hmm? ja, hogy azt le lehetett beszélni, ezt meg nem. értem. ennyi voltam, köszönöm.)



Itt nem 1-2 emberről van szó és ez egy tipikus 1 kattintásos küldetés semmi nehézség nincsen benne ez egy rosszul átgondolt szar küldetés nem pedig "nehéz". Szánalom, hogy semmi kivetnivalót nem találsz abban, hogy pár embernek kökeményen hónapokra beragad ez a küldi, és teleordibálod itt a topicot amiben még szidod is azokat akik így megszívták, hát grat szépen bemutatkoztál ismét. Vagy te félsz attól, hogy eltűnik a kedvenc szivatós 1 klikkes küldetésed és kapsz egy olyat amihez gondolkodnod kéne és az már nem megy?
Dátum: 2009.04.03. 08:18:16
Ennek a küldinek nem lehetett a célja megoldani a ki/be ugrálásokat mert azt semmiben sem befolyásolja. Ez egy sima szivatás azoknak akik valamilyen oknál fogva szövetséget váltottak az utóbbi pár hónapban, teljesen mindegy, hogy miért. És persze nem utolsó sorban kiváló lehetőség az erősebb szövetségek tagtoborzásának kinyírására ami eddíg sem ment valami könnyen. Alacsonyabb szintűeket ez a küldetés szerintem nem érinti a V3-at teljesen el is kerüli emiatt pedig ott a legnagyobb probléma a ki/be ugrálás, ugy szar a küldetés ahogy van.
Lassan Miklós is hozzászólhatna, én az okokra vagyok leginkább kiváncsi ami életre hívta egyáltalán ezt a küldetést.
Dátum: 2009.04.02. 09:12:50
2. A bajnoki viadalra LEGKÉSŐBB a viadal előtti nap ÉJFÉLIG lehet nevezni. Tehát pl. a bajnoki viadal nov. 4-én kedden lesz, akkor legkésőbb hétfőn 23:59-kor.

Ez még aránylag az eleje a viadallal kapcsolatos dolgoknak idáig még illik eljutni.
Én december 15-én léptem be a SoD-ba (15-ös szintűként) aztán február 25-én "rövid" megbeszélés után a Tyrantba (38-as szinten), ennyi az össz ugrálásom, cserébe most Július végéig jegelve lesz ez a küldim. (kb. 2-3 hét múlva kapom meg) Mindez azért mert alacsonyabb szinten és különösen V3-on össze vissza ugrálnak a kisebb karik ?

Szerintem ez semmin nem változtat csak leállítja a karakterek mozgását magasabb szinten. Főleg ha lesz 10 hónapos meg 1 éves is ebből a küldiből. Semmi nem fog alacsonyabb szinten változni az építő rabszolgák és gyengébb karik igy is szabadon mozoghatnak egy csomó magasabb szintű kari meg szívja a fogát mert kénytelen majd fél évig megmaradni ott ahol van, akkor is ha szétesik alatta a szövi. Azért nem egy leépülésnek indult szövetség van a top szövik között is még az EH és AL is bomlik valamilyen és nehezen találnak tagokat. Aki kicsit is jól játszik az most szinte bármelyik top szövetségbe beléphet mert mindenhol van szabad hely, és azért ezek a szövik azért nem olyan tagokra vadásznak akiknek majd 5 hónap múlva lesz aktív a küldi...

Én biztos vagyok benne, hogy nem is azért került be a küldi, hogy a ki be ugrálásokat megszűntesse egyszerűen csak bebüntettek pár feltörekvő szövit akik a házi kedvenc top szöviket ugrálással verték le. Flame on.
Dátum: 2009.04.02. 08:10:02
Folztasd. Óz a nagy....?

gyilkos
egér
varázsló
törpe

Aú.
Dátum: 2009.04.02. 06:27:05
Tündéül hogy mondják "jó barát"?

Nambarli
Sinna 'quriss
Mellon
Hendro h' ammen

Ez még viccnek is rossz.

Hányas szintnél lehet varázslatot venni?(akik nem smaragdosok).

4
5
2
3*

3-nál, 4-nél, és 5-nél is lehet meg még egy csomó más szinten is. Át kéne fogalmazni vagy törölni, van belőle amúgy is egy csomó.
Ez az 5 hónapos dolog majdnem azzal ér fel, hogy többet egyáltalán nem lehet szövit váltani. Tuti nem én vagyok az egyetlen akinek ez a küldi azért nincs annyira messze (8 küldi) de csak április 3.-án lesz 5 hónapja, hogy egyáltalán elkezdtem a játékot. Szerintem szemétség, hogy csak azért mert nem léptem azonnal szövetségbe kezdés után aztán meg kétszer is szövetséget váltottam ahogy erősödtem hónapokat kelljen majd várjak ezzel a küldivel, akinek meg mostanába laposra vernek és 1,5-2 hónappal előttem indultak azok meg röhögve kattintanak egyet és végeztek is.
Dátum: 2009.04.01. 16:04:34
Winnie: ha nálatok ilyen előfordul csak gratulálni tudok a társaidhoz meg a kitartásodhoz.
Dátum: 2009.04.01. 16:03:19
Birka: nem mindenki ilyen pesszimista, én nem azért emlékszek a döntetlenezésre mert annyira nehéz volt (V1-en 3 nap alatt lett meg V2-n 3 hét). Hanem mert színt vitt a játékba.