Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - SuperEgo23

Dátum: 2011.06.09. 19:53:53
Kilépsz belépsz akkor is? Egyik kollegámnak is volt ilyen, de neki helyre állt.
Lan : Majd igyekszem kevésbé észre vetetni magam... Úgyse nem fog menni.

Egyébként értem mind kettő álláspontot, így majd egyszer ilyet, egyszer olyat írok, nekem úgyis nagyon tetszik ez a téma.

Semelyik: Ez véletlen volt, köszi mára a segítséged! Meg úgy mindenkinek aki vette fáradtságot.
Rendben értem.

Mivel szerepelt lesz valszeg így kell helyette egy másik...

Melyik sorozat helytelen logikai elven alapszik?

- II. világháború, Japán, Arizona csatahajó, Pearl Harbor, győztes antant hatalmak
- I. világháború, Osztrák-Magyar monarchia, trianoni békeszerződés, győztes központi hatalmak*
- Napóleoni háborúk, Franciaország, waterlooi csata, győztes koalíció erők
- Tatárjárás, Mongólia, muhi csata, győzelem támadó erő
Számomra ennél a kérdésnél egy kérdés van, hogy a kvíz mennyire száraz tényen alapuló avagy magyar vonatkozásban el férnek e az ilyen "érdekességek".

mód.: Mármint ha elférnek akkor annyit mér, hogy megpróbálom és max elbukom.
Pont ezt a dolgot akartam kihasználni, hogy aki Grimmék után éltek természetesen róluk nem mondhatott ilyet a testvér páros. Esetleg Kosztolányit javítva még egy totál 21. századira?
Oks

Háát...

A mesegyűjtők legnagyobbjaikhoz sorolandó Grimm testvérek szerint ki az a magyar költő aki a világirodalom öt legnagyobb egyénisége közé tartozik?

-Petőfi Sándor*
-Kosztolányi Dezső
-Csoóri Sándor
-Faludy György

Elsőre nehéznek tűnhet, de a válaszok alapján totál egy jöhet szóba.
Kár hogy ti "régiek" már ennyire unjátok zömében. Pedig én most jövök bele és úgy 7 évet terveztem itt a játékban eltölteni! Igen jól látjátok 7 évig keserítem meg a topicokat!
Majd utalok egy kis Le-t! Gyere V5 re és megkapod, a részed olyan 98% jár azt hiszem.
Áhá, most már értelek.


Tehát: Melyik állat nem kapott szerepet Arany János Családi kör című versében?

-nesztelen kecskebéka
-zúgó bogár
-rikoltozó bagoly
-görgő béka

Így gondoltad Te azt hiszem..

mód: mielőtt kiegészítetted, már rájöttem.
Úgyis van!

Pl.: Arany János milyen állatot részesített előnybe mikor a Családi kör című művében ecseteli az esti nyugalmat?

-zúgó bogár
-haragvó harkály
-nesztelen kecskebéka
-zajtalan szalamandra
Ehhez mit szólnátok?

Ki éji bogara zúg és falnak is megy?


-Arany János
-Petőfi Sándor
-József Attila
-Weöres Sándor


Evvel csak egy hiba lehet., hogy sok a ki írta.. kérdés. Ez még is kicsit más.
Magyaroszág sok híres Eötvösnek/Ötvösnek volt szülőhelye. Közülük melyiknek lett nevezetessé szállóigéje a "Van másik"?



Tessék már így került be, na ezek után mondják, hogy nem figyelnek ránk!!
Köszi admin/ drága
Igazad van, de szoktak figyelni erre a topicra ezt tapasztalatból tudom és remélem kedves admin ezt is javítja.
Dátum: 2011.06.09. 14:38:11
Persze most nem rossz de mikor 3 órája kb ugyanezt írtam 10 perc alatt lenyomták 2 re így módoztam azt a hszt.
Tehát valakiknek tuti nem fog ez sem tetszeni.......
Oké ezt már "elszúrtam",mert elküldtem már, de akkor nem bonyolítom legközelebb.
Dátum: 2011.06.09. 14:24:05
Mindegyik tárgyból készítünk egy negyedik, platina fokozatú tárgyat.




Azért egy felfele lájkot nyomhattok bár én gyémántot írtam
Á ha szerinted egyenértékű a kettő akkor nem várok felteszem, végül is csak részletkérdés annak elkerülése érdekében, hogy kvíz 5-ben valaki meg ne reklamálja.
Köszi Cras javításért!

Egyébként akkor is az a véleményed, hogy túl van variálva, ha azt mondom direkt magyar hont írtam, mert a válaszok közül többen nem Magyarország "címere" alatt éltek hanem Magyar Királyság stb.. alatt?
Sziasztok!

A magyar hon "sok" híres Eötvösnek(Ötvösnek) volt szülőhelye. Közülük melyiknek lett nevezetessé szállóigéje: a "Van másik"?

- Eötvös Loránd Ágoston magyar fizikus, egyik legismertebb alkotása a nevét viselő torziós inga.
- Ötvös Csöpi, a 80-as évek magyar filmjeinek meghatározó alakja.
- Eötvös József, Liszt Ferenc-díjas magyar gitárművész, zeneszerző.
- Eötvös Gábor, magyar artista, zenebohóc.*
Dátum: 2011.06.09. 11:58:33
Igazából eloszlási számok szerint igen is izgalmas eventre számíthatunk. Tehát azért a díjazáson kívül csak valami össze jött.