Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Majtyka

Oldal: 1
Dátum: 2011.03.01. 14:13:14
Vadászat során már napok óta nem jelenik meg a kategorizálás, mint lehetőség, vagy ha mégis, akkor egy 50-es körből max az első felénél, aztán megint eltűnik. próbálkoztam azzal, hogy megszakítom a vadászatot, majd elindítom ismét, de nem segít a helyzeten.
Dátum: 2011.03.01. 14:05:47
A mai kvízolimpián találkoztam a következő kérdéssel:

-Mire való a defibrillátor?

helyesnek jelölt válasz: Újjáélesztésre.

A többi feltüntetett választ nem jegyeztem meg nagy hirtelen, de a helyesnek megjelölt is hibás.
Bár a köznyelv így nevezi, de akkor sem fedi a valóságot...

Maga az eszköz a következő képpen működik.
Először is: a Ritmuszavarokat kép csoportba soroljuk: vannak a sokkolhatóak, és a nem sokkolhatóak. (sok alatt az elektrosokkot értem, azt az energiát, amit a készülék ad le ritmusanalízis után. még a félautomata defibrillátor is analizál a sokk leadása előtt, ugyanis az elektromos energia a szív hibás működését szünteti meg. Kicsit visszatérve oda, ahonnan elindultam, ritmuszavarok: ha úgy néz ki, mint a normális, de nincs hozzá pulzus, akkor nem sokkolandó ritmuszavarról beszélünk, továbbá ide soroljuk az asystolia-t is , amikor egyáltalán nincs elektromos tevékenység. Sokkolandó ritmuszavar a kamrafibrilláció és variánsai; amikor egy kórosan működö góc vezérli a szívet, nem pedig a synus csomó. Pumpafunkció egyik esetben sincs, vagy ha mégis van, elhanyagolható. Maga a készülék a következőt csinálja: kiiktatja a kóros gócot, ergo: megállítja a kóros elektromos tevékenységet (azaz meghalaszt, ha így jobban tetszik), ezután van esélye a synus csomónak ( ami a szív normál ingerképzését vezérli) helyreállnia, és helyreállnia a keringésnek, amit, míg ez be nem következik, manuálisan, mellkaskompressziókkal pótolunk.
Tehát, semmiképpen sem újraéleszt. Ugyanakkor a komplex újraélesztés során nélkülözhetetlen, ez vitathatatlan.

Ha belegondolunk, és a filmekre hagyatkozunk, akkor is mindenki beláthatja, hogy ha a készülék újraélesztene, nem nyomkodnák utánna olyan nagy bőszen a beteg mellkasát.... szerintem...

nyelvtanilag: defibrillatio = de (fosztóképző) + fibrillatio (nagyjából a szabálytalan működést jelent kicsit rég volt latin óra)
továbbá: újjáéleszt: számomra a következőt jelenti: halottból tök újat. nos, teszem azt 80 éves nem élő bácsikából semmiképpen nem csinál a készülék 20 éves, újat, élőt. Élőt lehet, de 20 éveset aligha.. de ez már csak szőrszálhasogatás.

A javaslatom, mint helyes válasz: olyan készülék,amit újraélesztés során arra használunk, hogy megszüntessük a szív hibás elektromos működését.

Szóval, ennek fényében kérem javítani.

ui.: mentőtiszt szakon végeztem. értek hozzá. használtam is
Dátum: 2010.10.14. 11:13:26
Persze, az embernek az egész saját döntése, nyilván.
Az esetleges csalódás-élmény össz-visz abból adódik, hogy aki ebbe belevágott, többek között én is, kiugrást remélt. Ennyi.

Meg amikor azt látom, hogy olyanok, akik nem vertek le sokkal több drakót mint én-ergo vagy hobbiból csinálta, vagy töltésre ment, és/vagy kevesebb a töltése- tehát ölésre ment, vagy szintén hobbi, és hasonló mennyiségű statot kap, esetleg jobbat, akkor hogy is mondjam.. erősen elkerekedik az ember szeme és néz széttárt karokkal.
Dátum: 2010.10.14. 11:07:07
Szintén egy kis stat... ha még nincs vele tele a padlás:

Jelen szintem:74

Felhasznált LE: 88.998
Effektív töltés: 92.495
( "csak" 4000-rel kevesebb, mint a TOP 10 utolsóé)


Legyőzött sárkányfattyak:
zafír drakón 14 db
arany drakón 16 db
bíbor drakón 14 db
smaragd drakón 20 db
rubin drakón 17 db
fehér drakón 21 db
gyémánt drakón 14 db
fekete drakón 15 db
Összesen 131 db

Jutalmad az eseményben való részvételért a következő:

+35 Erő, +34 Támadás, +34 Védekezés, +34 Egészség, +34 IQ, +34 Mágia, +34 Taumaturgia
26 Kiégett őskő
(Kiemelkedő teljesítményednek köszönhetően kapni fogsz +4 szerencsét is)
(Ha nem veszed át most a jutalmat, a következő szintlépésedkor automatikusan beírásra kerül)

+Relikviák:
-transzcendális fókusz
-A fáradhatatlanság medálja
-Féléves aukciós bérlet
-néhány ital ( általában varangy koktél, vagy fekete kehely potyogott, ha potyogott...)
A többi a "relatíve" kevés csata miatt ki sem esett...


Felhasznált forrás: kb 1050PP (maxon voltam, + a napi mennyiség), legalább 2500CSP (800 induló+ 200, 1db gyorsításból; + ugye a napi 50-ek. maradt kemény 8 CSP-m ) Kb első naptól beletoltam mindent, elejétől kezdve töltésre mentem.

Megmondom őszintén, nem nagyon merek számolni, hogy jól jártam-e vagy sem. Nagyjából 0-s ra jön ki a dolog; Hát, nem bántam volna, ha a belefektetett időt is jutalmazzák, nem csak visszaforgatják az LE-t..
Így, nem valószínű, hogy a következő eventbe ennyi energiát fektetek. Sajnálom.
Oldal: 1