Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - ashtm

Oldal: 12345
Idézet: CaveMaN - 2009.12.03. 07:35:18
OFF

Sarkítasz A szolgáltatás az őskő, azért fizet mindenki és meg is kapja mindenki. Az más kérdés, hogy áttételesen abból jutsz előnyhöz.

Másrészt az általános szerződési feltételek mindenhol folyamatosan (és többnyire egyoldalúan) változnak, ha olyan irányba és annyit változik ami nem tetszik, beszünteted a szolgáltatás igénybe vételét. Viszont a korábban igénybevett szolgáltatásért senki nem fog neked egy kanyit sem visszafizetni.


OFF
Persze, hogy sarkítok, ez a kritika lényege.
Mondok másik példát: megrendelsz egy újságot egy évre, amit előre kifizetsz ugye. Az első 5-6 lapszám jó, tetszik, de utána felforgatják a beltartalmat, már nem érdekel egyáltalán. Lemondod, a fennmaradó időszakra járó pénzt visszakapod.
Amikor őskövet veszel, akkor úgymond "előfizetsz" a prémium szolgáltatás lehetőségére, nem használod fel egyből, de ha igen, akkor sem változik a helyzet.
A konkrét esetben keresztbe vágtak Dutch stratégiájának, "érdekes hangnemben", mondjuk úgy, elküldték a francba, ezért ő úgy érezte, hogy már nem kell neki a játék, "felmondja az előfizetését". Járna neki vissza a pénze a törlés időpontjában aktuális őskövek és a prémből hátralévő időszak alapján

Részemről lezártnak tekintem a dolgot.
OFF END
Alkalmazkodni kell?
Már elnézést, de sokan ( köztük Dutch is ) fizetnek a játékért, vagyis pénzt adnak egy szolgáltatásért.
Ha elviszed a kocsidat a gumishoz, hogy cserélje le a nyári gumikat télire, ő lecseréli, te kiperkálod a zsét, majd a gumis mégis visszatesz mondjuk 2 nyári gumit, mondván "bocs, de nem úgy gondolta", akkor azért pipa leszel,nem?
A VU egy szolgáltatás, amiért fizethetsz, hogy magasabb szintű szolgáltatást kapj.
Ha bemész egy étterembe, rendelsz pl. marhapörköltet és olyan kaját hoznak ki, aminek a nagy része csirkehúsból van, akkor visszaküldöd és nem fizetsz, nem?
Dutch helyében én visszakértem volna a kövek árát, mivel nem kapta meg azt a szolgáltatást, amiért fizetett, így joga lett volna hozzá (Fogyasztóvédelmi Törvény, valahol középtájon).
Miklósnak fel kellene már ismernie, hogy nem a játékosok vannak érte, hanem ő a játékosokért, mert előbb utóbb a sok fejetlen, hasra ütött változtatással ( pl. most ismét a varázsló karikat pátyolgatja, miután duplán alávágott a közelharcosoknak ) el fogja érni, hogy senki nem fog játszani, ő meg pofára esik.

Dutch rablásaival kapcsolatban: érdekes, engem sohasem rabolt le, pedig 1 szint környéki távolságra voltam tőle. Ragozzam?
A hendikep rendszer jól hangzik, egyrészt a farmolásokat is csökkentené talán valamelyest, másrészt érdekesebbé tenné a háborúkat.

A hordaspecifikus épületek nagyon tetszenek, gratula hozzá, remélem lesz belőlük valamilyen formában valami.
Dátum: 2009.11.19. 20:23:01
Akinek egy kis esze van, az nem is támad vagy hibáztat téged.
Csak egy kicsit magas hőfokon égnek az indulatok mostanában, ennyi az egész.
Dátum: 2009.11.18. 07:49:19
Ki a Mclaren-Mercedes tesztpilótája?
Alonsó
Sato
Pedro de la Rosa
Kimi

Spec. kérdés, vannak, akiket nem érdekel a Forma 1, főleg a tesztpilóták. Meg van jelölve a helyes válasz, mivel csak de la Rosa neve van végig kiírva. Helyesírási hiba, Alonso-nak kell írni.

Törölni.
Dátum: 2009.10.31. 05:31:51
Kinek a nevéhez köthető a géppuska feltalálása?
Irinyi János
Henry Ford
Thomas Edison
Richard Jordan Gatling

"A gépfegyverek elődjének tekinthető a 17. században használt sorpuskák, amely egy ágyúkeréken álló több csőből összetevődő fegyver volt. Begyújtása után gyors sorozatban lőtte ki a golyókat, de nagyon nehéz volt újra tölteni. Az 1860-as években az amerikai Richard Jordan Gatling feltalálta a róla elnevezett Gatling-géppuskát, amely egy hajtókaros fegyver volt és az amerikai hadsereg szabványosította a polgárháborúban. A Gatlinget tüzérségi lőfegyverként használták, mivel ágyúkerekeken vontatták.

Az első automata géppuskát az amerikai Hiram Stevens Maxim szerkesztette, aki 1883-ban kapott szabadalmat a „hátralökő erővel töltődő mozgócsövű fegyverére”. A fegyver gyártását a Vickers gyár kezdte el, a nyilvánosság előtt 1887-ben mutatták be a South Kensington-i ipari kiállításon."

A Gatling által feltalált fegyvernek emberi erőre volt szüksége a működéshez ( tekerni kellett ) és pisztolylőszerrel működött eleinte, így nem igazán tekinthető géppuskának, csak onnantól, hogy elektromotort kapott. Az első igazi géppuska, aminek emberi erőre nem volt szüksége az újratöltéshez és a működéshez.
Maga a kérdés nem rossz, de átfogalmaznám ennek tükrében inkább.
Idézet: Archibald Cunningham - 2009.10.27. 07:19:01
Bassz, akkor most leshetem mikor konstruáltam utoljára. A tegnap az biztos...
*kieg. És EZT hol sikerült kihirdetni?


Hát természetesen sehol
Még jó, hogy most jutott eszetekbe, hogy felborítja "az egyensúlyt" ( ami sohasem volt ). Az, hogy páran most 1000+ KP-n ülnek, amit manakonstrukcióval szedtek össze az nem borítja, ugye? Hogy a többieknek ezután jó ideig esélye sem lesz utolérni őket, mivel VP-ből már nem építhetnek?
Tipikus, cselekszünk és csak azután gondolkodunk.
Akkor viszont kérnénk a manakonstrukcióba befektetett LE-t vissza, ha már úgysem lesz használható.
Dátum: 2009.10.23. 06:17:26
Idézet: Kaoraku - 2009.10.20. 13:21:31
Idézet: ashtm - 2009.10.20. 11:13:03
Kik a szereplői a Dragonlance kötet sorozatnak?
Caramon,Raistlin Kova,Tasslehoff,Sturm,Tanis
Ed,Frank.George,Will,Ted
Frodó,Samu,Gandalf,Aragorn,Gimli,Legolas
Ádám,Gyuri ,Feri,Ákos,Endre

Biztosan jó könyvek, de túl sokan nem olvassák őket, mint mondjuk Adamst, Pratchettet vagy Salvatorét.
Spec. kérdés, kérném törölni.


Hidd el, hogy legalább annyian olvassák, mondhatni fantasy alapmű a trilógia... Szóval ez nem indok a törlésére


Wikidot, kvízkérdések értékelése, speciális kérdések:
"Az egyes filmek, könyvek, képregények szereplőit, történetét, elnyert díjait firtató kérdések."
Akkor legyen ez az indok, ha már az eredetinél lemaradt.
Dátum: 2009.10.20. 11:13:03
Kik a szereplői a Dragonlance kötet sorozatnak?
Caramon,Raistlin Kova,Tasslehoff,Sturm,Tanis
Ed,Frank.George,Will,Ted
Frodó,Samu,Gandalf,Aragorn,Gimli,Legolas
Ádám,Gyuri ,Feri,Ákos,Endre

Biztosan jó könyvek, de túl sokan nem olvassák őket, mint mondjuk Adamst, Pratchettet vagy Salvatorét.
Spec. kérdés, kérném törölni.
Dátum: 2009.10.20. 06:31:30
Melyik film(ek) főszereplője Hugh Laurie?
Dr. Haus
Stahl konyhája
Rémálom az elm utcában 1-7
Zorro álarca

Na aszongya, hogy...Dr. House a helyes írásmód, a Stahl konyhája pedig nem film, hanem magazinműsor.
Dátum: 2009.10.06. 09:58:13
Milyen zenére szoktak X-szelni?
Downtempo
Hardstyle
Drum and Bass
Trip-hop

Mi van? Ezek zenei stílusok? Jó tudni.

Már 4 hónappal ezelőtt is kérve lett ( akkor nem én voltam ) , hogy töröljék, de még mindig benne van, kár.
Az a baj, hogyha Ian Watsont, Dan Abnettet, Michael A. Stackpolet vagy esetleg Raoul Renier-t kérdezek, azzal sem leszek előrébb, de kösz a tanácsokat.
Douglas Adams ( Galaxis Utikalauz Stopposoknak ) szerint mi a titka a repülésnek?

Repülni egyszerű, mindössz zuhanás közben el kell véteni a talajt.
Erősen koncentrálva el kell érni, hogy testsúlyunk egy tollpihéével legyen egyenlő
Erősen el kell kezdeni gyűlölni a talajt, ami megsértődik és eltaszít magától
Kersztezni kell génjeineket a madarakéval és pár ezer éven belül alkalmasak leszünk a repülésre

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Azt nem értem, hogy, ha ez spec. érdeklődésű réteg tudja csak, akkor a Harry Potteres vagy a HKK-s kérdések miért mennek át a rostán. Egyébként Google az első helyen kidobja a választ, bár tudom, hogy nehéz lehet 3 szót bepötyögni.
Mert, ha azért jelöli rossznak, mert helyesírási hiba van benne, akkor egy szavam se lenne, mert valóban benne maradt pár, de akkor azt még javíthatnám.
Dátum: 2009.09.22. 15:01:17
Melyik kontinensen található Kuba?
Európa
Afrika
É-Amerika
D-Amerika

Egyik sem, ugyanis Kuba a Közép-Amerikai régióhoz tartozik, ráadásul egy sziget, így nem fekszik semmiféle kontinensen.
Törölni.
Dátum: 2009.09.20. 05:29:04
Ezek közöl melyik NEM írt vírust a számítógépen?
Kaspersky Internet Security
Eset Smart Security
Norton Internet Security
Bulldog Security Products

Helyesírási hibák és kicsit spec. a kérdés.

Mi az Unikornis?
Egysz arvu
Óriás
Kihalt macskafajta
Szárnyas ló

Helyesírás!
Dátum: 2009.09.20. 05:27:47
-
Dátum: 2009.09.17. 08:30:22
Idézet: Offsboy - 2009.09.17. 07:52:54

A sebgyógyítást azért kell fejleszteni, hogy valamit valamiért. Kevésbé tudd leüttetni magad az epikussal. Az átlagosan magasabb sebgyógyítás azt eredméynezi, hogy többen elsznek előbb utóbb a portyaablakban. Ez csakis jót tesz a játéknak.
Ott van pl. a 6 befogott állatos küldi. 25-s vezetőkészséget kellett tolni hozzá, és aki nem vadászik (még ha szűk is ez a réteg) neki is ki kellett fejleszteni. Ez annál sokkal lazább szerintem.

Szerk.:
hosszútávon nem a "büntetés" (-csp) a hatékonyabb pedagógiai fegyver


Hát a leüttetésnél pont, hogy nem fog számítani, a sebgyógyítás csak akkor működik, ha téged támadnak, leüttetésnél pedig te támadsz.
Dátum: 2009.09.17. 08:27:15
Melyik nem kapcsolódik az AIDS-hez?
szerzett immunhiányos tünetegyüttes
Acquired Immune Deficiency Syndrome
Dr. Immun Olivia
Human Immunodeficiency Virus = emberi immunhiány vírusa

Előre megjelölt válasz, törölni!
Dátum: 2009.09.10. 06:51:12
Jó ötlet az elnyelést adó tárgy, de ne számszerűen, hanem százalékban nyeljen el ( max. 10%, fizikai és varázslat is)
Oldal: 12345